PDA

View Full Version : Форум за електорника



LostDemon``
05-18-2007, 18:02
Много спешно ми трябва форум за електроника. Моля ви ако някой знае да го напише :-D

experiment_m
05-18-2007, 18:16
Форум за електроника не знам, но ако имаш някакъв конкретен въпрос питай.Може и да ти отговоря. Знам някои неща.

05-18-2007, 18:24
Форум за електроника не знам, но ако имаш някакъв конкретен въпрос питай.Може и да ти отговоря. Знам някои неща.

Абе дълго за обяснение, но в общи линии искам да сменя една LiIon Батерия на един плейър с една друга LiIon която смятам, че е по голям ампераж и се чудя чипът който е зареждал старата дали ще може да зареди и нея.. :?:

experiment_m
05-18-2007, 18:40
Важното е волтажа на двете да съвпада. И нямаш проблеми с нейното зареждане със същия чип. Токът с който той зарежда е фиксиран. Така, че просто ще му трябва повече време за заряд на акумулаторния елемент. Не забравяй, че първия заряд на батерията е най важен - 12 часа е желателното време за което трябва да ти е включено зарядното.И през това време не си играй с плеъра. На новата батерия ще и трябват няколко зареждания докато стигне пълния си капацитет, особено ако си избрал някоя много евтина. :D

05-18-2007, 18:46
Важното е волтажа на двете да съвпада. И нямаш проблеми с нейното зареждане със същия чип. Токът с който той зарежда е фиксиран. Така, че просто ще му трябва повече време за заряд на акумулаторния елемент. Не забравяй, че първия заряд на батерията е най важен - 12 часа е желателното време за което трябва да ти е включено зарядното.И през това време не си играй с плеъра. На новата батерия ще и трябват няколко зареждания докато стигне пълния си капацитет, особено ако си избрал някоя много евтина. :D

Тя не е нова, а я свих от един стар плейър :lol: Но иначе ме беше страх да си правя експерименти без да питам защото с LiIon LiPo Най лесно се правят пожари..

05-18-2007, 18:59
Офф абе и още нещо да питам ако не съм я заредил 12 часа в началото и съм слушал месец 2 на нея(тая оригиналната с пейъра) късно ли е сега да го направя това зареждане 12 часа? :P

experiment_m
05-18-2007, 19:25
Е не мисля, че ще има някакъв смисъл, но пък като държиш пробвай, няма да навреди. Не вярвай на спецификацията на мр3-ката, че издържа на автономен режим 1000 часа.Това са трикове на производителите.