PDA

View Full Version : Обескосмявате ли си ръцете?(за момичетата)



gabrielka@a
05-10-2007, 09:23
Обескосмявате ли си ръцете?Питам,защото много от моите съученички го правят и си помислих дали и аз трябва,но мисля,че нямам нужда.....Кажете вие махате ли ги и ако да :с какво?

RoSsY88
05-10-2007, 09:30
недей!!!тва е голяма грешка ако почнеш да го правиш...не при секи космите/дори и от кола маска или епилатор/ по ръцете изтъняват...кожата там е различна и могат да ти станат по груби и по черни...не си заслужава...Който не те харесва с косми по ръцете да не те взема :mrgreen: Аз си махам космите целите крака,целият триъгълник и и под мишниците като ходя на козметик със студена кола маска и сам мн доволна \:D/

ЦвЕтИт0
05-10-2007, 09:30
Здравей.Това че твоите съученички си обезкосмяват ръцете не означава че трябва непременно и ти да го правиш.Също така зависи и от това какви са космите тъмни по-светли и т.н.Ако ще се чувстваш по-комфортно ги премахни.Подържай тялото си в добър външен вид не заради околнитае от уважение към самата себе си.Аз лично ги махам космите от ръцете чрез епилатор.Не съм привърженик на кол маската но ако решиш можеш да опиташ и нея.Вече дали ще бъде в козметичен салон или в домашния условия-решението е изцяло твое.Къмет. :wink:

hip Hop Mace
05-10-2007, 09:36
Аз ги махам вече от две години с епилатор и съм много доволна,защото станаха по - рядки и тънки и се налага да ги махам, веднъж на 2 месеца.Пък и се чувствам супер яко без косми \:D/

Presley
05-10-2007, 09:52
Ами аэ не си махам космите на ръцете,эащото имам много малко ,заже почти никакви и иэобщо не ме притесняват...!Имам много поэнати ,които си ги махат ...не мисля,че има нещо лошо!Ако ти пречат и не се чувстваш конфортно като си с блуэа с къс ръкав эапочне да си ги махаш!Ама ако ще ги махаш,само эащото другите си ги махат-няма НИКАКЪв смисъл...! :roll:

IdiOtKa
05-10-2007, 10:35
Аз ги махам вече от две години с епилатор и съм много доволна,защото станаха по - рядки и тънки и се налага да ги махам, веднъж на 2 месеца.Пък и се чувствам супер яко без косми \:D/
караш ме да се замисля много сериозно ... ше зема и аз се подложа на такава процедура ..въпреки че мен не ми пречи ..

N0_feAR
05-10-2007, 10:36
и аз имам малко повечко косми на ръцете-руси са,но пак се забелязват и се чудя дали и аз да не почна да ги обезкосмявам.Само ме интересува,ако някога реша да спра да ги обезкосмявам космите по-дълги,твърди и черни ли стават или няма такова нещо :?:

hip Hop Mace
05-10-2007, 10:37
и аз имам малко повечко косми на ръцете-руси са,но пак се забелязват и се чудя дали аз да не почна да ги обезкосмявам.Само ме интересува,ако някога реша да спра да използвам кола маска или епилатор космите по-дълги,твърди и черни ли стават или няма такова нещо :?:

Няма такова нещо ! Само ще са по малко и по тънки от преди :wink:

N0_feAR
05-10-2007, 10:38
hip hop mace мерси за бързия отговор ;)

05-10-2007, 11:31
haha mili4ka i az ne si gi maham no nqma losho skoro sled nqkolko dni she gi eliminiram zashtoto mn gi mrazq ne sam bash kato gyrila no mislq che tova si e do higiena takache ne se zamislqi davai \:D/ 8) :) :o :D

shadow4e
05-10-2007, 11:49
Хигиена... И какво му е нехигиеничното да имаш косми по ръцете???


