PDA

View Full Version : Най- добрата приятелка или гаджето...?



Sarabi
05-19-2007, 14:04
Не знам дали темата е за тук или за любов, но я пиша тук, защото имам повече проблем с най- добрата си приятелка ( С. ). Малко дългичко и леко объркано ще стане май, защото сега малко са ми разхвърляни мислите и не знам кое да кажа първо, който иска да чете. Ама то стана цяла сапунка бе ! Нищо, поне да си напиша какво ми е на душата.
Значииии преди известно време... 2 седмици май тръгнах с едно момче. Искам да го опозная, да разбера какъв е наистина, защото съм доста здраво хлътнала по него. И се сещате, че това няма да стане за едно или две излизания. Всеки ден сме заедно. И най- добрата ми приятелка започна да се сърди. Казва, че съм я забравила заради някакво си момче. Не е така- почти всеки ден й казвам да излзезе с нас, защото искам да съм и с нея, искам и тя да се приобщи към компанията на гаджето ми. Но тя не иска. Защо ли ? Защото само един ден преди аз да тръгна с това момче другата й най- добра приятлка тръгна с друго едно момче... и С. по случайност ги срещнала и се разприказвали и много си допаднали като компанийка, лафчето било готино. А на следващия ден, когато й казах да излезе с мен тя ми каза "Еми аз ще съм с другата ми приятелка и гаджето й". Всеки път, когато и кажа да дойде при нас тя ми изцепва нещо от тоя род, че ще излиза с другата си приятелка и гаджето й. Веднъж се прежали и излзе с мен и гаджето ми обаче не се държеше като себе си... сякаш се отваряше на гаджето ми, някакво леко нападателно, само ходеше пред нас и нищо не казваше, лепна ми се за мп3-то и нищо не казваше. Само от време на време като дочуеше нещо казваше по някоя реплика, която просто не звучечеше да е от нейната уста. Отидохме в едно кафе и те се опъна на едно диванче и пак се посвети на мп3-то като ми се оплака, че й било адски тъпо и ме светна как са се хилили с другата й приятелка е гаджето й и се опъна назад и за демонстрация затвори очи и се посвети на "Сънчо". А тя почти не направи опит да се включи в разговорите, атмоссферата. Не чак пълен отказ да се държи нормално, но не беше като себе си... знам, че може да се държи напълно нормално с непознати компании без да се отваря или да пресилва емоциите си... абе не знам. Колкото и тъпо да се държа все пак се навих да си тръгна 4 часа по- рано с нея, за да не я зарязвам. Все пак винаги бих направила така. Доса често споменаваше колко й било яко с другата приятелка.
Както и да е. Снощи се скарахме, защото тя ми каза, че не съм имала време за нея, някакво си момче ми завъртяло главата и съм я била зарязала. А всеки ден й се обаждах да й кажа да излзе с нас... отговора: " Ще ходя на гости на другата ми френдка и компанията на гаджето й, много сте ми далече вие". Добре, разбирам, че наистина може моята... "нова компания" да не й допада, но как може да го каже, като не се постара да си оправи настроението, когато я накарах да излзе с нас? Изкара нещата сякаш само аз съм я зарязала, а винаги тя ми отказваше да излзем ... заради другата фр. Нямала съм време за нея, не съм можела да си освободя така натоваррения график, далече сме се събирали и за това излизала с тях. Обвини ме, че прекарвам повече време с някакъв непознат, с който съм тръгнала преди седмица а не с нея, с която се познавам от 4 години. Ами да ! Точно защото знам, че ми е истинска приятелка, точно защото сме споделили толкова много време заедно смятах , че ще разбере, че просто искам да опозная колкото се може повече това момче... "Виждам колко леко стоя в съзнанието ти щом ме зарязваш заради някакъв си,дето го познаваш от 3 седмици". Наистина смятах, че ще разбере, че не я зарязвам. А и аз не я зарязвам !!! Всеки ден й вкарвах оферта да се видим... всъщност аз тябва да се оплаквам, че Тя ме е зарязала, защото излиза с компания, в която дори няма гадже.. а не с мен- най -добрата й приятелка. Аз излизам с нова компания, защото в нея е гаджето ми, а тя- защо ? Тя ме е зарязала. Разбира се не това е проблема, не сме се оженили или нещо такова, всяка има право на свобода, нямам проблеми, че излиза с тях, но поне да се освободи един ден за да сме само двете. Аз направих няколко изключения, отказах на гаджето ми за да мога да се видя с нея- да си поговорим както ние знаем, но тя ме заведена гости у някаква нейна приятелка, където ми е спечено, защото те си говорят а аз няма как да се включа в разговора. И се прецаках. Няколко пъти. А тя нито веднъж не им отказа. А аз успях, въпреки че беше гаджето ми.

Пффф и аз нямам идея какво да правя... да огранията виждането си с гаджето ми за да не се сърди тя или да се отдам на новите чувства и да се надявам горещо в душата си, че ми е истинска приятелка, че ще разбере, че съм адски много хлътнала по момчето и няма само заради това да си прецакаме отношенията ? Това не значи да я зарежа напълно, просто да се виждаме примерно 2 пъти по - рядко с нея. Или да й угодя и само заради нея някак си да си намаля възможността да стана още по-близка с това момче. Само защото тя не разбира, че така й показвам доверието си в нея, че би ме подкрепила във всяка ситуация... а и не я зарязвам само аз !

Сори, за всички повторения, знам, че по няколко пъти съм казвала едно и също, но то е защото ме притеснява.

Мерси за вниманието :-) .

dessito{p}
05-19-2007, 14:33
izpravena si pred golqm problem:da izbere6 priqtelkata si koqto q poznava6 ot 4 godini ili mom4eto koeto ti e zavartqlo glavata :shock: .kofti situaciq

dessito{p}
05-19-2007, 14:37
ako bqx na tvoe mqsto 6tqx da izbera priqtelkata 6toto gadjetata idvat i si otivat a priqtelstvoto ostava!!!(tova e li4no moe mnenie)

05-19-2007, 18:13
az pyk mislq,4e tq ako ti e istinska priqtelka 6te te razbere... + tva kvo ti pre4i ve4erta sled kato si se vidqla s tvoq pi4 da i callne6 po tela i da si lafite...!! a be tqqq....tva sa gluposti!! prosto q e stah da ne zagubi priqtelkata si.... tova e! no ti ot tvoq strana ne i davai povodi da si misli taka. tova e hubavo 4e q kani6 s teb i tvoeto priqtel4e na kafe,no ne misli6 li 4e tq iska da se vidi s teb,a ne s nego... a sy6to taka sigurno se 4uvstva typo kato vi gleda kak se natiskate. tova 4e izliza s drugata i priqtelka i kazva 4e i e super qko...emi okey...da si izliza s neq kato i e po gotino (razbira se, kazva go, za da se po4uvstva6 glupavo i da revnuva6) tva e macko... tva e izkustvo da poddyrja6 priqtelstvoto i lubovta! ne se qdosvai, vsi4ko 6te se opravi s te4enie na vremeto, a do togava umnata ! :smt006

`Death`Whore``
05-19-2007, 18:23
Приятелството не предполага постоянно внимание. Можеш да я обичаш много, но имаш чувства и към момчето и тя ако ти е приятелка, ще иска да си щастлива. Прочетох само края, бтв, но това важи винаги.

Sarabi
05-19-2007, 20:18
az pyk mislq,4e tq ako ti e istinska priqtelka 6te te razbere...

Точно за това си позволявам да прекарвам повече време с него, защото знам, че тя ми е истинска приятелка и би трябвало да ме разбира във всичко.
А и не само тя се чувства пренебрегната- аз също. Всеки път, когато успях да се освободя, да се видя само с нея, тя ме водеше при приятелката й и не можехме да си прекараме времето както си знаем.
А тя нито веднъж не успя да ми предложи да излзем само двете.

Оф... растем и се променяме... търсим нещо ново... просто в случая новите неща са в различните краища на София...

Sarabi
05-19-2007, 20:25
ako bqx na tvoe mqsto 6tqx da izbera priqtelkata 6toto gadjetata idvat i si otivat a priqtelstvoto ostava!!!(tova e li4no moe mnenie)

И истинската любов идва и си отива, ако не се грижиш за нея.



Не претендирам, че сега съм истински влюбена, просто казвам по принцип.

girl_in_black
05-20-2007, 17:29
За мен на първо място е любовта, после приятелите.Като постоянно ти прави проблеми престани да и обръщаш внимание за изестно време,изчакай да видиш какво ще предприеме тя.Ако продължава да се държи по този начин и да ти създава проблеми, остави я

ToRBaLaNKa_f
05-20-2007, 19:10
На първо място са приятелите...Може би затова и скъсахме с бившия ми приятел..Просто приятелите са част от мен.. ;)

^^puh4e^^
05-21-2007, 12:38
opitai se da i nameri6 gadje :lol: pomoli gadjeto ti da dovede nqkoi negov friend i da izlezet e 4etirimata! spored men tvoita friendka revnuva ( tova e normalno), no ne se durji adekvatno! 6tom ti si ima6 gadje tq e dlujna da se radva za teb i da durji gotino s nego ( priqtelite na moite priqteli sa i moi priqteli)Ti trqbva da se opita6 d A BALANCIRA6 , a tq da ne se durji detski ! ti ne si dlujna da izbira6 v tozi slu4ai :smt018

krisi_l@loka
05-21-2007, 12:38
Приятелката

ToRBaLaNKa_f
05-21-2007, 15:47
opitai se da i nameri6 gadje :lol: pomoli gadjeto ti da dovede nqkoi negov friend i da izlezet e 4etirimata! spored men tvoita friendka revnuva ( tova e normalno), no ne se durji adekvatno! 6tom ti si ima6 gadje tq e dlujna da se radva za teb i da durji gotino s nego ( priqtelite na moite priqteli sa i moi priqteli)Ti trqbva da se opita6 d A BALANCIRA6 , a tq da ne se durji detski ! ti ne si dlujna da izbira6 v tozi slu4ai :smt018

Ние не скъсахме само заради една приятелка..Смисъл цяла компанийка сме си... пък аз искам да съм в повечето време с тях ..А пък гаджето ми напира да сме само двамата... и така.. :)

In4iTu_
05-21-2007, 16:44
Според мен няма гаранция, че като зарежеш гаджето си заради нея, тя ще спре да се държи така. Или пък просто не харесва приятеля ти...намери време и за двамата. Не я насилвай да излиза с вас, защото ти сама каза, че не ти е било приятно, когато си отишли в другата и приятелка и те са си говорили, а ти не си могла да се включиш в разговора. Сигурно и тя се чувства така, когато е с вас. Обръщай достатъчно внимание и на двамата, но не забравяй да си оставяш време и за себе си, защото...иначе нервната система ще откаже :wink:

VerryBerry
05-21-2007, 17:02
zareji i dvamata ](*,)

05-21-2007, 18:15
brato ako si misli6 4e nqkoga PRIQTEL 6te te nakara da zareje6 nqkoi.. luje6 se. Koito TE kara da zareje6 nqkoi.. ne ti e priqtel. Pomisli nad tva koeto kazah :-)

KyKJlu4KaAa
05-21-2007, 19:17
dessito{p}
Новак
Новак


Регистриран на: 14 Май 2007
Мнения: 43
Местожителство: Pleven

МнениеПуснато на: Съб Май 19, 2007 5:37 pm Заглавие: Отговорете с цитат
ako bqx na tvoe mqsto 6tqx da izbera priqtelkata 6toto gadjetata idvat i si otivat a priqtelstvoto ostava!!!(tova e li4no moe mnenie)
_________________
nikoga ne e kasno da napravi6 ne6to mrasno,za6toto kolkoto po-kasno,tolkova po-mrasno!!!!
i az taka mislq ;)

VampireGirl666
05-22-2007, 06:46
Ми ако ти беше истинска приятелка може би щеше да те разбере,защото нали ако някой ти е най-добър приятел се радва на щастието на другия и го подкрепя.Това си е мое мнение,но приятелка на всяка крачка,а да намериш някой който ще обичаш не е лесно.Успех!! :smt006

mesmer
05-22-2007, 07:06
Интересите се променят с което и приятелите.
Може да останеш без никои след 1 седмица дори, но ако е така поне ще разбереш, че тази приятелка не е твоя.А може след като скъса с нейното гадже да се върне и да те търси(тогава ти решаваш).

mesmer

ДетеНаДявола
05-22-2007, 14:29
Q prochetete wnimatelno i wijte za kwo stawa na wypros...Che tq ako i beshe istinska priqtelka shteshe li da i prawi takiwa nomera i da i mrynka oo ti si trygnala s toq seki den si s nego za mene nqmash wreme pri polojenie che momicheto q wika wseki den da e s tqx...Ebasi i kwo tq nqma da si ima gadje shtoto na neinata nai dobra priqtelka i e typo, shte me izwinqwate ama twa izobshto ne e redno da prawi takiwa nomera :!: I moita nai-dobra priqtelka si hwana gadje ot nepoznata kompaniq, ama pochnax da izlizam s tqx nali beshe mi typo w nachaloto ma posle kato gi opoznax mi e super gotino s tqx i ne moga bez da ne sme zaedno =; Taka iskam da kaja na momicheto che ako twoqta 'nai-dobra' priqtelka ne te razbere za towa ne znam za kakwo bi mogla...Moje bi ot rewnost znam li...Taka che po dobre pogowori s neq i kaji wsichko towa koeto kaza na nas, zashtoto nai dobrite priqtelki ne prawqt taka :smt011 Uspex ti pojelawam macka dano sym ti pomognala :-k :roll:

illusive
05-22-2007, 16:20
Най-голямата ти грешка е да я караш да излиза с теб и приятеля ти. Като си намери и тя някое момче, тогава можете да излизате 4мата, но вие да си лафете с приятеля, а тя да седи отстрани ... [-X

teenkopele
05-24-2007, 06:01
Ще говорим в скайпа. :wink:

gabrielka@a
05-24-2007, 09:09
ako bqx na tvoe mqsto 6tqx da izbera priqtelkata 6toto gadjetata idvat i si otivat a priqtelstvoto ostava!!!(tova e li4no moe mnenie)
Подкрепям!

spit
05-25-2007, 10:54
Абе да ти кажа останах с впечатлението, че и двете сте много заблудени...Това, което си решила да правиш да не се отделяш от въпросното момче, да си гледаш кефа и да я зарязваш(щото точно така се получава) е много тъпо.Да, изглежда не ти е безразлично тя какво мисли по въпроса и мисля, че сама трябва да стигнеш до някакъв извод...Казва ти, че не и е приятна твоята "компания", когато успее да те откъсне от него те води на място на което не ти е приятно, самата ти споменаваш за --> " Защото само един ден преди аз да тръгна с това момче другата й най- добра приятлка тръгна с друго едно момче..." и тя тотално те отписва...не смяташ ли ,че това са прояви на ревност? Май най-добре ще бъде да говориш с нея.Премахни за момент критиките към нея и просто се разберете помежду си...Най-тъпото нещо, което можеш да сториш естествено е да я заебеш наистина заради някъв кретен(може би за теб не е ама...)
Та помисли си хубаво, не те опреквам нито теб нито нея за постъпките, всичко си има причина и трябва просто един разговор :wink:

05-26-2007, 08:55
Не изчетох всички мнения от началото до края, освен твоето, но имаше някой отговори които са доста правилни.
Първо Никога, абсолютно никога една истинска прителка не би те карала да зарежеш човек на който знае че държиш. Естествено има изключения. Като чета това си павя изводите че твоята най-добра приятелка е тип човек, който обича да става неговото и винаги на първо място е той, после останалите. Самата демонстрация, която е напарвила когато е дошла с теб при компанията на гаджето ти е израз точно на това. Детско упорство че тая компания е боклук и това е. Няма начин да е различно. Може обаче и да е друг тип момиче- което е пълно с комплекси и страхове и щом е видяла как отиваш в друга компания, намираш човек който много обичаш си мисли че ще зарежеш, защото те ще те накарат.
Говори с нея. Помоли я да не те прекъсва и й кажи всичко казано тук. Ако не иска да излезете ако трябва и по телефона. Обясни й че държиш на нея и че не искаш да си проваляте приятелството. Обясни й че факта че прекарваш повече време с гаджето си е че наистина го харесваш и искаш да го опознаеш. Обясни й че дори да останете дърго време заедно той няма да я изместни, защото приятелите и гаджетата са две различни неща от които човек има нужда.
После обаче й обясни че това което прави тя- липсата на желание да те подкрепи в тази нова компания, където си близка единствено с гаджето си все още и да дойде с теб и тя да се опита да се присъедини към тях, за да не си сама- те дразни. Обясни й че имаш нужда понякога да се виждате само двете. Обясни й че в момента тя е тази която те зарязва и те оставя да се оправяш сама.
Важното е да й обясниш максимално ясно ситуацияа според теб и да чуеш нейната позиция ;]

05-26-2007, 11:09
А твоята най-добра приятелка,коя има за по-близка-теб или другото момиче,в смисъл коя е й е най-добра приятелка???

No_Mercy
05-26-2007, 13:38
Аз съм на принципа- Гаджето от ден до пладне, приятелите - завинаги


Така бих избрала приятелката
момчетата обикновено по някое време им минава мерака и каот те зареже (ако изобщо се случи де) без приятелка ще ти е мн тежко, пък и не се знае на теб какво ще ти скимне след време...

saninka91
05-26-2007, 13:50
Ako trqbva6e da izbiram mejdu gadje i priqtelka, bih izbrala priqtelkata.
No v tvoq slu4ai bih predpo4ela gadjeto, za6toto:
1. Tq ne te e razbrala- kakva priqtelka ti e?
2. Samo da ti govori za dr neina nai-dobra priqtelka -malko banalno
3.Ako ti e istinska priqtelka ,kolkoto i da ne i e priqtna novata ti kompaniq trqbva da se d9rji po po-dobyr na4in.
A za gadjeto -naistina nqma da ste cql jivot zaedno no moje pone da opita6 da se opoznnaete a ne zaradi nqkakva pikla da si li6ava6,za6toto tova 6te se povtori a posle i potreti
Tova e moeto mnenie .Uspeh pri izbora :)

sinful`girl
05-27-2007, 15:24
ako bqx na tvoe mqsto 6tqx da izbera priqtelkata 6toto gadjetata idvat i si otivat a priqtelstvoto ostava!!!(tova e li4no moe mnenie)

Да,ама нали се сещаш,че тя ако й беше истинска приятелска щеше да я разбере,защото за да опознае това момче е нужно време. И не е редно да прави такива фасони,при положение,че момиечето я кани да излиза с тях.Тва,че на нея не й изнася и е скучно си е нейн проблем...поговори си най-добре с приятелката и я питай кво всъщност иска :)

CrazyInLove
05-27-2007, 16:57
Само като прочетох заглавието и ми дойде на ум за отговор да зарежеш този който те е карал да избираш но тук няма изнудване а пък цялата история с приятелката ти която не ми се стръва чак такава приятелка щом те обвинява за неща които тя самата ги прави.Та то тя е тази която те пренебрегва не ти нея,според написаното от теб тя се държи ужасно и с теб и гаджето ти който заслужава малко респект от нейна страна.Седне и си поговори с нея сериозно и й кажи всичко което си написала и тук и ако ти е истинска приятелка би те разбрала и няма да имате проблеми :) Хайде успех :-D

mirelinda
05-27-2007, 18:14
Виж ся според мен твоята приятелка те има за много близка и иска да излизате само двете както преди да тръгнеш с гаджето си.А въпроса относно това че ти намеква постоянно че й е готино и супер яко с другата й френдка може би е за да те накара да ревнуваш и да разбереш че приятелите са много по-важни от гаджетата.Постарай се да се сближите излез един ден с нея (без приятеля ти)и отидете на някое местенце където преди сте ходили и ви е било готино,опитай се да не говориш за момчето с което ходиш,а да й кажеш колко близка приятелка ти е,че много ти е гадно като не излизате вече гадно,извини й се ако ти каве че си я наранила.Дано съветът и ти помогне.Успех!