PDA

View Full Version : obeca na ezika.. suvet4eta?!



05-10-2007, 19:11
zna4i reshih da si probivam ezika :lol: .. to tva e resheno ot godina de.. no sega sum se zaela tvurdo s neshtata... uredih kkak da mi q produp4at bez nashte da razberat.. oba4e iskam da znam neshtaata s koito trqbva da sum naqsno.. purvite nqkolko sedmici mi e qsno 4e se poduva ezika sledva fuflene.. .boli trqq qdesh opredeleni neshta.. k tva mi e qsno ... #-o interasuvat me vsi4ki plusove i minusi na obecata na ezi4eto #-o #-o ta molq za malko pomosht :smt011

ABSOLUTme
05-10-2007, 19:18
Първо и най-важно - темата не е за тука,а и има търсачка.
2ро-ти хубаво си уредила дупченето,то ти е най-малкия проблем.Ама твоите трябва да са много застреляни или заети(като моите) за да не разберат.
В самото студио ше ти обяснят как да се грижиш за обицата.Важното е първите 2-3 дена да се сдържаш и да не ядеш твърда храна(абе на супи минаваш),не много гореща,но не и студена.Избягвай там няколко дни и подправките и след всяко хранене се плакни със Сандрин(в аптеките го продават)..ама глеи да не се храниш през половин час,че е много досадна работа..спазвай някакъв режим.
Самото дупчене не боли,боли след това,ама няма да умреш,спокойно.
Ако имаш някви други конкретни въпроси-питай.Но и да забравиш нещо в студиото ше ти отговорят подробно на всички въпроси.

LunaTriCk
05-10-2007, 19:37
след като те надупчат ще ти обяснят грижите, които трябва да полагаш. по принцип при всеки е различно след това. на мен нито ми се поду езика, нито ме болеше. виж фъфленето, 4-5 дена. :roll:

ABSOLUTme
05-10-2007, 19:39
на мен нито ми се поду езика, нито ме болеше. виж фъфленето, 4-5 дена. :roll:

а фъфленето от какво се получава,бе,мозък? :-s

05-10-2007, 19:43
на мен нито ми се поду езика, нито ме болеше. виж фъфленето, 4-5 дена. :roll:

а фъфленето от какво се получава,бе,мозък? :-s
Може да се получи от това че още не е свикнал с новата си придобивка в устата и отначало да е малко по-странно докато свикне. Пък и то не може без хич :lol:

LunaTriCk
05-10-2007, 19:43
защото по принцип говориш с езика си, а вече на него има обица ?!?, може би

ABSOLUTme
05-10-2007, 19:45
да,да,сигурно.
няма човек на когото да не му се подуе езика при такова пробиване,дори и малко.това за тялото е рана,както знаете(надявам се) там не може да се образува постоянна дупка.

05-10-2007, 19:47
Първо и най-важно - темата не е за тука,а и има търсачка.
2ро-ти хубаво си уредила дупченето,то ти е най-малкия проблем.Ама твоите трябва да са много застреляни или заети(като моите) за да не разберат.
В самото студио ше ти обяснят как да се грижиш за обицата.Важното е първите 2-3 дена да се сдържаш и да не ядеш твърда храна(абе на супи минаваш),не много гореща,но не и студена.Избягвай там няколко дни и подправките и след всяко хранене се плакни със Сандрин(в аптеките го продават)..ама глеи да не се храниш през половин час,че е много досадна работа..спазвай някакъв режим.
Самото дупчене не боли,боли след това,ама няма да умреш,спокойно.
Ако имаш някви други конкретни въпроси-питай.Но и да забравиш нещо в студиото ше ти отговорят подробно на всички въпроси.

tursa4ka polzvah.. kazah 4e sum na qsno s hraneneto .... i ne sum kazvala 4e ne iskam nashte da razberat.. mn`qsno 4e shte razberat no sled kato belqta e storena.. tva e ideqta a vuprosa mi e ... primerno shte mi 6tipe li vinagi kogato qm? ne samo purvite 2 sedmici ... shte boli li sled kato svikna s neq... ? shte se vuzpali li .. 4uh 4e trqbva da se maje s neshto? ok kolko puti na den .. za u6ite kato znam 4e edna fr se mashi po 3 puti na den nz za ezika kvo ostava :shock: ... obecata zaduljitelno li trqbva da e sreburna ili moga dokato subera pari da sedq s medecinksata koqto shte mi dadat.... vsqkvi takvia :smt017

ABSOLUTme
05-10-2007, 19:52
Ужас,кви глупости говориш.Бас държа,че нищо не си чела.
Първо-обицата ти трябва да е от медицинска стомана и да не се учудиш,че е с по-дълъг 6тифт от нормалното(не много,спокойно).Това е в случай,че езика ти се възпали и се подуе.Аз за някои идиот със сребърна обича не знам.Обикновено се слага такава от медицинска стомана или силиконова.Ама ти си я смени поне 2 седмици след пробиването,не по-рано.
2ро-на мен дупките на ушите лесно могат да ми се възпалят,докато с тея в устата нямам проблеми.Нищо не мажеш,казах ти вече.След всяко хранене или пиене на нещо(различно от минерална вода) трябва да се жабуриш със Сандрин.

LunaTriCk
05-10-2007, 19:54
С медицинската трябва да стоиш задължително минимум един месец, след това може да си я смениш. Не се мажи нищо, само жабуркаш със Сандрина след ядене. Всеки организъм е различен. Аз ти казвам при мен как беше. Нито ми се поду езика!, нито щипе когато ям, нито ме болеше преди и след като ми го пробиха. Единственото, което ми стана е, че взех че си разширих малко дупката, защото доста си играех с нея и по едно време нямах дупка ами, процепче :lol: , но на езика раните най-бързо зарастват рани и ми се спласти вече. Също съм чувал, че след като се махне обицата за 10-15 може да ти зарастне дупката. Но това само съм го чувал, не твърдя нищо.

05-10-2007, 19:57
e tova iskah da mi kajete oshte ot na4aloto... ta edno ne razbrah.. posledno?? 2 sedmici ili mesec?? :lol: :lol: :lol:

ABSOLUTme
05-10-2007, 19:57
Също съм чувал, че след като се махне обицата за 10-15 може да ти зарастне дупката. Но това само съм го чувал, не твърдя нищо.

ебати източниците,дето имаш.
мойта дупка зарастна за 3 месеца напълно,само отгоре остана малко вдлъбнато,от което си личеше къде е била.бая ме улесни като си я пробих пак.. :lol: (ти,начинаещата-запуши ушите и не слушай)

ABSOLUTme
05-10-2007, 19:58
e tova iskah da mi kajete oshte ot na4aloto... ta edno ne razbrah.. posledno?? 2 sedmici ili mesec?? :lol: :lol: :lol:

е то при всеки е различно.сам/а ше си прецениш пък и питай в студиото-няма да те изядат.

05-10-2007, 19:58
ii posledno vupros4e.. vuprosnoto neshto za jaburene kolko struva/? :roll: i kolko burje svurshva?

LunaTriCk
05-10-2007, 19:59
и тук ще го потретя сигурно...
всеки има различен организъм :!:

П.П. на мен ми казаха месец.

05-10-2007, 20:00
slu6am az ... :smt005 shto si si q mahala...?? :smt017

ABSOLUTme
05-10-2007, 20:01
абе между 4 и 6 лева беше,ако не се лъжа.и не,не свършва бързо,защото не се жабуриш директно с него,а слагаш в една чашка с вода 10-15 капки или колко бяха там не помня и тогава чистиш..та пак ти казвам-ще свърши бързо,ако се сещаш да ядеш пред 15минути..

ABSOLUTme
05-10-2007, 20:03
slu6am az ... :smt005 shto si si q mahala...?? :smt017

махнах си я,щото трябваше да ме оперират с пълна упойка(демек да ме интубират) и трябваше да си разкарам всички обици.
но да ти кажа-ако тялото ти отхвърли обицата,няма смисъл да се пробиваш пак на същото място.

LunaTriCk
05-10-2007, 20:03
тука е 2лв.

П.П. аз след втория месец спрях да жабуря. проблеми нямам, не се оплаквам.

05-10-2007, 20:05
slu6am az ... :smt005 shto si si q mahala...?? :smt017

махнах си я,щото трябваше да ме оперират с пълна упойка(демек да ме интубират) и трябваше да си разкарам всички обици.
но да ти кажа-ако тялото ти отхвърли обицата,няма смисъл да се пробиваш пак на същото място.

i tva kak se razbira? :smt005 :smt005 dobre.. zna4i.. shte se dup4a :smt017 i vse pak mi zvu4ite i dvamata kato reklama.. kajete neshto gadno po vurposa??

ABSOLUTme
05-10-2007, 20:05
тука е 2лв.

П.П. аз след втория месец спрях да жабуря. проблеми нямам, не се оплаквам.

WTF?аз се жабурих 3 седмици мах..

ABSOLUTme
05-10-2007, 20:07
slu6am az ... :smt005 shto si si q mahala...?? :smt017

махнах си я,щото трябваше да ме оперират с пълна упойка(демек да ме интубират) и трябваше да си разкарам всички обици.
но да ти кажа-ако тялото ти отхвърли обицата,няма смисъл да се пробиваш пак на същото място.

i tva kak se razbira? :smt005 :smt005 dobre.. zna4i.. shte se dup4a :smt017 i vse pak mi zvu4ite i dvamata kato reklama.. kajete neshto gadno po vurposa??

ми гадно..аз имах 2-една през самия и една халка отдолу и често ми се заплитаха като бях много ентусиазирана да обяснявам нещо.. :lol:
друго гадно няма..само на няколко пъти ми се е случвало докато ям и дъвча да се прехапя,ама не боли де,само е неприятно..се едно ше си изкъртиш зъбите..

05-10-2007, 20:09
slu6am az ... :smt005 shto si si q mahala...?? :smt017

махнах си я,щото трябваше да ме оперират с пълна упойка(демек да ме интубират) и трябваше да си разкарам всички обици.
но да ти кажа-ако тялото ти отхвърли обицата,няма смисъл да се пробиваш пак на същото място.

i tva kak se razbira? :smt005 :smt005 dobre.. zna4i.. shte se dup4a :smt017 i vse pak mi zvu4ite i dvamata kato reklama.. kajete neshto gadno po vurposa??

ми гадно..аз имах 2-една през самия и една халка отдолу и често ми се заплитаха като бях много ентусиазирана да обяснявам нещо.. :lol:
друго гадно няма..само на няколко пъти ми се е случвало докато ям и дъвча да се прехапя,ама не боли де,само е неприятно..се едно ше си изкъртиш зъбите..

samo "vse edno" nali..??? nqma da si izkurtq zubite naisitna???

ABSOLUTme
05-10-2007, 20:13
ми не вярвам.освен ако не дъвчеш като кон де.

05-10-2007, 20:56
ми не вярвам.освен ако не дъвчеш като кон де. :lol: :lol: xax dobre :) mersi mnogo i na dvamata.. ako imate oshte neshto da kazvate..... bilo to lo6o ili dobro shte sum blagodarna da spodelite :P

BraInLesS_f
05-11-2007, 07:41
За да не те разберат се продупчи тук:
http://i113.photobucket.com/albums/n208/ThugGirl_02/plqs.jpg
Това е моя пиърсинг,имам го от 2 седмици и наш'те още не знаят! :)

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-11-2007, 15:23
За да не те разберат се продупчи тук:
http://i113.photobucket.com/albums/n208/ThugGirl_02/plqs.jpg
Това е моя пиърсинг,имам го от 2 седмици и наш'те още не знаят! :)

tva e ujasno be :shock:

ABSOLUTme
05-11-2007, 17:56
a[N]D[i]T[k]a]tva e ujasno be :shock:

Не.Това е най-разпространеният пиерсинг сред учениците.
А защо е каше,ще попиташ?
Не,не за да му се радваш само ти,а за да не могат мама и татко да го видят.

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-12-2007, 07:13
a[N]D[i]T[k]a]tva e ujasno be :shock:

Не.Това е най-разпространеният пиерсинг сред учениците.
А защо е каше,ще попиташ?
Не,не за да му се радваш само ти,а за да не могат мама и татко да го видят.

ne e za tova... izglejda ujasno i dea znam struva mi se 4e boli poev4e :-s

BraInLesS_f
05-12-2007, 07:53
НЕ болеше грам,не ми се е възпалило,не ме притеснява,не се вижда...Но при целувки се усеща готино...Абе жестоко е! : )))

05-12-2007, 08:45
mii ko da ti kaja moita obe4ka sq naravi 2 meseca i vsi4ko si mi e normalno az sus sandirna se jaburih samo gat se setq ina4e s rakiq za deinfekciq no opredlenoo ako si re6ena dup4i se sled tfa ..4usvstvoto e strahotno!uspqhii

05-12-2007, 08:45
mii ko da ti kaja moita obe4ka sq naravi 2 meseca i vsi4ko si mi e normalno az sus sandirna se jaburih samo gat se setq ina4e s rakiq za deinfekciq no opredlenoo ako si re6ena dup4i se sled tfa ..4usvstvoto e strahotno!uspqhii

Malko_D
05-12-2007, 11:08
Abe da si s oeca na eizi4eto e qko. \:D/ Az imam ot 3 godini i ne mi e pisvala.Tolkova mnogo sym sviknala s neq ,4e ve4e q 4ustvam kato 4ast ot ustata mi :P Kogato q mahna za malko vse edno mi lipsva ne6to i kofti.Kato si re6ila da si go probiva6 DAVAI kvo tolkos.I az uj taino ot na6te go napraih tva ama nqma6e kak da ne razberat 4esno kazano, za6toto kakto kazvash leko se fyfli apyk i kato govorish malko ili mnogo se vijda 4e ima6 ne6to v ustata si :-D Az kato se re6ih ni6to ne znaeh ob6to vzeto za posledstviqta izob6to ne bqh v 4as,ama kato otidoh v profesionalno studio(zadyljitelno otidi tam)mi obqsniha vsi4ko mnogo vyprosi zadavah i mi obqsniha horata.Maximum da ne mojesh da si hapvash tvyrdi raboti 2-3 sedmici ako ne i po malko.Az bqh na supi4ki i kiseli mleka,no nqma kak ti i bez drugo ne mojesh da qdesh normalno.Otnachalo bolkata ne be6e golqma poneje opoikaa me dyrje6e blizo 2-3 4asa sled tova mn ne si spomnqm ama si bole6e malko ne adcki mn 4e da ne izdyrja6.Ezika mi se podu napravo ne mojeh da si zatvorq ustata.Po4na gnoi da te4e ,no za promivane ti izpisvat tam edno likarstvo i s nego se opravq6. Taka pone be6e pri men :smt102