Аз лично само ги разредявам с епилатор, но не ги махам всичките.

gabrielka@a
05-10-2007, 18:50
Мерси за отговорите :)

gabrielka@a
05-10-2007, 18:51
недей!!!тва е голяма грешка ако почнеш да го правиш...не при секи космите/дори и от кола маска или епилатор/ по ръцете изтъняват...кожата там е различна и могат да ти станат по груби и по черни...не си заслужава...Който не те харесва с косми по ръцете да не те взема :mrgreen: Аз си махам космите целите крака,целият триъгълник и и под мишниците като ходя на козметик със студена кола маска и сам мн доволна \:D/
Студената кола маска по-добра ли е от обикновената?

sh3_1s_7h3_0n3
05-10-2007, 18:55
аз нямам нужда, обаче някои мои приятелки се обезкосмяват с епилатор или ходят на кола маска 8)

gabrielka@a
05-10-2007, 18:55
недей!!!тва е голяма грешка ако почнеш да го правиш...не при секи космите/дори и от кола маска или епилатор/ по ръцете изтъняват...кожата там е различна и могат да ти станат по груби и по черни...не си заслужава...Който не те харесва с косми по ръцете да не те взема :mrgreen: Аз си махам космите целите крака,целият триъгълник и и под мишниците като ходя на козметик със студена кола маска и сам мн доволна \:D/
Студената кола маска по-добра ли е от обикновената?

sh3_1s_7h3_0n3
05-10-2007, 18:57
студената кола маска е мн мн по-добра... поне за мен... иначе с горещата стават мн инциденти с пациеееенти... ^^

BroKeN^DreAmZ`f
05-10-2007, 19:00
аз от около годин ги махам...и почнах щото ме дразнеха и ми беше кофти с косми наистина не бяха супер много, ама достатъчно за да ми е некомфортно........иии не тряа да ги махаш щото пр ти ги махат, а защото имаш нужда, а ако нямаш по-добре не го прави!

tears_d0nt_fall^sexy_bebo
05-10-2007, 19:06
При всеки е различно първо реши дали ти имаш нужда от това и после найстина потърси само професионална помощ.Глупаво е да експериментираш сама! :wink:
Аз лично нямам нужда,но винаги имам на разположение козметичка за тая работа така, че това е моето мнение ако нямаш нужда просто е излишно да го правиш

Glezanka
05-10-2007, 20:30
Purwiq put kato gi mahah bqh s moita jena wkushti,tq mi gi mahashe sys studena kola maska ... golqmo wikane beshe ... haha :) No sled towa produljih da si gi prawq s epilator i sum mn dowolna :)

_LaDy_NigHT_
05-11-2007, 06:53
az si gi maham i mi stavat vs po malko i po tyni4ki... a puk e meki4ko i hubavo no si gi mahai s epilator ili kola maska v nikakuv slu4ai sus samobrasna4ka!!!!!

05-11-2007, 15:10
аз си ги махнах за пръв път преди 2 седмици с кола маска и сега като почват да се появяват ми излизат пъпчици по ръцете, може би кожата ми е прекалено чувствителна :(

Qnchety
05-11-2007, 18:22
Аз също имам нужда да ги махам по ръцете си така че да питам: Чувала съм че може да се скубят с пинсета - тва вреди ли на нещо и има ли ефект?

:}}}~
05-11-2007, 19:16
ne gi maham- nqmam nujda prosto ;) no ot moq klas pochti vsichki momicheta si gi mahat.. daje edna sus samobrusnachka si gi maha ako ne se luja :shock: #-o

Sarabi
05-11-2007, 19:50
Е добре де, как търпите да ги чакате да пораснат докато станат достатъчно големи за епилатор :shock: ? На мен ми е доста гадно да са някакви малки такива, наболи, точно защото са късички боцкат много гадно и изглеждат някакви гнусни... на вас не ви ли пречи 8-[ ?

