PDA

View Full Version : вашият град



GoLdy
05-19-2007, 17:44
нека всеки опише родния си град , всички негови + и -, какво харесва и обича в него ;)
очаквам интересни отговори

koalka
05-19-2007, 18:10
Големи задръствания, големи опашки, всичко е голямо.Много е мръсно(познай за кой град става въпрос? :D ).Иначе плюсовете са му, че има много магазини, има всичко де.

bulgarche
05-19-2007, 18:25
Само ще кажа, че който не е бил в Стара Загора, не е бил никъде

zloto
05-19-2007, 18:37
Града, в който съм 6 дни седмично е София-харесва ми че има много магазини и изобщо има какво да се прави там... иначе живея в едно тъпо софииско село, където е страшна скука и нищо не се случва... почти няма свестни хора... ама като цяло ми е добре там, и планината ми е близо, и София...

Presley
05-19-2007, 18:42
Еми София е голям град и има ,както много плюсове,така и много минуси!
От сутрин до вечер се вихрят огромни эадръствания,което определоно е доста неприятно!По улиците е една огромна кочина,което също не е особено приятно!Но эа това,както и эа иэпотрошените спирки,пеики и надраскани блокове сме си виновни само ние!
Хубавото е ,че живота кипи,по улиците винаги е оживено,а и има много магаэини и вече модерните търговси центъри...между другото сега строят още 3 :-D :-D :-D

sh3_1s_7h3_0n3
05-19-2007, 19:17
София! Всичко си харесвам в града,не се оплаквам!
Бил съм в други градове,дори "уча" в друг град,но на 3-ия ден ми писва и се прибирам у дома - в Столицата :wink:
Плюсовете са,че има най-якия нощен живот сравнен с навсякъде другаде в България,заедно с на морето. Отделно тука е всичко - стадиони,големи магазини,кръчми,кина,абе всичко което ми трябва за да живеем пълноценно :wink:

е ко? във Варна сякаш няма големи магазини, кръчми, кина и т.н.
Бях в София (нищо лично към софиянци), но изобщо не ми хареса... може би, защото там не е 'вкъщи', може би защото има мн грозни сгради... олющени... т'ва по центъра, където и да се обърнеш имам чувството, че ще падне.... (с'я предполагам 90% ще започнат да ме нападат, но просто изразявам мнение, простете!). За нощния живот нищо не мога да кажа там... все още не съм го усетила...
Но Варна си е един мн хубав град... просторна морска градина, сега кмета както се е погрижил за нея (и не само) си е направо рай...строят няк'ви огромни красиви сгради...молове не знам си к'во... стадионите ще оправят, нов мост ще правят, пристанището ще преместят...изобщо ще обновят цяла Варна... и до 2013г се очаква да бъде един от 10те най-красиви града в Европа (не знам до колко ще стане факт... но дай Боже)
да не говорим и, че морето си е тук... и ест любимото ми място - фара на морска гара... от където се вижда цееееееелия град...
за минуси... пфф... колкото по-голям става града... толкова по-замърсен ще бъде. задръствания, коли... ако искаш да живееш на тихо, спокойно място...трябва да живееш в околните селца...макар че гледам, че и те добре са започнали да се пренаселват...
абеее, какво да говорим Варна си е Варна... обожавам си града и не бих го заменила за никой др.
За да не прозвуча съвсем като шовинистка, ще спомена само, че др-я град, който много харесвам е Велико Търново... 8)

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-19-2007, 19:27
+ golemi4uk e sledovatelno ima kakvo da se pravi... vinagi moga da si namerq nqkoi s koito moga da izlqza stiga da imam jelanie :)
+ ne vsi4ko jivo slu6a 4alga kakto e pri bratov4edka mi (malko grad4e sa vse pak) :lol:
- prez lqtoto e ebati toplika ... zatva me i nqma tuk togava :smt005 ot vreme na vreme e mn`shumno..
i za tova se seshtam :)

rosskata
05-19-2007, 19:27
Такам... За Варна какво да кажа, всеки си му е най- скъп градът, в който е роден и живее... :roll:
Малко е пренаселено, не е особено чисто (но то къде ли е в днешно време), и най- големия недостатък, няма нито едно свястно кино... :evil: Сравнително скъпо е, особено лятото...
Плюсовете са адски много- лятото градът не спи, което адски много ми допада. Навалицата по центъра е 24/7... 8) Зимата като затворят плажните заведения пък става много приятно за разходки по морето...
Нещо , което ми харесва, е че сградите не са прекалено грамадни, някакси уют се създава... А, и има много зеленинка... :roll:

Да спорим сега кой град е "по- по- най", е тъпо. ПОвечето хора обичат мястото, където живеят, защото там си е техния дом, и не могат да бъдат напълно обективни... Пък и пустият му "градски патриотизъм" #-o Сега да си мерите пишките дето си вика няма никаква файда...

Offer*Nissim
05-19-2007, 19:30
ех, какво да кажа за това райско място - София

просто чуйте песента ''столична'' :-D

абе добре ми е тука... 8)

Disrespect
05-19-2007, 19:45
just Варна 8)

sh3_1s_7h3_0n3
05-19-2007, 19:46
Такам... За Варна какво да кажа, всеки си му е най- скъп градът, в който е роден и живее... :roll:
Малко е пренаселено, не е особено чисто (но то къде ли е в днешно време), и най- големия недостатък, няма нито едно свястно кино... :evil: Сравнително скъпо е, особено лятото...
Плюсовете са адски много- лятото градът не спи, което адски много ми допада. Навалицата по центъра е 24/7... 8) Зимата като затворят плажните заведения пък става много приятно за разходки по морето...
Нещо , което ми харесва, е че сградите не са прекалено грамадни, някакси уют се създава... А, и има много зеленинка... :roll:

Да спорим сега кой град е "по- по- най", е тъпо. ПОвечето хора обичат мястото, където живеят, защото там си е техния дом, и не могат да бъдат напълно обективни... Пък и пустият му "градски патриотизъм" #-o Сега да си мерите пишките дето си вика няма никаква файда...

