PDA

View Full Version : Какво забелязвате у външния вид на хората,което другите не?



rosskata
05-09-2007, 22:37
Замислихме се с едни приятели... ХОрата са много странни понякога.
Има някои неща във външния вид на другия, които на никого не му правят впечатление, освен на насас... ПОне при моите познати е така.

:arrow: Имам една приятелка, която е скенер за всякакви физически дефекти. Не че я отблъскват(и това се случва, де), просто ги забелязва "Абе , виж на тоя колко са му малки ръцете" "На тази едното и око е малко по -голямо..." и прочие. Гледам, гледам, и понякога дори и когато ми е казала, не забелязвам някакъв дефект...Осветлила ме е за някакви дефектчета у мен, за които и идея си нямах... :shock:

:arrow: Мен например огромно впечатление ми прави, ако косата на човека е дори съвсееем лееееко мазничка в корените. Имам фобия от мазни коси, честно... :roll: Може би защото моята се омазнява лесно, и постоянно ми се струва мазна... Мия я всеки ден, понякога два пъти. И може би затова,но винаги забелязвам дори най- малкото загатване за мазнички молекули в косата... :lol:

:arrow: На сестра ми впечатление и правят обувките на човек. :shock: Голямо впечатление. Аз например никога, ама никога не гледам обувките на хората... :!:

Та, има ли такива неща, които само на вас ви правят впечатление :?:

ABSOLUTme
05-09-2007, 22:47
И аз зяпам обувките на хората. :shock:
Даже странното е,че сканирам човек отдолу нагоре.
Гледам също и ръцете - много ме отблъскват неподдържани ръце(имам предвид черно под ноктите,или изгризани такива..)
Дрехите не ми правят особено впечатление,но самото поведение - много.
Пък и нямам навика да зяпам човека,докато го изуча напълно.Не намирам смисъл просто,опознаването става постепенно.Пък и някои хора не се задържат в живота ми за повече от 2-3 виждания..Ако анализирах всеки щях да познавам половин София..

Гостче
05-09-2007, 23:44
Интересна тема, аз също гледам косите на хората, погнусявам се от лошо поддържани коси и за това гледам моята винаги да е хубава :)
А като се замисля...абсолютно никога не съм поглеждал обувките на някой... :o

teenkopele
05-10-2007, 02:05
Не, няма такива неща...или поне в момента не мога да се сетя. :-D

Swinkenhoffer
05-10-2007, 04:03
присъединявам се към гледането на обувки. :lol: почти винаги първо там зяпам, височината също ми прави впечатление, както и цвета на очите. интересни са ми и ноктите на хората - каква форма са, колко са дълги, лакиджосани ли са и бля-бля.
това, общо взето, е моето анализиране. :lol:

Dragon
05-10-2007, 04:33
И аз зяпам обувките на хората. :shock:
Даже странното е,че сканирам човек отдолу нагоре.
Гледам също и ръцете - много ме отблъскват неподдържани ръце(имам предвид черно под ноктите,или изгризани такива..)
Дрехите не ми правят особено впечатление,но самото поведение - много.
Пък и нямам навика да зяпам човека,докато го изуча напълно.Не намирам смисъл просто,опознаването става постепенно.Пък и някои хора не се задържат в живота ми за повече от 2-3 виждания..Ако анализирах всеки щях да познавам половин София..И аз така :)

BrokenInnocence
05-10-2007, 05:41
Първите неща , които забелязвам- веждите и носовете на хората.

LunaTriCk
05-10-2007, 05:45
Във външния вид рядко забелязвам нещо, но относно маниерите и изобщо невербалното контактуване. Чета всичко. Как си е кръстал/а краката, походката, погледа, движението на ръцете....ей такива неща мноооого ми се набиват в очите.

bungle
05-10-2007, 05:49
При мъжете - пръстите. Като цяло ръцете.
И аз забелязвам мазни коси.
Почти никога не гледам хората в обувките, докато сестра ми има мания - тя забелязва първо това.

BraInLesS_f
05-10-2007, 06:01
Обувките говорят за човека...Затфа тях ги зяпам най-мноо! :)

quench
05-10-2007, 06:58
ъгълчетата около устните и очите, задължително
забелязвам веднага формата, която заема тялото в дадени пози и движения
правят ми впечателние тиковете на хората

bulgarche
05-10-2007, 07:16
Обувки, дрехи, ако носи някакви аксесоари, погледа, наличието на коса

AliceSw
05-10-2007, 07:26
аз разглеждам лицето доста внимателно, главно дали е правилен носа :-D , след това преминавам на кожата и косата :-D

Boot
05-10-2007, 08:24
Ммм и аз зяпам обувките, но не се вманиачавам. Имам една приятелка, която ми е казвала, че никога не е била близка с човек с грозни обувки :shock: Тфа е странно... ама както и да е.

Иначе нещо не мога да се сетя какво забелязвам супер много. По-скоро мога да кажа какво никога не ми прави впечатление - цвета на очите. Общо взето мога на нацеля какъв цвят са нечии очи (които не са пред мен в момента) по... как се казва на български, хм... типа на човек - рус със светла кожа или с кестенява коса и тъмна кожа. Но никога не съм 100% сигурна. Дори за най-близките ми хора.

brain_stew
05-10-2007, 08:31
Обувките говорят за човека...Затфа тях ги зяпам най-мноо! :)

какво ли ти говорят моите обувки?! :shock:

Аз пък винаги заелязвам очите на хората!Не знам защо...винаги тях забелязвам първо и помня много цветовете (на очите) на разни хора...дори да не са пред мен!Супер рядко може да се затрудня...
и аз обичам да гледам носовете...и...обичам да си гледам носовете...от ляво, от дясно, отпреде...много обичам! :lol:
И забелязвам ако не могат да казват 'р'.... :lol:

Shadow_Walker
05-10-2007, 08:50
Аз пък не знам какво гледам първо :shock: И не забелязвам всички детайли...

OtherDimension
05-10-2007, 09:13
я .. само на мен ли първото впечатление ми идва от зъбите и усмивката?

malka_sladuranka
05-10-2007, 09:28
Като каза обувките се сетих, че и аз зяпам обувките. :-s Ако са малко ожулени отпред или пък токчетата са изтъркани вегнага забелязвам, както и дали са красиви или смешнички, според моите критерий.
Другото което забелязвам са през лятото потните петна на разни хора и натокани девойки. :shock: Незнам как става, но все на там ми отива погледа. :-s Като каза и за мръсна коса, се сетих, че и това ми прави впечатление.
Винаги, ама винаги забелязвам, ако някои дрехи не си отиват една с друга или гримът не отива на дрехите или не е подходящ за съответното време и място...

Иначе нещото което не забелязвам е цвета на очите, въпреки, че като говоря с някой го гледам именно в очите. :-s

anastacia89
05-10-2007, 09:56
Аз гледам хората от горе на долу.Как са облечени,обувки,прическа,ч нта,най-вече момичетата.Иначе аз съм физиономистка и запомням много добре физиономии,имена не помня.Така,че гледам първо физиономията на човека,т.е. лицето.

05-10-2007, 10:14
Ем пъъървото нещо което забелязвам и заглеждам е носа... нз и аз защо :shock:
После обувките... интересно ми е колко е максималната височина на която могат да се покетрят 'ората.
И последното нещо което ми прави голямо впечатление са очите... май ме радват хора с кравешки поглед :smt005 направило ми е впечатление, че тези хора колкото и да се опитват не могат да гледат лошо :lol:

Reed
05-10-2007, 10:53
И аз се гледам в обувките..Също така и веждите..не знам защо.Ии като видя някой с обици веднага гледам дали му подхождат на тоалета :-D

e_l_i_z_a
05-10-2007, 11:18
Аз също имам манията да гледам косите на хората и ако има съвсееем малко мазничко,се ужасявам :-# Аз моята постоянно си въобразявам,че е мазна,и супер често я мия(както каза ти-на ден по веднъж,а може и два пъти) :roll: ... :-#
Гледам дрехите...ама мнооооооого подробно и веднага сканирам ако има петънце или кръпка или скъсано... :roll:
Обувки-не винаги :wink:
Гледам и кожата на лицето а и на тялото :)

sun4e
05-10-2007, 12:14
Интересна тема. :D Еми аз пък никога не се заглеждам в обувките.Незнам що винаги като видя някого му забелязвам ръцете и ноктите - това просто ми прави впечаление.Иначе после гледам лице,дрехи.. :)

1921
05-10-2007, 12:58
И аз гледам обувките. Вече мога да кажа кой човек аккъв е по самите му обувки :lol:

05-10-2007, 15:54
нося кецове Mania сиви Каква съм? :roll:

NaNa_SladuRana
05-10-2007, 16:37
Аз пък първо забелязвам очите на хората!Цвета,формата,какво изразяват в мента!Това ми е мания,имам един фр. с страхотни сини очи и всеки път си го зяпам!!!А след това забелязвам устните и т.н.

