PDA

View Full Version : Moderated: Как да си изправя косата така?



05-16-2007, 15:40
h t tp :/ /i mg 248.images hack. us/ img248/ 2605/2dba875cc0abffea03685dffv4. jpg

kak da si napravq kosata taka be hora :cry: izpravqm q no nikoga ne moje da stoi taka :cry: pls vseki kakvoto znae-da kazva pls

Moderated by ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

strange_soul
05-16-2007, 15:44
ne6to ne se otvarq saita ili tam kakvoto e
napi6i go pak :wink:

sladko_beb4ence
05-16-2007, 15:55
mi sys presa be ina4e linka sa otvarq kato go kopnete na adress bar-a i mahnete vsi4ki raztoqniq evnpo go e napisala tai 6toto gostite ne moat da puskat link4eta..

05-16-2007, 15:55
mahnete intervalite zashtoto gostite nqma t pravo da puskat linkove...

sladko_bebchence
05-16-2007, 16:09
http://img248.imageshack.us/img248/2605/2dba875cc0abffea03685dffv4.jpg
tfa e linka i s presa za izpraqne moje6 sa naprai6

Presley
05-16-2007, 16:12
С преса ,като я направиш седи по същия начин!Само ти трябва търпение,эа да я иэправиш цялата ;-)

05-16-2007, 16:41
hah.. Az minalata sedmica si q izpravih taka vapreki 4e sam kadrava no be6e pri edna friziorka -rabotoholi4ka koqto me izpravi(protivno na o4akvaniqta sas se6oar) i kosata sedq taka 3-4 dni!

vivian
05-16-2007, 17:03
da ili na frizior,koito 6te te izpravi sas se6oar ili sama s presata.

05-16-2007, 19:01
molq vi kajete kak da q izpravq taka,no naistina da stoi pravo.Izpravqm q,no pochva da se chupi..abe typa rabota.A v momenta nqmam izlishni pari :? kajete s kakvo da q namaja predi tova,abe izobshto nqkakva tehnikaqs koqto da polucha jelaniq efekt.Blagodarq!

AliceSw
05-16-2007, 20:21
и мойта коса е така, каквото и да правя се подвива по крайщата, мн съкс, с всякакви преси съм я мъчила не ще да стой права по крайщата и тва е :?

die_die_my_darling_
05-16-2007, 22:32
1 съученичка се прави така с ютия ама аз с нз как става с ютия..някой да обясни как става?!

bUmMbAmMTrEsS
05-18-2007, 18:12
Емии и аз си изправям косата с ютия .. :) Кичур по ки4ур гладя и става идялно права :) С преса никога не мога да постигна този резултат.. С ютията става и по бързо и е по-трайно :)

sladko_bebchence
05-18-2007, 18:29
Емии и аз си изправям косата с ютия .. :) Кичур по ки4ур гладя и става идялно права :) С преса никога не мога да постигна този резултат.. С ютията става и по бързо и е по-трайно :)malee ti si luda ne ti li izgarq kosata #-o

hip Hop Mace
05-18-2007, 19:11
Емии и аз си изправям косата с ютия .. :) Кичур по ки4ур гладя и става идялно права :) С преса никога не мога да постигна този резултат.. С ютията става и по бързо и е по-трайно :)malee ti si luda ne ti li izgarq kosata #-o

A mislish che s presa ne se izgrq..... ](*,)

cherinka
05-18-2007, 19:34
1 съученичка се прави така с ютия ама аз с нз как става с ютия..някой да обясни как става?!


Разделяш косата на кичури, чупливите ги закачаш със шнола.
Започва се от долу, вземаш кичур не повече от 2-3 пръста дебелина, навеждаш главата в посоката от която идва кичура (ако е от ляво, навеждаш главата на ляво), с едната ръка хващаш една кърпа, полагаш кичура върху кърпата така, че ютията директно да е по косата и гладиш във въздуха, но придържаш кърпата. Като го изправиш, закрепяш го с друга фиба, за да отделиш изправеното от чупливото.
Това е за къса коса.
За дълга коса, навеждаш си главата на долу, решиш я, и цялата коса я полагаш върху някакво одеало и отгоре я минаваш продължително с ютията.
аз поне така правя.
Не стига, че става по-бързо, отколкото с преса, ами и по-изправено.

Емии и аз си изправям косата с ютия .. :) Кичур по ки4ур гладя и става идялно права :) С преса никога не мога да постигна този резултат.. С ютията става и по бързо и е по-трайно :)
Точно така!

sladko_bebchence
05-18-2007, 19:34
Емии и аз си изправям косата с ютия .. :) Кичур по ки4ур гладя и става идялно права :) С преса никога не мога да постигна този резултат.. С ютията става и по бързо и е по-трайно :)malee ti si luda ne ti li izgarq kosata #-o

A mislish che s presa ne se izgrq..... ](*,)izgarq ama po-malko moita e s kerami4ni pristavki i q polzvam ot godina i ne e izgorqla koi znai kolko

AliceSw
05-18-2007, 19:34
добре де, как я гладиш, слагаш я на нещо или с парата ми е мн интересно, щот с пресата ми пада половината коса :smt011

cherinka
05-18-2007, 19:52
добре де, как я гладиш, слагаш я на нещо или с парата ми е мн интересно, щот с пресата ми пада половината коса :smt011
Недей слага вода в ютията, защото така я овлажняваш и по-бавно се изправя.
Гладиш си я като обикновена кърпа.
Като положиш косата си (ако е дълга), разресваш я, даже с четката или с гребена я минаваш и на 2-3 санта от гребена даваш с ютията и така няколко пъти и за десетина минути си готова.

hip Hop Mace
05-18-2007, 20:01
Ей cherinka ся мноо се навих да се изпраяя с ютия щото до ся внаги с преса и ми се прееба косата :smt011

Обаче нашта ютия има 3 степени,на коя степен да я включа....не знам дали на 1 ще се изправи,пък на 3 ме е страх да не изгори...

cherinka
05-18-2007, 20:12
Ей cherinka ся мноо се навих да се изпраяя с ютия щото до ся внаги с преса и ми се прееба косата :smt011

Обаче нашта ютия има 3 степени,на коя степен да я включа....не знам дали на 1 ще се изправи,пък на 3 ме е страх да не изгори...
Важно е да е вряла ютията.
А пресата - вярно е наистина, че доста коса се оскубва..
Аз, последния път с преса, лошо ми стана като видях колко коса имаше по килима...

Ама внимавай да не се изгориш някъде, защото аз имам един белег на челото и на дясното рамо ( едни джазги) от опарване :-D
ама добре, че са незабележими. :-D

GalleNo_MoMi4eNce
05-19-2007, 08:57
I az ot dosta vreme se kanq da ase izpravq s iutiq ama moqta kosa e mn kadrava i sredno dalga i malko me e strah!do sega sam bila samo 2 pati ispravena i mn mn mn iskam da se ispravq!a kato se ospravqte s iutiq slagate li predi tova techni kristali ili neshto podobno???

L0v3_suX
05-19-2007, 10:29
abe momi4eta ludi li ste s tiq iutii i az sum si izpravqla kosata s iutiq predi da si zema i presa.. kogato iskax mn mn da mi e prava kosata. dobre 4e roditelite mi mi vkaraxa malko mozyk v typata glava i mi kupixa presa 6tot razbraxa 4e kat iskam da sum s prava kosa nqma otyrvane. po dobre si kupete presi ima i po evtini. ne si my4ete kosata s tva

p.s. edna moq fr me nau4i da si izpravqm kosata s iutiq a tq pyrviq pyt kogato si q be6e izpravqla taka si be6e podpalila kosata.. taka 4e gledai da ne q uveli4i6 na poslednata stepen ako se pak iska6 s iutiqta..

Just_Be
05-19-2007, 13:31
abe momi4eta ludi li ste s tiq iutii i az sum si izpravqla kosata s iutiq predi da si zema i presa.. kogato iskax mn mn da mi e prava kosata. dobre 4e roditelite mi mi vkaraxa malko mozyk v typata glava i mi kupixa presa 6tot razbraxa 4e kat iskam da sum s prava kosa nqma otyrvane. po dobre si kupete presi ima i po evtini. ne si my4ete kosata s tva

p.s. edna moq fr me nau4i da si izpravqm kosata s iutiq a tq pyrviq pyt kogato si q be6e izpravqla taka si be6e podpalila kosata.. taka 4e gledai da ne q uveli4i6 na poslednata stepen ako se pak iska6 s iutiqta..
E с пресата как я гладиш?Нещо слагаш ли преди тва?Плс кажете ,че моята коса мн бухва :shock:

radiante
05-19-2007, 19:02
Чакай, аз не разбрах... допираш ли ютията до косата или... какво :-s

just_smile_{F}
05-19-2007, 21:58
с преса,ама мн зависи и от косъма на косата ти

tainstvenata
05-20-2007, 06:12
abe momi4eta ludi li ste s tiq iutii i az sum si izpravqla kosata s iutiq predi da si zema i presa.. kogato iskax mn mn da mi e prava kosata. dobre 4e roditelite mi mi vkaraxa malko mozyk v typata glava i mi kupixa presa 6tot razbraxa 4e kat iskam da sum s prava kosa nqma otyrvane. po dobre si kupete presi ima i po evtini. ne si my4ete kosata s tva

p.s. edna moq fr me nau4i da si izpravqm kosata s iutiq a tq pyrviq pyt kogato si q be6e izpravqla taka si be6e podpalila kosata.. taka 4e gledai da ne q uveli4i6 na poslednata stepen ako se pak iska6 s iutiqta..
E с пресата как я гладиш?Нещо слагаш ли преди тва?Плс кажете ,че моята коса мн бухва :shock:

слагай кристали :)

vivian
05-21-2007, 07:23
slaga6 edna karpa varhu kosata i na niska stepen na iutiqta gladi6.ne sam sigurna ama mai taka se pravi.edna priqtelka si q izpravq6e s iutiq tai kato se izpravq mn po-dobre i po-barzo otkolkoto s presa(ama to zavisi ot presata de) i taq pritelka taka i se izto6ti kosata ot taq presa.sede6e qkva super nakasana.ne si iznasilvaite taka kosata :lol:

vivian
05-21-2007, 07:25
a i zabravih da pitam,za da ne puskam nova tema.
NQKOI MOJE LI DA MI NAMERI SNIMKA NA IZPRAVENA KOSA S OBEM.OBA4E OTPRED DA IMA KI4UR NA EDNA STRANA,IZPRAVEN.NE ZNAM DALI ME RAZBRAHTE,AMA MN MI TRQBVA TAKAVA SNIMKA.

Bezrazli4na
05-26-2007, 13:33
Ne e vajno samo izpravqneto a kakvo i slaga6 predi i sled tova q kajete nqkoi ZNAE LI S KAKVO DA ZAMENQ KRISTALITE Z AKOSA za6toto nqmam vreme dove4era trqbva da se izpravq.........
vivian eto ti nqkolko http://img176.imageshack.us/img176/3481/1121ug8.jpg , http://img221.imageshack.us/img221/75/8850be05c1baece3e71c7d9tw6.jpg

LannyBarbie
05-27-2007, 20:33
тази втората е мн яка 8)

krasivata_luvica
05-28-2007, 10:55
h t tp :/ /i mg 248.images hack. us/ img248/ 2605/2dba875cc0abffea03685dffv4. jpg

kak da si napravq kosata taka be hora :cry: izpravqm q no nikoga ne moje da stoi taka :cry: pls vseki kakvoto znae-da kazva pls

Moderated by ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!
xodi na frizior tam imat po mo6tni presi

Cvetkaaaa
05-29-2007, 14:18
1 съученичка се прави така с ютия ама аз с нз как става с ютия..някой да обясни как става?!


Разделяш косата на кичури, чупливите ги закачаш със шнола.
Започва се от долу, вземаш кичур не повече от 2-3 пръста дебелина, навеждаш главата в посоката от която идва кичура (ако е от ляво, навеждаш главата на ляво), с едната ръка хващаш една кърпа, полагаш кичура върху кърпата така, че ютията директно да е по косата и гладиш във въздуха, но придържаш кърпата. Като го изправиш, закрепяш го с друга фиба, за да отделиш изправеното от чупливото.
Това е за къса коса.
За дълга коса, навеждаш си главата на долу, решиш я, и цялата коса я полагаш върху някакво одеало и отгоре я минаваш продължително с ютията.
аз поне така правя.
Не стига, че става по-бързо, отколкото с преса, ами и по-изправено.

Емии и аз си изправям косата с ютия .. :) Кичур по ки4ур гладя и става идялно права :) С преса никога не мога да постигна този резултат.. С ютията става и по бързо и е по-трайно :)
Точно така!


=D> ama to si zavisi ot kosata, zashtoto primerno moita ne stava mnogo hubavo ako cqlata q poloja i zapochvam da q izpravqm.. az primerno q razdelqm na 4 kichura i zapochvam da gi izpravqm i nakraq zaedno cqlata i gotovo :smt016 A s presa e nevyzmojno da se napravq(pone sama) MNOGOOOO vreme mi otnema i nakraq sled 5 min max pak si e syshtata.. a s iutiqta za 10 min MAX sm gotofa :smt004