PDA

View Full Version : Най-долното същество



titin4eto
05-12-2007, 18:14
Най-долното и най-мръсното животно е човекът!!!
Този сайт е за избиването на тюленчетата, наречено "спорт"...
Който е със слаби нерви да не го гледа...
http://tuleni.hit.bg/indexbg.html

Моля ви да пратите сайта на колкото се повече хора...

П.П. Не съм сигурна дали това е точното място да пусна темата и предварително се извинявам за това...

Mo6no3
05-12-2007, 18:41
Има и по-долно същество - Извънземните.

LunaTriCk
05-12-2007, 19:13
...пък някои риби даже опират дъното :shock:

malka_sladuranka
05-12-2007, 20:41
червеите са много по-долни :idea: Поне не убиват за удоволствие други същества..

teenkopele
05-13-2007, 05:32
...Поне не убиват за удоволствие други същества..

...а помагат за добър улов. :-D

:arrow: Те да бяха само тюлените щеше да е добре...

_donna_
05-13-2007, 07:11
пичовете дет' не искаха да ми продават бира докато бях под 18 са най-долни!

quench
05-13-2007, 09:09
абе вие чдете ли месо - салам, кюфтета, наденички, кебапи и карначета, пържоли и т.н.?

щото знам,че не сте тъпи деца, но някак си имате подсъзнателна представа за това, че прозиводственият процес, за да достигне до вас въпросният къс месо, е бил чист, хуманен и прочее глупости

влезте в една кланица и вижте как протичат нещата :)

друг е въпросът, че всичките тия истории "о,колко несправедливо се отнасяме с нашите животински братя" идват от общият депресионен фон на обществото - институциите и модерната култура толкова ви ограничават и вкарват в рамки, които няма как да разбиете, че подсъзнанието ви търси друга "жертва", на която да си изкара желанието за бунт и протест

и друг въпрос - предполагам, че момичетата ги е страх от буболечки, паяци и т.н.

ако смачкате буболечка, откъде сте сигурни, че не сте равни на убийците на тюлени?

но проблемът не е в това - проблемът е,че на ВАС ви е доставило удволетворение, значи не е лошо; но когато друг прави нещо доста подобно, той е зъл

:-D

ДОРИ НЕ ОЧАКВАМ 10% ОТ ЧЕТЯЩИТЕ ТЕМАТА ДА ОБЪРНАТ ВНИМАНИЕ ДА ДЪЛГИЯ МИ ПОСТ

05-13-2007, 09:14
червеите са много по-долни :idea: Поне не убиват за удоволствие други същества..
А имат ли тази възможност?!?!

_donna_
05-13-2007, 09:18
никое животно не убива за удоволствие,всички убиват от глад.

куенч,кво са обясняяш,ва,тюлените са сладки,а паяците са гадни.. \:D/

quench
05-13-2007, 09:24
никое животно не убива за удоволствие,всички убиват от глад.

куенч,кво са обясняяш,ва,тюлените са сладки,а паяците са гадни.. \:D/

тюлените са мазни и се влачат по леда, блях, освен това миришат на риба, което е по-гадно :)

паяците са далеч по-хубави - имат изящна форма на тялото и славянски начин на живот :)

_donna_
05-13-2007, 09:32
трю,трю .. = )

изящни животинки са.и изумителни!
и хубави вратовръзки си правят хората от паяжините им.
нях нях.. :smt005

молец
05-13-2007, 10:04
А колко отдавна спрях да броя темите за тюлените...вече забравих колко станаха
Вярно,тъжно е,ама аз не избивам тюлени за удоволствие
Кво мога да направя

_donna_
05-13-2007, 10:13
да пишеш с по-големи букви.

молец
05-13-2007, 10:25
И така се чете =]
Все пак не смятам,че пречи на човечеството :wink:

emilythestrange
05-13-2007, 11:01
едно е да убиваш прасета за се наядеш,друго е да убиваш видове на изчезване за единия си кеф.има голяма разлика,
не се водете по логиката''едните ги избиваме,айде и другите
под ножа''тюлените са в природата,селскостопански е животни
се отглеждат за да ядат.

те тея момиченца не обичат животните по принцип
те обичат''малки сладки пуфкави котенца и кученца''
така че не ги интерва много за кравите,все пак миришат

що ни го пускаш на нас,се едно ние ги избиваме тюлените.пускай
го на богатите американчета които могат да си го позволят.

05-13-2007, 11:03
аз убивам тюлени за удоволствие...

тук пред блока ми има едно стадо и всяка вечер... "Удряй с лопатата, където свариш" 8)

Аз имам друг въпрос, колко момиченца "обичащи животинките" и т.н., носят кожени изделия или кожени палта??? :shock:
Ъъъъъм.... и с какво една пуйка, свиня, крава, кокошка... и т.н. са по различни от тюлените?!?!?!
Та вие уж ги съжалявате "Щото били малки и сладки... и те носели душичка". Кат пораснат няма да са ви толкова сладки, пък и останалите и те носят души. В този ред на мисли... колко от хората посещаващи този форум ядат месо?!?!


Пък и като ги одерат... няма ли някво животно да ги изяде... поне да послужат за храна, вечното оправдание за жестокост и убийство? :roll:

emilythestrange
05-13-2007, 11:15
не казвам че едните заслужават да умрат.просто едните са отгледани за храна,като пуйката и кокошката.с това са различни.

тук не става въпрос за ''душичката''на животното а за
равновесието в природата.ако убивахме животните по това
колко ни харесват...нямаше да ядем месо

sherry
05-13-2007, 11:21
quench,
вярно е, че не само тюлените са убивани, вярно е, че много от тези, които се възмущават, също ядат месо. Да, ама не си напълно прав.

Аз съм против жестокото убиване на животните, предполагам, че има по - безболезнени начини това да бъде сторено!
Сега се сетих за едно друго клипче, където убиваха други животинки. Не се сещам какви точно бяха, бяха като мечета, малки и пухкави. Та там им одираха кожата, докато бяха още живи. Това нормално ли е?!

Valar
05-13-2007, 11:25
Има ли такъв сайт за хора!?
Нека първо на тях помогнем.

