PDA

View Full Version : moden dizain



05-12-2007, 05:21
mn iskam da u4a moden dizain no tai kato sega u4a v gimnaziq v profil koito nqma ni6to ob6to s modata tova mi jelanie ostava za sled gimnaziqta. ako ima nqkoi koito da u4i moden dizain v universitet da kaje v koi kak se vliza i ne6to po interesno

05-12-2007, 05:28
a i nqkoi 6te mi obqsni li kak moga da otida da u4a moden dizain v milano razqsnete plss

BlueDevil
05-12-2007, 05:31
Честно да ти кажа няма смисъл да си убиваш жовота с моден дизаин. Поне по мои наблюдения, хора с профил като твоя излизат шивачки и цял живот това правят. Е, има и такива, които работят така желатана за всички момиченца професия "дизайнерка", но са рядкост. Помисли си добре дали ще имаш реализацията, която искаш, преди да продължиш.

ЕДИТ: Говоря за ситуацията с България, гостът преди мен споменава Милано, не знам как са там нещата, но със сигурност по-добре и има по-голям шанс да додрапаш до нещо.
Каквото и да избереш, успех!

05-12-2007, 05:40
mn si prava samo 4e az nqmam nikakvo namerenie da stavam 6iva4ka i znam 4e v bg mn trudno 6te mi se usa6testvi me4atat ama...
apak i tva mi e me4ta ot mn vreme i ne iskam kato porastna i tr da rabotq ne6to da e nqkakva sku4na rabota koqto izob6to ne mi haresva
mn pati sam podpo4vala temata pred maiak mi za da q razpitam za universiteti v bg kadeto moga da u4a tova no ot neq ne polu4avam nikakav konkreten otgovor
taka 4e dano pone ot vas da polu4a

BlueDevil
05-12-2007, 06:34
В Българияв модния дизаин е шивачество, което можеш да научиш и за 2 месеца на курс. Ако наистина искаш - бягай я във Франция, я в Италия. Тук просто няма смисъл.

06-23-2007, 12:49
V BG modniq dizain ne e shiva4estvo, zavisi mnogo na kakvi hora popadnesh, sledvai me4tite si i ne se otkazvai nikoga ot tqh, az sashto u4a moden dizain, hodila sam na mnogo konkursi i sam pe4elila mnogo nagradi. Modniq dizain ima badeshte v BG, no trqbva da sme malko po - nastoi4ivi i nahalni za da postignem celite i me4tite si. Kasmet ti pojelavam oshte ot sega, a kolkoto do Milano, sajalqvam no ne sam na qsno po tozi vapros.

Barbie
06-23-2007, 13:31
И в България има място за реализация. Друг е въпросът, че няма къде да го научиш качествено. Моден дизайн има в НБУ и в Художествената (в София поне...а мисля, че има и няакво частно училище). Аз в момента уча мода в Милано. Интересно е, преподавателите ми реално работят с големи и известни фирми - това е опит, който не може да се добие в България. Но имам намерение да се върна и да си практикувам професията в България след две години.