PDA

View Full Version : Сънят



05-13-2007, 22:07
Момиче на 19 години съм.На ден спя по 10-12h и пак не съм трудоспособна.Чувствам се супер изморена,отпусната,разконц ентрирана..на какво може да се дължи?
Какви изследвания да си направя?
Не знам дали е от значение,но много ми пада косата напоследък.Е,не по цели кичури,но бая задръствам канала на банята.
Някакви идеи?

PoLiToOo
05-13-2007, 22:15
пробвай да ставаш по-рано....при мен се получава \:D/

05-13-2007, 22:19
Не мога да се отлепя.Или ако го направя,цял ден се чувствам като парцал.Още повече ако съм на работа или на лекции.Ужас просто..

MakeMeLaugh
05-13-2007, 22:30
Пролетна умора? - Пий витамини
Неревен час на лягане? - Почни да си лягаш редоявно не по-късно от 12
И може би най-важното - да бълнуваш или сомнанбулстваш (съвсем сериозен съм) - ако си от този вид не можеш да се наспиваш пълно ценно и тялото ти се пре-преуморява всеки ден.
Да не вземаш Алергозан, валериан или нещо от сорта, което упоява.
Сънна болест?

А, и колкото повече спиш - толкова повече ти се спи!

05-13-2007, 22:36
Много рядко сомнамбулствам.Но за сметка на това-често говоря и се смея на сън.Сестра ми даже онзи ден ми спомена,че съм си водила монолог в 5h..
А уж взимам витамини..

PoLiToOo
05-13-2007, 22:36
Не мога да се отлепя.Или ако го направя,цял ден се чувствам като парцал.Още повече ако съм на работа или на лекции.Ужас просто..


ami mila trqq ti po4ivka...ti si preumorena..otidi nqkude na po4ivka...raznoobrazi sredata si.... :smt006

MakeMeLaugh
05-13-2007, 22:52
Ти може да сомнанбулстваш без дори да знаеш - затова ти говоря аз.
А това, че бълнуваш не е хубу. Пак не се наспиваш като нормален човек.
Най-добре накарай някой да спи с теб и да те наблюдава 2-3 вечера.

05-13-2007, 22:57
Нали това казах-сестра ми ми каза,че говоря и/или се смея на сън.Аз сама няма как да зная..

Presley
05-14-2007, 20:58
Може би си си иэградила навика да спиш по много, а понякога сънят съэдава постоянно усещане эа мора...!Эапочни да спиш по 8-9 часа и ставай по-раничко сутрин,эапочвай деня си с фиэически упражнения-това е доста ефикасно и мисля,че ще ти помогне..!
Иначе аэ спа по 5-6 часа и също съм доста уморена целодневно,ама нямам иэбор... :?

ProstoAz
05-15-2007, 07:57
Лягай и ставай горе-долу по едно и също време.
Казаха вече - 8 часа сън са напълно достатъчни. И аз като се излежавам до 12 часа на обяд в леглото после ме цепи главата и цял ден се чувствам като парцал. :x
Другото, което е - не се буди от будилника на GSM-а или майка ти, която отново е решила да тряска вратите - трябва да се събуждаш сама, иначе рискуваш събуждането да се осъществи в неподходяща фаза на съня, след което цял ден ще се чувстваш раздразнителна и уморена.