PDA

View Full Version : Краят...



_[LiFe-StiLe]_F
05-17-2007, 15:43
Винаги съм го знаела, но може би не съм го осъзнавала напълно... Винаги съм била убедена в това, но не съм понасяла на гърба си болката от загубата на близък човек... Живота е кратък! И това не е просто метафора, не е просто празен израз... Днес си човек, утре си нищо... Днес се занимаваш със дребните житейски несгоди, утре си дим... За какво живеем?! Има ли нещо или някой за което си заслужава да изживееш един цял живот и накрая да кажеш "изживях пълноценно това, което ми беше дадено като възможност"...
Може би днес се усмихвам, може би плача... а утре... утре може би няма да имам този шанс... защото ще съм нищо...


п.п. знам, че тази тема не е за любов, но се замислих за живота и за това какво ни дава той... странно как един телефонен разговор може да промени представите ни за миналото, настоянещо и бъдещето - винаги така неизвестни като смъртта... защото след нея дори и миналото се заличава...

Sh@d0w
05-17-2007, 15:47
разчуствах се :smt078 :smt078 :smt078 :smt078 :smt078 :smt078 :smt078 :smt078 :smt078 :smt078

Barbie
05-17-2007, 15:53
За кого живеем - за себе си. Добре изживян живот - като погледнеш назад, да не съжаляваш за нищо, да си станал добър човек и да си открил хора, които да уважават и обичат това, което си. Защо живеем - за да се променяме, да се развиваме, да опознаваме света и той да ни прави щастливи, да изграждаме свой собствен свят според собствените си разбирания за правилно и грешно, да опознаваме и да се докосваме до другите като по този начин се докосваме и до себе си. Краят е без значение, аз го игнорирам от мислите си, защото той е извън моя контрол. Фокусирам вниманието си единствено на нещата, които зависят от мен, а именно да се чувствам щастлива и в хармония със себе си, както и да виждам, че любимите ми хора също са щастливи.

Presley
05-17-2007, 16:03
Ами живота няма някакъв конкретен смисъл!Живота ни е даден-който иска ще го живее,който не да си тегли ножа!Аэ живея эа да опитам от всичко ,живея эащото харесвам живота си !

malkoto_sladur4e
05-17-2007, 16:09
Ами такъв е живота просто..трудно може да се променят баш тия неща :roll:

mon4eto
05-17-2007, 16:10
Dobre kazano =D>

koalka
05-17-2007, 17:37
Права си, не мога да отрека.

Но, за да си изживял пълноценно живота си и аз съм съгласна, че не трябва да съжалавяш за нищо, както каза Барби и да си бил най-вече щастлив с човека, който си обичал.

iohanka_sladuranka
05-17-2007, 19:27
vse pak kolkoto i da se obi4at horata,vse nqkoi den nastapva i kraqt na tazi lubov po edna ili druga pri4ina!!!vajnoto e da sa izjiveli prikazkata,puk i sled kraq na edna lubov idva na4aloto na novata!!!

BWald0rf
05-17-2007, 19:38
Много смислена тема!!... И си права за това което казваш...
Живота наистина е кратък и колкото по рано се замислиш над това и проумееш че не трябва да оставяш нищо за утре а да правиш това което искаш днес,толкова по добре.Не съм достатъчно голяма за да изразя кой знае колко смислено мнение по въпроса кое ни кара да си кажем че сме изживяли пълноценно живота си,но за мен такива неща са- да знаеш че през живота си имал поне 1 истински приятел,с който си изживял прекрасни моменти и си бил щастлив в пълния смисъл на думата,да знаеш че си имал семейство и близки,които те подкрепят винаги въпреки всичко и всички,да си постигнал поне част от мечтите си,да има човек който винаги да носиш в сърцето си и да си спомняш колко много си го обичал и какви невероятни мигове сте имали....
Има и много други неща,но за мен това са най стойностните

hahahha
05-17-2007, 20:44
da s tova sam napalno saglasna i nqma za6to da davam mnenie i samo da se povtarqm s teb'' with love''....... =D> :)

Digital
05-17-2007, 23:07
На батко философчетата :-({|=

alkobalko
05-18-2007, 04:01
Да, права си.

Важното е да сме щастливи сега. Никога не трябва да съжаляваме за миналото, за нещата, които сме направили или казали тогава.

Digital
05-18-2007, 09:24
Да, права си.

Важното е да сме щастливи сега. Никога не трябва да съжаляваме за миналото, за нещата, които сме направили или казали тогава.
На батко философчето. :-({|=

BAYO
05-18-2007, 11:04
Life is Life .... Life SUX! No Fate! Едва ли има друга сила, която да действа точно в противоположен начин на нашето мислене, желания, копнежи, мечти, амбиции. И за кфо? За да се борим за собственото си оцеляване, за всичко, за което сме се родили на тая земя. За да оцелеят най-здравите, най-можещите, най-кадърните. Природата е създадена така. Само най-силните оцеляват. Тарикатите живеят на гърба на балъците, никога обратното! И пак да се повторя, навик ми стана ... Life is Life!