PDA

View Full Version : Нормално ли е?



SwEeT_pAiN_F
05-12-2007, 18:55
Здравейте,
проблемът е следният... на почти 17 съм, имам си приятел но майка ми не ми разрешава повече от 3 часа да съм с него. Не ми разрешава да ходя у тях, не ми разрешава да ходя на купони /с когото и да било където и да било/. Постоянно ми се кара че се прибирам в 10:10 вечерта. Имам чувството че не ми вярва изобщо. Направо незнам какво да правя... чувствам се все едно съм малко лапе на 12 години което не може да излиза... а да не говорим че по едно време ви викаше "и като те изпраща никви целувки пред нас, съседите кой знае какво ще си помислят". Направо вече не се издържа. Сериозно нз какво да правя, идва лятото и нз до къде ще я понеса така да се държи с мен. Дайте идеи плсс. Мерси предварително!

A_JoLiE
05-12-2007, 19:17
govori s neq

изгонена__от__рая
05-12-2007, 19:20
Еми говори с нея.Обясни и че не си малка.И също така,че ако искаш да направиш каквото и да е било вечрния ти час или пък заплахите и няма да те спрат,ако искаш ще го направиш :-)

SwEeT_pAiN_F
05-12-2007, 19:38
Еми говори с нея.Обясни и че не си малка.И също така,че ако искаш да направиш каквото и да е било вечрния ти час или пък заплахите и няма да те спрат,ако искаш ще го направиш :-)
Благодаря ти за съвета, от време на време кат я хване параноята и земи да ми крещи "ще те накажа и няя излизаш" после като и с еобадя и я попитам "мога ли да изляза " и тя "че аз не моа те спра" не мога изабщо да я разбера, имам чувството че говорим на два съвсем различни езика.

cherinka
05-12-2007, 20:26
Ами ако й покажеш, че може да ти се вярва, ще се разберете.
Също важно правило в отношениеята майка-дъщеря е да спазваш правилата на майка ти.
Ей, така няколко пъти подред като се прибираш в точно определения час от нея, следващия път току-виж би трябвало да те пусне до по-късно (разбира се, като говориш с нея, трябва да опоменеш, че се прибираш в определеният час от нея).
Също става и с подмазване - чисти, готви, оправяй си редовно леглото (твоето, нейното, на баща ти), опитай се да сготвиш нещо. Прави някакви мили жестове на майка ти и тя трябва да се склони да те пуска до по-късно, да ти разрешава да ходиш нагоре-надолу, да даде позволение да ходиш у приятеля ти. Обаче всичко това трябва да го правиш с постоянство, защото от 3-4 пъти едва ли ще стане.
Така. Това беше добрият начин.

Лошият е със скандали всеки ден, в заплахи, че ще я оставиш сама (евентуално ако са разделени с баща ти, може да я заплашиш, че ще отидеш при него, ако не ти позволи там каквото желаеш).
Но запомни - винаги докато се карате, не бива да показваш по никакъв начин, че ще отстъпиш. Трябва да имаш умерен, спокоен и твърд глас. Забрави да хленчиш и да говориш тихо и буквално като дете. Използвай по-интелигентни и културни думи.

Абе, препоръчвам ти добрия начин.

spit
05-15-2007, 11:34
Моята майка когато започне да ми обяснява колко малка съм и т.н. винаги си замълчава когато и кажа "И ти на моите години си искала същото което искам и аз...като не си го получавала ти е било тъпо нали? Просто не желая да те слушам..." и така.
Иначе родителите го правят не за да те ограничават, а просто защото искат да не станеш някое кретенче и да паднеш в очите на хората...нормално е.Бас ловя, че като станеш майка и ти ще мислиш така, приеми нещата такива каквито са :roll: , свикни защото така или иначе нямаш избор.
П.П. И нещо, което не ти позволява да правиш е лесно да го скриеш нали?Няма да лъжеш, а просто ще си поживееш :wink:

SwEeT_pAiN_F
05-15-2007, 14:27
Моята майка когато започне да ми обяснява колко малка съм и т.н. винаги си замълчава когато и кажа "И ти на моите години си искала същото което искам и аз...като не си го получавала ти е било тъпо нали? Просто не желая да те слушам..." и така.
Иначе родителите го правят не за да те ограничават, а просто защото искат да не станеш някое кретенче и да паднеш в очите на хората...нормално е.Бас ловя, че като станеш майка и ти ще мислиш така, приеми нещата такива каквито са :roll: , свикни защото така или иначе нямаш избор.
П.П. И нещо, което не ти позволява да правиш е лесно да го скриеш нали?Няма да лъжеш, а просто ще си поживееш :wink:
благодаря ти за отговора, наистина нямам друг избор.... просто ще си мълча и това е... макар че за сега уж посвикнаха ама... не се знае :)

spit
05-15-2007, 16:49
Опитай и всичко ще бъде наред.След време ще те разберат, а и ти няма да съжаляваш, че преди да навършиш 18 си имала най-скучния живот.Дано се получи :)

05-16-2007, 18:30
Не е нормално все пак си на 17 говори с ваште на дълго и широко и се разбери.И аз бях така само че съм момче и миналата година не ме пускаха никъде да се прибирам в 21:30 и ми викаха че преди 18 не трябва да имам гадже.Аз говорих с тях после започнах да се прибирам към 22:00 и те разбраха че ще си правя каквото си искам :-D

SwEeT_pAiN_F
05-16-2007, 19:24
Благодаря за отговорите... за сега няма проблеми, стига да си спазвам часа т.е. 22. Пък за гаджето.... те много добре знаят че каквото и да си реша винаги мога да го направя. Но... само се моля да не решат да ме наказват т.е. да не излизам, че тогава незнам. :?

sexy-malinkaa
05-17-2007, 10:22
spored men trqbva da pogovorish seriozno s maika ti...zashto se dyrji taka s teb i da i kajesh che ne si malko momichence da te kyta as sym na 13 i si imam gadje...nashite znaqt i samo kazvat "ne si li mn malka za gadjeta" haha :) spokoino pogovori s neq... :wink:

SwEeT_pAiN_F
05-17-2007, 12:39
Естествено нашите знаят за него, така че това не ме притеснява, въпросът е да не ми викат секи ден "защо всеки ден си навън, я се спри!!"

GossipGirl89
05-17-2007, 15:19
Що ли ми е познато до болка :lol: Нашите са същите. Постоянно се караме като стане дума за излизане. А за спане извън къщи дума да не става. Трябва да се лъже се... Попринцин не обичам лъжата, но понякога е благородна и просто няма начин :-) Не те съветвам да ги лъжеш-поговори с тях. Може пък като им обесниш да разберат. При мене няма такъв шанс. Вече милиони пъти съм опитвала, но нищо не става...Остава ми ощи малко и нищо няма да могат да ми кажат. Ше изтрая :-)

SwEeT_pAiN_F
05-17-2007, 16:05
Що ли ми е познато до болка :lol: Нашите са същите. Постоянно се караме като стане дума за излизане. А за спане извън къщи дума да не става. Трябва да се лъже се... Попринцин не обичам лъжата, но понякога е благородна и просто няма начин :-) Не те съветвам да ги лъжеш-поговори с тях. Може пък като им обесниш да разберат. При мене няма такъв шанс. Вече милиони пъти съм опитвала, но нищо не става...Остава ми ощи малко и нищо няма да могат да ми кажат. Ше изтрая :-)
О ако можех и аз така да кажа че малко ми остава... само 17 месеца :-D ами ще говоря, пък каквото ще да става, само най-мразя като ме манипулират с "Ако не направиш това няма да излезеш!" откачам като ми кажат така!

mon4eto
05-17-2007, 16:38
Ima6 o6te edna godina ma4enie a polse svoboda :-D Iztrai o6te malko i i se maha6 ot glavata,za6toto trudno moje6 da q promeni6 v dadeno otno6enie :roll:

assd
05-17-2007, 16:42
еми момиче си, затова
запознай вашите с приятеля си и ако е печен и им хареса ще те пускат