PDA

View Full Version : Как да стане в черно бял цвят?



jig-jiga
05-14-2007, 12:21
Имам няколко снимки, които са цветни, но искам да ги направя черно бели пък не зная как... Ако някой знае, нека ми каже някоя такава програма, по възможност да е по-малка и да се работи лесно с нея :> Блягодаря предварително :)

jig-jiga
05-14-2007, 15:08
Мерси много :) Нямам фотошоп... ама ще си го дръпна, макар и грам да не зная как се работи с тва чудо :)

BlueDevil
05-14-2007, 21:56
Само за едното черно-бяло Фотошопа ще дойде в повече, няма смисъл. Мисля, че ACDSee и IrfanView имат такава функция, но в момента няма инсталирани и не мога да ти кажа къде е точно.

Forslor
05-14-2007, 22:13
Бъдете малко по изобретателни :idea: :lol:
Ако имате в наличнос Microsoft Word ,защо не използвате него.
Отваряте го след което от менюто Insert :arrow: Picture :arrow: From file след което намирате изображението и open. Ако не се е показал Picture Toolbar-a десен клик в/у картинката Show Picture Toolbar .
Цъкате в/у 2 рата иконка на toolbar-a "COLOR" след което слагате отметка на GRAYSCALE. :) и запазвате само картинката някъде в текущото и състояние.

Има и друг начин който не е много приложим ,но да го споделя. Ако искате да премахнете цвета на малък обект или картинка просто я отворете след което я забийте леко в единия ъгъл да не е по средата , но да се вижда . След това давате Start > Log off и нали екрана става безцветен ... тук е момента да натиснете Print Screen след което давате Cancel на Log off-a ...paste в Paint и това е :lol:

BlueDevil
05-14-2007, 22:22
Има и друг начин който не е много приложим ,но да го споделя. Ако искате да премахнете цвета на малък обект или картинка просто я отворете след което я забийте леко в единия ъгъл да не е по средата , но да се вижда . След това давате Start > Log off и нали екрана става безцветен ... тук е момента да натиснете Print Screen след което давате Cancel на Log off-a ...paste в Paint и това е :lol:

Честно казано нямаше да се сетя :lol: Признавам ти, изобретателен си =D> :-D

krisi_l@loka
05-23-2007, 19:45
Paint :lol:

BlueDevil
05-23-2007, 20:21
Paint :lol:
И как? :roll:

Forslor
05-23-2007, 20:23
krisi_l@loka - пак се изказа неподготвена :lol: