PDA

View Full Version : Какво да правя с живота си...



sibelitta93
05-17-2007, 19:12
Хора,аз съм 7 клас и сега трябва да кандидаствам в някое даскало в Шумен.Изпитите може би ще си ги зема долу горе.Но проблема е в това ,че не знам какво да уча...Например нашите искат да уча медицина и искат да съм в паралелка по биология и химия,за което аз съм абсолутно против.Аз по химия имам чувството ,че ми говорят на китайски.Пък и съм мн чувствителна за да поемам отговорност за живота на някой човек.Те казват че можело да стана рехабилитатор или фармацевт(пак медицина без отговорност в аптека например).Нашите решиха да не ми се бъркат , а татко ми казва ,че после щяла съм мн да си блъскам главата ако остана без професия...Аз лично искам мн да се заминавам с езици ,може би туризъм...искам да съм извън БГ,но сега пък майка ми твърди ,че няма да има възможност да ме прати извън БГ ,защото тр мн пари... ](*,) Мислех за икономика ,но там пък се иска математика,а аз не съм мн добра...Има една паралелка с география и информационни технологии може би там ще вляза...но след 12 клас не знам с какво ще се заминавам...В момента съм в абсолютна неориентация...Искам някой ,който го е преживял да ми даде съвет как да избера с какво да се занимавам в живота си,да слушам сърцето си или разума на родителите си...HELP ME PLS :cry: :cry: :cry: :-&

Sevt
05-17-2007, 19:27
Значи преживял съм мноооого подобна ситуация та с 2 думи :
1) Абсолютно не оставяй ваште да те накарат да направиш нещо относно което си твърдо против. Първо че ако не ти се отдава ще ти е адски трудно, я го изкараш я не, и после ще си некъдърна, а и цял живот ще съжаляваш. Учи това което ТИ искаш !
2) Образованието 8ми-12ти клас като цяло има изключително малко влияние върху бъдещата ти професия и развитие. Не се впрягай много. Влез в някоя гимназия / по възможност езикова / а за паралелка избери това което ти се отдава и ти е приятно да учиш - това е най-важното !
3) Ако те влече туризма след 12ти клас смело влизай туризъм ! В момента има невероятна необходимост от кадри точно в тази област и назначават кьораво и сакото с такова образование, а по пътя по който България е тръгнала тази тенденция само ще се засилва !
4) Не ти трябва да си извън България. При правилно избрана специалност, която ще учиш и по-късно работиш с ентусиазъм и удоволствие ще успееш в Родината много повече отколкото навън !
5) Не се шашкай много. В достатъчно ранна възраст си тепърва ще ти се проясняват нещата. Но пак ти казвам - винаги прави/учи/бъди това което Ти искаш да си...за да не пропилееш живота си, все пак е само един ;)

05-17-2007, 19:35
МГ --> the best, и въобще не е гърч :wink:

05-17-2007, 19:37
Хора,аз съм 7 клас и сега трябва да кандидаствам в някое даскало в Шумен.Изпитите може би ще си ги зема долу горе.Но проблема е в това ,че не знам какво да уча...Например нашите искат да уча медицина и искат да съм в паралелка по биология и химия,за което аз съм абсолутно против.Аз по химия имам чувството ,че ми говорят на китайски.Пък и съм мн чувствителна за да поемам отговорност за живота на някой човек.Те казват че можело да стана рехабилитатор или фармацевт(пак медицина без отговорност в аптека например).Нашите решиха да не ми се бъркат , а татко ми казва ,че после щяла съм мн да си блъскам главата ако остана без професия...Аз лично искам мн да се заминавам с езици ,може би туризъм...искам да съм извън БГ,но сега пък майка ми твърди ,че няма да има възможност да ме прати извън БГ ,защото тр мн пари... ](*,) Мислех за икономика ,но там пък се иска математика,а аз не съм мн добра...Има една паралелка с география и информационни технологии може би там ще вляза...но след 12 клас не знам с какво ще се заминавам...В момента съм в абсолютна неориентация...Искам някой ,който го е преживял да ми даде съвет как да избера с какво да се занимавам в живота си,да слушам сърцето си или разума на родителите си...HELP ME PLS :cry: :cry: :cry: :-&