ScionOfStorm
05-10-2007, 16:56
It's all about teh eyes, mate, teh eyes. И косата гледам :)

05-10-2007, 18:26
нося кецове Mania сиви Каква съм? :roll:
Човек, който или няма пари за качествени кецове или някой за който не е от значение какво носи на краката си... било то кец, обувка, маратанка, цвичка, пантовка и т.н. :wink:

rusalkata_
05-10-2007, 18:33
ами сканирам абсолютно всичко,но кофтито е,че първо се забелязват дефектите. :? гледам всичко.
най-много ми правят впечатление ноктите! :shock: наречето го странно,но не мога да гледам ноктите на хора,които не са си ги изрязали хубаво или ако поддържат маникюр то той е нескопосан.а,също олющения лак...нервира ме. :|

Cerealkiller
05-10-2007, 18:42
Другото което забелязвам са през лятото потните петна на разни хора и натокани девойки. :shock: Незнам как става, но все на там ми отива погледа. :-s

:smt005 ужас! Като се замисля обаче и аз без да искам все там си фиксирам погледа!
Друго ...в автобуса например ми прави голямо впечатление как говорят хората по gsm : шумно ,натрапчиво или само мучат...всеки е много различен.Най -мразя ,тези които си търсят публика и след това всички наоколо са разбрали за "невероятната" им случка?!!?

05-10-2007, 18:48
Друго ...в автобуса например ми прави голямо впечатление как говорят хората по gsm : шумно ,натрапчиво или само мучат...всеки е много различен.Най -мразя ,тези които си търсят публика и след това всички наоколо са разбрали за "невероятната" им случка?!!?[/b]
a?

Blab
05-26-2007, 17:23
Оу, йе, харесва ми темата:))
#Аз съм истинска маниячка на тема обувки, но не гледам в краката на хората(освен когато близка до мен кец-любителка не ме побутне:))
#Заглеждам:
-косите на хората(форма, цвят, гъстота...)
-ръцете при мъжете(пръстите, нали знаете, родени пианисти:)))
оооо, сега се сетих:)))...гледам коремчетата на мъжете.Може да е странно, но не харесвам плочки(или поне не на всички:)))Допада ми нещо тип "Блатечки":)))хехе....
Правят ми впечатление маниерите(най-вече при жените), стил(каквото и да е облеклото трябва да е добре подбрано)...Някой беше споменал за чертички около устата...и аз им обръщам внимание(но не на "усмихнатите" бръчки:))), а на крайчетата(Лора Крумова за пример:)))

Като цяло обичам да наблюдавам хората, интересно е...и полезно:))

sh3_1s_7h3_0n3
05-26-2007, 18:16
аз пък гледам носа... не знам що...т'ва е нещото дето първо ми прави впечатление в даден човек... а, да, и устните!

Бунтар
05-30-2007, 10:47
Аз в последно време постоянно гледам хората в обувките... Кубинки ли носи, кецове ли, емовки ли или пък маратонки... За последните имам адски негативно мнение, деанам що...

krasivata_luvica
05-30-2007, 10:57
kosata zqpam :smt005 :smt005 :lol: :lol: :lol: :-D

i'm so excited!
05-30-2007, 11:26
аз пък не мога да общувам с хора с тъпи обувки!
като видя човечец с булдозер примерно и все стигам до мисълта, че тоя човек няма и грам чувство за стил или че изобщо не го е грижа за самия себе си (па камо ли за някой друг), или просто са безлични.
обичам да зяпам миглите на хората, дали са дълги, къси, извити, тъмни, светли, гъсти или редки, това ми е манията на мене.
:D

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-30-2007, 12:15
kakvo zabelqzvam :roll: hmm pravi mi vpe4atlenie samo kosata :) tai kakto kaza.. dali e mazna i t.n. za obuvki drehi i takiva neshta... 4esno kazano sudq samo ako poznavam 4oveka :-s

Mimka_sweet
05-30-2007, 12:19
Oбувки!
Ииииииии тва за мазната коса и аз съм така и много ми прави впечатление също. :-D

spit
05-30-2007, 13:31
Амииии аз не знам, когато видя човек първо го гледам в лицето, в случай че ми хареса гледам какъв стил му е облеклото иии обувките(най-вече ако е с кецове).Повече се отнася до момчета, мъже(над 25) не заглеждам, но виж ако мине някой от мъжки род с розово ](*,) ужасно педалско ми изжлежда не знам защо.
Също се заглеждам често в ръцете(формата) и пръстите :P
Жените също ги гледам, аз съм ценителка на естествената красота(ако я има естествено), а рядко попадам на такива... Та общо взето има страшно красиви жени(момичета) ама със гримове и кичозни дрешки ме дразнят много :?

HardcorE_AFA
05-30-2007, 15:17
обувките

sherry
05-30-2007, 16:09
Не обичам космите и недобре оформените тела. Доста се заглеждам по дупетата на момчетата и момичетата, походката също ми прави впечатление. Обичам да виждам момичета с много гладка кожа, да са обезкосмени. Ужас ми е, когато на някое момиче се повдигне леко крачола на дънките и отдолу се покажат косми :?
Също така обръщам внимание на формата на краката,дали са добре оформени, красиви. Обувките не ми правят толкова голямо впечатление, но приятелят ми е луд на тема обувки :shock: и постоянно ми ги чисти моите, все казва, че имали някаква дръскотинка...
Гледам също така маниерите, начина на говорене, дали човекът е комбинирал правилно дрехите, дали му отиват на цялостната визия и на тялото.

^FaiNt^F
05-30-2007, 18:05
Голямо впечатление ми правят обувките. По-скоро първо тях гледам.
Много гледам и косата-забелязвам дори милиметри мазно. Не ме отблъсква особено много...просто го забелязвам много.
Носовете на хората. Може би защото не харесвам моя.
Чертите на един човек. Мания :lol:

cherinka
05-30-2007, 19:32
Извинявам се, но не съм чела предишните мнения, та се извинявам ако ще повторя някого.
Значи, когато говоря с един човек, наблюдавам как му се движат устните, каква форма имат зъбите му, дали са бели, жълти или пожълтели.

А когато е някой ей така иззет от улицата и ако е в гръб гледам дължината, цветът и формата на косата и аксесоарите по него/нея.
Ако е с лице към мен - гледам очите, веждите, скулите (форми, цвят и дължина)
Също гледам ушите - има ли пиърсинги, какви по вид са му обеците, какъв цвят са и т.н.

Общо взето се заглеждам по външният му вид, защото за мен най-много от всичко ме интересува и ми прави впечатление не поддържаният човек.

О, също впечатление ми прави о(без)космеността на един човек.

Абе, като видя някой, дори за 3-4 секунди, и го оглеждам за всичко това, което казах, но след 3 минути забравям какво съм видяла :-D

Mimka_sweet
05-30-2007, 19:41
нося кецове Mania сиви Каква съм? :roll:
Човек, който или няма пари за качествени кецове или някой за който не е от значение какво носи на краката си... било то кец, обувка, маратанка, цвичка, пантовка и т.н. :wink:
Уааааааааа :smt010 начи и аааааааааз :smt010 :smt010 :smt010 :smt010

Juicy_Lucy
05-30-2007, 19:51
Аз винаги заглеждам височината(особено,ако срещу мен върви мъж),тена на лицето и походката..много си падам по леко отнесените походки(при мъжете де :P )

pestilence
05-30-2007, 20:50

Violenza
05-31-2007, 18:07
Очите, погледа и движенията.
Някой сякаш гледат 'розово' на живота... усмихват се докато вървят... Други пък са съвсем безлични... с нищо не се отличават от тълпата намусени хора.
Движенията са сташно 'забавни' ... знам, че звучи странно, но е така.
Заглеждам се доста и в лицето, защото се занимавам с фотография и обичам да правя портрети... Рядко се забелязват хора с правилни черти... макарче за един портрет се иска повече излъчване. Има хора, които наистина го имат... дори и да не ги познавам, просто някои ми стават симпатични само по погледа...

