PDA

View Full Version : Как да говорим пред аудитория самоуверено,вдъхвайки репсект?



miss_business
05-17-2007, 13:37
Много спешно ще трябва да изнасям един доклад пред работодатели и ще представям един продукт. Трябва да говоря спокойно и самоуверено,но за целта трябва да си знам материала. Давате ли някакви идеи как да вдъхна на отсрещните чувството,че знам какво правя и че съм категорична в това,което правя,че искам тази работа и мога да се справям със задълженията,надежден работник съм и трябва да ме наемат? Някакви идеи как да вдъхна всичко това?

05-17-2007, 13:48
Ами като за начало почни с някоя шегичка... O:)

ABSOLUTme
05-17-2007, 13:49
Например като си вярваш на това,което казваш..

brain_stew
05-17-2007, 14:00
Ами като начало можеш да научиш работата си доста добре!После в къщи седни срещу един стол!И си представи, че там стои един от хората, които ще те сушат!Знам че звучи смахнато, но много помага!Просто почвай отначало ако не ти харесва как звучиш!Не пробвай някой от родителите си, защото те не могат да те изкритикуват така, както ти сама ще се критикуваш!Просто си представяш, че на стола стои някой друг, непознат и той трябва да те разбере максимално добре, а ти да изолзваш максимално малко информация...и да те разберат! тка ще повярваш в самата себе си и няма да се притесняваш ама никак!:wink: успех...дано помагам!

quench
05-17-2007, 15:17
Внимателна подготовк,а за да не се запъваш. Демонстрираш самоувереност, като зарежеш всички тикове с ръце в джобовете, излишно жестикулиране и вдървена походка. Подготвяш визуални материали. Подготвяш се по основни въпроси, които ще ти зададат - защото те ще ти зададат. Ако не можеш да отговориш, трябва да отклониш въпроса безпрекословно. Ей такива ми ти работи :)

teenkopele
05-17-2007, 15:21
Гледай хората в очите. :)

kuber
05-17-2007, 15:51
Внимателна подготовк,а за да не се запъваш. Демонстрираш самоувереност, като зарежеш всички тикове с ръце в джобовете, излишно жестикулиране и вдървена походка. Подготвяш визуални материали. Подготвяш се по основни въпроси, които ще ти зададат - защото те ще ти зададат. Ако не можеш да отговориш, трябва да отклониш въпроса безпрекословно. Ей такива ми ти работи :)

а освен това използвай физическите си предимства... всеки има
Много е важна интунацията и на вапросите гледай да не се колебаеш дълго - това показава неовереност...

За каква работа става вапрос?

Valar
05-17-2007, 15:56
Това е тиин форум!

malka_sladuranka
05-17-2007, 16:39
Това или го можеш и ти идва отвътре или не.

assd
05-17-2007, 17:03
пий една бира да се концентрираш преди това

ABSOLUTme
05-17-2007, 17:49
Облеклото също е важно, но понеже не знаем за каква работа става въпрос- не мога да ти дам съвет...

да пери с кубинките бе :lol:

teenkopele
05-18-2007, 06:33
Това е тиин форум!

...и какво от това?

Valar
05-18-2007, 09:33
Това е тиин форум!

...и какво от това?
Значи дай да постна тема как да ме приемат в Уолстриит!