PDA

View Full Version : Za mom4eta:Vinagi li pla6tate smetkata kato ste s gadjeto?



nqqqhsh
05-19-2007, 16:42
Vuprosut e qsen,kazvaite na kolko ste godini,rabotite li,
spestqvate li,kolko 4esto izlizate s priqtelkite si...abe si4ko :-D
A kato stava vupros-spodelete i otnosno drugi razhodi-bileti,
a-u,pravite li 4esto podaruci.Az sum na 16 i gledam da pla6tam vinagi,
ama se pak mi e interesno :smt017

MakeMeLaugh
05-19-2007, 16:53
Според мен така стоят нещата:
Хубаво е първите пъти ти да плащаш за да наоравиш впечатление и за да бъдеш джентълмен ;)
Обаче НЕДЕЙ да свикваш и да учиш момичето само на твои разноски да кара особено ако е някоя, която се интересувам от материалното!
Ако е някое мило мимоиче и не се впечатлява от това може да плащаш спокоен :)
Аз лично съм за: 2/3 от случаите ти да плащаш и останалата 1/3 само да си плаща. (ако имаш възмошжост де)
Аз примерно много се гордея, че моята прка не е някоя само да чака на мен и не е материалистка :)))
Когато мога плащам, когато не мога - тя си плаща.
Пък и все пак предполагам си ученик не вади сам кинти...
Тъй, че най-добре е и ти и тя да си плаща.
Чисти сметки - добри приятели ;)

Nassgerrack
05-19-2007, 17:23
Много момичета от форума ще ти кажат,че не биха одобрили идеята да плащат сметките,защото това ги прави зависими. Ами така си е, и в действителност шанса да платиш сметката сам не е 100%. Ти се прави на джентълмен,направи се на готин и се опитай да платиш,но ако тя настоява я остави.

След първата среща гледай да си разделяте плащанията,защото връзката не се основава само на матриална основа. Разделяйте и дерзайте ;)

`Death`Whore``
05-19-2007, 17:52
За рождения ден ще ми подари подарък, плаща ми сметките само ако нямам пари, а ако нямам, той е наясно с това още преди да излезем.

UnaBletoLoVeU
05-19-2007, 17:53
Аз съм момиче, но все пак искам да си дам мнението 8-[ Значи с бившето ми гадже като сядахме някъде и винаго всеки си плащаше. Никога не ми е плащал. Аз не съм материалистка, но поне да каже ''Айде аз ще платя!''. Бих го оставила 1-2 пъти най-много, но не-няма такива предложения. Изглежда много мило, поне за мен, ако предложи да плати сметката, пък дори и да не я плати, защото съм отказала...Важен е жеста. Не бъдете като бившето ми гадже.. [-o<
Едит: Забравих да спомена, че дори и едно цвете не ми е подарявал за около месец-месец и малко връзка!

koalka
05-19-2007, 17:56
Когато излизаме сме се разбрали, че парите, с които разполагаме са общи и така и двамата фактически плащаме сметката.

DoLL
05-19-2007, 18:05
........

И аз имах подобна връзка :) Никога не плащаше сметката по кафета, дискотеки и т.н. И цветя не ми е подарявал.. Това е хубаво, защото попринцип не ги обичам особено :)
Toва ми липсва донякъде, защото такива момчета са рядкост, а аз мразя да ми плащат сметката :::

`Death`Whore``
05-19-2007, 18:06
Когато излизаме сме се разбрали, че парите, с които разполагаме са общи и така и двамата фактически плащаме сметката.
АА, да - удачен вариант. :)

GoLdy
05-19-2007, 18:14
ми аз мразя да ми плащат сметката и през живота ми съм позволила само на наще да ме черпят :П е и на 1 , 2 френда де ;)
ми мн пъти са ми предлагали , но аз гледам да отказвам

aP0kAlIpSiS
05-19-2007, 18:15
........

И аз имах подобна връзка :) Никога не плащаше сметката по кафета, дискотеки и т.н. И цветя не ми е подарявал.. Това е хубаво, защото попринцип не ги обичам особено :)
Toва ми липсва донякъде, защото такива момчета са рядкост, а аз мразя да ми плащат сметката :::

И моят бивш беше такъв. На мен ми беше доста добре така. Мразя някой да ми плаща сметката.Просто се побърквам-чувствам,че съм му длъжница,а аз не обичам да дължа нещо на някого.
Приятелките ми винаги са се чудели как така не ми пука,но все пак той е от по-бедно от моето семейство (не,че ние сме много богати,но можем да си позволяваме някои глезотийки)и
1. че ми беше неудобно и 2. гореизлолжената причина

05-19-2007, 18:28
Както всичко останало в отношенията между двама души и това зависи не от действието, а от начина, по който го вършиш.

