PDA

View Full Version : Друг цвят коса...



KpuCuTo0o
05-16-2007, 16:23
Реших да си направя косата друг цвят :smt016 , ама не искам с боя за коса, защото после цял живот ще трябва да се боядисвам... :smt012 :-k Казах на майка и тя ми каза да пробвам с оцветител, :-k ама въпроса е, че не зная как действа и как се нанася... А днес едно момиче говореше с една приятелка за косата й и мойта приятелка я пита с какво си прави косата така черна :smt017 (щото тя си мислеше, че къната не хващала) и тя каза с къна... И питах майка за къна и тя ми каза, че трябва да стоиш така около 3-2 часа за да стане... :-s Някой компетентен по този въпрос... :smt017 Няма да ми навреди вашето мнение, най-много да ме разубедите, ама...

Moderated by ^npocTo^a3^f^
1 точка от правилника!

Presley
05-16-2007, 16:45
Темата ти не е эа тука ;-)
А по темата:Ами с къна ще стане да,но аэ лично не съм привърженичка на тоя метод.......

N0_feAR
05-16-2007, 17:25
По принцип къната е добро решение ако искаш да си промениш цвета без да си гориш косата.Друг вариант,който и аз съм пробвала, е с такъв оцветяващ балсам за коса.Хем ще ти оцвети косата,хем ще я подхранва.Можеш да опиташ с Prestige ;)

05-16-2007, 18:21
Аз ползвам черна къна и тя се държи максимум 30 мин:)
Старите къни са се държали часове.
Не пробвай с оцветител - бързо пада и изсушава къната!

Madness
05-16-2007, 18:49
Не съм много компетентна,но каквото и да направиш ще я увредиш.Било то по-малко или повече!Къната не е безвредна,дори може би е по-нофти от боя...

AmyLeeRall
05-16-2007, 19:18
Аз ползвам черна къна и тя се държи максимум 30 мин:)

SinisterDoll
05-16-2007, 20:10
Къната не е безвредна,дори може би е по-нофти от боя...

Напротив,до колкото знам аз къната съдържа заздравители и прави косата ти по мека,обемна..Аз вече 2-ра година използвам къна,само че безцветна,и не стоиш с нея 30 мин,а около 2-3 часа,да не и повече.

Boot
05-16-2007, 21:04
Аз ползвам черна къна и тя се държи максимум 30 мин:)

Абе те ебаваш ли се? Къна за 30 минути? И то черна? Вече пета година използвам чена къна и единственото, което мога да ти кажа е: Айде успех за 30 минути да ти стане косата черна!
Тфа е някоя праисторическа къна. Тази която е най-добрата в момента- една индийска се държи 30тина минути и си става и червената и черната.

KpuCuTo0o
05-17-2007, 16:37
Искам да попитам и колко време издържа къната и какви цветове има... А относно тези оцветители... пак така.. какви цветове, колко време издържат и как се нанасят... А и за къната как се нанася, като обикновената боя за коса ли? :smt017

Ice_Queen_
05-17-2007, 17:29
Реших да си направя косата друг цвят :smt016 , ама не искам с боя за коса, защото после цял живот ще трябва да се боядисвам... :smt012 :-k Казах на майка и тя ми каза да пробвам с оцветител, :-k ама въпроса е, че не зная как действа и как се нанася... А днес едно момиче говореше с една приятелка за косата й и мойта приятелка я пита с какво си прави косата така черна :smt017 (щото тя си мислеше, че къната не хващала) и тя каза с къна... И питах майка за къна и тя ми каза, че трябва да стоиш така около 3-2 часа за да стане... :-s Някой компетентен по този въпрос... :smt017 Няма да ми навреди вашето мнение, най-много да ме разубедите, ама...

Moderated by ^npocTo^a3^f^
1 точка от правилника!

Омг..недей оцветител..аз се къносвам и бях решила да стана червена.Взех си оцветител ииии ефекта наистина беше покъртителен - станах оранжево-червена,и сякаш съм била руса,корените ми бяха почти бели. :shock: Добре че само малко корените си боядисах,та пак се къносах и заприличах пак на човек..леле. КЪната е перфектна. Късноваш се 2-3 пъти,хваща ти се цвета и после само корените :smt006

KpuCuTo0o
05-17-2007, 17:42
Реших да си направя косата друг цвят :smt016 , ама не искам с боя за коса, защото после цял живот ще трябва да се боядисвам... :smt012 :-k Казах на майка и тя ми каза да пробвам с оцветител, :-k ама въпроса е, че не зная как действа и как се нанася... А днес едно момиче говореше с една приятелка за косата й и мойта приятелка я пита с какво си прави косата така черна :smt017 (щото тя си мислеше, че къната не хващала) и тя каза с къна... И питах майка за къна и тя ми каза, че трябва да стоиш така около 3-2 часа за да стане... :-s Някой компетентен по този въпрос... :smt017 Няма да ми навреди вашето мнение, най-много да ме разубедите, ама...

Moderated by ^npocTo^a3^f^
1 точка от правилника!

Омг..недей оцветител..аз се къносвам и бях решила да стана червена.Взех си оцветител ииии ефекта наистина беше покъртителен - станах оранжево-червена,и сякаш съм била руса,корените ми бяха почти бели. :shock: Добре че само малко корените си боядисах,та пак се къносах и заприличах пак на човек..леле. КЪната е перфектна. Късноваш се 2-3 пъти,хваща ти се цвета и после само корените :smt006

А колко време издържа къната и какви цветове има... А относно тези оцветители... пак така.. какви цветове, колко време издържат и как се нанасят... А и за къната как се нанася, като обикновената боя за коса ли? Знаеш ли?

Ice_Queen_
05-17-2007, 17:55
Реших да си направя косата друг цвят :smt016 , ама не искам с боя за коса, защото после цял живот ще трябва да се боядисвам... :smt012 :-k Казах на майка и тя ми каза да пробвам с оцветител, :-k ама въпроса е, че не зная как действа и как се нанася... А днес едно момиче говореше с една приятелка за косата й и мойта приятелка я пита с какво си прави косата така черна :smt017 (щото тя си мислеше, че къната не хващала) и тя каза с къна... И питах майка за къна и тя ми каза, че трябва да стоиш така около 3-2 часа за да стане... :-s Някой компетентен по този въпрос... :smt017 Няма да ми навреди вашето мнение, най-много да ме разубедите, ама...

Moderated by ^npocTo^a3^f^
1 точка от правилника!

Омг..недей оцветител..аз се къносвам и бях решила да стана червена.Взех си оцветител ииии ефекта наистина беше покъртителен - станах оранжево-червена,и сякаш съм била руса,корените ми бяха почти бели. :shock: Добре че само малко корените си боядисах,та пак се къносах и заприличах пак на човек..леле. КЪната е перфектна. Късноваш се 2-3 пъти,хваща ти се цвета и после само корените :smt006

А колко време издържа къната и какви цветове има... А относно тези оцветители... пак така.. какви цветове, колко време издържат и как се нанасят... А и за къната как се нанася, като обикновената боя за коса ли? Знаеш ли?
ахаха,ами от 2 години се къносвам,да знам :) .Къната ти представлява едно пакетче с прах.Топлиш вода,сипваш пакетчето,после сипваш вода,да не е мн гъсто,но и в никакъв случай рядко!!!Къни май има 3 - кестеняво,червено и черно.За оцветителите не съм наясно ,но сигурно пак -червено,черно и русо.Но не е добър вариант,пак казвам.С къната седиш 30 мин чвите 2-3 пъти,после за корените и 15 мин стигат.Мен поне само като ми израства си личи,от самата ти коса няма да падне цвета :) А на мен черната къна ми се хвана,като преди тва половин година бях червенокоска,с шампоан оцветител(който ми боядиса половината дрехи да го ***).Тва е :)

UnaBletoLoVeU
05-17-2007, 18:01
Малко ме мързи да чета и другите отговори, затова ако повтарям-сори!
1. Ако си боядисаш косата с боя не трябва да я боядисваш цял живот. Като ти се покажат корените би трябвало да я боядисаш пак, защото иначе е много зле, а ако ти е писнало с този цвят отиваш на фризиор и ти махат боята.
2. Оцветителя се нанася подобно на боята..на мокра коса, обаче се стои към 10-15 мин. То си пише всичко на опаковката
3. каната е най-трайна така че ако искаш дълготраен цвят-това е решението :)

lunnoto_momi4e
05-18-2007, 12:47
Аз съм с черна къна от няколко месеца на Арома и се държи по 2 часа.Иначе косата ми е кестенява,и става много здрава с къната и има повече блясък.Айде успех!

KpuCuTo0o
05-19-2007, 12:04
А къната :-k пада ли с времето, ако не се боядисваш? :smt017

HaPLivKa
05-19-2007, 20:14
ABE MAHAITE Q TAQ KUNA AZ SE KUNOSVAM OT EDNA GODINA I SEGA SUM 4ERNA I NQMA NA4IN KAK DA SE IZSVETLQ NE MI HVA6TAT BOITE...INA4E DA HUBAVO POKRIVA I ZA OKOLO MESEC PADA...AMA NE Q PRAVI TAQ GRE6KA... :D AMA AKO VSE PAK RE6I6 DA SE KUNOSA6 VZEMI SI NA AROMA KUNATA VUPREKI 4E CVETEVETE SA MALKO...A ZA TOVA 4E NE UVREJDA NE E VQRNO...SU6TOTO E KATO BOQTA AMA POSLE NE MOJE6 DA GO IZSVETLI6..BTW AKO NQKOI E OTKIL NA4IN ZA IZSVETLQVANE DA SPODELI PLS ](*,) ](*,) :D :D