PDA

View Full Version : samo za momicheta!



Dim-Dim
05-14-2007, 04:14
Taka momi4eta imam nujda ot malko savet...Na 14 godini sum i minalata godina mi doide cikala-na 1 dekemvri.Ta ot togava se zapo4naha moite maki. :smt009 .Zakasnqva mi adski mnogo,idva prez mesec,dva.Tazi neradovnost me e postavqla v stra6ni situacii! :smt010 Okey nai nakraq se zapo4va,ujas!Teche mi kato cheshma, :oops: Trqbva da hodq prez 10 minuti v toaletnata,za da se opravqm...Trqbva da nosq vinagi podhodq6ti drehi,za da ne stane nqkakav gaf...vinagi trqbva da se saobrazqvam! :smt010 ohh pisna mi! :smt010 I nai gadnoto e 4e ujasno me boli korema i krasta.Chustavam se adski nekomfortno i gadno.. :smt009 Tova zakasnenie,tova silno te4enie,i tiq bolki mi pravqt dnite ujasni!Neznam,misleh 4e ve4e mina dostatno vreme i trqbva da se e stabiliziralo malko,ama ne.Dve sedmici me ma4i ..a priqtelkite mi po 4-5 dni ,daje i po malko :smt009 Vie kak mislite,normalno li e ili ne e normalno?! :smt017

Escarina
05-14-2007, 04:18
Нормално е.При мен беше по зле правех кръвоизливи и понеже съм с ниско кръсвно често като ми идваше ми падаше още повече и припадах.Ама с времето се оправи всичко.Ако толкова не можеш да търпиш се консултирай с гинеколог.За корема и кръста-нищо ново с доста момичета е така.Просто като си неразположена пий повече витамин ц (отслабва цикъла така) почивай си и се пази да не настинеш!

miss_anji
05-14-2007, 15:04
Нормано е да ти е нередовен до 18 месеца след първия цикъл.Може един месец да ти дойде,а после 3-4 въобще да не ти идва-така беше и при мен.А за болките може да пробваш някои от следните неща:
1.Свии се на кълбо с бутилка с гореща вода върху корема или гърба в зависимост от това къде те боли.
2.Вземи си продължителна,гореща вана.
3.Направи лека гимнастика,дори хич да не ти е до това,тя помага,защото мускулите ти се отпускат и се подобрява кръвоснабдяването в областта на таза.
4.Включи в менюто си за деня тъмнозелени листни зеленчуци и ядки,те съдържат магнезий и калций,които според диетолозите успокояват мускулите на матката.
5.Може да си купиш болкоуспокоителни,които са специално предназначени за менструални болки,но и обикновените вършат работа,а в аптеките могат да ти датат съвет.
6.Ако болките ти са прекалено силни,отиди на лекар,защото може да ти предпише различни медикаменти.

Съжалявам за романите,но се надявам да съм ти била от полза.

Dim-Dim
05-14-2007, 17:30
Blagodarq za dadenite saveti O:)

Presley
05-14-2007, 21:05
НИКОГА ама НИКОГА не си вэимай гореща вана!Никога!!!!!!!
А иначе това до някъде е нормално...!На мен до ден днешен ми е един огромен АД ...тече ми ЭВЕРСКИ много,по 2-3 пакета превръэки на ден,ко не и 4...!Направо Ниагара :lol: Много е неприятно,ама това е да си жена!Аэ те съветвам да отидеш на гинеколог,эащото все пак скоро в органиэма ти е настъпила промяна,а това по един или др начин може да ти повлияе...!Отиди найстина,эащото ще получиш компетентно мнение и може би лечение...Късмет!!!

LP_GirL
05-23-2007, 23:05
samo tova 6te vi kaja, 4e cikula pri jenata ne biva da se use6ta da nqma bolki i da te4e normlno , ima li ne6to lo6o kato bolki, i silno kurvene zna4i ne6to ne e nared, moje da ne e seriozno daje v pove4eto slu4ai ne e, no ima ne6to .... boli li vi korem, nabavqite si progesteron v tqloto ....

Irinchety
05-25-2007, 15:03
1vo i pri men beshe taka 1viq pat kogato mi doide beshe dekemvri kato teb i mi teche mnogo malko posle mi doide chak avgust .togava hodih na gonekolog zashtoto i az mnogo se pritesnih i pri men beshe problema che mi se beshe obrazuvala edna malka kistichka za koqto mi kazaha che e normalno i che stava taka pri mnogo momicheta i che tva e prichinata da mi zakasnqva.a posle kakto po gore bqha kazali mi techeshe kato niagara a za bolkite da ne govorim pff obache sega sichko si mi e v red po dobre idi na ginekolog za da si spokoina a i nikogaa ne si zimaii goreshta vana vana kogato si v cikal !!!!!! ot toploto zapo4va da ti te4e pove4e !!! shte ti se normalizira si4ko spokoino :D

05-26-2007, 13:18
първата година след като ми дойде за пръв път беше същата, ебати кошмара, един път ми се случи да ми тече 2 седмици, по гинеколози се мъкнах, абе ужас.
абсолютно нормално си е.
но тея неща като бутилката с топла вода и горещата вана не ги прави изобщо, може да облекчават болката, но кръвоносните съдове се разширяват и можеш да получиш още по-силно кръвотечение или дори кръвоизлив.
можеш да правиш леки упражнения за корема (наистина леки) и да търпиш.
това е то.
а пък вече по-натам ако болките те правят неработоспособна можеш да се обърнеш към лекар и да ти се изпише хормонално лечение, което хем ще ти облекчи болките, хем ще направи течението по-малко време и така.
късмет