PDA

View Full Version : Проблем с принтер Samsung



black_velvet
05-13-2007, 15:37
Здравейте! :) Значи,вкъщи имам принтер Samsung SCX-4100.Той има и копир и скенер!Проблема е,че незнам как да си задействам скенера!Аз междудругото ще си купувам нов през лятото,но понеже сега спешно ми трябва скенера,се обърнах към вас!Ето какво направих:Разбарах,че трябва да имам една програма,за да си го задействям този скенер,и тъз програма била в инсталациония диск на принтера!Потърсих я и намерих една програма-SmarThru4-предположих,че е тя и я инсталнах!Май се оказа,че е тя,ама пак не успях да си сканирам!Ето какво правя с тъз програма-влизам нали,отивам на Scan to->Application и ми изписва Port is Disabled.Ensure that port is properly connected and power is on,Then restart your computer,натискам ОК и ми се появява др съобщение - Cannot open device:Samsung SCX-4100 Series! И това е ! Не ми позволява да продължа нататък! Доколкото рабирам нещо не е свързано,но незнам какво! Принтера си е инсталиран нормално!Нз...Аз нали както казах ще си купувам нов,но сега мн ми трябва този скенер! :( Моля ви,помогнете ми и ми кажете какво бъркам или какво трябва да направя!!!pls...

Forslor
05-13-2007, 22:50
1. Включи мулти устройството (принтера,скенера,копира...)
2. Възможно е да не са инсталирани драйверите. Това може да провериш като дадеш Properties на My Computer след това Hardware >>Device Manager >>>Ports и виж дали нямаш един жълт удивителен знак .
3. Чрез USB ли осъществяваш връзката?
Всъщност ето ти решението на проблема: Купи си USB кабел за мулти устройството след което скенера ти ще проработи. Продават ги във всеки един компютърен магазин или в Технополис, Техномаркет, Метро ... само кажи модела на принтера.

05-14-2007, 07:29
Много ти благодаря! :) При първа възможност ще отида да си купя и ще пробвам дали така ще стане!!! :)