BlueDevil
05-11-2007, 20:51
Луди хора... аз съм си много доволна от космите ( :lol: ) По ръцете не се виждат и почти, да не кажа хич, не се усещат, по краката ги махам 1 път на месец-два и пак едва се виждат :-D
Тва да си скубеш ръцете ми се вижда доста тъпичко и не мога да го възприема. А има една съученичка, която ги маха със самобръсначка! Бедна ви е фантазията кво става 2-3 дни след като ги е махнала...

Keira
05-11-2007, 22:27
Bla със самобръсначка е гадно ...
Аз си ги махам на един два месеца като всеки път е различно - или епилатор или кола маска :) .

Qnchety
05-12-2007, 07:16
Аз също имам нужда да ги махам по ръцете си така че да питам: Чувала съм че може да се скубят с пинсета - тва вреди ли на нещо и има ли ефект?

mid_get
05-12-2007, 07:22
Ами аз не съм чувала, че могат да се махат и с пинсета, но мисля, че същата работа ще свърши и епилаторът, като предимството е, че ще стане за по-малко време :wink: Така или иначе, и в двата случая (и с пинсета, и с епилатор) става въпрос за изтръгване на луковицата на косъма :arrow: Аз обаче използвам епилатор, просто защото е по-лесно и по-бързо ;-)

sladko_bebchence
05-12-2007, 08:00
of da predi 1 godina ne razbirah i gi obrasnah i taka cqlo lqto dokat ne se usetih 4e e mn lo6o ina4e ne mi stanaha po-debeli kakto kazvat i sega mislq da hodq na kola da mi gi mahat,no ako tvoite ne si li4at nqa 6to da gi maha6 samo 6toto tvoite sau4eni4ki gi mahat,ami naprotiv- gordei se 4e si po perfektna ot tqh 8) :mrgreen:

N0_feAR
05-12-2007, 10:45
Аз също имам нужда да ги махам по ръцете си така че да питам: Чувала съм че може да се скубят с пинсета - тва вреди ли на нещо и има ли ефект?
значи майка ми има една позната-козметичка която я питах за обезкосмяването на ръце.каза, че мога за начало да пробвам с кола маска,но по-добре на козметик от колкото в домашни условия щото било много важно в началото да не се скъсат космите и каза че по нататък мога да си ги скубя с пинсета-бавно но ефектно ;)

delfin4eto
05-12-2007, 10:55
Ne ne gi maham , puk i to4no tam ,, nqma nujda!!!

Qnchety
05-12-2007, 15:20
Аз също имам нужда да ги махам по ръцете си така че да питам: Чувала съм че може да се скубят с пинсета - тва вреди ли на нещо и има ли ефект?
значи майка ми има една позната-козметичка която я питах за обезкосмяването на ръце.каза, че мога за начало да пробвам с кола маска,но по-добре на козметик от колкото в домашни условия щото било много важно в началото да не се скъсат космите и каза че по нататък мога да си ги скубя с пинсета-бавно но ефектно ;)

Ем аз вече половината си ги оскубах с пинсета :D !

punkrock
05-12-2007, 19:08
Аз не си ги махам, те почти не си личат.
Пък и според мен няма смисъл да си епилираш и ръцете, вече ако наистина мн си личат тогава, ама иначе е тъпо.
Пък някои на които им личат повечко и си ги махат само до лакътя без нагоре изглежда.. абе не е хубаво тъй. :-s

05-12-2007, 20:55
Ako nqma6 nujda po-dobre nedei. A ako sa naistinamn probvai s kolka maska ili sepilator.Ne pravi gre6kata da gi brasne6 s bik4e.Poznavam 1` momi4e,koeto naistina ima6e nujda ..no gi mahna s bik4e i sega sa po-zle.Osven tova napravi gre6kata da si obrasne garba i korema
S BIK4E i sega.... ](*,)

malkoto^f
05-13-2007, 08:05
az ne gi maham i dori ne mi prechat,a koito ne me haresva da ne me gleda .. zaradi moi priqtelki nqma i az da si epiliram racete :)

koalka
05-13-2007, 10:25
Не си ги махам.

tedinkata_
05-13-2007, 12:37
da :smt016

05-13-2007, 12:39
махам ги с епилатор, но преди това, ако са дълги ги бръсна и след 3-4 дни ги махам с епилатора, че иначе страшно болииии!

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-13-2007, 15:37
NE [-X :!: imam edna blizka fr tq si gi maha.. nqkak gnusno mi e kato q pipna :-k

Sweetlove1990
05-13-2007, 15:48
Аэ съм "ЭА" махането на космите и то навсякъде....правя го най-често сама с епилатор или когато ме мърэи повечко отивам на коэметик.....махам ги вече втора година и са доста по-редки и тънки отколкото в началото :roll:

DejaVu31
05-13-2007, 16:58
ami az si gi maham,za6toto neponasqm da imam kosmi ( osven kosata i vejdite de),no opredeleno pri kozmetik e nai dobre,ili v kraen slu4ai v doma6ni usloviq s kola maska,no NEDEI da se brusne6 :D

vivian
05-13-2007, 20:31
az sam se 4udq za moite,no drugata edmica mi e balat i mislq 4e tr d agi mahna.az po princip po4ernqh baq sega,kosmite sa mi rusi po princip i ne se zabelqzvat.oba4e kato mie studeno i nastrahna i stavam kato bqkvo persiisko kotence. :oops: zapisah si 4as za kozmetik nqkolko den apredi bala,no vse o6et se 4udq dali da gi maham :-k #-o :-k #-o #-o :-k

elina777
05-14-2007, 15:33
Аз мойте си ги махам вкъщи с епилатора.

ice_cream_f
05-15-2007, 07:27
аз си ги махнах за пръв път преди 2 седмици с кола маска и сега като почват да се появяват ми излизат пъпчици по ръцете, може би кожата ми е прекалено чувствителна :(da i pri men taka stava

Ani_girl
05-15-2007, 09:54
az si gi maham ot okolo godina za6toto taka mi haresva maham gi s kola maska ili epoilator pove4e ot moite priqtelki su6to si gi mahat za6toto taka se 4ustvat po dobre no tova dali 6te si gi mahash ili ne e vupros na li4en izbor !

05-15-2007, 13:07
аз си ги махнах за пръв път преди 2 седмици с кола маска и сега като почват да се появяват ми излизат пъпчици по ръцете, може би кожата ми е прекалено чувствителна :(da i pri men taka stava
e мислех си, че съм единствена ..

vivian
05-15-2007, 14:00
az pak rew6ih da si otmenq 4asa za drugata sedmica pri kozmetika.iska6e mi se d agi mahna za bala,oba4e kato kazah na nqkolko 4oveka 4e 6te gi maham kazaha 4e sam luda.a i mi e mn gnusno i protivno kato po4nat da izlizat :?

cherinka
05-15-2007, 14:09
Не си ги махам.
Оставяш си ги за зимата да ти топлят. :-D

На мен пък никъде по кожата след обезкосмяване не ми излизат пъпки. Дори и не се мажа с нищо...

(Тва беше фукня, да дразня всички дето пъпчасват :-D )

Пепина
05-22-2007, 14:18
Преди по-малко от седмица си махнах космите от ръцете и мога да кажа за сега, че се чувствам много добре. Болката е поносима от кола маската.

05-22-2007, 16:21
Да, махам ги. Никак не бяха много, ама пуста суета...Винаги ходя на козметик, не ги махам сама. Мен обаче страшно ме боли, и кръв ми тече. Първия ден ходя като робот, защото чувствам кожата си като изгорена направо. Обаче след два-три дни нещата се нормализират и имам гладичка кожа за около месец:)