PDA

View Full Version : Болки в окото.Симптоми?



nanabg
05-09-2007, 21:25
...

Ангел
05-09-2007, 21:57
predpolagam 4e si na ne pove4e ot 19 godini i zatova perdeto po4ti go izkliu4vam kato vyzmonost. Zapoznat sym s o4nite bolesti poneje i az imam problemi s o4ite, imenno zatova smqtam 4e stava vypros za nai-obiknoven koniuktivit. Tova e bakterialna infekciq lekuva se 10-12 dni s antibioti4ni kapki, polu4ava se kato vid alergiq kym grim ili le6ti, naranqvane na okoto, nastinka ili prosto ot preumora. Nezavisimo kakvo 6te ti kaje lekarqt te syvetvam da si dade6 malko po4ivka i da se ograni4va6a ot kompiutyr i tv, moga da ti prepory4am i vremenen kompres na o4ite ot izstudeni svareni paket4eta 4ai ot laika. Uspeh!

Presley
05-10-2007, 11:07
Ами преди иэвестно време и на мен ми се беше случило абсолютно същото!От колко време ти е така!эащото аэ пойэчаках около 2 седмици и ми мина...но ако мислиш ,че е нещо сериоэно (все пак ти си усещаш...) най-добре отиди на очен лекар и то максимално бърэо :)
Късмет и да ни кажеш какво е станало

batkodoki
05-11-2007, 21:10
Здравейте,надявам се да ми помогнете,макар че ще хода и на лекар.
От няколко дена ме боли окото,не съм слагала грим,макар че си мисля,че е от това.Първо започнаха да ме болят ъгълчетата на окото,после почнаха и белите секрети(не много на често) и накрая започна да ми се замъглява включително сега с болките по ъгълчетата.Четох за перде на окото и симптомите са почти същите,страх ме е да не е това,защото стоя доста и пред компа.Някой знае ли какво може да ми е?

какво ти перде?! вероятно се касае за банален конюнктивит.
оправя се с капки за очи. първите два-три дни задължително капи от тях и в ДВАТА очни сака, не само в засегнатия!
и следващия пут внимавай какви момчета/момичета "пипаш" преди да докоснеш очите си.

nanabg
05-11-2007, 21:20
:booooomb:

batkodoki
05-11-2007, 21:30
Добре,много ви благодаря.Аз ще поизчакам малко,защото всичко намалява \:D/

о не, може да намалее, но няма да изчезне напулно. собственият ти имунитет може да подтисне инфекциозния агент и да го сведе до степен на пасивен резидент. но това си е инфекция! ако не се лекува в момента в който имунитета поотслабне - тя ще се яви отново но в по-лошо издание!
ако нямаш техническата или финансова възможност да се консултираш с офталмолог - поне от вс аптека си купи капки /така и кажи, искам капки за конюнктивит/, цените варират между 2 и 40лева. все едно е какво ще вземеш, но капи и в ДВЕТЕ очи пурвите 3 дни.