PDA

View Full Version : Елица и Стоян отиват на финала на "Евровизия 2007"



rosskata
05-10-2007, 22:57
"Вода" на Елица Тодорова и Стоян Янкулов се класира за финала на песенния конкурс "Евровизия 2007".

На полуфинала двамата перкусионисти излязоха на сцената първи, а за събота, 12 май, жребият отреди да се представят 21-ви измежду общо 24 финалисти.

От 28-те държави, които се бореха за място в последния етап, напред продължават само

представители на Източна Европа, Балканите и бившите съветски републики

Освен България, зрителското гласуване по телефона и с SMS-и класира още Беларус, Македония, Словения, Унгария, Грузия, Латвия, Сърбия, Турция и Молдова.

На 12 май ги очаква конкуренцията на участниците от първите 10 страни миналата година (Босна и Херцеговина, Финландия, Ирландия, Литва, Гърция, Швеция, Русия, Украйна, Румъния и Армения) плюс привилегированата четворка - Франция, Германия, Испания и Великобритания.

Предишните две участия на страната ни - група "Каффе" с "Lorrain" и Мариана Попова с "Let Me Cry" - не успяха да ни класират на финала.

нетинфо.бг



Някой гледа ли конкурса? Какво ще кажете?
На мен лично ми хареса много и израелската песен, даже си направих и подписа с нея ( естествено защото съм гадна ционистична родоотстъпничка, както би казал моя любим форумец :lol: )

Но както и да е, браво на наште, и ще стискаме палци на финала... [-o<

gPa3HuTeJl
05-10-2007, 23:06
Конкурса ми хареса и благодаря ти за информацията..

bulgarche
05-11-2007, 03:35
Сега и ако дадете линк към някоя песен...

Shadow_Walker
05-11-2007, 06:06
Оле аз ги изпуснах...
Обаче те са на финалаааа!!!!! \:D/ Много се радвам за тях, пък и за нас-все пак това е българската песен :)

Swinkenhoffer
05-11-2007, 06:21
аз хванах една част от таковата... страшно го бяха организирали! ех, тия финландци... http://info.datacom.bg/proletsearch/smileys/heart.gif
но аз все още си държа на мнението, че Вода е ужасна песен.
иначе.. браво.

kukurukumuku
05-11-2007, 06:43
БРАВО НА НАШИТЕ :!: \:D/ \:D/ \:D/

koalka
05-11-2007, 06:48
Не го гледам, не знам какви са песните, но се радвам, че българи ще участват и сме се класирали.Успех им пожелавам!

ScionOfStorm
05-11-2007, 07:20
Песента ни е ебахти и шибания култ, точно това трябва да ни представя, не някакъв безличен поп даеа. Браво на пичовете, имам супер високи очаквания за тях, браво!!!

rusalkata_
05-11-2007, 08:16
честно казано тази песен не мога да я трая.с това "ииии" и там прословутите реплики "митреле" и т.н. :lol: мислех си,че ние ще сме най-голямата излагация,ама очевидно не сме.снощи ги изгледах сичките песни и ние в сравнение с останалите снощи сме доста добре. :lol:
и все пак поздравления за тях!това ни е първото класиране на финала! \:D/

Шишарка
05-11-2007, 09:54
Браво на Елица и Стоян!Аз не го гледах - забравих :(
Надявам се да има видео в ютуб или да качат по-късно.
надявам се на финала да сме на едно от челните места(първо най-добре 8) )

KiLLeR_InSTiNkT
05-11-2007, 10:08
Песента не беше лоша, нашите се представиха много добре и мисля, че определено бяха доста по-оригинални от тези дето пяха на английски някакво бозави парчета...

Disorder
05-11-2007, 15:29
Радвам се, че сме на финала, но лично на мен не ми харесва песента и не мисля, че заслужава да спечели.

otherworldly
05-11-2007, 19:13
Еми дано другата година Евровизия да бъде в България...
Обаче не ми се вярва мн мн..

ProstoAz
05-12-2007, 08:41
Не гледах полуфинала, защото незнаех, че са го давали тогава. :(
Днеска до колкото разбирам е финала и явно ще си отменям всичките планове за довечера, само и само да го гледам. :lol: Надявам се нашата песен да спечели - не че ми харесва кой знае колко, но съм сигурна, че ако не друго, то поне се отличава от всички останали песни. :)

`Death`Whore``
05-12-2007, 08:47
Радвам се, че сме на финала, но лично на мен не ми харесва песента и не мисля, че заслужава да спечели.
А коя заслужава да спечели? Имаше още 2 свесни песни, всичко друго беше много зле - оперната певица и "Молитва". Но те няма да спечелят, абсолютно сигурна съм. Даже е странно, че отидоха на финал.

Mo6no3
05-12-2007, 09:04
И според мен оперната песен е добра, на Молдова ми се стори добра на запис, но на живо беше гола вода.

Иначе на Финландия песента отново е доста добра. Другите от финала не съм ги чул още.


бтв Тия пънкари от Андора пяха толкова фалшиво, че няма накъде повече.

`Death`Whore``
05-12-2007, 09:07
Ти къде си виждал верни пънк вокали?

Mo6no3
05-12-2007, 09:21
Не разбирам, за да мога да кажа кои вокали са верни, но определено мога да кажа, че това беше изключително фалшиво и дразнещо.

`Death`Whore``
05-12-2007, 09:23
Това е пънк. :twisted:

LunaTriCk
05-12-2007, 20:32
сефте чух наща песен....бахти ужаса е :shock:

ABSOLUTme
05-12-2007, 20:41
тая молдовката нещо на Наитуиш се опита да примяза..ама не и се отдаде де.. :lol:

eXtRaoRdinaRy
05-12-2007, 21:08
браво на адашката :-D

`Death`Whore``
05-12-2007, 21:45
тая молдовката нещо на Наитуиш се опита да примяза..ама не и се отдаде де.. :lol:
Тук се изложи. Личи И, че е професионална оперна певица и е доста добра. Не само Тария пее оперно в света.

ABSOLUTme
05-12-2007, 21:52
тая молдовката нещо на Наитуиш се опита да примяза..ама не и се отдаде де.. :lol:
Тук се изложи. Личи И, че е професионална оперна певица и е доста добра. Не само Тария пее оперно в света.

не финладката бе,тя беше екстра

`Death`Whore``
05-12-2007, 21:53
Тихо, тихо. Моля те. [-X [-X [-X [-X [-X

Един съвет - въздържай се от подобни коментари по отношение на класическата музика или пеене...

ABSOLUTme
05-12-2007, 21:59
Тихо, тихо. Моля те. [-X [-X [-X [-X [-X

Един съвет - въздържай се от подобни коментари по отношение на класическата музика или пеене...

пусни си ютуб и не се обяснявай.

`Death`Whore``
05-12-2007, 22:00
Нищо няма да си пускам.

ABSOLUTme
05-12-2007, 22:03
Аз не плюех тази с оперното пеене,а другата,която пак се мъчеше,ама не се получаваше нещо.
А ти - разбрала,неразбрала,пак се обаждаш.

Shadow_Walker
05-12-2007, 22:03
5ти сме!!!
\:D/
Въпреки, че трябваше да сме първи....на тея сърби какво им харесаха толкова...
Ама нищо, все пак 5тото място не е лошо според мен-в челото на класацията сме :P

`Death`Whore``
05-12-2007, 22:05
Напротив - ти се обърка. Финландия въобще не бяха на полуфинал, отиват направо на финал.

05-12-2007, 22:07
turciq e na 4 mqsto mn sa radvam az bqh za tqh

ABSOLUTme
05-12-2007, 22:09
Напротив - ти се обърка. Финландия въобще не бяха на полуфинал, отиват направо на финал.

Е разбрахме се де. :lol:
Не говорех за тази с оперното пеене,а за друга,която не мога да се сетя представителка на коя страна беше.

OtherDimension
05-12-2007, 22:12
Хванах Евровизията в последния половин час..
общо взето имаше 2 НОРМАЛНИ песни, които обаче не бяха абсолютно нищо особено...
другите бяха всичките изроди .. да не говорим за миналогодишните участинци Лорди
абе това аджеба конкурс за песен ли е .. или за циркаджии ?
тоя от франция търчеше насам-натам като ненормален, тия от ирландия се бяха хванали на най-обикновено пиянско хоро..
аз на това изкуство не мога да му кажа

rusalkata_
05-12-2007, 22:15
5ти сме!!!
\:D/
Въпреки, че трябваше да сме първи....на тея сърби какво им харесаха толкова...
Ама нищо, все пак 5тото място не е лошо според мен-в челото на класацията сме :P


верно сме 5ти! :D още не мога да повярвам.на мен хич не ми харесваше нашата песен,ама явно другите са я харесали или просто българските емигранти са повечко. :lol: :roll:
песента на Сърбия не беше лоша,но певицата прилича на мъж!
лично на мен най-много ми харесаха на Гърция и Испания,но за съжаление не достигнаха много високо.
а може ли да попитам какво правеше онова чучело от Украйна на 2 място??? :shock: егати извънземното.
бтв песента на Русия въобще не заслужаваше да е на 3 място при положение,че имаше много по-хубави песни.тази на Турция поне беше ритмична.

както и да е.да обобщя-5ти сме! \:D/

1.Сърбия
2.Украйна
3.Русия
4.Турция
5. България

OtherDimension
05-12-2007, 22:16
^ ама ти сериозно ли ?
българските емигранти били повече ...
как го измисли това ? :D :smt005

rusalkata_
05-12-2007, 22:23
^ ама ти сериозно ли ?
българските емигранти били повече ...
как го измисли това ? :D :smt005

лъжа ли казах?
Гърция,която гъмжи от български емигранти ни даде 12 точки!Испания ако не се лъжа даде 10 точки.да не мислиш,че всички са разбрали българската народна песен?защо Финландия,Швеция или някоя друга северна страна не ни даде повече точки?
отговора:няма достатъчно емигранти.
възможно е и да са ни я харесали песента.но не вярвам всички да са я оценили.

ProstoAz
05-12-2007, 22:23
Русия и Украйна според мен трябваше да са по-надолу в класацията. България - по-нагоре. Сърбия си заслужава първото място!!! :D Македонската, Испанската и песента на Босна и Херцеговина също трябваше да са по-нагоре в класацията. Гърция си беше на мястото, турците трябваше да са по-надолу.
Това е моето скромно мнение. :-D

ПП. Важното е, че бяхме на 5-то място и след като не спечелихме ние, поне спечели балканска държава, съседка, при това именно Сърбия.

OtherDimension
05-12-2007, 22:27
^ ама ти сериозно ли ?
българските емигранти били повече ...
как го измисли това ? :D :smt005

лъжа ли казах?
Гърция,която гъмжи от български емигранти ни даде 12 точки!Испания ако не се лъжа даде 10 точки.да не мислиш,че всички са разбрали българската народна песен?защо Финландия,Швеция или някоя друга северна страна не ни даде повече точки?
отговора:няма достатъчно емигранти.
възможно е и да са ни я харесали песента.но не вярвам всички да са я оценили.

ами повярвай..
само не ми казвай, че има най-много емигранти от Сърбия ? :roll:
предварителни изследвания показаха,че нашата песен се харесва доста
на мен лично ми харесва .. но смятам, че има много мотиви, прилицащи прекалено много с неща от песента на Руслана - Диви Танци

rebel_kid
05-12-2007, 22:30
Честито да ни е! Представихме се достойно и си заслужихме петото място =D> \:D/ За Сърбия не бях много съгласна, но това е само мое мнение ;-)

Barbie
05-12-2007, 22:45
ПП. Важното е, че бяхме на 5-то място и след като не спечелихме ние, поне спечели балканска държава, съседка, при това именно Сърбия.

Какво е значението балканска държава ли е или не. Важното е качеството на песента. А сръбската песен беше обикновена и посредствена - не ме впечатли кой знае колко. Украинците бяха някакви идиотчета... Не разбрх какво ги направи толкоз популярни. Българската песен поне беше оригинална и в същото време звучеше добре. Като цяло съм доволна :-)

Шишарка
05-12-2007, 22:58
Събската песен изобщо не заслужаваше да спечели според мен,като оставим вида на певицата самат апесен и изпълнението не бяха оригинални/интересни.Всичкото беше как една купа мацки се прегръщат на сцената.Унгарската и грузинската повече ми харесаха.
А Вода заслужаваше поне 3-4-то място.Турската с нищо не я превъзхождаше,единствено благодарение на огрмоната маса турци в западна Европа ги издигна на 4-то.
Но все пак 5-то място не е хич малко!До година първо!
:)

Mo6no3
05-13-2007, 07:01
На това пък му викат субективизъм. Сръбската песен беше най-добрата в конкурса, по-добра и от българската. Русия и Украйна както винаги си гласуваха по между си с братските народи от СССР и за това не зависимо колко са им тъпи песните взеха 2 и 3 място. Интересното е, че явно за разлика от доста хора в България, те не ни смятат за братски народ. Защото те гласуваха изцяло на братски принцип, а нас ни нямаше в него.

Песните на Молдова, Финландия, Турция бяха горе-долу добри.


За мен българската песен трябваше да бъде или на 3-то място, или на 2-ро място като е до Турция на същите места.

ProstoAz
05-13-2007, 07:16
Barbie, твое мнение. За мен песента е много хубава и дори в момента си я слушам. Мария Шерифович има страхотен глас. :smt007

ПП. Песента на Молдова беше също хубава, мда, пропуснах я. :)

slip_away
05-13-2007, 07:59
Аз гледах конкурса,следя го от много време ......... ама УКРАЙНА на 2ро място????? що за простотия.....аз направо бях потресена даже бъзиках майка ми да пусне смс за тях че бяха най-зле и няма да имат и 1 точка :D:D простоо ебаси цирка тук на гласуване по политически причини ли сме или на музикален конкурс не ми е ясно!? и Русия пък с тези лигли.. че те кво изпяха, всяка втора пее като тях- нищо сложно и приятно за слушане а обичайната боза... Сърбия ок.. песента ме вкарва в депресия ама айде,дали им хората ..ние бяхме за 2ро място не онези клоуни!! ама кво да се прави, цирка винаги побеждава. 5то място пак е добре

sherry
05-13-2007, 08:12
Българите бяха най - добри, песента беше оригинална, запомняща се и интересна. Имаше мотиви от българските песни, а и беше направена модерно, с някакви яки мотиви...Ние заслужавахме да сме на първо място...

the_o.c_girl
05-13-2007, 08:21
Др. година пак ще сме на финалл 100%, защото сега сме на 5-то място :smt016

05-13-2007, 08:22
^ ама ти сериозно ли ?
българските емигранти били повече ...
как го измисли това ? :D :smt005

лъжа ли казах?
Гърция,която гъмжи от български емигранти ни даде 12 точки!Испания ако не се лъжа даде 10 точки.да не мислиш,че всички са разбрали българската народна песен?защо Финландия,Швеция или някоя друга северна страна не ни даде повече точки?
отговора:няма достатъчно емигранти.
възможно е и да са ни я харесали песента.но не вярвам всички да са я оценили.

ами повярвай..
само не ми казвай, че има най-много емигранти от Сърбия ? :roll:
предварителни изследвания показаха,че нашата песен се харесва доста
на мен лично ми харесва .. но смятам, че има много мотиви, прилицащи прекалено много с неща от песента на Руслана - Диви Танци
moje da nqma tolkova emigranti, no ima pone 10 strani koito vinagi glasuvat za tqh. ne za pruv put gledam evrovisiq i ne za pruv put surbiq sa tolkova napred. kato se poche bosna i hercegovina, cherna gora, makedoniq....

Mo6no3
05-13-2007, 10:00
Сърбия имаха такава преднина, че дори и държавите от бивша Югославия да не бяха гласували максимално за тях пак щяха да спечелят. Те го заслужаваха.

Shadow_Walker
05-13-2007, 11:06
Др. година пак ще сме на финалл 100%, защото сега сме на 5-то място :smt016Всички, които са били избрани на полуфинала да отидат на финала ще са и догодина на финала-такъв е регламента.
5тото място е супер!ЗАщо ли-ами маналата година даже на финала не бяхме, а тази сме в челните места!!! :)

rusalkata_
05-13-2007, 12:51
^ ама ти сериозно ли ?
българските емигранти били повече ...
как го измисли това ? :D :smt005

лъжа ли казах?
Гърция,която гъмжи от български емигранти ни даде 12 точки!Испания ако не се лъжа даде 10 точки.да не мислиш,че всички са разбрали българската народна песен?защо Финландия,Швеция или някоя друга северна страна не ни даде повече точки?
отговора:няма достатъчно емигранти.
възможно е и да са ни я харесали песента.но не вярвам всички да са я оценили.

ами повярвай..
само не ми казвай, че има най-много емигранти от Сърбия ? :roll:
предварителни изследвания показаха,че нашата песен се харесва доста
на мен лично ми харесва .. но смятам, че има много мотиви, прилицащи прекалено много с неща от песента на Руслана - Диви Танци

много ясно,че няма български емигранти в Сърбия.ако имаше да ни бяха дали повече точки.това само потвърждава теорията ми.ако поразгледаш коментарите в dir.bg ще видиш коментари на бълг.емигранти от Гърция,Испания,Германия,ко то казват,че са се мобилизирали да гласуват за нашите.ще ти копна само един коментар:

"Ние тук в Германив се бяхме мобилизирали здраво, но не можем да бием турците, които са тук. Истината е, че трабва да се предприеме нщо с правилата. Сърбия получи най- много точки от държавите в които има най- много сърби. И ние тук гласувахме за Елица и Стунджи, но нашите гласове са като капка в океане, ако се сравним с турците, гърците или сърбите тук... И все пак сме си 5-ти без да сме федеративна република на никого и без да имаме някакви си колонии. 5-то място си завоювахме, но напълно сами, наше си е. Елица и Стоян са най- великите българи за 2007 година за мен! Благодаря им, че за пореден път ме накарахе да се просълзя от умиление и гордост, че съм българка!!! Благода ви!"

...
иначе абсолютно подкрепям предишните мнения за подкрепата на съседките страни.повечето не гласуваха,защото им е харесала песента,а просто защото са съседки.
Латвия гласува за Литва.Ирландия за Англия.Кипър за Гърция.Португалия за Испания...да продължавам ли? :roll:

Shadow_Walker
05-13-2007, 12:57
И майка ми каза това-че нашите емигранти са гласували...ето защо от Испания и Гърция, където има много българи получихме повече точки.
Но все пак-защо миналата година не стана това...еми защото само българските емигранти нищо не могат да направят-явно и чужденците са ни подкрепили този път :P

rusalkata_
05-13-2007, 13:09
И майка ми каза това-че нашите емигранти са гласували...ето защо от Испания и Гърция, където има много българи получихме повече точки.
Но все пак-защо миналата година не стана това...еми защото само българските емигранти нищо не могат да направят-явно и чужденците са ни подкрепили този път :P

дам.а и българинът си обича българското.предишните 2 години изпратихме бози(особено тази на "Кафе") и не се класирахме.
а и забележете,че хората гласуват за отличаващи се песни,които се пеят на родните езици.мисля,че и това беше добър ход за нашите. :-)

Forslor
05-13-2007, 23:14
И майка ми каза това-че нашите емигранти са гласували...ето защо от Испания и Гърция, където има много българи получихме повече точки.
Но все пак-защо миналата година не стана това...еми защото само българските емигранти нищо не могат да направят-явно и чужденците са ни подкрепили този път :P

дам.а и българинът си обича българското.предишните 2 години изпратихме бози(особено тази на "Кафе") и не се класирахме.
а и забележете,че хората гласуват за отличаващи се песни,които се пеят на родните езици.мисля,че и това беше добър ход за нашите. :-)
Rusalkata_ Моля те излез от филма в който си влязла.
Било имало много емигранти и затова тези страни са ни дали гласовете си . Глупости ! То това си е нормално като си извън БГ и да искаш да помогнеш с нещо ( да подкрепиш) ,ама чак пък такъв вот да формираме като малцинство абсурд.
Лично аз мога да каже, че Гърците ни харесаха песента още преди да се яви на Евровизия и да имат шанса да гласуват.
В Гърция няма много българи, има много албанци.
Страните които ни подкрепиха бяха Гърция, Испания, Македония и още една ,но не се сещам.

Песента ни беше напълно според изискванията на Евровизия със български елементи и същевременно модерно звучене.

Ако не сте забелязали останалите страни не гласуваха за това на кой - му била хубавва песента, а по симаптий.
Кипър за Гърция, Черна гора за Сърбия, ... нататък руските и те така.

teenkopele
05-14-2007, 03:16
Другия път по-добро класиране! :)

rusalkata_
05-14-2007, 09:11
И майка ми каза това-че нашите емигранти са гласували...ето защо от Испания и Гърция, където има много българи получихме повече точки.
Но все пак-защо миналата година не стана това...еми защото само българските емигранти нищо не могат да направят-явно и чужденците са ни подкрепили този път :P

дам.а и българинът си обича българското.предишните 2 години изпратихме бози(особено тази на "Кафе") и не се класирахме.
а и забележете,че хората гласуват за отличаващи се песни,които се пеят на родните езици.мисля,че и това беше добър ход за нашите. :-)
Rusalkata_ Моля те излез от филма в който си влязла.
Било имало много емигранти и затова тези страни са ни дали гласовете си . Глупости ! То това си е нормално като си извън БГ и да искаш да помогнеш с нещо ( да подкрепиш) ,ама чак пък такъв вот да формираме като малцинство абсурд.
Лично аз мога да каже, че Гърците ни харесаха песента още преди да се яви на Евровизия и да имат шанса да гласуват.
В Гърция няма много българи, има много албанци.
Страните които ни подкрепиха бяха Гърция, Испания, Македония и още една ,но не се сещам.

Песента ни беше напълно според изискванията на Евровизия със български елементи и същевременно модерно звучене.

Ако не сте забелязали останалите страни не гласуваха за това на кой - му била хубавва песента, а по симаптий.
Кипър за Гърция, Черна гора за Сърбия, ... нататък руските и те така.

ооо моля ти се.много добре знам какво говоря.и не само аз съм на такова мнение!+ това ти сам каза,че страните,които са ни покрепили са именно Гърция,Испания,Македония,к дето живеят най-много българи...да,харесали са я песента,но и българските емигранти изиграха огроомна роля във вота! :wink: