PDA

View Full Version : Кое определя характера на човека ?



лидка
05-16-2007, 21:36
И така-човекът. Това е нещо съвършено и толкова недодялано в същото време. Всеки човек притежава своя персона-личност е и има свои характерни черти в своя характер,носи различни гени и т.н. Според вас кое е най-значителното за формирането на човешкия характер? Дали до голяма степен е от значение генетичното предразположение или по-голямо влияние оказват средата-т.е. възпитанието,хората,сред които живееш, с които общуваш и т.н. С други думи,мислите ли,че ДНК-то е по-определящо от другите фактори за качествата на личността или e ТОЧНО ОБРАТНОТО? За мен възпитанието и изградените навици са от огромно значение. А и,разбира се,ако живееш в правилната среда и ти се дава шанс да развиваш полижителните си страни,имаш възможността да станеш по-усъвършенсвана личност. И до каква възраст ,мислите, се развиваме и променяме? Тийнейджърските години са много важни за развитието и и до голяма степен сформират психиката ни,а вие как смятате-на каква възраст сте вече оформени с ясни виждания,цели и т.н.? Общо взето тук искам да разсъждаваме за ХАРАКТЕРИТЕ на хората и това какво ни прави такива,каквито сме. Дали обстоятелствата или това,което е заложено вътре в нас? Дали при дадени ситуации се развива само доброото или само лошото и в кои-кое? Какво е характера на човека и как се променя заради околните? Човек с какъв характер сте и харесвате ли си го? :-) Нека помислим. И между другото съм момиче на 17. Очаквам доста отговори.

Disrespect
05-16-2007, 21:37
тоооооооооолкова много еднакви отговори ще видиш сега...

лидка
05-16-2007, 21:38
:) Това не ме смущава. Аз обичам да разсъждавам и няма да имам нищо против да видя и други гледни точки. Било то еднакви или не.

AliceSw
05-16-2007, 21:41
зависи от човека!!!

Blacklisted
05-16-2007, 21:41
Аз мисля да ти отговоря с песен :) Incubus - Мake Yourself (http://www.youtube.com/watch?v=T4X4mXMqRuc) :P

LunaTriCk
05-16-2007, 21:44
живота

fuckloveee
05-16-2007, 21:50
em spored men naistina mn zavisi ot sredata v koqto e izrasnal :-k

еймилий
05-17-2007, 08:43
Начинът му на живот,нещата,които му се случват...разбира се и ДНК-то е от значение,но е адски важен заобикалящия го свят.

Presley
05-17-2007, 11:52
Зависи от средата, в която е израснал. Гените са само предразположеност. Всичко е до психика. Всичко!

teenkopele
05-17-2007, 16:32
Зависи от средата, в която е израснал. Гените са само предразположеност. Всичко е до психика. Всичко!

:wink:

GoLdy
05-17-2007, 16:45
не е само от средата,
ако някои преживее драма може да се промени коренно
и според мен тва е мн важно

Valar
05-17-2007, 16:51
Очите!!! :-D

kukurukumuku
05-17-2007, 17:02
според мен всичко е от значение,но онова,което ни прави личност не е нито ДНКто,ното средата.Това е нещо необятно,недостъпно за разума.Аз мога да твърдя,че вече почти съм си изградила жизнена позиция,като това започна малко преди да стана на 15.Не беше изцяло от средата,понеже никой от познатите ми няма моят темп на мислене...всичко се случи много бързо,почти изведнъж.И все пак човек не е личност докато не умре и другите го запомнят като такава.

_[LiFe-StiLe]_F
05-17-2007, 17:02
ДНК-то на мама и тати :lol: :lol: :lol: