PDA

View Full Version : есе на немски



~~venom~~
05-14-2007, 11:50
ако можете помагаите...Благодаря предваритлено

темите са:

1.Kunst
2.Erziehung
3.Das Buch,das Lesen,der Leser

BlueDevil
05-14-2007, 21:19
Айде още един ляв с есетата. Темите ти са лесни като за есе. Ако толкова те спъва немския, напиши го на български, все някой ще го преведе. Докато пишеш се съобразявай с това на какво ниво си с немския и какъв обем ти трябва. Айде действай, после дай да превеждаме.

~~venom~~
05-15-2007, 10:09
~~1.~~
Какво е изкуството? Замислям се и в паметта ми излизат думите на наезнаен за мен древен мъдрец: "Животът е кратък, изкуството - вечно".Провокира ме тази мисъл и ме кара да осъзная, че едно от най-ценните неща, които човек е създал, носи общото име изкуство.Всички онези скални рисунки, древни статуи, запазили съвършенството си, картини, музика, са преминали през времето, оцелели са и носят вдъхновение за съвременните хора.Възприемам ги като нравствени послания, съхранили представите за красиво, добро, човещина, съдържащи някакъв идеал.
Какво е за мен изкуството?Какво е то в моя живот?Може би то променя погледа ми за света, кара ме да се чувствам добре, да се очистя от ежедневното, да се чувствам по-извисена.Не е важно дали възприемам с погледа или със слуха.Важното е, че реагирам с душата си и то не как да е.Поглеждам една картина и в нея виждам свят, отразил душата на своя автор.Не с разума, а с чувствата си усещам посланието.Пред мен понякога изниква един усмихнат свят, друг път тъжен, грозен, но казващ много.
Да създаваш искуство не е лесно, а също и да го разбираш.Но факт е, че всеки от нас има свое любимо изкуство, а някой дори творят.Те стават подвластни на вдъхновение, което ги кара да посегнат към перото, четката, към някакъв музикален инструмент и като много други талантливи хора влагат душата си и това превръща творбите им не толкова в ценни, колкото в творби, съхраняващи представата за красота на младия човек.
А какво е за мен изкуството?Потребност, може би, но трудна за реализиране, защото днес са на изчезване културните обекти в нашата страна - кина театри, зали.С огромни усилия хора с възрожденски дух правят и невъзможното да ги запазят.Хубаво е, че поне в нашия град се е запазило читалището, сцената му оживява и радва млади и стари, оцеляла е и галерията, съхранила нашата градска памет. Според мен, за да е живо изкуството, за да стане стински силно, творците трябва да вложат труд, талант и късче любов.Тогава то ще се превърне в прозорец към един различен свят, пълен с положителни енрергии.А ние, младите хора, да имаме повече възможности да се докосваме до него.Може би не всеки ще ме разбере, но съм сигурна, че който успее, ще е разбрал нещо повече за мен и моето мнение за света, който ме заобикаля.И най-вече за изкуството, което може да ни направи по-духовни, по-добри, а защо не и по-щастливи...

Z@i43t{}
05-16-2007, 18:57
miiiii moje da se probvam da go preveda ama nz kakvo 6te izleze :S kaji do koga ti trqbva :?

~~venom~~
05-16-2007, 21:42
попринцип до преди 2 дена...ама все още може да ми спасите живота :?

Z@i43t{}
05-19-2007, 13:42
mn sam tapa zabravih da vlqza da vidq dali si otg :@ ako o6te moga da pomogna kaji :(

~~venom~~
05-21-2007, 18:20
помагаи :?

~~venom~~
05-28-2007, 21:25
:cry:

~~venom~~
06-02-2007, 20:05
никои ли неможе да помогне :(