PDA

View Full Version : Moderated: Появяват ми се подкожни косъмчета



koalka
05-14-2007, 14:24
Та....изнудих майка ми да си взема епилатор(най-накрая) и сега има проблем.
Появяват се едни подкожни косъмчета-не са много, но все пак ме дразнят, а не знам как да ги махна, до сега не съм имала.Моля, тези момичета и момчета :D , които имат епилатори да ми кажат как се махат, някой съвет и т.н.Ще бъда много благодарна.

Moderated by ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

dessito{p}
05-14-2007, 14:42
ami mila az samo edin pat sam polzvala i na men mi se poqvixa takiva kosam4eta.ima edni reklami v koito se kazva 4e ne vsi4ki epilatori mogat da ''obxvanat' kasite kosam4eta :mrgreen:

Sladkata_Nansi
05-14-2007, 14:44
Na men sa6to mi se poiaviavat.Az poniakoga se opitvam da gi izdarpvam izpod kojata i togava gi hva6tam s epilatora,no ne vinagi stava.

Kisses_P
05-14-2007, 16:55
пробвай като влезеш в банята да търкаш с гъба краката.така излизат подкожните.поне при мен :)

05-14-2007, 17:00
до колкото знам подкожните косъмчета се появяват най-много от епилатори и бръснене. иначе и на мен са ми излизали. Аз поизчаквам малко и после си разчоплям твато и ги дърпам с безопасна. Това въобще не е хубаво, ама ми е навик. иначе сестра ми си ги махаше по интересен начин. Първо с една игла съвсем лекинко си продупчва кожата, колкото да щръкне малко косъмчето и после с безопасната го маха. знам също, че преди епилатор не е лошо да минеш със спирт колкото ей така. било предотвратявало. Ама нз, аз не мога да ползвам епилатор. много ме боли. предпочитам маската

rakiQ
05-14-2007, 19:24
Та....изнудих майка ми да си взема епилатор(най-накрая) и сега има проблем.
Появяват се едни подкожни косъмчета-не са много, но все пак ме дразнят, а не знам как да ги махна, до сега не съм имала.Моля, тези момичета и момчета :D , които имат епилатори да ми кажат как се махат, някой съвет и т.н.Ще бъда много благодарна.
мацо вьеми 1 игличка и захвани косъмчето отдолу и го искарай след тва с пинсетка го издърпай..

BroKeN^DreAmZ`f
05-14-2007, 19:40
АМи минаваш 1 път с бръснача и нищо няма, другите варианти са както казаха да ровиш с пинсетка или с няква ексфолираща по-груба гъба да търкаш :-D пробвай :)

christina_aguilera
05-14-2007, 19:54
И на мен така ми излизат, но ги оставям да пораснат малко по-големи, за да може да ги хване епилатора. Иначе ако трябва всеки косъм един по един да ги вадя с пинсета, то няма да му излезе края :lol:

malka_sladuranka
05-14-2007, 21:19
И на мен така ми излизат, но ги оставям да пораснат малко по-големи, за да може да ги хване епилатора. Иначе ако трябва всеки косъм един по един да ги вадя с пинсета, то няма да му излезе края :lol: И аз така правя. Някои ги вадя така де, ама се разранявам и за това избягвам.
Иначе така ще ти влизат само в началото, две-три седмици ще изтърпиш и после много рядко се случва да взлезне косъм отдолу, поне при мене е така..

Boot
05-15-2007, 06:27
Тези подкожни косъмчета се предотрватяват само с много редовен пилинг. Има си разни пилинг неща по магазините, но за тях не мога да ти дам информация. А можеш и вкъщи да си измислиш нещо - например сууууууупер ефикасно е от кафемашина или кафеварка да си вземеш утайката от кафето (сещаш се кое имам предвид, нали?) и хващаш в банята и търкаш. Същото става и с кестенови трици (има ги по магазините - някъде около левче са, че и по-малко). Просто цаката е да го правиш супер редовно - 2-3 пъти в седмицата (но не повече) и мисля, че ще предотвратиш подкожните косъми.

ProstoAz
05-15-2007, 07:12
Тези подкожни косъмчета се предотрватяват само с много редовен пилинг. Има си разни пилинг неща по магазините, но за тях не мога да ти дам информация. А можеш и вкъщи да си измислиш нещо - например сууууууупер ефикасно е от кафемашина или кафеварка да си вземеш утайката от кафето (сещаш се кое имам предвид, нали?) и хващаш в банята и търкаш. Същото става и с кестенови трици (има ги по магазините - някъде около левче са, че и по-малко). Просто цаката е да го правиш супер редовно - 2-3 пъти в седмицата (но не повече) и мисля, че ще предотвратиш подкожните косъми.
Съгласна съм!
Ако не ти се пробва с утайка от кафе, по магазините има много ексфолианти за тяло, вземи си с по-едри частици.
В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не използвай игли, карфици и т.н.! :wink:

koalka
05-16-2007, 18:29
Много мерси за мненията и обърнатото внимание.
Ще си взема някакъв ексфолиант(малее, така ли се пише?) и дано стане.
А към колежката-как не съм си написала хубаво заглавие, не знам, та ми го поправи. :lol:

05-17-2007, 16:36
Moje da ti se stori stranno, no opitai s pemza za hodila- tyrkai si leki4ko s neq celite kraka. Vyrshi gore-dolu syshtoto kakto i eksofilanta. :)

05-17-2007, 17:42
И аз трябва да си взема ексфолиант, някакви марки има ли?
А днес бях на кола и се оплаках на козметичката от подкожните, и тя ми каза че "просто кожата ми била такава" и винаги ще ми стават подкожни, независимо дали бръсна или използвам кола или епилатор... :(

05-17-2007, 18:27
какви са тези подкожни косъмчета :smt017

05-24-2007, 23:58
А на мен ми стават на триъгълника и е мн. неприятно, защото направо над косъма ми излиза пъпчица с гной и не се оправя по мн. време. :( Койт може да дава съвети.

mid_get
05-25-2007, 06:17
А на мен ми стават на триъгълника и е мн. неприятно, защото направо над косъма ми излиза пъпчица с гной и не се оправя по мн. време. :( Койт може да дава съвети.
Ами това е същото, както например една пъпка на лицето, т.е. кожата се е раздразнила от нещо или се е инфектирала, а възможно е и кожата ти да е просто по-чувствителна и така :wink: Иначе за съвеееет... :-k ми знам ли, опитай с някакви кремчета иии така - дано помогнат, щото вероято е доста неприятно :smt006 Успех!

06-10-2007, 20:38
И аз трябва да си взема ексфолиант, някакви марки има ли?
А днес бях на кола и се оплаках на козметичката от подкожните, и тя ми каза че "просто кожата ми била такава" и винаги ще ми стават подкожни, независимо дали бръсна или използвам кола или епилатор... :(
Къде се намира козметичката ти, ако не е тайна?