05-13-2007, 11:33
ВСИЧКО Е ЗА ПАРИ!!!


Как ги мразя, а как ми трябват! :smt012

sherry
05-13-2007, 12:20
Има ли такъв сайт за хора!?
Нека първо на тях помогнем.
Не говорим сега за хората. Може и да има, ако попадна на такъв, тогава ще говорим за тях.
Сега дискутираме проблема с животните, наистина съществува такъв...

Valar
05-13-2007, 12:58
Нека изхраним и спасим хората!
Пък животните след това евентуално.

happy-go-lucky
05-13-2007, 13:03
абе вие чдете ли месо - салам, кюфтета, наденички, кебапи и карначета, пържоли и т.н.?

щото знам,че не сте тъпи деца, но някак си имате подсъзнателна представа за това, че прозиводственият процес, за да достигне до вас въпросният къс месо, е бил чист, хуманен и прочее глупости

влезте в една кланица и вижте как протичат нещата :)

друг е въпросът, че всичките тия истории "о,колко несправедливо се отнасяме с нашите животински братя" идват от общият депресионен фон на обществото - институциите и модерната култура толкова ви ограничават и вкарват в рамки, които няма как да разбиете, че подсъзнанието ви търси друга "жертва", на която да си изкара желанието за бунт и протест

и друг въпрос - предполагам, че момичетата ги е страх от буболечки, паяци и т.н.

ако смачкате буболечка, откъде сте сигурни, че не сте равни на убийците на тюлени?

но проблемът не е в това - проблемът е,че на ВАС ви е доставило удволетворение, значи не е лошо; но когато друг прави нещо доста подобно, той е зъл

:-D

ДОРИ НЕ ОЧАКВАМ 10% ОТ ЧЕТЯЩИТЕ ТЕМАТА ДА ОБЪРНАТ ВНИМАНИЕ ДА ДЪЛГИЯ МИ ПОСТ








Значи.Много животни(включвам и хората естествено) се изхранват чрез други.Справедливо или не това е плана на устройство на света.Но да убиваш просто за кефа и шоуто......тва е нелепо....Тва са уядени мизерници,чудещи се какво да бъде следащото им велико дело,с което да допринесат за човешкото общество.
А то по твойта логика всички хора могат да бъдат сравнени с тези "спортисти",особено пръскащите посевите против вредители.Те направо за масови убийци трябва да се считат

happy-go-lucky
05-13-2007, 13:12
аз убивам тюлени за удоволствие...

тук пред блока ми има едно стадо и всяка вечер... "Удряй с лопатата, където свариш" 8)

Аз имам друг въпрос, колко момиченца "обичащи животинките" и т.н., носят кожени изделия или кожени палта??? :shock:
Ъъъъъм.... и с какво една пуйка, свиня, крава, кокошка... и т.н. са по различни от тюлените?!?!?!
Та вие уж ги съжалявате "Щото били малки и сладки... и те носели душичка". Кат пораснат няма да са ви толкова сладки, пък и останалите и те носят души. В този ред на мисли... колко от хората посещаващи този форум ядат месо?!?!


Пък и като ги одерат... няма ли някво животно да ги изяде... поне да послужат за храна, вечното оправдание за жестокост и убийство? :roll:








Ооо да как не се сетих,че тези хора просто помагали на мечките да убиват тюлени.........колко благородно.......

quench
05-13-2007, 14:46
не виждам защо трябва да намесваме думи като "нормално" и "справедливо", когато говорим за животни - тва е като да обличаш кучето на двора с дрешките от куклите си :)

ако имахте малко по-широки знания, щяхте да сте научили, че много животни убиват за удоволствие - всъщност, всички примати + много от хищниците:
- косатки
- нарвали
- котки
- шимпанзета
- гибони
+++++.....

убитите тюленчета отново се включват в кръговратът на веществата, но в другха хранителна верига - впрочем, това не е велико еко-престъпление, даже е доста МАЛОВАЖНО
ако им горяха в екарисаж труповете, щях да съм по-съгласен, че увреждат екосистемата

но нека пак да попитам - ако това бяха грозни, отвратителни паяци или змии, щяха ли толкова хора да ги защитават?

спасете тези горки животничета:
http://www.blackbearheaven.com/snake/snake5.jpg

emilythestrange
05-13-2007, 17:00
как маловажно?!екоравновесието е толкова крехко,
че изчезването на един растителен или животински вид
може да доведе до глобални последствия!
човек не трябва да се бърка в дивата природа!
тюлените трябва да се убиват само от естествените си врагове.

амо общо взето защитават едни живони защото са сладки,
а други защото са гадни.
каквито и да са без тях не може.калкото и да се опитвам
не мога да схвана идеята''ама и те носат душичка''
хората не разбраха че каквото правят на природата към тях се обръща
като не ги е грижа за нея поне за себе си да помислят!

happy-go-lucky
05-13-2007, 17:10
не виждам защо трябва да намесваме думи като "нормално" и "справедливо", когато говорим за животни - тва е като да обличаш кучето на двора с дрешките от куклите си :)

ако имахте малко по-широки знания, щяхте да сте научили, че много животни убиват за удоволствие - всъщност, всички примати + много от хищниците:
- косатки
- нарвали
- котки
- шимпанзета
- гибони
+++++.....

убитите тюленчета отново се включват в кръговратът на веществата, но в другха хранителна верига - впрочем, това не е велико еко-престъпление, даже е доста МАЛОВАЖНО
ако им горяха в екарисаж труповете, щях да съм по-съгласен, че увреждат екосистемата

но нека пак да попитам - ако това бяха грозни, отвратителни паяци или змии, щяха ли толкова хора да ги защитават?

