PDA

View Full Version : Приятелството ...



BebeTooOoo
05-15-2007, 19:49
Исках просто да ви кажа аз лично какво мисля за приятелството...


Приятелството е нещо много важно, човек не може да живее без приятели. Приятелски връзки могат да се създават в най различна възраст.Приятелство може да съществува между деца, деца и възрастни, между момиче и момче, между отделни семейства. Да си верен приятел е най-ценното качество което може да притежава един човек. То съществува между хората и е променлива величина, за приятелството точно определение няма, няма и формула по която да се определи кой е най-добрият, кой е най-истинският, кой е приятел и кой не.Има приятелство което се създава още в детските години, то продължава в училище и остава за цял живот. Има приятелство което трае много кратко, защото съществуват и такъв вид “приятели” такива за които си мислим че са добри приятели а те нe винаги ни мислят доброто, гледат само да ни надхитрят и наранят, даже в удобен момент са готови и да ни измамят, това не са достойни хора, за мен те са “дребни хорица” които не заслужават уважение и внимание, но за съжаление няма как да се предпазим от такива. За тях разбираме твърде късно, когато вече сме пострадали и после съжаляваме, но нали човек трябва да се учи от грешките си, може би те са ни като учители които ни дават урок и ни учат как да се пазим в бъдеще от такива като тях.Приятелството е ценност. Доброто и истинско приятелство се гради. То се създава. Създава се с години и това става неусетно. Добър приятел не може да бъде всеки, приятел е този на който можеш изцяло да се довериш и на който можеш да разчиташ в труден момент, можеш да споделяш болките си, проблемите си , тревогите си, защото истинските приятели безрезервно си вярват и отношенията им са истински. Винаги добрият истински приятел дава добър и искрен съвет. Добрият приятел страда заедно с теб, радва се заедно с теб, той е с теб в радостните и тъжни моменти, той е до теб винаги дори тогава когато не го забелязваме и той винаги е готов да подаде ръка. С истински приятел се чувстваш добре, чувстваш се уверен, чувстваш се уважаван и желан.Истинските приятели са малко. Много е трудно без приятели, за това е важно човек да ги има, да ги цени и уважава, да съхранява приятелството им. Приятелството е богатсво, то е по-скъпо от всичките съкровища.Приятелството не бива да се разпилява, то е скъпоценно и трябва да се съхранява. То се ражда и живее във времето и не може да се замени с нищо друго. Така че ако едно приятелство е истинско, то не може да бъде докоснато нито от времето, нито от разстоянията.

Таа...просто ми е любопитно...за ВАС какво е приятелството...как бихте определили тази дума

:-)




Moderated by miloto
т.1 от Правилника :!:

Nassgerrack
05-15-2007, 20:34
Постарала си се да го напишеш,смея да кажа ,че е добро. Ако не си гледала от някакви други източници смея да кажа,че имаш известен житейски опит :)


За мен лично приятелството е доверие и споделяне.


Пак поздравления за написаното :)

BAD_KID
05-15-2007, 22:17
за мен приятелството е много важно и ценно нещто а относно истинските ми приятели те просто са част от мен и ако ги няма аз няма да бъда нещо завършено а ще съм просто част от нещо :)

cherinka
05-16-2007, 03:56
За/На мен на чистата и искрена приятелка ми е мама :-D
Наистина всичко, което си написала е адски правилно.
Приятелството за мен е въпреки всичко и всеки да не съществува завист между двама приятели, да се възприемат такива каквито са и да имат почти сходни интереси и мнения и да се допълват взаимно двама човека. И ако съумеят да се разбират един друг - е чудесно. Също така приятелството не се изразява само в споделяне, разбиране, размяна на съвети, обмяна на опит, даване на акъл, преживяне и преодоляване на проблемите заедно, а и в забавления -> барове, дискотеки, кафета, излети, почивки и т.н.
Ох, стана ми тъжно, кой знае кога пак ще си намеря такава приятелка... :smt010

FreeSpirit
05-16-2007, 11:08
Всеки разбира по различен начин приятелството,общото е че всички държим на него и знем че без приятели живота няма смисъл :)

summerlove
05-16-2007, 11:50
Spored men priqtelite sa ti nujni za da bade6 uveren v seb si i da znae6 4e ima na koga da raz4ita6,az postradah ot blizka priqtelka,no sega sme kato v na4aloto i o6te po-blizki s neq,makar da sme mnogo dale4.... :cry: