PDA

View Full Version : Малко помощ, че съм много зле...



love_sdv
05-19-2007, 20:47
И така.. знам, че на повечето ще ви прозвучи даже нелепо... ама какво да се прави... Някой би ли ми обяснил разликата между Емо, Скриймо, рок, алтернативен рок, Хардрок, Пънк.... за още не се сещам, щото се опитах сама, ама честно казано някои песнички, окачествени като различни по стил, ми звучат подобно... Много мерси, наистина, ч се чувствам наистина много невежа :)

love_sdv
05-19-2007, 20:57
:-D :-D :-D
абе и на мен все едно и също ми идва... ама все трябва да има разлика... хората се убиха да спорят и да се карат кое било алтернативен рок и кое скриймо...

Sunny_stz
05-19-2007, 21:17
Амии хардрока си е по-твърд,по името може да се досетиш,пънка е стил по-леки парчета като Green day,Blink 182,Sum 41 и т.н. :)

Polikarpa
05-19-2007, 21:24
Едно и също нещо ,но с различни имена :lol: :lol: :lol: :lol:


Абе млъкни,че ще те ритам.Ама няма да те ритам с патъчки на черно бели квадратчета,а с кубинки



Амии хардрока си е по-твърд,по името може да се досетиш,пънка е стил по-леки парчета като Green day,Blink 182,Sum 41 и т.н. :)


и тебе ще ритам :twisted:

_donna_
05-19-2007, 22:01
слушай сега ..

хард рок-а е религия.
другото е гей.

= )

Shadow_Walker
05-19-2007, 22:15
И така.. знам, че на повечето ще ви прозвучи даже нелепо... ама какво да се прави... Някой би ли ми обяснил разликата между Емо, Скриймо, рок, алтернативен рок, Хардрок, Пънк.... за още не се сещам, щото се опитах сама, ама честно казано някои песнички, окачествени като различни по стил, ми звучат подобно... Много мерси, наистина, ч се чувствам наистина много невежа :)Съветвам те да чуеш музиката, защото със думи нищо няма да се обясни....
Алт Рок са Lostprophets (поне последния албум), Hinder
Пънк - Anti Flag, Rancid
Хардрок - Guns N' Roses, Bon Jovi
Имо, Скриймо...ам не му разбирам явно много :evil: но Silverstein и Alesana ги считам за част от тези жанрове.

pecata
05-19-2007, 22:57
И така.. знам, че на повечето ще ви прозвучи даже нелепо... ама какво да се прави... Някой би ли ми обяснил разликата между Емо, Скриймо, рок, алтернативен рок, Хардрок, Пънк.... за още не се сещам, щото се опитах сама, ама честно казано някои песнички, окачествени като различни по стил, ми звучат подобно... Много мерси, наистина, ч се чувствам наистина много невежа :)

EMO - Музика с много чувства, вокалистите и тн... често реват на сцената ! ХАХАХАХ :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 - пълен шит дет се вика... но е чувствена музика от последните години модерна дори. МУЗИКА БЕЗ ИДЕОЛОГИЯ !

Скрииймо - Това е като ЕМО-то но е по "хардкор" ако може да се нарече така... щото педалите немогат да са хардкор :::

Рок - Това е истинската музика, от някаде 50-60 години когато се заражда в Америка... няма да ти казвам групи... щото не е за хора които неразбират, и се пак няма нищо общо освен звученето с по горните стилове които са съвсем нови... Цък тука да видиш един от най големите рокаджии в света на всички времена ! (http://www.rokyerickson.net/index_main.html)

Алтернатив рок :-D АхахаАхаха.... тва е нещо от сорта на тъпата лигла Avril Lavigne...няма смисал да обяснявам просто музика докато сера в кенефа... тая музика е адски тъпа, безмислена... и незнам какво още. Тя е нещо като българската чалга :smt012

Хардкор-а и в часност... се има в предвид хардкор пънка... (защото има много други хардкорове... ) но като кажеш хардкор обикновенно се има в предвид това.
Се тая, та той е един нов вид пънк музика от началото на 80 години на 20 век.... тогава се е появил вече така наречения "Old school" Хардкор... (който на мен лично много ми харесва) благодарение на стрийт пънка и тн.. в момента е доста еволюирал, като е зел доста от "метала" (който според мен не е музика но се тая) и е станал не чак толкова пънк както в началото и може би вече се е отделил от пънка и е станал самостоятелен стил музика... като е зел малко от тия 2 звучения... се тая не съм много сигорен обаче за това от метала... поне някой банди зимат малко.... Има и разни банди от сегашните години които правят олд скуул хардкор като Cheap Sex които са доста добри..

Пънк Той се заражда междо края на 60 и началото на 70 години на 20 век... доста жива и енергична музика като за корени използва Рока, в началото са го наричали Rebel Rock и тн... друи наименования са и пънк-рок... но той е и отделен по първоначален стил, щото сегашния пънк е доста променен... а и може да се спори доста кое какво е точно...
Това е музиката която заражда и хардкора и 2та стиал са изпълнини с много идеология и революционни текстове и лирики... тази музика не е за простия народ и ТЪПИТЕ ПОЗЙОРИ !!! Забранена е за пози... но се намират и такива за жалост... мамицата им !


Тва е с 2 думи отговор на твоя въпрос мога за всеки от тия стилове да говора с часове, а и за още стотици подстила и тн... но ме мързи в момента !


----


ДО колкото това че мислите blink 182, simple plan и тн.. за ПЪНК групи и музика - начукайте си го в гъза ! Това е POP музика с малко пънк звучене... и незабравяйте деца - всичко което го дават по MTV е лайно ! Никоя истинска група няма да се унижи да е дават по MTV !!!

Shadow_Walker
05-19-2007, 23:22
Алтернатив рок :-D АхахаАхаха.... тва е нещо от сорта на тъпата лигла Avril Lavigne...няма смисал да обяснявам просто музика докато сера в кенефа... тая музика е адски тъпа, безмислена... и незнам какво още. Тя е нещо като българската чалга :smt012

:lol: Аврил-Алтернативен рок?Ти чуваш ли са :lol: Аврил е ПОП-рок.

А пък имото-явно някои хора не са чували тру имо и се правят на интересни.

pecata
05-19-2007, 23:27
Алтернатив рок :-D АхахаАхаха.... тва е нещо от сорта на тъпата лигла Avril Lavigne...няма смисал да обяснявам просто музика докато сера в кенефа... тая музика е адски тъпа, безмислена... и незнам какво още. Тя е нещо като българската чалга :smt012

:lol: Аврил-Алтернативен рок?Ти чуваш ли са :lol: Аврил е ПОП-рок.

А пък имото-явно някои хора не са чували тру имо и се правят на интересни.

Имото толкова много заимства и толквоа страда от липса на оргиналност.. че няма смисал

05-20-2007, 18:17
Едно и също нещо ,но с различни имена :lol: :lol: :lol: :lol:


Абе млъкни,че ще те ритам.Ама няма да те ритам с патъчки на черно бели квадратчета,а с кубинки



Амии хардрока си е по-твърд,по името може да се досетиш,пънка е стил по-леки парчета като Green day,Blink 182,Sum 41 и т.н. :)


и тебе ще ритам :twisted:
Аре престани с твоите кубинки ма краво! Писна ми да налагаш на форумци че си пънкарка. Деба простата пача дебааа. Ти за мен не си нищо повече от позьор! И то мизерен! Ако има нещо достатъчно тъпо за един пънкар това е да претендира че е такъв наистина и да налага постоянно това на обществото около него :smt013 толкова си тъпа че не мога да те гледам вече. Престани да се правиш на пънкарка и да позираш ясно ли ти е курво?!