PDA

View Full Version : Изневяра ли е?



lilqna__
05-12-2007, 07:44
Уфф...знам, че си е моя работа това, но ми е много объркано... :?
Наложи ми се да престоя 4 месеца далеч от България...като преди това имах приятел от 6 месеца, с когото много се обичахме...Редовно се чувахме с него,докато ме нямаше - skype, телефони...
Когато се върнах, разбрах от едно момче, на което мога да имам доверие по въпроса (имам предвид...не ме харесва, не е негов приятел, даже доста се караме с него) - но случайно изтърси нещо по повод приятеля ми, може би за да ме ядоса, и аз не знам, та - нещо, което се потвърди...
Бил видял приятеля ми на няколко пъти с някакво непознато момиче. Веднъж - на една пейка да си говорят. Дотук - нищо странно...После тя почнала да го гали по косата, закачали се, той си сложил главата в скута й :shock: ...друг път се разхождали насам-натам и той я дразнел "по детски", както каза онзи, гъделичкал я, кикотели се нещо...Градът ни е малък и е нормално да са се засекли на няколко пъти...Друго не е имало, но този мой познат, след доста настояване от моя страна, ми разказа, че в рамките на една седмица ги видял поне три пъти заедно... :? А приятелите ни са общи, да беше приятелка - никакъв проблем, а аз не я познавам...
Аз просто реших да попитам приятеля си за това, нещо не вярвах много на този познат...питах го, той само ме изгледа странно и замълча. Не отрече, нищо не каза...иначе още сме заедно, държим се както преди, но на мен ми е...тъпо...
За вас това какво е? Странно ми е...не искам да избързвам със заключенията...
Аз съм на 19, той е на 21, не сме малки...

neverand
05-12-2007, 07:52
Не сте се виждали 4 месеца,напълно нормално е да е намерил спокойствие при друга,човешка нужда,не изневяра,все пак както сама каза,вие сте се чували непрестанно,и сега всичко е наред :) Щом е с тебе и града е малък,значи вече не е с другата,което е най-важното.Може би,просто се е усъмнил дали е нужно да продължавате при положение,че не можете да се видите,но щом сте заедно,не е нужно да се притесняваш ;)

lilqna__
05-12-2007, 08:23
Мерси за отговора :)
Ясно, че това на пръв поглед не е нещо особено...просто като го питах не ми отговори. Той си е малко шантав, вярно, но въобще не искаше да говори на тази тема...а аз просто го питах...никакви сцени не съм му правила...вярвам, че човек трябва да си има свободата...
Забравих да спомена, че са се запознали случайно по Интернет...всъщност това е единственото, което той реши да ми каже за нея...говорили си няколко месеца, докато още съм си била в нашия град, без даже да си знаят имената, и решили да се срещнат малко след като съм заминала. Това каза, по въпроса със "закачките" нищо не коментира, замълча си..

neverand
05-12-2007, 08:26
Мерси за отговора :)
Ясно, че това на пръв поглед не е нещо особено...просто като го питах не ми отговори. Той си е малко шантав, вярно, но въобще не искаше да говори на тази тема...а аз просто го питах...никакви сцени не съм му правила...вярвам, че човек трябва да си има свободата...
Забравих да спомена, че са се запознали случайно по Интернет...всъщност това е единственото, което той реши да ми каже за нея...говорили си няколко месеца, докато още съм си била в нашия град, без даже да си знаят имената, и решили да се срещнат малко след като съм заминала. Това каза, по въпроса със "закачките" нищо не коментира, замълча си..
Нужно е да преминеш през друга(фалшива) любов за да оцениш истинската,явно не се е получило нищо и е решил да не ти споменава подробности да не те нарани ;) Понеже знаеш,че нямаше да се почувстваш добре,ако ти беше казал всичко :) А и важното е,че ти е признал и вече не е с нея :) Бъди спокойна :)

`Death`Whore``
05-12-2007, 08:28
Ако го нямаше онова със скута и галенето, би било лигава приятелска среща. Може би е чувствал нещо към нея, но да е решил да е с теб и толкова. И според мен се чувства гузен, затова е мълчал.

Barbie
05-12-2007, 09:01
А сигурна ли си, че и в момента няма нещо между тях? Аз уча далече от приятеля си и в подобна ситуация бих се чувствала...изключително зле. Не смятам, че бих могла да го приема толкова спокойно... Ти явно обаче си запазила самообладание, което е чудесно. Ако смяташ, че това момиче не е нищо особено в живота му, сигурно е най-добре да продължаваш на пред и да не задълбаваш. Ако обаче нещо те притеснява, смятам, че трябва пак да поговорите. Прощавай, ама ако държи на теб е длъжен да обясни (не, че в една връзка изобщо някой за нещо е длъжен...но така е най-правилно). Ти пък имаш пълното право да се притесняваш и да очакваш от него да разсее съмненията ти.