Аз лично не мога да си представя да изведа някоя дама на вечеря и да я оставя да си плати сметката. Само че в никакъв случай не подхождам с мисълта "плащам ти, за да после ти да си..платиш". Аз плащам сметката не заради нея, а заради себе си, не знам дали разбирате. Бих го направил независимо дали излизам с момиче, по което съм полудял или с друга, към която нямам дори и физическо привличане.

От друга страна, когато плащам, не оставям възможност за реакция. Ако тя тръгне да се бърка обикновено забивам нещо от сорта на "когато ти ме поканиш навън, тогава ще плащаш".

За момичета - и все пак е приятно, когато правите поне опит. Не че ще бъде успешен, но прави най-малкото хубаво впечатление. И още нещо за "нежния пол" - когато мъжът настоява да плати, оставете го, не се репчете, защото го карате да се чувства неловко. Не разбирам за каква "зависимост" говорите, освен ако не излизате с някой, който кара БМВ 7-ца.

05-19-2007, 18:33
^^^ Finish the Fight

`Death`Whore``
05-19-2007, 18:36
Не е казано, че след плащането на сметката трябва да се плати в натура, просто аз дори да имам левче джобни, пак са мои пари и имам някаква независимост. За жената е важно да е поне малко независима, живеем в мъжки свят и подобни неща са нужни, както и жената в едно семейство да работи, било то и ниско платена работа. Аз понякога оставям и приятели да ми платят, но ми става неудобно...

А ако ме поканят в малко по-луксозен ресторант, е ясно, че няма да платя аз, не съм банка...но ще си кажа преди това.

05-19-2007, 18:55
`Death`Whore``, честно казано, малко са мъжете, които плащат сметките с някакви задни мисли. А на тези, които го правят, им личи. Останалите се разделят на две групи - тези, които искат да излязат джентълмени и са чували, че така се прави и тези, които са си истински джентълмени и това е нещо съвсем нормално за тях.

Когато се пънете да плащате, само карате човекът да се чувства сконфузно, особено ако е от първия тип и не знае как да реагира. Както вече казах - пробвайте, но само толкова. От прекалено настояване смисъл няма..

05-19-2007, 19:00
^^^ Finish the Fight

`Death`Whore``
05-19-2007, 19:13
Ами ако аз се чувствам сконфузно? Понякога трябва да се мисли и за жената...

iliqnfenka
05-19-2007, 19:53
Не съм момче ама не моа си замълча :-D за мен тва е голяма глупост и не бих го позволила секи си плаща ебаси :lol: :P може да се случи единия да няма пари ама тва е отделен въпрос 8) нивко плащане на сметката!! ;)

05-19-2007, 20:39
абе момиче съм ,ама ще кажа аз какво мисля :) така..найстина има мн материални момичета,които само това чакат да им се плаща сметката ! аз мн мн мн мразя някой да ми плати сметката и съм се карала мн за това...с приятеля ми редовно се карахме на тази тема.. аз му дам пари,тойми ги връща и понякога полудявах... не обичам да съм зависима по какъвто и да било начин..понякога това е знак на кавалерство ,но понякога и знак на нещо друго....мн зависи от човека :) това е моето мнение :smt024

nqkafsi_tam
05-19-2007, 21:32
Na 15 sam po princip ako az sam pokanil momi4e na kafe az pla6tam :P

penywise
05-19-2007, 23:04
вадя да платя сметката
следя реакцията...

ако мацката седи и ме гледа умно и чака да платя - ей, мамичката ти!

ако тръгне и тя да вади пари, обикновено получава [-X

стига да не съм на червено!
не е срамно да нямаш пари!
кофти е, но не е срамно :-({|=

05-20-2007, 08:07
emi s moq pr hodim o tmn vreme i se toi mi plashta smetkite mnogo kofti stava shtoto nikoga ne mi dava da platq hodim po4ti ot govodina.. i za taq godina nai mnogo 10 pati da sam platila az.. pak izlizame 3-4 patyi sedmi4no na kafeta zadaljitelno.. pak za podaracite vseki mesec shte mu kupq neshto bluzka parfium4e grivni4ka prasten tvaonova.. i toi sashto mi kupuva.. ama tva za smetkite mn kofti se polu4ava :( .. i nai loshtoto e 4e ne moga da go nakaram az da platq se toi se toi..

Master_88
05-20-2007, 09:12
Не

BAYO
05-20-2007, 11:14
вадя да платя сметката
следя реакцията...

ако мацката седи и ме гледа умно и чака да платя - ей, мамичката ти!

