PDA

View Full Version : закуска



05-18-2007, 16:47
мюслито подходяща закуска ли е когато си на диетата,защото на места четох,че било много калорично :-k
а вие какво закусвате когато сте на диета?
Благодаря ви предварително :)

UnaBletoLoVeU
05-18-2007, 17:27
Ами препечени филийки и натурален сок или прясно мляко, а после след около 30 мин. ям някакъв плод. Може и мюсли, зависи какво обичаш да ядеш (: Закуската е най-важна, така че гледай да я подбереш наистина правилно, съобразно с нещата които обичаш да ядеш и с тези, които са полезни, защото все пак не е хубаво всяка сутрин да ядеш нещо, което е полезно, но не обичаш. И още един личен съвет-по-късно от 4-5 часа не яж. Вредно е, а като си на диета вечерята те лишава от килца и постигаш по-бързо резултати. Успех (:

05-18-2007, 17:44
ами по принцип го препоръчват за диетите,значи не е толкова калорично,а и ако се яде само за закуска,не пречи дори да е калорично,защото закуската трябва да е преди всичко пълноценна( а мюслито е) и казват,че тя е най-важното ядене за деня,а и после приетите калории се изгарят,така че мюслито е добра закуска когато си на диета :P
а ти е хранително,зашища,и после можеш дълго време да не ядеш! :wink:

ice_cream_f
05-18-2007, 18:19
Az qm musli i moga da kaja 4e kato izqm edna kupi4ka i posle do kum obqd ne sum gladna , muslite pomagat pri dietata :wink:

cherinka
05-18-2007, 19:11
а ти е хранително,зашища,и после можеш дълго време да не ядеш! :wink:
Точно така.
Наистина мюслитата засищат.
Аз като изям две лъжички мюсли с две лъжички кисело мляко и имам чувството, че съм изяла 4 кебапчета със салата от варени картови с 3 филии хляб............

Даже после като знам, че като ям пак мюсли, ще ми стане тежко на корема , и ми се губи сякъв апетит, та може да се каже, че насила ги ям вече. Щото са полезни и засищащи..... :-k

05-18-2007, 19:57
Ами препечени филийки и натурален сок или прясно мляко, а после след около 30 мин. ям някакъв плод. Може и мюсли, зависи какво обичаш да ядеш (: Закуската е най-важна, така че гледай да я подбереш наистина правилно, съобразно с нещата които обичаш да ядеш и с тези, които са полезни, защото все пак не е хубаво всяка сутрин да ядеш нещо, което е полезно, но не обичаш. И още един личен съвет-по-късно от 4-5 часа не яж. Вредно е, а като си на диета вечерята те лишава от килца и постигаш по-бързо резултати. Успех (:

е ти до 4-5 часа ли ядеш? и после не огладнява ли човек? и има ли наистина някакъв резултат? а ако си лягащ напр късно към 12,1 пак ли ще е хубаво да не ядеш след 5 или може и след 6,7?

ProstoAz
05-18-2007, 20:10
Да не се яде след 4-5 часа? :arrow: Пълна глупост. От 16 часа днес следобяд не ядеш до 10 часа сутринта утре (примерно)? Не ядеш 18 часа и си мислиш, че това е много хубаво? :shock: Всъщност трупаш сланинки - защитна реакция, какво да се прави. :wink:
По темата - закуската е напълно задължителна! Когато съм на диета АЗ ставам рано, хапвам една ябълка/праскова/портокал, за да актвириам храносмилателната система, скачам на въже 30мин. и след това изяждам 1-2 препечени филийки пълнозърнест хляб с резенчета пуешко филе, както и един домат. :wink:

UnaBletoLoVeU
05-18-2007, 20:11
Ами препечени филийки и натурален сок или прясно мляко, а после след около 30 мин. ям някакъв плод. Може и мюсли, зависи какво обичаш да ядеш (: Закуската е най-важна, така че гледай да я подбереш наистина правилно, съобразно с нещата които обичаш да ядеш и с тези, които са полезни, защото все пак не е хубаво всяка сутрин да ядеш нещо, което е полезно, но не обичаш. И още един личен съвет-по-късно от 4-5 часа не яж. Вредно е, а като си на диета вечерята те лишава от килца и постигаш по-бързо резултати. Успех (:

е ти до 4-5 часа ли ядеш? и после не огладнява ли човек? и има ли наистина някакъв резултат? а ако си лягащ напр късно към 12,1 пак ли ще е хубаво да не ядеш след 5 или може и след 6,7?
Огладнява се, обаче ако искаш да отслабнеш..пък и само 1вите дни е малко по-трудно, после се свиква. Една приятелка не ядеше нищо след 3 часа, като до тогава ядеше само салати, плодове, риба или пилешко и то в малки количества и отслабна доста бързичко (:

05-18-2007, 20:26
и аз съм чувала,че мюслитата били калорични,но лично на мен ми помагат при диета,защото сутринта като ям малко мюсли с прясно или кисело мляко и се наяждам доста добре и после дълго време не огладнявам.Иначе като съм на диета ям предимно плодове,овесени ядки с натурален сок,прясно мляко или чай,по-рядко препечени филийки :wink:

05-18-2007, 20:28
Ами препечени филийки и натурален сок или прясно мляко, а после след около 30 мин. ям някакъв плод. Може и мюсли, зависи какво обичаш да ядеш (: Закуската е най-важна, така че гледай да я подбереш наистина правилно, съобразно с нещата които обичаш да ядеш и с тези, които са полезни, защото все пак не е хубаво всяка сутрин да ядеш нещо, което е полезно, но не обичаш. И още един личен съвет-по-късно от 4-5 часа не яж. Вредно е, а като си на диета вечерята те лишава от килца и постигаш по-бързо резултати. Успех (:

е ти до 4-5 часа ли ядеш? и после не огладнява ли човек? и има ли наистина някакъв резултат? а ако си лягащ напр късно към 12,1 пак ли ще е хубаво да не ядеш след 5 или може и след 6,7?
Огладнява се, обаче ако искаш да отслабнеш..пък и само 1вите дни е малко по-трудно, после се свиква. Една приятелка не ядеше нищо след 3 часа, като до тогава ядеше само салати, плодове, риба или пилешко и то в малки количества и отслабна доста бързичко (:

и мога да се обзаложа че също толкова бързичко си е възвърнала и килограмите след диетата или по-точно глада,на който се е подлагала... #-o

Barbie
05-18-2007, 20:46
Хубаво е след 6-7 вечерта да не се яде. И за стомаха е полезно. Казвали са ми го както гастроентеролог, така и диетоложка. И не е затормозяване на тялото - храниш се пълноценно и си изграждаш график. Аз лично след 6 не ям принципно и честно казано не съм и гладна вечер. Мине ли 7-8 часа, изобщо не мога да си помисля за храна. А навремето този режим, комбиниран с подходяща диета, ми свали известно количество килца, които до ден днешен не съм си възвърнала (е, може 1-2, но като цяло беше успешно.) Само не гледувайте - нож с две остриета е. Тялото има нужда от абсолютно всичко. Освен това е и психически затормозяващо. Ако щеш и шоколадче можеш да си хапваш понякога по мънинко. Много течности, движение, здравословна и разнообразна храна, правилен режим, търпение и позитивно настроение - това е начинът да си здрав...и да изглеждаш добре.

05-18-2007, 20:49
Хубаво е след 6-7 вечерта да не се яде. И за стомаха е полезно. Казвали са ми го както гастроентеролог, така и диетоложка. И не е затормозяване на тялото - храниш се пълноценно и си изграждаш график. Аз лично след 6 не ям принципно и честно казано не съм и гладна вечер. Мине ли 7-8 часа, изобщо не мога да си помисля за храна. А навремето този режим, комбиниран с подходяща диета, ми свали известно количество килца, които до ден днешен не съм си възвърнала (е, може 1-2, но като цяло беше успешно.) Само не гледувайте - нож с две остриета е. Тялото има нужда от абсолютно всичко. Освен това е и психически затормозяващо. Ако щеш и шоколадче можеш да си хапваш понякога по мънинко. Много течности, движение, здравословна и разнообразна храна, правилен режим, търпение и позитивно настроение - това е начинът да си здрав...и да изглеждаш добре.


=D> =D> =D>
ТОЧНО!

UnaBletoLoVeU
05-19-2007, 07:01
Ами препечени филийки и натурален сок или прясно мляко, а после след около 30 мин. ям някакъв плод. Може и мюсли, зависи какво обичаш да ядеш (: Закуската е най-важна, така че гледай да я подбереш наистина правилно, съобразно с нещата които обичаш да ядеш и с тези, които са полезни, защото все пак не е хубаво всяка сутрин да ядеш нещо, което е полезно, но не обичаш. И още един личен съвет-по-късно от 4-5 часа не яж. Вредно е, а като си на диета вечерята те лишава от килца и постигаш по-бързо резултати. Успех (:

е ти до 4-5 часа ли ядеш? и после не огладнява ли човек? и има ли наистина някакъв резултат? а ако си лягащ напр късно към 12,1 пак ли ще е хубаво да не ядеш след 5 или може и след 6,7?
Огладнява се, обаче ако искаш да отслабнеш..пък и само 1вите дни е малко по-трудно, после се свиква. Една приятелка не ядеше нищо след 3 часа, като до тогава ядеше само салати, плодове, риба или пилешко и то в малки количества и отслабна доста бързичко (:

и мога да се обзаложа че също толкова бързичко си е възвърнала и килограмите след диетата или по-точно глада,на който се е подлагала... #-o
Колко спечелих от облога? Всъщност ще те разочеровам като ти кажа, че не си е върнала килограмите, а си е толкова, колкото беше миналото лято, когато се подложи на тази диета!