спасете тези горки животничета:
http://www.blackbearheaven.com/snake/snake5.jpg






Естествено,че много животни убиват други за удоволствие.Това го знам и без да ми го казваш.Та нали ние "великтите" човешки същества имаме претенциите да сме по-цивилизовани от животните,нали именно това ни отличава от тях!!!Защо трябва да се държим така първично и да сме толкова долни и мизерни.А по въпроса ако убиваха змии дали щеше да е така - нямаше да се вайкаме толкова,защото повечето хора са безгрижни за тях,освен това изобщо не е така кърваво както при тюлениете,змиите са страшно много спрямо тюлените.Ама аз пак бих си запазила становището,че е отвратително да убиваш всеки който ти падне ей така за кеф.Затова ли "владеем" света - вместо да се грижим за него да го унищожаваме.Напоследък засилихме темповете,с които се движим към неговия край...защото "най-умното" създание като видя,като видя богатствата на света,направо се уяде и премина всякакви граници и баланс.


П.П.Малко е извън темата края...Sorr

quench
05-13-2007, 17:50
аха,иначе Бог ще ни накаже или ще се самоунищожим?

брей,до какво водело избиването на малки сладки животинчета!

happy-go-lucky
05-13-2007, 18:04
аха,иначе Бог ще ни накаже или ще се самоунищожим?

брей,до какво водело избиването на малки сладки животинчета!




Добре де,кажи ми тогава с какво животните допринасят за унищожението на света???


брей,до какво водело избиването на малки сладки животинчета!

Добре помисли си сега - поне 90% от хората си казват "Ми те са само няколки животинчета,какво толкова ще стане?".И всички приемат с лекота и съвсем безучастно фактите без да осмислят че това изобщо не е единствения случай,има хиляди подобни ама какво ли обяснявам,като всички приемат нещата толкова безропотно.......пфф баси жалките същества сме

quench
05-14-2007, 06:16
добре, какво променя тази тема на този форум, какъв ефект има тя върху потербителите и защо си мислите, че от обикновените хора зависи нещо, за да им губите времето и да им разваляте естетическото удоволствие от посещение на форума?

капиталистическата аристокрация въздейства едностранно на проблема и това, че вие размишлявате по екзестенциални въпроси, няма да промени нищо - дори можете да забравите теориите за потребителски контрол, които ви убеждават, че като купувате или не нещо, вие влияете на пазара и предлагането

хахахаха

така че, това, което искам да ви убедя е, че е време да престанете да пишете и пускате такива теми и да излезете да ядете по един сладолед

:smt006

_donna_
05-14-2007, 06:33
ти сега какво,пишеш няколко сложни думи една след друга,те не зацепват изречението и ти излизаш победител в спора.аа,не играеш честно.

аз не съм чела или чувала досега животни да убиват за удоволствие.е,да,може би при определени,неподходящи условия за живот или ако са провокирани от мириса на кръв.едва ли някое животно си мисли "ииибаси скуката е днеска,е тоя пич ме дразни,що ли да не го накарам да изчезне..." сигурно греша де,ама ми е интересно къде прочете,че косатките убиват за удоволствие.

05-14-2007, 06:54
добре, какво променя тази тема на този форум, какъв ефект има тя върху потербителите и защо си мислите, че от обикновените хора зависи нещо, за да им губите времето и да им разваляте естетическото удоволствие от посещение на форума?


А защо да не зависи!!!? обикновените хора правят маса - масата може да направи нещо... е, да, далече сме от тюлените (по географско положение) за да направим нещо, но 100% някои хора даже и не подозират какво точно става около тях!!!!

_donna_
05-14-2007, 06:58
и сега като ПОДОЗИРАМ какво става около тях какво стана? :-k

quench
05-14-2007, 07:23
200% никой не подозира какво става около него

масата няма власт в модерното общество - развитието на обществените науки и технологията все повече обезличава гражданина и потъпква неговите реални свободи

ако си мислите, че тъплата може да се намесва по някакъв начин в управелението - на държава или икономика - значи наистина нямате никаква представа за ставащото около вас

ето един много подходящ пример - и свинята се дърпа и квичи, когато я водят към кланицата - обаче има ли ефект?

:)

happy-go-lucky
05-14-2007, 07:41
ако си мислите, че тъплата може да се намесва по някакъв начин в управелението - на държава или икономика - значи наистина нямате никаква представа за ставащото около вас

:)




Може.Просто сме прекалено егоистични за да пренебрегнем личните си интереси и да отхвърлим изгодния начин на живот,който водим,за да помогнем на животните и въобще на целия свят

happy-go-lucky
05-14-2007, 07:51
Всъщност се наблюдава една много интересна тенденция да класифицираме животните според това дали заслужават да умрат или не...
Една норка, която бива одрана по най-жесток начин, за да се направи палто не влиза в полезрението на тези "радетели за животинското благо", но едно тюленче влиза и същите тези госпожици ронят сълзи за горките тюленчета, но в същият момент си мчетаят как ще се фукат с едно кожено палтенце.
Друг пример- доста лекарства и други медицински продукти се изпитват на животни, които са подложени на страхотни мъчения, умишлено биват заразявани със всякакви ужасни болести и т.н. в името на медицинската наука- и те ли са по-лоши от тюленчетата??? Или следващият път като бъдете излекувани от нещо дали изобщо ще се сетите колко животни са умряли в страхотни мъки, за да може вие да сте добре???

На практика се получава един двоен стандарт- едните са сладки и не трябва да биват убивани, а другите е неизбежно или необходимо, за да може на нас да ни е добре...
Да убийството за удоволствие е най-безмисленото, аморално и ужасно нещо на този свят, но да не би убийството на животно за храна или дрехи не е същото- храната носи наслада, а коженото палто- някак си не мисля, че е жизненоважно за оцеляването на един индивид.
Ако толкова искате да не се убиват животни би трябвало да сте вегани, защото можете да се храните и без да ядете месо... ;)




Гледай сега.Никога не съм носила и не нося дрехи от естествена кожа.Нито аз,нито родителите ми.И съм напълно против убиването на животни с цел украса.Но да убиваш за да ядеш - това си е заложено в природата на повечето животни,на хората също.Какво искаш да яде лъва - трева ли??Хората също имат нужда от месо(колкото и да отричат това вегетарианците),просто сме такива не можем да се променим и да почнем да пасем нали??А относно убиването на животни за експерименти за лекарства - тук е доста противоречиво и честно не знам какво да кажа,но приемаш ли тези лекарства да се пробват направо върху болните хора?Ами ако е някой твой близък??Нечестно е спрямо животните,даже отвратително,но в по-голяма степен го одобрявам ,ако разбира се всичко е в границите на нормалното

happy-go-lucky
05-14-2007, 08:38
Да,но убийството за храна е необходимост.Вярно е ,че хората не ловуват само,но всички тези животни,които биват заклани,после биват и изядени.Демек тяхната кръв не се прахосва за зрелище(както убиват тюлените),а за да засити нуждите на човешките организми.Нз но според мен има огромна разлика между убийство за шоу и същото,но за оцеляване

LunaTriCk
05-14-2007, 08:53
Ето ти го и двойния стандарт...
Едното е убийство е справедливо, а друго не е...
А като ядеш месо- сама ли го убиваш, както прави лъва в джунглата?? Защото неговият лов представлява натурален процес на кръговрат на живота, докато човека отглежда животни единствено с цел да ги използва за храна, което е ужасно... представи си, че си създаден/а само и единствено с цел след време да те убият и изядат, да се родиш обречен на смърт...


Дали аз ще го убия или Пешо, каква е разликата ? И аз и той ядем, серем, ебем и т.н. ??
Не си предствавям да съм създаден за да ме изядат и спя спокойно нощем. Хората и животните са различни същества и зависими едно от друго. Ако трябва да избирам кое да живее -човек или животно, ще избера брат ми.


За болните хора- справедливо и природно е те да умрат без лекарска помощ
представям си как го казваш това на някой твой близък на легло...

quench
05-14-2007, 08:53
Да,но убийството за храна е необходимост.Вярно е ,че хората не ловуват само,но всички тези животни,които биват заклани,после биват и изядени.Демек тяхната кръв не се прахосва за зрелище(както убиват тюлените),а за да засити нуждите на човешките организми.Нз но според мен има огромна разлика между убийство за шоу и същото,но за оцеляване

колко кг месо консумираш на ден? а един град? правени са изчисления, но никой не е правел изчисления колко телета, прасета и т.н. НЕ БИВА да бъдат убивани - кво си мислиш, че месото, след като преседи седмица на щанда на месарницата, го изяжда някой? бива изгаряно
и така, "полезната смърт" на говедото става безсмислена

но ти ядеш месо, нали - макар да участваш в тази мръсна и несправедлива игра, ти не се чувстваш като убийца, както казах по-горе, защото е за твои нужди - нищо,че 1 кг купено месо се равнява на 2 кг изгорено

ако хванеш пушката и отидеш в гората, за да убиеш сърна и да си я изядеш, нямам нищо против да ми развиваш теории за справедливите убийства

виж, Хитлер е казвал,че убийствата на евреи е справедливо - хаха, златна думичка е "справедливостта",нали? ;)

brain_stew
05-14-2007, 08:53
Да,но убийството за храна е необходимост.Вярно е ,че хората не ловуват само,но всички тези животни,които биват заклани,после биват и изядени.Демек тяхната кръв не се прахосва за зрелище(както убиват тюлените),а за да засити нуждите на човешките организми.Нз но според мен има огромна разлика между убийство за шоу и същото,но за оцеляване

хм...амии щом си толкова против убиването на тюлени, айде върви и кажи гледната си точка на един ескимос!Знаеш ли колко тюлени избиват ескимосите единствено с цел да ги изядат?!Хахахах!А сега си представи така наречените богаташчета, които убиват "горките" тюленчета за да си ги похапнат!Използват кожите им за облекло, а им изяждат месото!Нима това не е нормалния кръговрат на природата?!Убий тюлен за да го изядеж!Съвсем нормално е....

Но наистина това, което ни отличава от животните е че мислим...повече!И там ни е проблема!Ако не мислехме толкова много нямаше да имаме абсолютно никакви проблеми!Нямаше да я има и тая безсмислена тема!
По същата логика, нека пуснем и тема за сибирските тигри, за змиите, за крокодилите...които за съжаление хората не ядем (макар че змийско и крокодилско е вкусно нещо предполагам, все пак някои хора го ядат!) и ползваме само заради кожите им!Крокодилите са избивани за кожа!За да може един ден, хора като Евгени Минчев да се изфукат с обувките си от крокодилска кожа, които са купили за хиляда и седемстотин лева!

Някъде прочетох, че пуйките и кокошките са били отглеждани за месо!Защо си мисля, че кокошките са отглеждан за айцата?!Защото не знам дали потребителя, който каза това, някога е ял кокошка!Ми месото е отвратително, жилаво...не е като пилетата в Кауфланд!

Та идеята ми беше, че както пуйките например се отглеждат, за да ги хапнем сладко, така и тюлените са избивани за да се похапват!

quench
05-14-2007, 08:55
крокодилите и змиите не са слдки, пухкави животинчета и заслужават да умрат! :twisted:

brain_stew
05-14-2007, 08:58
крокодилите и змиите не са слдки, пухкави животинчета и заслужават да умрат! :twisted:

но за сметка на това са красиви и изящни влечуги с невероятно чувство за лов...убиват красиво, подло....и изяждат красиво после!А мишлето, което една кобра е захапала още мърда, докато тя го яде...поглъща го...то вижда прекрасния й хранопровод и почва да рита с крачета, още не съвсем умъртвено от отровата й...хех!
(снощи го гледах по енимъл планет тва!)
Пък..тюлените са пухкави?!Защо си мисля, че са гадни и лигави..като рибите, за да може тялото им да не се съпротивлява с водата и да се движат по-бързо?!О.о

05-14-2007, 08:59
За болните хора- справедливо и природно е те да умрат без лекарска помощ
представям си как го казваш това на някой твой близък на легло...

аз не съм радетел за справедливост.. ;)
просто споменавам, че щом говорят за справедливост- това би било справедливо... ;)

quench
05-14-2007, 09:46
Хайде сега, ескплойтед, не може да няма справедливост!

Ами всички прекрасни приказки, нима те не могат да се сбъднат?

Когато във едноименното филмче на Уолт Дисни Снежанка гали сърничките и храни пиленцата - ето това е справедливото отношение към животните!

Както е и справедливо отношението на ловецът, който в "Червената Шапчица" разпаря корема на злият вълк!

Истината е,че ние с теб досега грешахме в тази тема, трябва да се поучим на ПРАВИЛНО отношение към Природата от нашите съфорумници!!!

quench
05-14-2007, 09:56
точно така! злите животни трябва да бъдат преследвани, а добрите - обгрижвани!

всичко е толкова просто - както когато видиш циганин на улицата - той е толкова черен, как да не е виновен за кражбата с взлом вчера у Иванови?!

[-X

quench
05-14-2007, 10:11
не, дай ги, нека да видим колко е спрведливо да изпитваме на животните бъдещите лекарства за нас

например, имаш ли снимки от прасета, третирани с експериментални антибиотици? със заврените в тялото им тръбички, които водят към черния дроб и жлъчката - за да могат учените да наблюдават как се отразяеа антибиотичното лечение на вътрешните органи

дали Защитничката на онеправданите happy-go-lucky е била болна от грип и е пила в скоро време антибиотици? :-k

но това е по-различно от това да се избиват малките сладки тюленчета - нали? гадните прасета вонят и т.н. бляк

добре,че има хора, които да ги избиват и да ни спестяват досега с противната им миризма!

същото е като с циганите и нацистите,нали? :)

ABSOLUTme
05-14-2007, 11:07
Аз искам една Бамби в нас... :oops: да си я гледкам и галя... :oops:

Бамби беше мъжко.

ABSOLUTme
05-14-2007, 11:19
Аз искам една Бамби в нас... :oops: да си я гледкам и галя... :oops:

Бамби беше мъжко.

Аз имам нещо определено предвид... :twisted:

бамбина? :lol:

Swinkenhoffer
05-14-2007, 15:57
човекът е ебати двуличното и повърхностно същество... и някои от писалите в тая тема са живо доказаталество.
аз ям месо и нося кожа (гривни, обувки) :arrow: нямам право да казвам, че обичам животни... въпреки че до едно време живях с тази нагласа, но съм безсилна пред чиния с шкембе. :lol:
ебати, ако ядяхте тюленско месо, 100% щяхте да го сложите редом с второкласната мърша на крави, овце, прасета, пилци и т.н.? нямаше да се пените тука в защита на суадките тюуенчета...
този сайт е хубав - http://www.all-creatures.org/anex/index.html

_donna_
05-14-2007, 16:16
експлойтед,какво като на някого ще му стане гадно?!
те сами си намират гадориите по интернет,за да имат мат'риал за теми като тая.а останалите просто си знаят,че тези неща се случват,не са готови да се откажат от месото,лекарствата,палтенц ата и фабриките,които им създават удобства и издигат в култ хипермаркетите.

на мен ми става неприятно,когато например стъпча охлюв и изхрущи под крака ми.просто е станало съвсем случайно и с една моя,непохватна и човешка стъпка съм го убила просто така.пука ли ми,че си правят опити с мишки щом не мога да ги спра?!

тая отчаяна агитация е нищо повече от опит за успокояване на съвестта и да ни видят колко сме съчувстващи всъщност..
а всъщност агитация за какво?всяка вечер преди да заспя да си мисля как убиват тюлени или?!

много неща биват убивани и потъпквани на тоя свят.
хора,права,мечти..вие за тюлените сте се замислили.
деца,нямате ли си друга работа?!седнете си прочетете някой урок по история,може и по-лошо да ви стане..

всъщност хората трябва да умират.
разболяваш се от нещо-умираш.и без тва е достатъчно пренаселено и се измислят лекарства за всички болести.е,едва ли ако умирах и можех да се спася щях да разсъждавам така.но просто се замислете,сигурно след хиляда години ще се продават изкуствени черва и сърца за по пет лева.направо ще се превърнем в машини ей!
а и лекарствата често не могат да излекуват напълно.живеем пиейки хапчета,за да не ни боли.ходещи болести.усмивки с пломби,ядене на манджи с гастрити и запеци,четене на вестници с очила,чуване на хорска реч със слухово апаратче..ужасно е.

свикнали сме да отидем в магазина и да си купим месо,дреха,друго.
едва ли изобщо имаме нужда от повечето неща по магазините.
ако всеки човек осигуряваше сам за себе си това от което има нужда,положението нямаше да е толкова тегаво.най-малкото нямаше всеки да има плазмен телевизор.е да,човечеството трябва да се развива,но не тази насока е правилната.

тюлени,глупости...мамата си е таковало.

happy-go-lucky
05-14-2007, 18:35
Да,но убийството за храна е необходимост.Вярно е ,че хората не ловуват само,но всички тези животни,които биват заклани,после биват и изядени.Демек тяхната кръв не се прахосва за зрелище(както убиват тюлените),а за да засити нуждите на човешките организми.Нз но според мен има огромна разлика между убийство за шоу и същото,но за оцеляване

хм...амии щом си толкова против убиването на тюлени, айде върви и кажи гледната си точка на един ескимос!Знаеш ли колко тюлени избиват ескимосите единствено с цел да ги изядат?!Хахахах!А сега си представи така наречените богаташчета, които убиват "горките" тюленчета за да си ги похапнат!Използват кожите им за облекло, а им изяждат месото!Нима това не е нормалния кръговрат на природата?!Убий тюлен за да го изядеж!Съвсем нормално е....

Но наистина това, което ни отличава от животните е че мислим...повече!И там ни е проблема!Ако не мислехме толкова много нямаше да имаме абсолютно никакви проблеми!Нямаше да я има и тая безсмислена тема!
По същата логика, нека пуснем и тема за сибирските тигри, за змиите, за крокодилите...които за съжаление хората не ядем (макар че змийско и крокодилско е вкусно нещо предполагам, все пак някои хора го ядат!) и ползваме само заради кожите им!Крокодилите са избивани за кожа!За да може един ден, хора като Евгени Минчев да се изфукат с обувките си от крокодилска кожа, които са купили за хиляда и седемстотин лева!

Някъде прочетох, че пуйките и кокошките са били отглеждани за месо!Защо си мисля, че кокошките са отглеждан за айцата?!Защото не знам дали потребителя, който каза това, някога е ял кокошка!Ми месото е отвратително, жилаво...не е като пилетата в Кауфланд!

Та идеята ми беше, че както пуйките например се отглеждат, за да ги хапнем сладко, така и тюлените са избивани за да се похапват!





Откъде знаеш,че мислим повече от животните??Дори и да не мислят повече,ни превъзхождат многократно с инстинктите си.Това,което ни отличава от животните,е така наречената цивилизация.Но доколко често се среща днес е под въпрос.....

Нечестно е,че приемаме животните за по-долни по ранг същества от нас.Това,че не разбираме езиците им не означава,че са тъпи,и могат да бъдат убити.

Не виждам точно тези коментираните тюлени да са избивани за да се "похапват"








За болните хора- справедливо и природно е те да умрат без лекарска помощ
представям си как го казваш това на някой твой близък на легло...

аз не съм радетел за справедливост.. ;)
просто споменавам, че щом говорят за справедливост- това би било справедливо... ;)

това бях аз...

На мен мнението ми е, че справедливост няма и ако някой е такъв радетел за доборото на животинките е добре да се научи, че всички те са еднакви, а не само тюленчетата, понитата, зайчетата и т.н

Животното, което е убито за храна е абсолютно същото, но даже не си го убил ти, не си използвал своите качества, за да си доставиш храната...

В природата начина е друг, а и както казах жертвите обикновено са болни, слаби или стари животни...



Много ти е лесно да кажеш,че просто справедливост няма.Нали не страдаш ти.

Моето становище:Убиваш за да ядеш - приемам(независимо дали убиваш саморъчно или не)
Убиваш за кеф,украса,пари,въобще изгода - Против

И не съм казала,че ми е жал само за тюлените.Жал ми е за всички животни,които биват убити за нечия изгода(не включвам за храна).Дори понякога,когато ям свинско си мисля какво ли им е на прасетата,които се раждат за да бъдат убити - но това не мога да го променя,част от естествения кръговрат си е - едни животни да бъдат изяждани от други

Това,че едни биват изяждани е част от устрийството на света.Но това,че някои животни биват убити за нечий кеф,е несправедливо.



Хайде сега, ескплойтед, не може да няма справедливост!

Ами всички прекрасни приказки, нима те не могат да се сбъднат?

Когато във едноименното филмче на Уолт Дисни Снежанка гали сърничките и храни пиленцата - ето това е справедливото отношение към животните!

Както е и справедливо отношението на ловецът, който в "Червената Шапчица" разпаря корема на злият вълк!

Истината е,че ние с теб досега грешахме в тази тема, трябва да се поучим на ПРАВИЛНО отношение към Природата от нашите съфорумници!!!


Не мога да разбера защо трябва да иронизираш.Да си чак толкова нехаен пък.....е вярно де,ти си живееш добре,защо трябва да те е грижа за някой друг



Това е СКАНДАЛНО!!!

Добрите мили тюленчета умират, а лошите телета, пилета,лисици, норки, прасета, кучета, маймуни и мишки си заслужават съдбата да бъдат клани, одирани, изяждани, измъчвани и използвани за всякакви тестове.

А някой от вас да знае, че в България се провеждат хайки за вълци, които просто изтребват животните... :shock:


Аз искам една Бамби в нас... :oops: да си я гледкам и галя... :oops:


Офф за не знам кой път ще повторя,че не зачитам ничие животинско убийство с цел насладаа!!Независимо дали е змия или тигър - несправедливо е без значение за кой точно вид.



не, дай ги, нека да видим колко е спрведливо да изпитваме на животните бъдещите лекарства за нас

например, имаш ли снимки от прасета, третирани с експериментални антибиотици? със заврените в тялото им тръбички, които водят към черния дроб и жлъчката - за да могат учените да наблюдават как се отразяеа антибиотичното лечение на вътрешните органи

дали Защитничката на онеправданите happy-go-lucky е била болна от грип и е пила в скоро време антибиотици? :-k

но това е по-различно от това да се избиват малките сладки тюленчета - нали? гадните прасета вонят и т.н. бляк

добре,че има хора, които да ги избиват и да ни спестяват досега с противната им миризма!

същото е като с циганите и нацистите,нали? :)



човекът е ебати двуличното и повърхностно същество... и някои от писалите в тая тема са живо доказаталество.
аз ям месо и нося кожа (гривни, обувки) :arrow: нямам право да казвам, че обичам животни... въпреки че до едно време живях с тази нагласа, но съм безсилна пред чиния с шкембе. :lol:
ебати, ако ядяхте тюленско месо, 100% щяхте да го сложите редом с второкласната мърша на крави, овце, прасета, пилци и т.н.? нямаше да се пените тука в защита на суадките тюуенчета...
този сайт е хубав - http://www.all-creatures.org/anex/index.html



Ти може и така да си мислиш,но повтарям за нз кой път вече,че независмо какъв животински вид бива убит за изгода е нечсетно.И прасета да бяха убити по този начин щях да протестирам,друг в въпроса,че изобщо няма да се стигне до сайтове със избити свини,защото ще бъдат изядени дотогава



експлойтед,какво като на някого ще му стане гадно?!
те сами си намират гадориите по интернет,за да имат мат'риал за теми като тая.а останалите просто си знаят,че тези неща се случват,не са готови да се откажат от месото,лекарствата,палтенц ата и фабриките,които им създават удобства и издигат в култ хипермаркетите.

на мен ми става неприятно,когато например стъпча охлюв и изхрущи под крака ми.просто е станало съвсем случайно и с една моя,непохватна и човешка стъпка съм го убила просто така.пука ли ми,че си правят опити с мишки щом не мога да ги спра?!

тая отчаяна агитация е нищо повече от опит за успокояване на съвестта и да ни видят колко сме съчувстващи всъщност..
а всъщност агитация за какво?всяка вечер преди да заспя да си мисля как убиват тюлени или?!

много неща биват убивани и потъпквани на тоя свят.
хора,права,мечти..вие за тюлените сте се замислили.
деца,нямате ли си друга работа?!седнете си прочетете някой урок по история,може и по-лошо да ви стане..

всъщност хората трябва да умират.
разболяваш се от нещо-умираш.и без тва е достатъчно пренаселено и се измислят лекарства за всички болести.е,едва ли ако умирах и можех да се спася щях да разсъждавам така.но просто се замислете,сигурно след хиляда години ще се продават изкуствени черва и сърца за по пет лева.направо ще се превърнем в машини ей!
а и лекарствата често не могат да излекуват напълно.живеем пиейки хапчета,за да не ни боли.ходещи болести.усмивки с пломби,ядене на манджи с гастрити и запеци,четене на вестници с очила,чуване на хорска реч със слухово апаратче..ужасно е.

свикнали сме да отидем в магазина и да си купим месо,дреха,друго.
едва ли изобщо имаме нужда от повечето неща по магазините.
ако всеки човек осигуряваше сам за себе си това от което има нужда,положението нямаше да е толкова тегаво.най-малкото нямаше всеки да има плазмен телевизор.е да,човечеството трябва да се развива,но не тази насока е правилната.

тюлени,глупости...мамата си е таковало.



Ми одбре,стойте си безучастни,какво ви дреме кат убиват тюлени.ПО същия начин постъпва почти цялото човешко поколение - затваря си очите пред чуждото измиране,защото си живее спокойно със всичките си удобства,наслаждава се на живота си пък другите нека мрат.Важно е вие да сте си спокойни.



















щом не искате да пробудите поне малко съвестта си,спинкайте си спокойно пък утре ако срещнете нечий кървав труп по пътя - не се стряскайте,нищо необикновено.Просто го прескочете и си помислете колко хубав живот водите?Какво по-голямо щастие.....само кеф и наслада....е и малко егозиъм,но какво пък толкова

KyKJlu4KaAa
05-14-2007, 18:48
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010

happy-go-lucky
05-14-2007, 18:56
въпросът тук е, не дали ние сме безучастни, а ти какво си направила при положение, че защитаваш животните (без тези за храна :lol: )...

аз лично знам какво съм направил и продължавам да правя...

И съм щастлив да заявя, че освен за обувките ми по мен няма нищо, заради което да е било убито животно, а месо почти не ям (не съм вегетарианец, но просто не обичам месо)..

Затова и доводът за храна е малко несъстоятелен при мен :)


Qm meso,no nqmam nikakvi дрехи от естествена кожа или пък украшения от животни.Признавам,че не мога да направя почти нищо за всичките несправедливо умиращи животни по света,но трябва всеки един от нас да има поне малко съвест.Иначе ако сме толкова безпристрастни даже отегчени какво ще е следващото поколение???ще има ли поне малко съвест,която да му внушава,че убиването на животни за наслада не е никак добро,или животните постепенно ще изчезнат,защото на никой няма да му пука.Вие си решавате,просто аз недоумявам как може да приемате всичко така леко,или може би аз съм прекалено критична като осъждам посегателството върху невинни животни.

Crazy Idol
05-14-2007, 19:14
лелеее тая тема се е превърнала в междуфоромни войни 5 част... всякакви подръчни материали са разрешени: вилици, черпаци, тигани, но аз лично ви съветвам да използвате традиционните чинии някак по стилно е \:D/ предчувствам как ако продължа да си дрънкам туко виж и аз отнеса някоя случайно фърчаща точилка... моля ви хора оправете си мерника-тиквото ми е още мило... таа Бог да е с вас и дано ви остане поне един жив орган :lol:
P.S аз залагам happy-go-lucky

happy-go-lucky
05-14-2007, 19:19
Говоря ти за съвест,самосъзнание,ама кой да чете........И какво сега да почнем да се мерим кой се е погрижил за повече бездомни кучета ли??!!Мога да те уведомя,че сме се погрижили за доста кучета,някои от които сме взимали и вкъщи.Така че не ми говори,че само мрънкам по форуми.Кат си толкова надут отиди си говори с някой,който поне познваш и можеш да обвиняваш на воля,а не само да дрънкаш ей така за да има нещо.

Crazy Idol
05-14-2007, 19:29
по-голям аватар има ли, освен безумните ти приказки???
има ама реших да съм скромна и да си сложа този щот много яко кърти екрана

_donna_
05-14-2007, 19:48
Говоря ти за съвест,самосъзнание,ама кой да чете
ако още малко продължиш с възвишените си олигофрении ще повърна.
дай сега да се мерим кой пише повече идиотски теми по форумите.

безучастни сме били..
хаха,а ти какво правиш,бе,куха лейка?

ломотиш глупости за съчувствие по тийн форуми.
я ходи дишни въздух навън да усетиш живота,който притежаваш.

happy-go-lucky
05-15-2007, 05:24
Говоря ти за съвест,самосъзнание,ама кой да чете
ако още малко продължиш с възвишените си олигофрении ще повърна.
дай сега да се мерим кой пише повече идиотски теми по форумите.

безучастни сме били..
хаха,а ти какво правиш,бе,куха лейка?

ломотиш глупости за съчувствие по тийн форуми.
я ходи дишни въздух навън да усетиш живота,който притежаваш.


Абе това,което казвам е,че е несправедливо да се убиват животни за нечий кеф.А щом според теб е правилно да бъдат убивани - хубаво твое си мнение.Няма да се занимавам щото ти виждам общата култура - всеки знае да печели като обижда,и аз мога да ръся простотии,когато не ми изнася,само дето не съм ограничена като теб

quench
05-15-2007, 06:58
Говоря ти за съвест,самосъзнание,ама кой да чете
ако още малко продължиш с възвишените си олигофрении ще повърна.
дай сега да се мерим кой пише повече идиотски теми по форумите.

безучастни сме били..
хаха,а ти какво правиш,бе,куха лейка?

ломотиш глупости за съчувствие по тийн форуми.
я ходи дишни въздух навън да усетиш живота,който притежаваш.


Абе това,което казвам е,че е несправедливо да се убиват животни за нечий кеф.А щом според теб е правилно да бъдат убивани - хубаво твое си мнение.Няма да се занимавам щото ти виждам общата култура - всеки знае да печели като обижда,и аз мога да ръся простотии,когато не ми изнася,само дето не съм ограничена като теб

така е,ти си твърде възвишена за този форум :)

кръвожадните комунисти със саркастичен език

казвам ти, отново намесваш "спрведливост" при животните, което е много глупаво

_donna_
05-15-2007, 16:18
не казвам,че е ПРАВИЛНО,олигофрен такъв! пхахах..
казвам,че така или иначе убийствата не могат да бъдат спряни.

и не ми говори за възвишеност,щото ако зависеше от тва ти да легнеш под ножа вместо тях щеше да си счупиш безобразно сексапилните крака да тичкаш,нали,бейби?! ..

сума ти място форум ти обясняваме,че тва дето го ръсиш са брътвежи.
на мен НЕ МИ ИЗНАСЯ?!какво не ми изнася,бе?аз изобщо не мисля за тюлените и не се чувствам виновна за тях.нямам нужда да обиждам,за да се защитавам по някакъв начин.

ей!такива като тебе рядко успяват да ми вдигнат нервите
ама като го направят е качествено..

а за тва кой е ограничен няма да си говорим,че не искам да
избруталясвам пред малки деца с мечти за спасяване на тюлени..

Violenza
05-15-2007, 18:32
Най-лошото е, че не са само тюлени... :smt009
По изолаторите избиват толкова много кучета... това е отвратително...

magesniko
05-15-2007, 19:40
реално не ми пука от нищо,2012 като се сменят полюсите на планетата ще видите що е запек. :lol:

Disrespect
05-15-2007, 19:45
ууууу да бе...за полюсите бях забравил...ми то The Day After Tomorrow взе че стана истина :lol:

_donna_
05-15-2007, 20:37
кви полюси,бе?

а края на света скоро ли ше е пак?

magesniko
05-15-2007, 20:43
епа райдера преди няколко дена ми разправяше за смяна на полюсите на планетата,което ще доведе до глобални катаклизми и милиони микроби ше умрат. :lol:

Disrespect
05-15-2007, 20:43
5 годинки ;)

_donna_
05-15-2007, 20:44
а дано!

ти миркоб ли си? :-s

magesniko
05-15-2007, 20:47
аз съм хлебарка и ше оцелея. :-)

_donna_
05-15-2007, 20:50
ооо,аз хлебарките как ги обичам с тежкия чехъл на майка ми..
опа..а сега по-добре да се самобичувам,а след това да се моля за душата си..

rosskata
05-15-2007, 20:57
Ся гледах доктор Хаус, който освен че е голям психопат, ръси големи бисери... Че човекът каза, че ако наистина ти пука искрено за всички и за всеки, няма как да си нормален...
Гадно е, наистина, по целия свят се случват кофти неща. Хора избиват жиеотни, избиват се помежду си, замърсяват околната среда, унищожават планетата... Проблеми колкото щеш...
Но ако продължаваме да се вглеждаме толкова подробно в проблеми на хиляди километри от нас, и в същото време си хвърляме фасовете по улицата и подминаваме безразлично бездомните деца и животинки, които са до нас , и на които бихме могли да помогнем, а не само да съжаляваме, доникъде няма да я докараме...

Или действаш в полза на разрешаване на някой проблем, или не му обръщаш внимание... Средното положение е лицемерие...
Не искам да гледам за тюленчетата, защото не мога да гледам подобни неща, а и не мога да направя нищо по въпроса... А и обичам да ям месо, макар и не тюленско...

_donna_
05-15-2007, 20:59
И аз го гледах преди малко.
Тоя човек искрено ме забавлява. (:

magesniko
05-15-2007, 21:03
Д-р Хаус убер алес. :-)

_donna_
05-15-2007, 21:06
ъ?

Disrespect
05-15-2007, 21:07
убер алес=над всичко!

иска да каже, че сериала е хубав... :р

Disrespect
05-15-2007, 21:12
Един сериал за един доктор дето се казва Хаус. :lol: Сериала си е хубав..

rosskata
05-15-2007, 21:16
к'фо туй?

Доктор Хаус... Като го видя, и ми се иска да си поиграем на чичо Доктор... Като порастна ще се оженя за него... :smt007

http://i25.photobucket.com/albums/c98/kmblog/200604/20060405e.jpg

Disrespect
05-15-2007, 21:17
ма Роске той дърт бе! :lol:

rosskata
05-15-2007, 21:21
ма Роске той дърт бе! :lol:

:lol: Че аз да не съм млада ?! Тамън ми е... :smt007

Disrespect
05-15-2007, 21:23
ти па на 60 ли се искара? :lol:

rosskata
05-15-2007, 21:26
ти па на 60 ли се искара? :lol:

Всеки рано или късно натам отива... :lol:
Иначе съм герантофилка, какво да правя... :oops: Все дърти са ми на сърце...
Пък и за истинската любов граници няма... Да ми падне чичо Доктор, пък ще видим дърт ли е... :twisted:


п.с Айде да се върнем на тюленчетата, че много вълнения ми дойдоха с тоз Хаус, няма да мога да заспя... :lol:

Disrespect
05-15-2007, 21:27
хахахахах :lol:

rosskata
05-15-2007, 21:28
ахам... телевизия...

Дръпни си го този сериал от нета,О, велики противнико на телевизията, гледа
щ сериали на компа... :lol: адския е ... 8) Няма такъв изкукуригал и циничен доктор... :roll:

Boot
05-15-2007, 21:34
адския е ... 8) Няма такъв изкукуригал и циничен доктор... :roll:
Аааа мнооо е як др. Хаус. Шизооо.

_donna_
05-16-2007, 10:36
ае,бързо един фен клуб тука!

роске,стара печка ама топли. :smt005

Dissenter
05-16-2007, 12:36
Най-лошото е, че не са само тюлени... :smt009
По изолаторите избиват толкова много кучета... това е отвратително...
Ще ги избиват,докато някой не оправи тая шибана държава :evil:

rosskata
05-16-2007, 14:20
ае,бързо един фен клуб тука!

роске,стара печка ама топли. :smt005

А- а , ти да не си се пробвала... Забрави, той е мой!!! :smt007

_donna_
05-16-2007, 15:35
аа,дръж си го..аз си имам друг. :smt005