sexy_dizzy
05-12-2007, 09:03
Трябва да поговорите по този въпрос, а да да мълчите, защото, ако си мълчиш-той може да продължава да прави подобни неща, а на теб няма да ти стане приятно нали?!
Междувременно го попитай как ще се почувства той, ако дочуе за теб подобни слухове?!Всичко си има граници.Особено, ако връзката ви е сериозна! [-X

neverand
05-12-2007, 09:04
Както казаха по-нагоре на пича му е гузно,напълно нормално и все пак,ако имаше се още нещо между тях той щеше да отрече всичко и да се прави на неразбрал,и тя самата каза,градът е малък,всичко се знае накратко и надали ще иска да рискува с двете ;)

malkoto_sladur4e
05-12-2007, 09:13
Ами според мен се е искушил с тия действия докато те няма.. :wink: Ама не е изневяра ест :!: Не го питай пак...минала история...сега си си тука,обичате се и вс е ок :wink: Ако пак го питаш и се съмняваш може да го обидиш и наистина да имате сериозен проблем тогава :-)

lilqna__
05-12-2007, 09:19
Пак мерси за отговорите...
Вижте, той е доказал, че може да му се има доверие. А и аз не съм от най-ревнивите...такава съм по натюрел. Той също не е големият ревнивец...но сме си говорили за тези неща и преди, а и знам, че е сериозен човек...имам предвид, има сериозно отношение към връзките си, винаги е било така...познавам го от доста време...
Затова и се учудих, когато разбрах за тези му действия...и сама за себе си не мога да реша дали това е някакво предателство, или не. Вече не говорят...така разбрах...имам предвид - и това е още по-странното - когато се върнах, той е спрял да я търси. А са станали много добри приятели...
Интересното е, че към момичето не изпитвам...нищо...не я виня, не искам да я оскубя, примерно, каквито закани съм чувала...даже донякъде ми е тъпо за нея, защото си представям как аз бих се чувствала в такава ситуация...
Та, какво - има ли нещо гнило? Или аз си въобразявам...

neverand
05-12-2007, 09:19
Ами според мен се е искушил с тия действия докато те няма.. :wink: Ама не е изневяра ест :!: Не го питай пак...минала история...сега си си тука,обичате се и вс е ок :wink: Ако пак го питаш и се съмняваш може да го обидиш и наистина да имате сериозен проблем тогава :-) :wink:

Barbie
05-12-2007, 09:47
Пак мерси за отговорите...
Вижте, той е доказал, че може да му се има доверие. А и аз не съм от най-ревнивите...такава съм по натюрел. Той също не е големият ревнивец...но сме си говорили за тези неща и преди, а и знам, че е сериозен човек...имам предвид, има сериозно отношение към връзките си, винаги е било така...познавам го от доста време...
Затова и се учудих, когато разбрах за тези му действия...и сама за себе си не мога да реша дали това е някакво предателство, или не. Вече не говорят...така разбрах...имам предвид - и това е още по-странното - когато се върнах, той е спрял да я търси. А са станали много добри приятели...
Интересното е, че към момичето не изпитвам...нищо...не я виня, не искам да я оскубя, примерно, каквито закани съм чувала...даже донякъде ми е тъпо за нея, защото си представям как аз бих се чувствала в такава ситуация...
Та, какво - има ли нещо гнило? Или аз си въобразявам...

Нормално е да не си ядосана на момичето. Аз не бих била. Гаджето ти има някаква отговорност към теб, не някаква си мацка от интернет. Не мога да ти кажа има ли нещо. И това как ще възприемеш нещата зависи изцяло от теб. Аз лично за себе си знам - когато обичам съм ревнива (поне до толкова, че искам момчето ми да има чувства само към мен и да бъде физически интимен само с мен). Бих се чувствала наранена. Особено пък ако не ми обясни всичко точно и ясно от игла до конец.
Казваш, че вече не поддържат отношения. Може би докато те е нямало е имал нещо...мимолетно с това момиче, но после е осъзнал, че прави грешка и рискува връзката ви...знам ли. Ти трябва да прецениш да забравиш ли тази малка спънка във връзката ви или да настояваш да знаеш всичко, да обсъдите всичко и тн. Първото сигурно е по-разумно. Второто е това, което бих направила аз, просто защото идеята, че може между тях да има (дори и "имало") нещо би ме тормозила постоянно.

Edit: Между другото, за мен ходене по срещи (и прекрачване на чисто приятелските отношения) си е чиста изневяра. Ако аз го направя, ще е изневяра, ако приятелят ми излиза, гушка се, гали се и се закача с друга пак е изневяра. Ако има нужда от такава свобода, то той няма нужда от мен и няма какво да се лъжем.

koalka
05-12-2007, 09:56
Щом нищо не е казал, не е отрекъл, най-вероятно е истина, това другото момче може би не те е подвело.Еми, явно за тия 4 месеца е имал нужда от компания, в смисъл да се разнообрази малко и за това е бил с нея.Ти реши дали ще му простиш или не, имаш пълното право.