PDA

View Full Version : Otslabvane?Dieta?



05-13-2007, 16:57
Zdraveite iskam da vi popitam i pomolq za nqkoi saveti :)
Zna4i iskam da svalq malko kilogrami i da stegna krakata i dupeto si, no ne znam kakva dieta da zapo4na. Za sport-jogging (i ka4vane na stupala) ne e mn natovarva6to, no denqt mi e mn zaet i moga da otdelq max 1:30 za uprajneniq i to rano sutrin.
E ta kakva dieta moga da po4na?Ne iskam da otslabvam mn burzo, za da ne mi se po4at strii i dr gluposti, no ne i mnnnn bavno.

A i iskam da pitam, sled kato se svalqt opredeli kg, kak se zadurja tegloto? Trabva li cql jivot da karam na sport i dieta?

Blagodarq

Sladkata_Nansi
05-13-2007, 17:09
Samo 6te ti kaja,4e sled kato ve4e zapo4ne6 daden rejim ti 6te svikne6 s nego i posle 6te si prodalji6 taka bez da spazva6 dieti i 6te zapazi6 tegloto si.No mislia,4e 1.30 na den za uprajnenia e napalno dostata4en ;)

L0v3_suX
05-13-2007, 17:10
zna4i pyrvo naistina trqbva da zapo4ne6 s sport. ne e nujno da sa tejki uprajneniq ne e nujno mn vreme da se zaminava6 s tova. az xodq na fitnes za po 45 50 min i mn byrzo zapo4nax da otslabvam i sy6tevremenno da zaqkvam:) ne e nujno i da pravi6 nqkva mn stra6na dieta prosto qj razdelno i po 3 4 pyti na den razli4ni ne6ta i ne qj sladko ako moje6 izob6to (a ako si kat men qj po myni4ko 6tot az bez sladko ne moga). za da zadyrji6 kilogramite si trqbva dosta vreme postoqnstvo v uprajneniqta i v "dietata" no 6te vidi6 kak 6te svikne6 s tqx i nqma da se 4uvstva6 kato na rejim

05-13-2007, 19:44
Ama iskam da zapo4na nqkakva opredelena dieta, za6toto kato sum na dieta i se 4uvstvam mn dobre+sport, po-sveja....a puk kato qm kakvoto si iskam nqkakvo tejko mi e takova...daite ideq za dieta, molq

vivian
05-13-2007, 19:50
naistina ne znam za koi pat 6te go napi6a,no 10 dena na voda i meso.hem e dieta i se otslabva,hem organizmat se raztovarva.hapvai pile6ki parjoli i pii po mnogo voda i sled 10 dena 6et vidi6 dali ima rezultat.kato razbira se moje da otslabne i 1-2 sedmici sled dietata 4ak,zaradi golqmoto koli4estvo voda,koeto se poema.opitai,ako ne uspee6 10dena,pak 6et svali6 nqkoe kilce. :) i ako se re6i6 posle pi6i kakav e bil efektat pri teb.

05-13-2007, 19:55
Tva ne e li edin vid gladuvane??6toto na zakuska ne moga da qm meso....mn nepulnocenna hrana.
A puk i 6te sportuvam i trqbva da poemam po-bogata hrana

05-13-2007, 19:59
sega razglejdam v net-a za dieti, no pove4eto sa za burzo svalqne na kilogramite, za po 3-8 dena :( nqma ne6to, koeto moga da si spazvam postoqnno :(

05-13-2007, 20:07
naistina ne znam za koi pat 6te go napi6a,no 10 dena na voda i meso.hem e dieta i se otslabva,hem organizmat se raztovarva.hapvai pile6ki parjoli i pii po mnogo voda i sled 10 dena 6et vidi6 dali ima rezultat.kato razbira se moje da otslabne i 1-2 sedmici sled dietata 4ak,zaradi golqmoto koli4estvo voda,koeto se poema.opitai,ako ne uspee6 10dena,pak 6et svali6 nqkoe kilce. :) i ako se re6i6 posle pi6i kakav e bil efektat pri teb.