Ice_Queen_
05-31-2007, 18:18
Леле..вие ще ме накарате да не си изляза от нас.Що толкова много зяпате другите?Ще ви бъде ли приятно да знаете че 10 човека около вас в метрото например ви зяпат ,оглеждат ,вс в детайли?Бати гадното..
Мразя когато някой ме зяпа!!!!!!!!!!!!!!!!!!!А тва се случва често..Хипер,мега гадно е ..да седи втренчено.Осещам как си мести погледа ..подивявам.
Никога не зяпам хората около мен,освен ако някоя приятелка не ме сръга и каже -гледай косата на оня или нещо такова.За какво ми ?Да виждам дефектите на другия и да отбелязвам- О да определено,тоя няма пари,или тая не се поддържа,аз съм по-добре от нея" ...не мерси.

П.С

гледам циците,комплексирана съм.
гледам ноктите мойте са ужасни.
гледам косата моята е трагедия.
гледам дрехите,аз нямам.



пффффффффффффффффффф

Кажете НЕ на ЗЯПАНЕТО! :smt011

Rammstein
05-31-2007, 18:39
Дали са от чистата раса или са некви турски мелезаци.

06-01-2007, 05:40
роске,сигурна ли си,че приятелката ти не се ебава с тебе? :smt016

иначе,ммм..да,и аз веднъж бях клекнала и наблюдаваха обувките на хората.направи ми впечатление,че една обувка може да е много по-грозна от една дреха.

доста често забелязвам и бенки,трапчинки..
но не се вглеждам специално.носовете,пръстит е..но това вече са неща,коието всеки забелязва.обичам да придавам някакви особени значения на интонацията..

х
06-01-2007, 09:17
:arrow: На сестра ми впечатление и правят обувките на човек. :shock: Голямо впечатление. Аз например никога, ама никога не гледам обувките на хората... :!:

Та, има ли такива неща, които само на вас ви правят впечатление :?:



аха аз съм тази с обувките..

LunaTriCk
06-01-2007, 09:23
Кажете НЕ на ЗЯПАНЕТО! :smt011

Така Е ! Ценете вътрешната страна на човека. Не обвивката му ! НЕ на предрасъдъците ! Мижайте следващия път като се запознаете с някой !

snejito
06-01-2007, 17:13
Еми винаги гледам първо погледа :roll:
Ааа и при мъжете ръцете, ама най-важно си е излъчването тва е

hahahahaahaa
06-01-2007, 17:24
Kakvo ima da im gledate na rucete tolkova ne znam.Golqma rabota da gleda6 ruce, dlani i prusti

loving_you_
06-01-2007, 18:47
И аз зяпам обувките на хората. :shock:
Даже странното е,че сканирам човек отдолу нагоре.
Гледам също и ръцете - много ме отблъскват неподдържани ръце(имам предвид черно под ноктите,или изгризани такива..)
Дрехите не ми правят особено впечатление,но самото поведение - много.
Пък и нямам навика да зяпам човека,докато го изуча напълно.Не намирам смисъл просто,опознаването става постепенно.Пък и някои хора не се задържат в живота ми за повече от 2-3 виждания..Ако анализирах всеки щях да познавам половин София..

И аз съм по същия начин... :)

cherenlebed
06-02-2007, 12:17
[b]4estno kazano, ne6tata koito p1rvo zabelqzvam v horata sa:
:arrow: cveta na o4ite
:arrow: dali e ed1r ili slab
:arrow: kakvo e povedenieto mu i kak se otnasq k1m ostanalite
:arrow: na4ina mu na govorene
:arrow: usmivkata



Ob6to vzeto tova e.Ne obr16tam 4aaaaaaak takova ogromno vnimanie na v1n6niq vid.Za men po-vajen e haraktera.I NAISTINA - SPRETE DA ZQPATE HORATA!!MNOGO E GADNO!! [-X

second_heartbeat
06-02-2007, 12:45
Може би косата.. самата прическа и как се поддържа.

InitialD
06-02-2007, 19:36
Дали са от чистата раса или са некви турски мелезаци.
Хахах братле кефиш ме....само дето това е малко невъзможно освен ако не чуеш реч.Защото доста от турците са по-бели от теб и от мен!

По темата:държанието и най-вече дали е некъв пропадняк друсащ по 50 пъти на ден с каквото му падне...защото нека сме искрени такива хора доста се навъдиха!

Gothique♫
06-03-2007, 15:26
Ох и аз съм скенер за физични дефекти всичко забелязвам от краката до лицето и най-дребнитв детайли гледам.Най-много забелязвам обаче формата на носа на хората нз що :| или кви им са ноктите,ушите,косата абе всичко