ако тръгне и тя да вади пари, обикновено получава [-X

стига да не съм на червено!
не е срамно да нямаш пари!
кофти е, но не е срамно :-({|=

Хаха мноо точно! Принципно едно момиче, което държи на себе си, никога не тряя да гледа приятеля си като топъл хляб да плати сметката, нек'во долно ш' е. :-k

miloto_girl_4e
05-20-2007, 11:26
Моето гадже също доста пъти ме тормози да ми плаща .. и ако някой път ме изнуди, следващото нещо, което вземем(било то билет за кино, нещо за ядене или пиене)го плащам аз, или като му връщам ресто му бутам 2-3лв. отгоре :-D И така :P Оправя ме се, но не обичам да ми плащат сметките, защото все пак никой освен наще не ми е длъжен да ме издържа :wink:

bqsna_teenagerka
05-20-2007, 11:41
:? аз сам излизала с мом4ета искали са да ме 4ерпят,но на мен ми става супер некомфортно и твърдо отказвам! мразя някой да ми плаща сметката :-D освен баща ми :) той е единственото изклю4ение
но ина4е супер якко се сдухвам когато някое ми плаща сметката ако ще за една дъвка да е! =P~

TARAN4O
05-20-2007, 11:55
Попринцип стига да имам възможност предпочитам аз да платя сметката. Става ми неудобно ако не платя аз. Само веднъж съм оставял момиче да плати сметката и после неможах да спя вечерта

05-20-2007, 11:58
абе момиче съм ,ама ще кажа аз какво мисля :) така..найстина има мн материални момичета,които само това чакат да им се плаща сметката ! аз мн мн мн мразя някой да ми плати сметката и съм се карала мн за това...с приятеля ми редовно се карахме на тази тема.. аз му дам пари,тойми ги връща и понякога полудявах... не обичам да съм зависима по какъвто и да било начин..понякога това е знак на кавалерство ,но понякога и знак на нещо друго....мн зависи от човека :) това е моето мнение :smt024 napylno suym syglasna

experiment_m
05-20-2007, 12:02
Днес правя 22 години и до този момент не съм имал приятелка, която сама да си е плащала сметките в мое присъствие. Ходя на работа, мога да си позволя да плащам винаги аз, независимо дали си говорим за кафета, кино и т.н. Пари съм отказвал да давам само за цигари, но тъй или иначе аз не пуша и не одобрявам като цяло това действие. Хубаво би било момичето поне от време на време да предлага тя да плати сметката, не че ще позволя, но поне е свидетелство, че не е с теб само за да те използва.

RoSsY88
05-20-2007, 12:06
аз съм момиче и не позволявам да ми плаща момче сметката..или си я разделяме или аз плащам цялата а другият път той... :D

SwEeT_pAiN_F
05-20-2007, 14:25
Много интересна и хубава тема! Браво!
Имам си приятел от 2 месеца и нещо, и обикновено си делим сметката. Но когато става дума за кино например той плаща. Макар че ми е адски неприятно. Не обичам да съм длъжна на никого! Даже да ми е най-близкия, с изключение на наще. Пък и той да не е банка само да ми плаща сметките, както ние секи ден излизаме.. горкия... :D Иначе нищо по-хубаво е той да плати цялата сметка, но следващият път съм аз наред.

05-20-2007, 15:14
mi az smqtam,che e pravilno da platish smetkata pone pyrvite nqkolko pyti i sled tova dvamata da si razdelqte po ravno cqlata smetka.ili ako si mnogo zakysal da te cherpi.vse pak trqbva da bydesh mil kym neq,da napravish dobro vpechatlenie.no na pyrvata sreshta da q ostavish da dade pari si e napravo prostashko spored men.pyk po-kysno sh si kupuvate podarycheta edin an drug.sh i kupuvash po nqkoq kitka ot vreme na vreme,tq sh ti kupuva neshto liubimo,ako e pecheno momicheto i taka. :wink: :)

Krem4eto
05-20-2007, 17:10
Винаги те са ми плащали сметката,все пак аз съм момиче и ми имат уважението!Не одобрявам поделянето на разходи....Не си мислете,че съм материялистка,просто те ми плащат!

alkobalko
05-20-2007, 17:14
Момиче съм, но ще отговоря. Сметките в заведенията и ресторантите плаща приятелят ми. А всичко останало, което пазаруваме през останалото време, плащам аз. Така си разделяме разноските и не се чувствам зависима от него, а той не се чувства използван.

05-20-2007, 18:04
az naprimer predpo4itam sami4ka da si platq {momi4e sym no 6te se izkaja}...nz za6to...no v pove4eto slu4ai gadjeto mi e pla6talo...moje bi ne iskam da me 4erpqt 6toto taka se zadyljavam da vyrna jesta po nqkakyv na4in ili nqkak si da se revan6iram...a i gadjeto mi be6e u4enik {nqma da spomena godini} i nai ve4e ako sme izlizali i e imalo pla6tane na smetki e bilo po kafeta...a za podaryci dokato hodihte ne sym imala li4en praznik no mi be6e podaril edno cvetence {be6e adski milo i mn mi haresa} :))))