ami sled kato ti se otdavat ezicite tova e mnogo dobre vlez v nqkoq ezikova gimnaziq znae6 li nqkolko ezika posle ve4e 6te moje6 da se orientira6 kakvo da u4i6 az skoro zavur6vam 12 klas i na6te su6to me iurkat da stavam nz si kva si i vse mi kazvat 4e trqq znam ezik be v ne6no vreme nai vajen e ezika..no vse pak slu6ai surceto si ;)

hip Hop Mace
05-17-2007, 20:00
Napulno sum suglasna sus Sevt che nqma nikvo znachenie v kva gimnaziq si ...i az mnogo go mislih ama sq razbiram che e nqmalo smisul da se buhtq da vlqza v dobro uchilishte...e ima znachenie shtoto e mnoo po got kato se zapoznaesh s nqkoi i da mu kajesh che uchish edi kude si i tva da e nqkvo prestijno uchilishte ot kolkoto da mu kajesh nai - zabutanoto v koeto sa subrani nai - tupite selqni :D
Imam dve priqtelki ednata ucheshe v tekstila i sega uchi v univirsitet vuv varna a drugata zavurshi matematicheskata gimnaziq i e servitiorka,tui che nqma znachenie kude shte uchish a kak shte uchish :-D

Presley
05-19-2007, 11:37
Ами понякога трябва да се эаслушваме в чуждото мнение,эащото би било полеэно эа нас!А и все пак те са ти родители и ти мислят най-доброто!Според мен трябва да послушаш дъвета им!!!Обмисли го добре,но според мен трябва да ги послушаш!Съобраэи се с тях ,както и с финансите на семейството!И още нещо-не се подавай на някаква моментна емоция,эащото няма да те доведе до нищо добро!Обмисли положението добре и дори всичко това,което си каэала на нас го кажи и на ваще :) !
Късмет

miki4kata_
05-20-2007, 16:59
be a se uspokoi malko..v momenta ne re6ava6 kakvo da pravi6 sus jivota si vse pak;) ima o6te mn vreme sega samo se orientira6 kum tova koeto te interesuva gd,a posle ve4e u4i6 za profesiqta koqto iska6.izob6to ne slu6ai va6te-jivota si e tvoi i ti vzima6 re6eniqta.ako te interesuvat ezicite itn kandidatstvai v nqkoq ezikova gimnaziq.vzemi si knijkata s u4ili6tata za kandidatstvane i si pomisli kakuv profil iska6;) ne se vprqgai tolkova

girl_in_black
05-20-2007, 17:35
Не позволявай вашите да взимат решение вместо теб.Ако сега се запишеш в паралелка с химия и биология,, това не е никаква гаранция, че ще станеш лекар.Важно е висшето образование, не средното.Много са ми смешни такива хора, които си мислят, че като се запише някой в осми клас в специализирана паралелка, после това му става професия.Ти може да се запишеш сега да учиш език(и това е по-добрият вариянт), а после спокойно да кандидатстваш медицина.

just_smile^back
05-20-2007, 17:35
eiiii abe ne se kolebai napravo ako ima ezikova gimnaziq vlizai tam sled kato zavurshish s nqkv ezik mojesh da kandidatstvash sus vsichkooo...zashtoto ezika vinagi shte ti e nujen.az lichno ucha v ezikova gimnaziq i posle shte kandidatstvam pravo zashtoto az pravo se vliza s istoriq...zapisah purvi ezik frenski vtori angliiski i sip istoriq...vsichko shte mi e nujno...ezika nikoga ne e izlishenn \:D/

mon4eto
05-20-2007, 17:57
Slu6ai be mome az teparva sam 8 klas a pak o6te ne sam mislila kakvo 6te pravq sled kato zavar6a...taka4e nai dobre misli v koe daskalo da vleze6 sled 7 klas a ne se zanimavai s ne6ta koito ne bi trqbavlo da te valnuvat o6te [-(