PDA

View Full Version : Да ти тече кръв от носа?



05-16-2007, 06:38
На какво може да се дължи това?
Никога не ми се беше случвало. Преди няколко месеца ми се случи за първи път, сутринта още в леглото, след като се излежавах малко. И за втори път ми се случи току-що, след като станах и отидох до тоалетната. Там ми потече. Още със ставането ми стана лошичко и леко замайано и сега не се чувствам много комфортно. Дали не съм болна от нещо??? :( Днеска трябва и да ми дойде менструацията и...дали не може да е от това? Въпреки че първият път не мога да открия такава зависимост. Не съм си урдяла нослето и т.н. Принципно ми е счупено още от както ... не се помня и скоро при предстои операция, но тази кръв ме стресна наистина. :?
Момиче съм, на 17год. и няколко месеца, пуша доста, ако това има някакво значение, а въпросът ми е симптом на някаква болест ли беше тази кръв?

05-16-2007, 06:53
nai-veroqtno e spukani kapilqr4e,spox savsem normalno e

05-16-2007, 08:42
no moje da e i priznak za visoko kruvno..taka 4e se konsultirai s lekar

ABSOLUTme
05-16-2007, 17:09
Като бях малка ми течеше кръв много често..Даже докато спях и няколко секунди преди това се будех и така не се задавях,като ми се стичаше по гърлото.Даже ми се хилеха лекарите,че съм развила придобит рефлекс и като ми замирише на кръв и беше ясно какво ще последва. :lol: Да чукам на дърво,от отдавна не ми се е случвало.
Взимай витамини,желязо най-вече(яж пилешки дробчета) и посети лекар,ако продължаваш да се притесняваш.

Presley
05-17-2007, 08:59
Не е повод эа притеснение!Ако тече редовно ,эначи просто иваш слаби капиляри!А и на някой хора в пубертета им се случва често ;-)

batkodoki
05-17-2007, 09:42
На какво може да се дължи това?
Никога не ми се беше случвало. Преди няколко месеца ми се случи за първи път, сутринта още в леглото, след като се излежавах малко. И за втори път ми се случи току-що, след като станах и отидох до тоалетната. Там ми потече. Още със ставането ми стана лошичко и леко замайано и сега не се чувствам много комфортно. Дали не съм болна от нещо??? :( Днеска трябва и да ми дойде менструацията и...дали не може да е от това? Въпреки че първият път не мога да открия такава зависимост. Не съм си урдяла нослето и т.н. Принципно ми е счупено още от както ... не се помня и скоро при предстои операция, но тази кръв ме стресна наистина. :?
Момиче съм, на 17год. и няколко месеца, пуша доста, ако това има някакво значение, а въпросът ми е симптом на някаква болест ли беше тази кръв?

проследяване и контрол на кръвното налягане поне за седмица!

внимателен прием или избягване на лекарства с реологична активност. такива са аспирин и вс съдържащи го препарати, ударни дози вит. С, постинор, някой контарцептивни хормонални препарати