:smt023 съгражданино 8)

Mimka_sweet
05-19-2007, 19:56
Moят град е средно голям....

харесва ми че напоследък го пооправиха,в смисъл посадиха много цветя , стана по-чисто и яко ....

За магазините какво да кажа ... не са много ,зависи какво търсиш,ама ако ще реша да пазарувам най-често ходя до Стара Загора.

Гадното е ,че има само 2 по-големи парка (които се водят наркомански сборища ](*,) ) и няма много места за ходене ,ама пак си е добре.
Абе обичкам си го градчето :-D

malka_sladuranka
05-19-2007, 20:08
Моето градче ли..? Ами всичко ми харесва- магазините, градинките, парковете, кафенетата, квартала ми, абе всичко. Има много възможности за реализация, много места за развлечения, за разходка, за пазаруване и така нататък.
Минусите. Пренаселено е, задръствания и мърсотия. :smt012

София сити. :-D

sh3_1s_7h3_0n3
05-19-2007, 20:09
Moят град е средно голям....

харесва ми че напоследък го пооправиха,в смисъл посадиха много цветя , стана по-чисто и яко ....

За магазините какво да кажа ... не са много ,зависи какво търсиш,ама ако ще реша да пазарувам най-често ходя до Стара Загора.

Гадното е ,че има само 2 по-големи парка (които се водят наркомански сборища ](*,) ) и няма много места за ходене ,ама пак си е добре.
Абе обичкам си го градчето :-D

географията ми куца 8) кой е този средно голям град в близост до Ст. Загора? 8)

malka_sladuranka
05-19-2007, 20:12
Moят град е средно голям....

харесва ми че напоследък го пооправиха,в смисъл посадиха много цветя , стана по-чисто и яко ....

За магазините какво да кажа ... не са много ,зависи какво търсиш,ама ако ще реша да пазарувам най-често ходя до Стара Загора.

Гадното е ,че има само 2 по-големи парка (които се водят наркомански сборища ](*,) ) и няма много места за ходене ,ама пак си е добре.
Абе обичкам си го градчето :-D

географията ми куца 8) кой е този средно голям град в близост до Ст. Загора? 8) Чирпан? :-k

Blacklisted
05-19-2007, 20:31
София - роден, супер си е града и проблемите са му същите като на всеки голям град, Варна е много яка за купонясване :) и Бургас много обичам, има някаква извратена романтика в тоя град :lol:

bulgarche
05-19-2007, 20:38
Moят град е средно голям....

харесва ми че напоследък го пооправиха,в смисъл посадиха много цветя , стана по-чисто и яко ....

За магазините какво да кажа ... не са много ,зависи какво търсиш,ама ако ще реша да пазарувам най-често ходя до Стара Загора.

Гадното е ,че има само 2 по-големи парка (които се водят наркомански сборища ](*,) ) и няма много места за ходене ,ама пак си е добре.
Абе обичкам си го градчето :-D

географията ми куца 8) кой е този средно голям град в близост до Ст. Загора? 8) Чирпан? :-k
~Чирпан е малък, за разлика от Казанлък, където тя живее.
На 11 място е в България по големина и ако не се лъжа е 70 000 население

Shadow_Walker
05-19-2007, 20:53
цък (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D1%8F%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%86)
:lol: :lol: :lol:
Ех моя малък забутан град.Какво да кажа за него-пълно е с кафета, идиоти и скука...

InitialD
05-19-2007, 21:02
Аз съм от София и си харесвам града.

Харесвам това че винаги има какво да се прави ..има брутално готини кафета, дискотеки,барове,моловете не са нещо особено ако не броим качествените ресторанти в тях и кината..но кината са скъпи според мен (6лв билет).Харесват ми също "Зелените квартали" какъвто е и моя..разбира се повечето ги застроиха :smt010 ..обожавам да се разхождам из парковете..напоследък оправиха и пуснаха много фонтани..което е гот особено когато имаш нужда от прохлада през лятото.Харесва ми също така да ходя с френдове на правата на Бояна.

Не ми харесва много центъра особено около НДК-то..напълни се с прошляци напоследък..не ми харесва и Студентски Град..това е може би най-мръсния квартал в София и изобщо в България..сетете се защо... :roll: ..в общи линии това е което не ми харесва...е има и някои други неща ..но хората от провинцията ще ме нарекат шовинист хем че не съм такъв [-X \:D/ O:)

kuber
05-20-2007, 05:49
София! Всичко си харесвам в града,не се оплаквам!
Бил съм в други градове,дори "уча" в друг град,но на 3-ия ден ми писва и се прибирам у дома - в Столицата :wink:
Плюсовете са,че има най-якия нощен живот сравнен с навсякъде другаде в България,заедно с на морето. Отделно тука е всичко - стадиони,големи магазини,кръчми,кина,абе всичко което ми трябва за да живеем пълноценно :wink:

е ко? във Варна сякаш няма големи магазини, кръчми, кина и т.н.
Бях в София (нищо лично към софиянци), но изобщо не ми хареса... може би, защото там не е 'вкъщи', може би защото има мн грозни сгради... олющени... т'ва по центъра, където и да се обърнеш имам чувството, че ще падне.... (с'я предполагам 90% ще започнат да ме нападат, но просто изразявам мнение, простете!). За нощния живот нищо не мога да кажа там... все още не съм го усетила...
Но Варна си е един мн хубав град... просторна морска градина, сега кмета както се е погрижил за нея (и не само) си е направо рай...строят няк'ви огромни красиви сгради...молове не знам си к'во... стадионите ще оправят, нов мост ще правят, пристанището ще преместят...изобщо ще обновят цяла Варна... и до 2013г се очаква да бъде един от 10те най-красиви града в Европа (не знам до колко ще стане факт... но дай Боже)
да не говорим и, че морето си е тук... и ест любимото ми място - фара на морска гара... от където се вижда цееееееелия град...
за минуси... пфф... колкото по-голям става града... толкова по-замърсен ще бъде. задръствания, коли... ако искаш да живееш на тихо, спокойно място...трябва да живееш в околните селца...макар че гледам, че и те добре са започнали да се пренаселват...
абеее, какво да говорим Варна си е Варна... обожавам си града и не бих го заменила за никой др.
За да не прозвуча съвсем като шовинистка, ще спомена само, че др-я град, който много харесвам е Велико Търново... 8)

Направо ми взе думите от устата и аз много харесвам освен гардът в който живея (ВАРНА) и Велико Търново...
Варна си има своята не повторима карсота всеки сезон...
Който не бил тук няма право да съди!

sh3_1s_7h3_0n3
05-20-2007, 06:35
То и във Варна има големи магазини и неща,но не е чак като в София,ебати. Смешно е дори да си го помислиш :wink:
Най-малкото аз без футбол не мога да живея,а във Варна и двата отбора са кой от кой по-убити...
София е една от най-красивите и зелени европейски столици,твърдя го съвсем сериозно. А центъра,който ти разкритикува... В провинцията само може да си мечтаете за такъв център :wink:

Абе, един град не е само магазини... за к'во ти е да има големи магазини със скъпи стоки и ти да не можеш да си ги позволиш примерно. Нямах възможност да обиколя всички големи магазини в София...единствено успях да се разходя по Витошка и да си взема т'ва-онова за изпращането...и признавам, че при вас е мн по-евтино... по нашия център, както напъплиха и туристите, са се скъсали да надуват цените...макар че тоооо.......сефте... всяка год едно и също.

а София за една от най-красивите европейски столици?! :shock: ти ходил ли си в друга европейска столица? Париж, Лондон, Виена, Берлин, Рим.... ?! Нали няма да сложиш София някъде между изброените?

Много е разхвърляна София...или поне на мен така ми се стори... откъм сгради, архитектура... не знам ти какво точно имаш предвид под 'център'...но по нашия поне не минават коли... 8)
а пък на всичкото отгоре... бас държа, че нашата градина е по-хубава от вашата :lol: (да се изфукам ^^)

нищо лично, АTAKABG... просто споделям мнение... така или иначе ще ми се наложи да живея в Сф... но просто мисля, че има къде, къде по-хубави градове и градчета... не е задължително един град да е голям, за да е хубав... но т.к. Варна си ми е роден град... и според мен е красив не само заради това (изброила съм к'во ми харесва в др-те постове)... за т'ва правя паралел м/у него и Сф...

Иначе Елена и Тетевен също са страхотни градчета ОСОБЕНО за почивка... да избягаш от големия град и да отидеш там за седмица-2...рай 8)

sweet_unhappy
05-20-2007, 06:40
Хмм..,така като гледам сте все от големи градове!Ама моя градец е сладур!!!Нищо,4е е малък!Ловеч е Н1!!!!!!!Много е красив и за разлка от София и Варна е много чист... :) LOF LOVECH!!!!!!

Disrespect
05-20-2007, 08:40
HATE CITY! SO-FIQ! 8)

Jessika_MG
05-20-2007, 11:12
За Варна може много да се каже. Несъмнено най-големия + е Морската градина. Наистина центъра изглежда доста добре и прави хубаво впечатление, ама има какво още да се желае. Не ми харесват задръстванията, които напоследък стават. Нищо, че масово започнаха да разширяват улиците. Безразборното строителство също не ми харесва.. навсякъде трябва да газим в прахоляк :roll: Но май това за повечето градове може се отнася. И въпреки това града е много красив, пък и морето :smt007

machoka
05-20-2007, 12:07
Само ще кажа, че който не е бил в Стара Загора, не е бил никъде

:idea:

SouL^*DiViNe
05-20-2007, 15:05
Бургас - моят роден град-красив,но с ужасен градски транспорт.Готини хора....абее..як купон пада \:D/

SuMmEr_St0rM
05-20-2007, 15:10
Ае каквото и да си говорим Бургас е един от най-хубавите градове в България.Яки хора...голяма плажна ивица...страхотна морска градина.Но ,моля ви, никога не правете грешката ,когато ни посетите ,да използвате градския транспорт...най-вече тролея ;] \:D/

Jessika_MG
05-20-2007, 15:20
Не съм ходила в Бургас ама са ми казвали, че било много хубаво.
П.С. я си понамали снимката на аватара :wink:

Blacklisted
05-20-2007, 16:12
Бургас съм го запомнил с мъжеловките :lol:, стоя си аз в едно заведение на главната улица и гледам ходят някакви готини мадами по 3-4... минават един път, втори, трети, почесах се, разтрих си очите да не откачам нещо :lol: и един приятел ме светна, че те си ходят нагоре-надолу по улицата и си търсят мъже :lol:

radito
05-21-2007, 09:10
Такам... За Варна какво да кажа, всеки си му е най- скъп градът, в който е роден и живее... :roll:
Малко е пренаселено, не е особено чисто (но то къде ли е в днешно време), и най- големия недостатък, няма нито едно свястно кино... :evil: Сравнително скъпо е, особено лятото...
Плюсовете са адски много- лятото градът не спи, което адски много ми допада. Навалицата по центъра е 24/7... 8) Зимата като затворят плажните заведения пък става много приятно за разходки по морето...
Нещо , което ми харесва, е че сградите не са прекалено грамадни, някакси уют се създава... А, и има много зеленинка... :roll:

Да спорим сега кой град е "по- по- най", е тъпо. ПОвечето хора обичат мястото, където живеят, защото там си е техния дом, и не могат да бъдат напълно обективни... Пък и пустият му "градски патриотизъм" #-o Сега да си мерите пишките дето си вика няма никаква файда...

