PDA

View Full Version : Щастлив е този,който...



миринда_:)
05-18-2007, 11:33
От малко е доволен,гради,а не руши,иска малко,а дава много,разбира чуждите сълзи...който знае,че целият живот му принадлежи и от него зависи дали ще е малко по-добър дори...който се бори,а не се дава на хорските лъжи,който знае как да побеждава,дори да го боли...който приятели верни има малко,а не от множество такива да гъмжи...който се усмихва и продължава и на вярата си се крепи..който към доброто се стреми и не забелязва злото в хорските очи...щастлив е този,да, а ти кажи-такъв ли си ?

kuber
05-18-2007, 11:37
Ами не!

Muse_of_Madness
05-18-2007, 11:50
От малко е доволен,гради,а не руши,иска малко,а дава много,разбира чуждите сълзи...който знае,че целият живот му принадлежи и от него зависи дали ще е малко по-добър дори...който се бори,а не се дава на хорските лъжи,който знае как да побеждава,дори да го боли...който приятели верни има малко,а не от множество такива да гъмжи...който се усмихва и продължава и на вярата си се крепи..който към доброто се стреми и не забелязва злото в хорските очи...щастлив е този,да, а ти кажи-такъв ли си ?
Щастието... Ако въпросът е "Щастлив ли си?", аз бих отговорила с да. Но що за олигофрен би учил хората как да са щасливи? Или наистина мозъците ни са толкова промити, че да се наслаждаваме на едни и същи неща? Не! Лекарството за един е отрова за друг, тоест дали ще сме щасливи се определя от индивидуалните ни възприятия и принципи, по мое мнение още незатрити от постоянното натякване "добро", "зло", "тъпо", "готино"...

миринда_:)
05-18-2007, 12:19
Да,права си,а аз съм глупачка,пищеща тъпи клишета...

05-18-2007, 12:58
^^
Ti go kaza :lol:

malka_sladuranka
05-18-2007, 13:27
Аз лично не съм съгласна с написаното... :-s

_donna_
05-18-2007, 14:44
carpe diem.

spit
05-18-2007, 15:08
От малко е доволен,гради,а не руши,иска малко,а дава много,разбира чуждите сълзи...който знае,че целият живот му принадлежи и от него зависи дали ще е малко по-добър дори...който се бори,а не се дава на хорските лъжи,който знае как да побеждава,дори да го боли...който приятели верни има малко,а не от множество такива да гъмжи...който се усмихва и продължава и на вярата си се крепи..който към доброто се стреми и не забелязва злото в хорските очи...щастлив е този,да, а ти кажи-такъв ли си ?
Щастието... Ако въпросът е "Щастлив ли си?", аз бих отговорила с да. Но що за олигофрен би учил хората как да са щасливи? Или наистина мозъците ни са толкова промити, че да се наслаждаваме на едни и същи неща? Не! Лекарството за един е отрова за друг, тоест дали ще сме щасливи се определя от индивидуалните ни възприятия и принципи, по мое мнение още незатрити от постоянното натякване "добро", "зло", "тъпо", "готино"...

=D> Много си права...

aniezina
05-18-2007, 15:11
И аз ен смятам това клише за правилно...Всеки си има свои критерии за щастие, които не може да налага или да важат за друг... Но по твоите аз не съм...И по моите не съм...ама айде

Barbie
05-18-2007, 15:20
carpe diem.

Не разбирам този пост. (Не, аз знам какво значи Carpe Diem, но не схващам какво общо има с темата "Щастлив е този, който..."...Какво - който се наслаждава на момента?)

Иначе...
Щастлив е този, който щом погледне назад не съжалява за нищо. Който е достатъчно силен, за да не изневерява на себе си. Който е обичан, и най-вече - който е способен да го оцени. Още много неща характеризират щастието...
Аз смятам, че съм щастлива и в хармония със себе си и света.

sherry
05-18-2007, 17:42
Какво е щастието? Може би е прекалено относително и разтегливо понятие, не знам дали съм наистина щастлива, но не ми липсва нищо на тоя етап.
Имам си живи и здрави майка и баща, сестра, приятел, с когото се обичаме и най - добра приятелка. Обичана съм. Винаги има какво повече да се желае от живота, но трябва да оценяваме всичко, което имаме, защото понякога го приемаме за даденост. Е, аз оценявам това, което имам и хората около мен ме е карат да се чувствам цяла. Има много неща, които искам да направя в живота си, имам мечти, може би ще бъда истински щастлива едва когато ги осъществя, но и сега съм доволна :D

Offer*Nissim
05-18-2007, 17:55
...си гледа кефа.

молец
05-18-2007, 19:16
Не съм съвсем съгласна с първия пост
Дае,ти така го възприемаш,но за мен е щастие да излизам навън,когато вали,да спя,да правя нормални неща,които обичам

Прекалено индивидуално нещо е щастието

а дали съм щастлива...сигурно,не знам

koalka
05-18-2007, 19:39
За някои неща си прав.

_donna_
05-18-2007, 20:10
Не разбирам този пост. (Не, аз знам какво значи Carpe Diem, но не схващам какво общо има с темата "Щастлив е този, който..."...Какво - който се наслаждава на момента?)

щастлив е този,който не се пита какво е да си щастлив.
/когато съм щастлива и изживявам хубавия "момент" дали спирам и се питам "щастлива ли съм?",пхахаха/
carpe diem. :smt016 :wink:

Barbie
05-18-2007, 22:13
щастлив е този,който не се пита какво е да си щастлив.
/когато съм щастлива и изживявам хубавия "момент" дали спирам и се питам "щастлива ли съм?",пхахаха/
carpe diem. :smt016 :wink:


Интересно :wink:

_donna_
05-18-2007, 22:32
което ще рече?

rosskata
05-18-2007, 22:40
което ще рече?

"Ние сме умни и знаем латински, а вие сте тъпи и необразовани хахахаха"
Това значи според мен...

rosskata
05-18-2007, 22:45
арееее дееее...

нали пишем тук латински мъдрости, а аз като драсна нещо и веднага мрънкате...

аЗ говорех на всички които пишат латински мъдрости... :lol:

_donna_
05-18-2007, 22:49
неее,аз щото днеска гледах един красив филм с Робин Уилямс и се зарибих с таз фраза.екс,кажи кво значи де (:

05-18-2007, 23:10
да де,тоо вълка за ушите,бика за рогата-все там сме.. :Р

teenkopele
05-20-2007, 23:08
Не съм съгласен с написаното.

:arrow: Не, не съм щастлив.