Tova e nai-glupavoto ne6to koeto moje da si pri4ini6 na tqloto.. totalno sebeiznasilvane prosto.. tqloto tolkova mnogo 6te se stresiraa ot lipsata na vuglehidrati i maznini 4e nqma da gori ni6to drugo osven aktivno teglo ( muskulna masa ).. i sled tiq 10 dena 6te izglevda6 po-zle i ot predi, su6toto koli4estvo maznini po tqloto, no ve4e bez po4ti nikakvi muskuli.. da ne govori pyk vob6te kolko e bukvalno jivotoupasno da ne se priemat nikakvi vuglehidrati. Mai ponqtiq kato hipoglekimiq sa ti syvsem nepoznati. Ne moga da razbera za6to davat tolkova vredi i bezsmisleni suveti. Tova si e 4isto prestyplenie. Ne stiga 4e ne osaznavate kakvi posledstviq moje da ima ot glupostite deto drunkate, ami i si gi plqlmpate nai spokoino. Prosto ostavam bez dumi.

05-13-2007, 20:13
Ina4e po temata - macka kvoto ti trqbva e edno hubavo napraveno RBD ( ravnomerno balansirana dieta ) s priem na kompleski vuglehidrati sutrin i na oqbd, a sled tova samo beltuci ( qica, meso, riba ). S vsqko qdene salatka polqta s malko zehtin. Spira6 solta, zaharta, sladkite, hlqba ( 1-2 filii pylnozyrnest hlqb na qdene moje ) gaziranoto, alkohola, cigarite, vsi4ki junk food go zabravq6! Prigotvq6 qstqta samo vareni ili pe4eni s mn malko zehtin. Poslednoto ti qdene da e predi 21:00, trqbda pie6 pone 2-3 litra voda na den. Drugoto e sport, uprajneniq, kardio i t.n.

Pove4e za rejima moje da nameri6 tuk - bb-team dot org .. v na4alnta stranica na saita, v tursa4kata pi6e6 RBD ( s kirilica oba4e ) i 4ete6..

Uspeh!

vivian
05-13-2007, 20:16
naistina ne znam za koi pat 6te go napi6a,no 10 dena na voda i meso.hem e dieta i se otslabva,hem organizmat se raztovarva.hapvai pile6ki parjoli i pii po mnogo voda i sled 10 dena 6et vidi6 dali ima rezultat.kato razbira se moje da otslabne i 1-2 sedmici sled dietata 4ak,zaradi golqmoto koli4estvo voda,koeto se poema.opitai,ako ne uspee6 10dena,pak 6et svali6 nqkoe kilce. :) i ako se re6i6 posle pi6i kakav e bil efektat pri teb.

Tova e nai-glupavoto ne6to koeto moje da si pri4ini6 na tqloto.. totalno sebeiznasilvane prosto.. tqloto tolkova mnogo 6te se stresiraa ot lipsata na vuglehidrati i maznini 4e nqma da gori ni6to drugo osven aktivno teglo ( muskulna masa ).. i sled tiq 10 dena 6te izglevda6 po-zle i ot predi, su6toto koli4estvo maznini po tqloto, no ve4e bez po4ti nikakvi muskuli.. da ne govori pyk vob6te kolko e bukvalno jivotoupasno da ne se priemat nikakvi vuglehidrati. Mai ponqtiq kato hipoglekimiq sa ti syvsem nepoznati. Ne moga da razbera za6to davat tolkova vredi i bezsmisleni suveti. Tova si e 4isto prestyplenie. Ne stiga 4e ne osaznavate kakvi posledstviq moje da ima ot glupostite deto drunkate, ami i si gi plqlmpate nai spokoino. Prosto ostavam bez dumi.



kakto ti taka i az.no fakt e 4e mn moi poznati se podlojiha na tazi dieta.i az si mislih 4e ni6to nqm ada se polu4i.no svaliha i palaski i vsqkvo izli6tno teglo.sega si imat perfektna figura.to tva zavisi ot organizma.ako ne moje6 10 dena i zabeleji6 4e ne se 4uvstva6 dobre spira6 s dietata.no horata,koito poznavam nqmaha problemi.

05-13-2007, 20:27
naistina ne znam za koi pat 6te go napi6a,no 10 dena na voda i meso.hem e dieta i se otslabva,hem organizmat se raztovarva.hapvai pile6ki parjoli i pii po mnogo voda i sled 10 dena 6et vidi6 dali ima rezultat.kato razbira se moje da otslabne i 1-2 sedmici sled dietata 4ak,zaradi golqmoto koli4estvo voda,koeto se poema.opitai,ako ne uspee6 10dena,pak 6et svali6 nqkoe kilce. :) i ako se re6i6 posle pi6i kakav e bil efektat pri teb.

Tova e nai-glupavoto ne6to koeto moje da si pri4ini6 na tqloto.. totalno sebeiznasilvane prosto.. tqloto tolkova mnogo 6te se stresiraa ot lipsata na vuglehidrati i maznini 4e nqma da gori ni6to drugo osven aktivno teglo ( muskulna masa ).. i sled tiq 10 dena 6te izglevda6 po-zle i ot predi, su6toto koli4estvo maznini po tqloto, no ve4e bez po4ti nikakvi muskuli.. da ne govori pyk vob6te kolko e bukvalno jivotoupasno da ne se priemat nikakvi vuglehidrati. Mai ponqtiq kato hipoglekimiq sa ti syvsem nepoznati. Ne moga da razbera za6to davat tolkova vredi i bezsmisleni suveti. Tova si e 4isto prestyplenie. Ne stiga 4e ne osaznavate kakvi posledstviq moje da ima ot glupostite deto drunkate, ami i si gi plqlmpate nai spokoino. Prosto ostavam bez dumi.kakto ti taka i az.no fakt e 4e mn moi poznati se podlojiha na tazi dieta.i az si mislih 4e ni6to nqm ada se polu4i.no svaliha i palaski i vsqkvo izli6tno teglo.sega si imat perfektna figura.to tva zavisi ot organizma.ako ne moje6 10 dena i zabeleji6 4e ne se 4uvstva6 dobre spira6 s dietata.no horata,koito poznavam nqmaha problemi.

Tova sa gluposti, nqma takiva hora, moje da ima vsqkakvi izklu4eniq, no kakvoto bi trqbvalo da se slu4i pri probvaneto na tazi "dieta" e - burza i golqma zaguba na teglo ( ne6to koeto e mnogo vredno za organizma ) i nqkolko sledmici sled tova - vru6tane na vsi4ki kilogrami otnovo 4e i ot gore ( jo-jo efekta ). Tova e neminuemo i e absolutno nevuzmojno da ne se slu4i. 4ove6koto tiq se adaptira mnogo burzo kum vsqkakvi ekstremalni situacii, no podlojeno na takuv stres v momenta v koito zapo4ne6 da se hrani6 po-obilno - to 6te si vuzvuren vsi4ki zagubeni kilogrami, o6te s pyrvite nqkolko priema na hrana. Tova se polu4ava za6toto pri tolkova golqm stres to se stremi da si vuzvurne byrzo zagubenite maznini/aktivno teglo za da ima s kakvo da se hrani ako byde podlojeno skoro otnovo n takyv stres.

Ina4e vsi4ko v posta ti e pylna glupost i az ne go vqrvam. To taka ako be6e vsi4ki 6tqha da sa manekni po ulicite.. e da ama ne. Tova sa pylni gluposti, horata koito sa go pravili v nikakyv slu4ei ne moje da sa zadyrjali izgubenite kilogrami i e absurdno vob6te da se misli 4e sa svalqli kakvito samo maznini. Svalili sa nqkvi kilogrami tova e qsno, no e absurdno da se misli 4e sa si zapazili kilogramite sled dietata.. tazi absurdna dieta e mnogo opasna, absulutno bezsmislena i mnogo vredna.

05-13-2007, 20:30
I o6te ne6to da kaja predi da si otgovorila - 6to ne vzeme da q probva6 tazi "dieta" ta da vidij kak 6te ti se otrazi i kakvo 6te ti se slu4i i 4ak sled kato q probva6 - togava s natrupaniq li4en opit moje da q predlaga6 na horata...

vivian
05-13-2007, 20:36
I o6te ne6to da kaja predi da si otgovorila - 6to ne vzeme da q probva6 tazi "dieta" ta da vidij kak 6te ti se otrazi i kakvo 6te ti se slu4i i 4ak sled kato q probva6 - togava s natrupaniq li4en opit moje da q predlaga6 na horata...


prosto nqmam nujda ot dieta.a tezi hora naistina si zapaziha kilogramite.az bqh mn protiv i mislih sa6to kato teb.za vaglehidratite i t.n.,no vidqh 4e ima efekt.a i za kakvo govorim za zdravoslovni ne6ta,sled kato nqma zdravoslvna dieta.vsqka dieta e vredna,vsqka dieta li6ava ot ne6to i sled tva pak mn hora si ka4vat kilogramite.taka 4e moje bi tr da kritikuva6 dietite kato cqlo ne moeto predlojenie.
a za tazi dieta horata,koito q napraviha otslabnaha i si zadarjaha kilogramite.no za da zadarji6 kilogramite se iska volq,kakto i po vreme na vsqka dieta.

05-13-2007, 21:31
I o6te ne6to da kaja predi da si otgovorila - 6to ne vzeme da q probva6 tazi "dieta" ta da vidij kak 6te ti se otrazi i kakvo 6te ti se slu4i i 4ak sled kato q probva6 - togava s natrupaniq li4en opit moje da q predlaga6 na horata...
prosto nqmam nujda ot dieta.a tezi hora naistina si zapaziha kilogramite.az bqh mn protiv i mislih sa6to kato teb.za vaglehidratite i t.n.,no vidqh 4e ima efekt.a i za kakvo govorim za zdravoslovni ne6ta,sled kato nqma zdravoslvna dieta.vsqka dieta e vredna,vsqka dieta li6ava ot ne6to i sled tva pak mn hora si ka4vat kilogramite.taka 4e moje bi tr da kritikuva6 dietite kato cqlo ne moeto predlojenie.
a za tazi dieta horata,koito q napraviha otslabnaha i si zadarjaha kilogramite.no za da zadarji6 kilogramite se iska volq,kakto i po vreme na vsqka dieta.

1. ne e vuzmojno da sa si zapazili kilogramite
2. ima si mnogo zdravoslovni dieti, za sujalenie cqloto ponqtie e izkriveno.. dieta ob6t vzeto e rejim na hranene, makar 4e v ang. ezik se izpolzva za nqkolko ne6ta tazi duma.. dieta ne ozna4ava li6avane, gladuvane i t.n. .. prosto jenskite spisaniq v bg napraviha taka 4e vsek 2tori kato 4ue "dieta" i da si misli 4e gladuva6 i t.n. .. bulgarska mu rabota..
3. ne kritikuvam dietite kato cqlo, makar pove4eto da sa meko kazano idiotski .. edin ravnomerno balansiran rejim ili nisko vuglehidratna dieta sa kyde kyde po-dobri re6eniq ot vsi4ki vzeti na kup dietki tip "jensko spisanie" .. a pyk tova koeto go predlaga6 e tolkova absurdno, 4e ne mi se govori .. 'za da zadurji6 kg. se iska volq' .. iska se znaniq i razbirane za celiq princip na zdravoslovnoto i polezno hranene, kakto i sport, dvijenie i t.n. .. ne moje prosto za sedmica ili tam 10 dena da svali6 10kg i da si dobre.. obratnoto - mnogo si zle.. burzoto svalqne e vredno i vsiko se vru6ta..

daje ne znam za kvo da produljavam da pi6a, prosto nqma da razbere6 4e tiq ne6ta ne sa taka kakto gi misli6..

05-14-2007, 05:14
Ami blagodarq vi za otgovorite i suvetite, ako ima ne6to pak 6te pi6a.Blagodarq vi otnovo

vivian
05-14-2007, 16:23
az li4no svalih nenujnite kilogrami s neqdene na sladko i hlqb.ot 63 stanah 55.i taka sam si mn dobre.i az sam protivnik na gladuvaneto,no momi4eto pita6e za dieta.az hodeh na trenirovki i sportuvah postoqnno,no pak si bqh sa6tite kilogrami,dokato en sprqh hlqba i sladkoto.ot 2 godini sam 55 kila,ne sam si gi vazvarnala.

Lilou
05-14-2007, 17:35
Най-добрата диета за сваляне на килограми (постепенно) е ниско въглехидратна диета. Повярвайте ми правил съм много диети и тази се отразява най-добре. Чувстваш се пълен с енергия и спокоен.

Иначе немога да ти препоръчам точна диета понеже не съм се интересувал за жени:) Но мисля че ако намалиш сладките и правиш кардио 5 пъти в седмицата всяка сутрин пак ще имаш добър резултат :)!

05-14-2007, 20:31
Най-добрата диета за сваляне на килограми (постепенно) е ниско въглехидратна диета. Повярвайте ми правил съм много диети и тази се отразява най-добре. Чувстваш се пълен с енергия и спокоен.

Иначе немога да ти препоръчам точна диета понеже не съм се интересувал за жени:) Но мисля че ако намалиш сладките и правиш кардио 5 пъти в седмицата всяка сутрин пак ще имаш добър резултат :)!

Мислиш, че НВД е само за мъже?? .. И от къде тази невероятна логика?? .. + НВД-то вобще не е най-добрия режим за хранене за сваляне.. РБД-то е много по-добро, има малко повече въг. ( не се чустваш като парцал през деня ) и се води "нормален" режим за сваляне, няма толкова лишения и с повечко спорт се постигат достатъчно добри резултати.. по света масово се сваля с РБД, но тука сме изключение и затва при билдърите повече е на почит НВД-то, но му минава времето ..

Lilou
05-16-2007, 17:34
Най-добрата диета за сваляне на килограми (постепенно) е ниско въглехидратна диета. Повярвайте ми правил съм много диети и тази се отразява най-добре. Чувстваш се пълен с енергия и спокоен.

Иначе немога да ти препоръчам точна диета понеже не съм се интересувал за жени:) Но мисля че ако намалиш сладките и правиш кардио 5 пъти в седмицата всяка сутрин пак ще имаш добър резултат :)!

Мислиш, че НВД е само за мъже?? .. И от къде тази невероятна логика?? .. + НВД-то вобще не е най-добрия режим за хранене за сваляне.. РБД-то е много по-добро, има малко повече въг. ( не се чустваш като парцал през деня ) и се води "нормален" режим за сваляне, няма толкова лишения и с повечко спорт се постигат достатъчно добри резултати.. по света масово се сваля с РБД, но тука сме изключение и затва при билдърите повече е на почит НВД-то, но му минава времето ..

Прочети "Революционната диета на др.Аткинс". Не съм казал че НВД е само за мъже, просто не знам за жени как е:). НВД е много добър начин на хранене, лишаваш се от сички боклуци на нашето поколение. Почваш със строг режим първите 2 седмици и после постепенно намаляш:) обаче за цял живот си остава намаленото употребяване на захари, който са вредни. Аз не съм билдер, обичам месо и салати пък в НВД това е главното:) Аз съм доволен от резултати и си изказвам мое мнение не е нужно веднага да го оспорваш:)

Peace ou7

Ниго
05-16-2007, 18:02
Човешкото тяло няма нужда от въглехидрати.

05-16-2007, 18:10
Човешкото тяло няма нужда от въглехидрати.

Айде още един луд..

Ниго
05-16-2007, 18:34
Човешкото тяло няма нужда от въглехидрати.

Айде още един луд..
Аз карам без въглехидрати вече 3-ти месец. Нищо ми няма.
През последния ледников период предците н иса карали по цял живот на кетоза. Проблем? Даже това е най-важния от еволюционна гледна то+ка период в историята. Имаме мазнии за енергия. Въглехидратите за какво са?
Не съм отпаднал. Тренирам си всеки ден и не ме бърка. Освен това нямам остри болки в черния дорб, когато тичам понеже съм мастно адаптиран.

За какво са ми вългехидрати??

05-16-2007, 19:24
Човешкото тяло няма нужда от въглехидрати.

Айде още един луд..
Аз карам без въглехидрати вече 3-ти месец. Нищо ми няма.
През последния ледников период предците н иса карали по цял живот на кетоза. Проблем? Даже това е най-важния от еволюционна гледна то+ка период в историята. Имаме мазнии за енергия. Въглехидратите за какво са?
Не съм отпаднал. Тренирам си всеки ден и не ме бърка. Освен това нямам остри болки в черния дорб, когато тичам понеже съм мастно адаптиран.

За какво са ми вългехидрати??

Na NV-VMD li si ili na keto?? o.O .. bez vug. vob6te e absurdno, vse nqkakvi trqbva da priema6.. pyk i da ne zabravqme 4e horata prez jivota na horata prez lednikoviq period e bil 20-30 godini .. :lol:

05-16-2007, 19:25
*Produljitelnosta na jivata* ..

Ниго
05-16-2007, 19:31
Ам може да се каже, че съм на кетоза. Кетозата и кетоацидозата са две мноооого различни неща. Като гледам и Аткинс доживе 90-те и умря не от инфаркт, инуслт или нещо подобно,а паднал и си ударил главата на лед.

Кетозата е съвсем нормален процес. Ескимосите живеят доста повече от 30 години, ядат само месо и мазнини не страд от никакви инфаркти, инсулти и тн.

Защо трябва да приемам въглехидрати? Дай ми една основателна причина. Какво незаменимо дават те?