:smt023 съгражданино 8)
:smt023 :smt023 :smt023

malka_sladuranka
05-21-2007, 09:56
Ае каквото и да си говорим Бургас е един от най-хубавите градове в България.Яки хора...голяма плажна ивица...страхотна морска градина.Но ,моля ви, никога не правете грешката ,когато ни посетите ,да използвате градския транспорт...най-вече тролея ;] \:D/ На мен лично Бургас, не ми харесва, намирам Варна за по-красива. :-k

cherinka
05-21-2007, 10:06
Минус:
1) Столюпиново и циганската махала до търговиите.
2) Гъчканицата по главната в почивните дни.
3) Възрастните хора, които патуват безплатно в градския транспорт по всяко време на деня. (и смръднята на тамян, която оставят след себе си)
4) Високите цени по магазините на главната.

Плюс:
1) Тепетата (много е приятно и спокойно там)
2) Фонтаните по главната
3) Добре поддържаната градска градина.
4) Аквата, Аква-Парка, Нептуна и другите плажове.
5) Забутаните улички около джумаята (много е зарибено да се изгубиш там - като лабиринт са :-D )
и много др.

cherinka
05-21-2007, 10:55
Но ,моля ви, никога не правете грешката ,когато ни посетите ,да използвате градския транспорт...най-вече тролея ;] \:D/
Да, ахахххаха, тролеите с амноо яки.
Къртят отвсякъде :-D и как друсат :-D и колко са чисти.... пф :-D хъхъх:)
и тея мижави белетчета. пахахах :-D
: )))))))))))))))))))))))))))))

MisS__
05-21-2007, 11:00
Е,аз пък съм от малък град-Троян.Големият град си има своите предимства,но и малките градчета са хубавички :P

Hri$
05-21-2007, 11:56
Бургас! И кво град като град.Заведения,магазини, хубави сгради, къщи дъра бъра.Тва си го има навсякъде.Иначе това което ни отличава от повечето градове е хубавия плаж, лятото става голям купон там, красивите забележителности и темподобни.Ми не мога да кажа че си обичам града толкова много, ама не е и лошо.Поносимо е.

Котарана
05-21-2007, 12:20
Ами в моят град не ми харесва единствено, че има малко магазини и кафета.Няма къде да си изгубиш времето.Срещам все познати физиономии не е интересно.Сегашният кмет уж пооправи центъра.Пък и сега следват празници ще бъде готино :) Но все пак предпочитам да ходя в Ст.Загора понеже е близко и много ме кефи

malka_sladuranka
05-21-2007, 12:36
Е,аз пък съм от малък град-Троян.Големият град си има своите предимства,но и малките градчета са хубавички :P Там наистина е красиво.

Evanescence_Fenka
05-21-2007, 12:54
Ami moq grad ne e mn golqm no kakto seki grad si ima svoite plusove i minusi. + mn zabelejitelnosti okolko grada, mn qk park v koito moje6 da se sabira6 s priqteli i da se napivate :lol: ,mn qki kafeta,magazini. - ami kak da vi kaja ima mn turci koeto ne e hubavo,ima mn 4algari kakto v vseki grad

Jessika_MG
05-23-2007, 14:35
ATAKABG, не съм футболен запалянко, но за да даваш мнение би трябвало да си запознат, че "Черно море" не са никак лош отбор. Поне си имат изяви и те не са безизвестни. Като Варненски жител си се гордея с отбора и съм длъжна да го защитя :wink:

sa6ik
05-23-2007, 14:54
Аз съм БЪЛГАРЧЕ написа:
Само ще кажа, че който не е бил в Стара Загора, не е бил никъде

=D>

sh3_1s_7h3_0n3
05-23-2007, 16:58
ATAKABG, не се заяждам..казах, че споделям мнение 8)
т'ва, че примерно не ми харесва София не е заяждане... а и както вече споменах..нямах и време да я опознавам кой знае колко... но от няколкото ми краткотрайни престоя...просто не ми допадна 8)

не може на всички всичко да ни харесва... :wink:

харесвам си града, не го крия... 8) и да субективна съм... мил си ми е..

сравнявах София и Варна от моя гледна точка, защото София е др-я голям град, в който съм ходила по-често и то наскоро... не мога да сравнявам Варна и Бургас или Варна и Пловдив (където даже не съм и ходила)... така че оценката ми за града не я приемай толкова лично и не се чувствай ни пряко ни косвено засегнат 8) далеч съм била от мисълта да се заяждам с когото и да е... и то за такава глупост 8) шовинистките спорове на тема 'Моя роден град' са ми безсмислени 8)

RoyTheReaper
05-23-2007, 21:52
Само ще кажа, че който не е бил в Стара Загора, не е бил никъде

Аз обаче ще бъда малко по-подробен. Достатъчно голям град, за да има разнообразие и достатъчно малък, за да не се е скъсала нишката природа-цивилизация. Има изключително много зеленина и въздуха е свеж (въпреки опитите да се попречи на това :roll: ). Напоследък (тъкмо когато се изнесох :lol: ) града е във възход - улиците ги оправат, никнат някакви нови сгради, че даже и нови квартали. В последната година града започна да се грижи за метълската си популация. Трябва да отбележа, че асоциирам града си с ядене, спане и почивка (по обясними причини). За Стара Загора или добро или нищо.

Няколко думи и за София. Отначало много ми харесваше, но взе яко да ми писва. Там няма въздух, има отработени газове. Има 2 сезона - прашен и кален. Няма такъв хаос: улиците, трафика, транспорта. Някой спомена Студентски град - напълно съм съгласен - това е едно БЛАТО. Все пак града има безспорни плюсове: центъра му е сравнително добре, в сравнение с периферията, въпреки че има ужасно много порутени и грозни постройки, които депресират. Динамиката прави живота там интересен. Има какво да се прави. Кварталите в подножието на Витоша нямат нищо общо с урбанистична София, там се живее. Все още не съм ходил в парковете, казват, че били яки, но ще видим. Плюс е по-хладния климат, защото аз НАИСТИНА мразя жегите.

d0n't_Th1nk
05-24-2007, 04:10
Ам...Пловдив...то няма нищо интересно в Пловдив

05-24-2007, 10:53
Bourgas RulZzZ moqt roden grad:P obojavam go :!: imame si vsi4ko + morence :PpPpPpPp~ hah i e mnogo krasiv grad sega vav morskata gradina 6te stroqt nebosturga4 i do nqkolko godini 6te e gotov ae super grad si e,prosto tezi,koito ne sa idvali vav bs gubqt mnogo :P

m0rb1d
05-24-2007, 14:36
Никой нищо не е загубил,че не е дошъл в Бургас. В момента,предпочитам да живея в село.Някакъв пълен хаос,строи се на поразия, ремонтират се улици. Центъра, кафета, барове, дискотеки и т.н ПЪЛНО с хора не може да се диша.На пл. Тройката има някаква дупка която уж ще става търговски център ама това е само на чертежи, а кога ще стане не се знае.Крайбрежните комплекси, Лазур, Изгрев и т.н добре ама вътрешните прах да небето може да се задушиш и задавиш. Градския транспорт под всякаква критика. Пътната инфраструктура и тя. Да се качиш на кола, та пишмян да станеш... абе селяния пълна, дано дойде някой читав кмет, че да оправи малко нещатата...

Morpheus
05-24-2007, 15:49
ХАСКОВО

Тва е моя град. Бързо се развиващ, един от малкото с положителен прираст на населението. Дори сме рекордьори в Гинес- най-високата статуя на Света Богородица в света е при нас :D . Харесва ми много. Горд съм, че съм Хасковлия! Но най-добре вижте:
Това е статуята:
http://haskovo.net/image/17/41.jpg
Търговски център "21 ВЕК"
http://haskovo.net/image/17/3.jpg
Театърът:
http://haskovo.net/image/17/138.jpg
Общината:
http://haskovo.net/image/17/11.jpg
Читалището:
http://haskovo.net/image/17/10.jpg
Доста известен спорт в Хасково:
http://haskovo.net/image/17/102.jpg

Относно:

Само ще кажа, че който не е бил в Стара Загора, не е бил никъде
Ще кажа само, че са прави. Много обичам Стара Загора, както и София ама както гласи една Английско поговорка -
South and North,
East and West-
Home is the best!

ANTIHUMAN
02-26-2008, 20:26
Искам да си кажа мнението за няколко града ,а после ще кажа откъде съм!
ВАРНА- Красив град до някъде! Много е мръсно.На центъра е супер ,но като цяло не ми харесва.

СОФИЯ- За каква провинция говореше някое дете.Точно София е провинция!Какво като си софиянец ,защото напоследък много ,,софиянци'' станаха!Онзи дошъл от село ,ади аз съм софиянец!Вие сте провинцията!Тръшнати само 2 сезона! Прах и Кал(това го каза ваш съгражданин) Кво като е столица на България голяма работа!Но за мен това е много отвратителен град.Като бях там добре ,че бях в околностите на София и я виждах цялата! Вречерта беше красива ,но сутринта пак ставаше мръсна и прашна! Само да питам: Софианци и Варненци , кво е тва самочуствие от вас кво като сте 2 те столици на България? Според мен МОРСКА СТОЛИЦА на БЪЛГАРИЯ трябва да е БУРГАС много красив град.
Най-готините градове в България са : БУРГАС ,СИЛИСТРА и всички други освен СОФИЯ И ВАРНА !
Аз съм от Добрич! Красив град и много готин! Супер е !

hottie
02-26-2008, 20:37
София

--> Голям град, с чудесни хора и много оживен.За мен това е много важно. Обичам динамиката в този град.Харесвам бул. Витошка, откакто спря движението на колите. ОБОЖАВАМ народния театър и градинката пред него. Вечер на някои места е наистина много красиво.

--> Мразя тъпите задръствания, шофьорите(особено на маршрутки),старите олюпени сгради,които всеки момент имаш чувството, че ще се стоварят на теб,дупките по улиците...

psychopath
02-26-2008, 21:23
малйе малйе че знаити туй софията чи и голйемо нйещо
я га съм одил си изкарах акълю разбираш ли....

sh3_1s_7h3_0n3
02-27-2008, 07:08
ANTIHUMAN, трябва да си изключително ограничен и повърхностен, за да решиш, че голямото ни самочувствие е породено от факта, че сме били от няк'ви 'столици'. :-o

Не познавам много добричлии или бургазлии, които да кажат, че Варна е хубав град или просто че им харесва. То не започнат ли веднага да ни намират кусури и да сравняват 'ние какво имаме, пък вие какво нямате'... няма да са те.

p0liner0
02-27-2008, 10:17
Минус:
1) Столюпиново и циганската махала до търговиите.
2) Гъчканицата по главната в почивните дни.
3) Възрастните хора, които патуват безплатно в градския транспорт по всяко време на деня. (и смръднята на тамян, която оставят след себе си)
4) Високите цени по магазините на главната.

Плюс:
1) Тепетата (много е приятно и спокойно там)
2) Фонтаните по главната
3) Добре поддържаната градска градина.
4) Аквата, Аква-Парка, Нептуна и другите плажове.
5) Забутаните улички около джумаята (много е зарибено да се изгубиш там - като лабиринт са :-D )
и много др.

Мисля, че и освен изброените и гребната ни база е доста красиво място. :)

Swinkenhoffer
02-27-2008, 11:00
София... и в по-голямата си част е ужасна. В никой нормален град няма да ти проснат ярко розов хотел/мол/всякаква гъзарска постройка между две порутени сгради. Тотална цигания. Има места (ще излъжа, ама май беше Рим?), където забраняват на хората да си слагат дори пвц дограма, за да се запази атмосферата.
Дреме ми за гъзарските магазинчета, кафенца, лиготии, имайки предвид, че живя в кочина. Да ме прощават феновете на столицата, ноо... :? Пък за гадните таратайки, боклуци и наличието на 2656346237423 хора хич не ми се говори.

Ясно е, че има и прекрасни места, то пък оставаше и да няма.. ама ми се губят сред останалата гадост.

ANTIHUMAN
02-27-2008, 12:35
ANTIHUMAN, трябва да си изключително ограничен и повърхностен, за да решиш, че голямото ни самочувствие е породено от факта, че сме били от няк'ви 'столици'. :-o

Не познавам много добричлии или бургазлии, които да кажат, че Варна е хубав град или просто че им харесва. То не започнат ли веднага да ни намират кусури и да сравняват 'ние какво имаме, пък вие какво нямате'... няма да са те.

От какво ви е вродено голямото самочуствие? Нямам нищо против , но не се мислете за НАЙ! 8)

Първокласник
02-27-2008, 12:57
Оф не питай! :(

RAWRRR
02-27-2008, 16:30
Не ми се пишат общи приказки,затова ще изброя само плюсовете и минусите:

+ що годе добре развита пътна инфраструктура,без много дупки и с работещи светофари.
+ малки разстояния..от единия край на града (да вземем например Тракия или Коматево до другия-например Руската гимназия се стига за най-много за 50-60 минути с ЕДИН рейс)
+ От центъра лесно можеш да се прибереш посред нощ,защото както акзах разстоянията са малки и няма да ти се наложи да вървиш много,най-много час и половина.
+ голям брой магазини,заведения,кина,те три,болници,аптеки и тн.
+ сравнително спокоен град,златната среда-нито има прекалено много хора,задръствания,навалица ..нито е скучно и обезлюдено.
+ малко боклуци по улиците и бездомни кучета (както в София например)
+ С прекрасна архитектура,природни и културни забележителности.
(Стария град,теметата,Античният театър,Римският стадион и др)

--

Минуси:

- висока степен на престъпност
- много наркомани
- застаряващо население
- голям процент малцинствени общоности
- прекалено застроен и еднообразен в покрайнините


Най-хубавите градове в България са Пловдив и Варна.Но аз бих живяла в София.

bulgarche
02-27-2008, 16:40
Не ми се пишат общи приказки,затова ще изброя само плюсовете и минусите:

+ що годе добре развита пътна инфраструктура,без много дупки и с работещи светофари.
+ малки разстояния..от единия край на града (да вземем например Тракия или Коматево до другия-например Руската гимназия се стига за най-много за 50-60 минути с ЕДИН рейс)
+ От центъра лесно можеш да се прибереш посред нощ,защото както акзах разстоянията са малки и няма да ти се наложи да вървиш много,най-много час и половина.
+ голям брой магазини,заведения,кина,те три,болници,аптеки и тн.
+ сравнително спокоен град,златната среда-нито има прекалено много хора,задръствания,навалица ..нито е скучно и обезлюдено.
+ малко боклуци по улиците и бездомни кучета (както в София например)
+ С прекрасна архитектура,природни и културни забележителности.
(Стария град,теметата,Античният театър,Римският стадион и др)
Е това ли да са +? Града в който живея значи трябва да е по-добре, защото: от единия до другия край на града с автобус са 30 минути, от центъра до вкъщи ми е час (за моя квартал съм чувал, че е като вашето Коматево), магазини не знам, но заведения сигурно имаме повече (поне в централната част), аптеките са през 3-5 пресечки, задръствания има по-малко, навалицата не е като в плд, по-чисто е, бездомните кучета в плд са повече, най-голямата опера на Балканския полуостров е тук, 8000 годишна улица, запазена и до днес, въпреки че е на открито...

По развитие Стара Загора е на 2-ро място в Европа, което за хора като мен не е положителна черта, но повод да изпъкна пред другите

fake
02-27-2008, 17:01
пфахахах..да ви пикам на плюсовете
в Монтана от единия край до другия се стига за 30 минути максимум пеша, градския транспорт е една маршрутка...ма тф не са плюсове за мене
плюсове - чувстваш се сигурен че няма да те изнасилят или ограбят, въпреки, че се е случвало...има си осветление по улиците, много таксита...
плюс е примерно че има яки пейки на които се пие през лятото..и многооо...
минуси....:
*всички се познават, не можеш спокойно да излезеш без да срещнеш поне 5-6 човека
*заведенията са чалгарски, избор има между 3 заведения, едното от които е долна пропаднала кръчма, в другото не пускат под 18/каквито има в компанията/, третото ми е омръзнало ужасно.
*хората се махнаха...всички отидоха някъде да учат, и ми е самотно
*звееерски много прости селяни....
*прекалено много полиция

Lunatic-
02-27-2008, 17:07
пфахахах..да ви пикам на плюсовете
в Монтана от единия край до другия се стига за 30 минути максимум пеша, градския транспорт е една маршрутка...ма тф не са плюсове за мене
плюсове - чувстваш се сигурен че няма да те изнасилят или ограбят, въпреки, че се е случвало...има си осветление по улиците, много таксита...
плюс е примерно че има яки пейки на които се пие през лятото..и многооо...
минуси....:
*всички се познават, не можеш спокойно да излезеш без да срещнеш поне 5-6 човека
*заведенията са чалгарски, избор има между 3 заведения, едното от които е долна пропаднала кръчма, в другото не пускат под 18/каквито има в компанията/, третото ми е омръзнало ужасно.
*хората се махнаха...всички отидоха някъде да учат, и ми е самотно
*звееерски много прости селяни....
*прекалено много полиция

u vidin e syshtoto
samo deto nqma mn policiq
ama ima qko hazart (tova e +) :D

DjBaloon
02-27-2008, 17:33
Ехх София... само мога да въздишам по града ми,много е добър,нямам думи с които да опиша. Аз лично се чувствам повече от перфектно!

HePeAJIeH
02-27-2008, 18:12
Града ми и околностите му имат доста горяма история и съответно много исторически паметници музеи и забележителности.Шумен не е много населен но мисля чеединствения му минус е че няма много места за излизане и разхождане но като цяло си обичам града :)

bulgarche
02-27-2008, 20:03
развитие?? второ място в Европа??
по какви критерии???
футболни ли??? :lol: :lol:
Футбол...за България сме....бяхме голям отбор. Били сме още по-голям, когато съм бил в течно състояние.

По...хм..инфраструктура ;) Даден беше примера с Берлин, който до толкова е развит, че вече няма на къде. Ако искаш го приемай че до вчера е нямало нищо тук и вече започваме да приемаме еропейски вид...

kuklichka_bg
02-27-2008, 20:08
obijavam golemite gradove shumni neznam mn se kefq moq grad e tihi4ak nqma golemi ulici nito zadrastvaniq spokoina rabota 4ak da te otek4i (sava vapros za ruse) xaxa :} mn se kefq kat hodih vav varna sofiq strahotni gradoovee ima si4ko i sa golemi a ruse kato edno golqmo tiho selo :( :( :( :(

RAWRRR
02-27-2008, 20:13
Виж сега,Аз съм Българче,това че се стига от единия край до другия за 30 минути си е плюс,но градът ти не е толкова индустриално,социално и търговски развит като градовете като София,Пловдив или Варна.

За да е хубав един град,трябва комплекс от фактори,които се самоизключват взаимо,като горния пример:
от една страна трябва да има добре развита промишленост,от друга да е екологично чист,което няма как да стане..
от една страна трябва да има повече население (за работна ръка или туризъм),отдруга страна не трябва да има навалица и задръстванията,които са причинени от големите маси хора и тн...

Затова хубав град,означава такъв който е на златната страна и постига сравнителна хармония между тези фактори.
Такива градове са Големите ,с население над 100 хиляди души,в България те са шест (като изключим София с милион и двеста) : Пловдив,Варна,Бургас,Русе,С тара Загора и Плевен.
Тези 6те са най-приятни за живеене според мен,докато в София не навлезе явлението субурбанизация.
Когато субурбанизацията стане практика и е по джоба на всеки средностатистически човек,София ще стане и най-добрия град за живеене,според мен.

bulgarche
02-27-2008, 20:35
Веско тоя път уби рибата. Шапка му свалям!

Gothique♫
02-27-2008, 21:18
Малък град,не ме кефи всички се познават и квото стане до седмица всеки от познатите ти го знае,но пък за сметка на тва Пловдив е на 18 км и няма проблем :-)

WhiteOneBG
02-27-2008, 21:30
Софиянец - Ловчанлия
Не не съм поредният "селянин" , пришълец В софия , просто майка е ловчанлийка , бащата кореняк софянец :)
Ловеч го обичам повече , за софия е явно има всичко , проблема ( или поне моя проблем ) е градският транспорт
Що се отнася до Ловеч по хубав град за мене няма
Плюсове
Много са
-Сравнително многобройно младо население
-Готини хора
-Хубав град , Покрития мост , римската крепост , вароша
-Лятото привечер мн обичам да се разхождам , града сякаш цъфти ,хем си в провинцията хем не
- Лочанлийки са много красиви :))) (sun)
- Последно , но не на последно място от 10-12ти май КЪДЕ са DMX & DAVID GUETTA а ?!?!

Минуси
- Големи алкохолици бре ( макарче за мене тва не е минус)
- Скъпо е , като за малък град излиза бая скъпо
- Ако не познаваш добре града можеш да се натъкнеш на много неподходящо място в ммного неподходящо време :)

hooliganka89
02-28-2008, 08:42
Pффф,аз съм от село Димитровград,не се бъркайте,че завършва на град,тва е зрителна измама.

Моя град е създаден от комунистите,кво повече да кажа,баба ми е по-стара от града ми :shock: Миналата година,навършихме 66 години...ахахахаха.
Много е мръсно,най-големия пазар е при нас,яко цигани се пазарят на пазара,имаме 3 парка,единия е много хубав ама много не го подържат :x Добре,че е Хасково,да ходим там да си купуваме дрехи,който след първото пране,пак ще стават за носене.Ходим и в Хасково на дискотека,имамхме някви малумни дискотеки в ДГР ама ги затвориха.Не съм доволна.София не я харесвам,има един град който харесвам и тва е Сандански :D

RoyTheReaper
02-28-2008, 11:25
пфахахах..да ви пикам на плюсовете
в Монтана от единия край до другия се стига за 30 минути максимум пеша, градския транспорт е една маршрутка...ма тф не са плюсове за мене
плюсове - чувстваш се сигурен че няма да те изнасилят или ограбят, въпреки, че се е случвало...има си осветление по улиците, много таксита...
плюс е примерно че има яки пейки на които се пие през лятото..и многооо...
минуси....:
*всички се познават, не можеш спокойно да излезеш без да срещнеш поне 5-6 човека
*заведенията са чалгарски, избор има между 3 заведения, едното от които е долна пропаднала кръчма, в другото не пускат под 18/каквито има в компанията/, третото ми е омръзнало ужасно.
*хората се махнаха...всички отидоха някъде да учат, и ми е самотно
*звееерски много прости селяни....
*прекалено много полиция


Когато бях в Монтана, това което ме шокира бяха точно полицаите. Имаше по 2-3 на почти всяка пресечка.

:shock:

OtherDimension
02-28-2008, 11:54
sh3_1s_7h3_0n3, май трябва да се държиш малко по-възпитано
а че изобщо не си гледаш работата е отделна тема

няма какво толкова да ви го хваля града, в който аз живея

bulgarche
02-29-2008, 11:25
Веско тоя път уби рибата. Шапка му свалям!Разгледа ли снимките? Има много интересни снимки и действително има какво да се види!
Не знам. Гледах някакви снимки, май от теб беше линка, и определено много ми хареса. Аз съм идвал...2 пъти и 1 път само минах през града. Ама преди и след концерта, или след оназ тежка вечер (когато спахме у вас), познай колко съм разглеждал

DisciplineAndOrder
03-01-2008, 06:16
за столицата не може да се каже,че е най-хубавият град за живеене.

Madness
03-01-2008, 06:24
Всъщност Видин е тъп гаден смотан мръсен град...
Няма нищо...кафета...има няколко сичките се превърнали в некви чалгарски сборища.Дискотеки,не че ще ида,ама и те са чалгарски сборища...
Парка на Дунава става...има някви дупки там...освен ако сичко не е задръстено от баби и дядовци(ебаси имам чуството че тука бабите са 5 пъти повече от другите хора).И общо взето най-забавното тука е като излезеш някъде да си намериш симпатична пейка/дупка/...може и на капията да се насадиш отгоре...или на дунава(ако не е залял половината парк хаха)...
Най-якото е Баба Вида :smt007 ...особено вечер като светнат лампичките е страшно яко е така да си седиш и да го гледаш...
Всъщност града е адски красив нощем (:

Pedigree
03-01-2008, 06:45
Харесвам града си,има много забележителности.Супер яко е да се разхождам из Самоводската чаршия или да крача гордо из Царевец.
Има няколко заведения,в които мога да си кисна постоянно и няма да ми омръзне.Има места,на които мога да седна с добра компания и да си говорим,без да има кой да ни притесни.Най-много обичам,когато дойде пролетта и майките започнат да излизат в парка с децата си,а аз стоя на някоя пейка и им се радвам. :)


Ето малко снимки :-) :


http://images.ibox.bg/2006/09/21/10156/430x294.jpg



http://georgi.unixsol.org/mypics/tarnovo2007/tn/20070908-124819.jpg



http://partymania-bg.com/files/1.jpg


http://www.stranopriemnica.com/img/charshia.jpg



Обичам Велико Търново! :)

Briseis
03-01-2008, 10:13
Аз съм от малък град.
Не ми харесва особено много, но си го обичам.
Вярно няма дискотека, но има доста приятни кафенца.
Обаче хоратата със селски манталитет.
И имат много предразсъдъци.

Напоследък забелязвам развитие на инфраструктурата и строителството.
Разбира се, увеличават се и възможностите за развитие.
А най-големия плюс на града е, че е на 7 км от Велико Търново 8-)

Много обичам, когато вън е топло и слънчево да се разхождам към Камъка и Хижата. 8-)

Най-голямата трагедия за града ни:
# 1922 г. - В Г.Оряховица за пръв път е открит Мострен панаир
# 1925-32 г. - Г.Оряховица е средище на международен Мострен панаир
# 1932 г. - Горнооряховския панаир се премества в Пловдив

Иначе много харесвам Пловдив, Смолян, Варна, Русе :-)

w0sh
03-01-2008, 10:19
Еми.
Морето сините вълни. Пясъка в косите, голите жени....

Па Варна моята първа и последна любов.

kico
03-01-2008, 10:27
6e kaja samo Sandanski koito e idval znae za kakvo govorq ;) samo e lo6oto 4e grade e malak i horata si nemat rabota i samo klukarat ;)

w0sh
03-01-2008, 10:36
6e kaja samo Sandanski koito e idval znae za kakvo govorq ;) samo e lo6oto 4e grade e malak i horata si nemat rabota i samo klukarat ;)

Аз иам рода в сандански.
Братовчед ми там се казва Асен... иначе се води некъф Dj Sensi

DisciplineAndOrder
03-01-2008, 13:27
Харесвам града си,има много забележителности.Супер яко е да се разхождам из Самоводската чаршия или да крача гордо из Царевец.
Има няколко заведения,в които мога да си кисна постоянно и няма да ми омръзне.Има места,на които мога да седна с добра компания и да си говорим,без да има кой да ни притесни.Най-много обичам,когато дойде пролетта и майките започнат да излизат в парка с децата си,а аз стоя на някоя пейка и им се радвам. :)
Обичам Велико Търново!

ооо,и аз обичам Велико Търново!
Даже може да се каже,че съм наполовина търновка,тъй като баща ми е родом оттам...

страхотен град,смятам,че е най-хубавият български град,заедно със Пловдив и Стара Загора