PDA

View Full Version : Болки в гърдите



pf
05-18-2007, 08:13
От 4-5 дена гърдите ми са подути и супер много ме болят без никаква причина. Свърши ми преди около 2 седмици и би трябвало да ми дойде след почти 20 дена, защото по принцип си ми закаснява всеки месец. Започват да ме болят 10 дена преди да ми дойде и не може да е от това. Майка ми пита една лекарка и тя и каза, че може да ме боли, защото съм в овулация или съм бременна. Да съм бременна е почти невъзможно, защото от доста време не съм правила секс (имам проблем) и само пръстче ми е влизало, а и си ми идва редовно. В овулация - добре, ама 5 дена е тва беее.....и имам чувството, че нямат намерение да спрат да ме болят.
Ако на някой му се е случвало, знае друга причина или пък мисли, че е нормално да пише...Много ще съм благодарна...

VerryBerry
05-18-2007, 17:20
nz,ne sam lekar,no zamislqla li si se za sutiena?moje pri4inata da e v nego-da ti stqga i kato go svali6 da te bolqt gardite? :? vij,idi na lekar-speciqlist,ot tva deto go kazva6-ne mi se vqrva da si bremenna...a za ovulaciq...mn dalgo mi se struva...idi i se konsultirai!! :wink:

pf
05-18-2007, 18:25
еми, замисляла съм се за сутиена, но си мисля, че ако беше от него нямаше да се подуват като балони...;/
а и един ден ходих с бюстие, но не издържах, защото ме боляха още повече, като не бяха пристегнати от нищо...
Еми, ще се ходи на лекар май..няма как...

Presley
05-19-2007, 11:25
Вместго да пишеш по форуми се хвани да отдеш на лекар!По-добра помощ,от таэи на един професионалист няма да получиш-най-малко пък тук!Отиди и се прегледай!Може би не е нещо сериоэно ,но най-сигурно е да посетиш чичко доктор :-D

05-20-2007, 10:19
az imam podoben problem ,i su6to se 4udq za6to stava taka
ve4e daje zapo4vam da stavam paranoi4na,kazah na maika mi ,ma tq ne6to ovurtq ne6tata i nz
a kum kakuv lekar da se oburna,6toto me e malko sram ,de da znam ,a ne mi se pita maika mi 6tot 6te mi kaje 4e mi nqma ni6to :roll:

pf
05-23-2007, 19:20
az imam podoben problem ,i su6to se 4udq za6to stava taka
ve4e daje zapo4vam da stavam paranoi4na,kazah na maika mi ,ma tq ne6to ovurtq ne6tata i nz
a kum kakuv lekar da se oburna,6toto me e malko sram ,de da znam ,a ne mi se pita maika mi 6tot 6te mi kaje 4e mi nqma ni6to :roll:

Хах, то и аз си вкарвам паранои, въпреки че знам, че са безпричинни...Лекарят е мамолог до колкото разбрах...

doctors
05-24-2007, 10:23
Здравейте момичета!
На колко сте години?
От колко време ви болят гърдите?
Приемате ли противозачатъчни медикаменти?
Опипват ли се възлести уплатнения в гърдите,чуствате ли ги твърди,напрегнати,болезнен и?
Гърдите могат да ви болят когато се развиват,свързано с менструацията,овулацията,н аличие на хормонални проблеми и др.
Може и да имате симптоми на мастопатия,но дали се касае за мастопатия или за нещо друго може да се прецени след лекарски преглед.Мастопатията е състояние на гърдите и в днешно време не се приема за заболяване,симптомите се успокояват с различни медикаменти.
Най-добрите специалисти за гърдите са мамолога или рентгенолог-мамолога.

pf
05-24-2007, 11:11
На колко сте години? 18
От колко време ви болят гърдите? от близо 2 седмици
Приемате ли противозачатъчни медикаменти? не
Опипват ли се възлести уплатнения в гърдите,чуствате ли ги твърди,напрегнати,болезнен и? чувствам ги твърди, подути и болезнени

05-24-2007, 12:32
На колко сте години? 18
От колко време ви болят гърдите? от близо 2 седмици
Приемате ли противозачатъчни медикаменти? не
Опипват ли се възлести уплатнения в гърдите,чуствате ли ги твърди,напрегнати,болезнен и? чувствам ги твърди, подути и болезнени

и при мен е така ,само че съм на 15

05-24-2007, 12:36
На колко сте години? 18
От колко време ви болят гърдите? от близо 2 седмици
Приемате ли противозачатъчни медикаменти? не
Опипват ли се възлести уплатнения в гърдите,чуствате ли ги твърди,напрегнати,болезнен и? чувствам ги твърди, подути и болезнени

и при мен е така ,само че съм на 15
Според мен за момичето на 15 год,гърдите ти сега най-вероятно те болят защото се развиваш.Мисля че няма защо да се притесняваш.

05-24-2007, 12:40
На колко сте години? 18
От колко време ви болят гърдите? от близо 2 седмици
Приемате ли противозачатъчни медикаменти? не
Опипват ли се възлести уплатнения в гърдите,чуствате ли ги твърди,напрегнати,болезнен и? чувствам ги твърди, подути и болезнени
Pf ще ти задам още няколко въпроса:
1 Имаш ли хормонални проблеми?
2 Водиш ли полов живот?Редовен или не?От колко време не си правила любов?
3 Целите гърди ли те болят?

05-24-2007, 13:36
hum mi to i az si misleh taka ,no se pritesnqvam ot tova 4e ednata me boli pove4e ot drugata, a 6tom se razvivat bi trqbvalo i dvete da me bolqt
uff opletoh se,malko sa mi tupi razsujdeniqta ,ama kvo da se prai kato ve4e izkukvam na taq tema -super mi e nervno :roll:

SmiLe_BaBy{P}
05-27-2007, 21:10
hum mi to i az si misleh taka ,no se pritesnqvam ot tova 4e ednata me boli pove4e ot drugata, a 6tom se razvivat bi trqbvalo i dvete da me bolqt
uff opletoh se,malko sa mi tupi razsujdeniqta ,ama kvo da se prai kato ve4e izkukvam na taq tema -super mi e nervno :roll:

По принцип лявата част на тялото е по-развита.Същото е и с гърдите .. нормално е едната да те боли повече от другата ..

аз4e
06-01-2007, 15:26
hum mi to i az si misleh taka ,no se pritesnqvam ot tova 4e ednata me boli pove4e ot drugata, a 6tom se razvivat bi trqbvalo i dvete da me bolqt
uff opletoh se,malko sa mi tupi razsujdeniqta ,ama kvo da se prai kato ve4e izkukvam na taq tema -super mi e nervno :roll:

По принцип лявата част на тялото е по-развита.Същото е и с гърдите .. нормално е едната да те боли повече от другата ..

a normalno li e ednata da e po malka ot drugata ? na 14 sym

SmiLe_BaBy{P}
06-01-2007, 22:09
Да,нормално е.