PDA

View Full Version : има ли смисъл от омразата и завистта?



05-13-2007, 14:42
тази тема от известно време ме вълнува.според вас помага ли с нещо изобщо да мразиш този който има повече неща от теб,да искаш всячески да му навредиш и да смяташ,че не е заслужил щастливия си живот?а вие можете ли да бъдете приятел с някого,който е онеправдан от съдбата с нещо и постоянно иска да ви причини зло?въобще има ли приятелство в такива случаи?

VerryBerry
05-13-2007, 14:46
za men e nevazmojno da sam priqtelka s nqkoi koito iska vsq4eski da mi navredi!Ta 6to z priqtelstvo 6te e tova?Eno sastezanie i ni6to pove4e...verno 4e zavista pokalna i v daskalo,ama tr nqkak da q tu6ira6...i da ne se vrazva6 na podobni intrigi!! :wink:

05-13-2007, 14:50
помага ли с нещо изобщо да мразиш този който има повече неща от теб - не

да искаш всячески да му навредиш и да смяташ,че не е заслужил щастливия си живот?- всеки има право на щастие, това че ти не си не е причина да разваляш чуждото щастие.

можете те ли да бъдете приятел с някого,който е онеправдан от съдбата с нещо и постоянно иска да ви причини зло? - не, за какво приятелство става въпрос тогава?! :-s

VerryBerry
05-13-2007, 15:03
da ne ti puka! [-(

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-13-2007, 15:26
az li4no ne moga... takuv 4ovek prosto nqma smisul da mi e fr [-( puk i cqlata tazi rabota sus zavijdaneto.. stuva mi se baq glupava :smt017

VerryBerry
05-13-2007, 15:30
moje da e glupava no si q ima...v moq klas po4ti si4ki zavijdat na edna,ama neq ne i puka 6to znae 4e e po-dobra...tai 4eeeeeeeee =; ne na men tiq

spit
05-13-2007, 16:13
За омразата не знам, но специално за зависта - всеки завижда малко или много.Може би не го осъзнавате или просто не искате да го признаете, но това е подсъзнателно.Всеки човек иска да се почувства харесван от всички, да има много приятели, да е щастлив и всичко това се включва най-вече във взаимното уважение и разбиране.Естествено е, че когато искаш това да стане, а не се получава, ще започнеш да завиждаш на някого, когото смяташ за нещо повече от себе си.И най-общо казано завистта едва ли може да се премахне от съзнанието на човек, изисква се силна воля, но за да го направиш просто трябва да си втълпиш, че по-велик от теб няма...сложно е

05-13-2007, 18:10
moqt na4in da ne se draznq mn mn ot uspehite na dr i da ne zavijdam e pr da si mislq 4e i az sam postignala visoki rezultati v dadena oblast..i gotovo!Prosto se staraq da ne se podcenqvam i tova mi vdahva kuraj da si karam napred ....belkim edin den uspeq pove4e ot vs!A tova moje da stane,stiga da vqrva6 v sebe si i da ne ti puka koi ko naprail i kakvo e postignal(za6toto az ili koito i da e,ako se postavi na moe mqsto-primerno)go moje po dobre....dano shvanahte na kade biq...6tot az sa obarkah,ama ne mi se pi6e nanovo...xexexex :oops: :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

VerryBerry
05-13-2007, 18:12
m i i az sam tai.. :---) :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

молец
05-13-2007, 21:53
За някои завистта служи за запълване на време
За други е причина да се стараят да са по-добри в нещо
Не го оправдавам,но май е така

05-14-2007, 06:30
moje i da e taka... :roll: