PDA

View Full Version : Две Темички



ninsy
05-20-2007, 09:59
така ..трябват ми две темички ..надявам се някой да помогне

1 История слвавянобългарска - първо произведение на българското възраждане.
2 ПАИСИЙ ХИЛЕНДАРСКИ срдновековен монах или ренесансов будител.
:?

05-20-2007, 10:06
pogledni v pomagalo . com tam ima nqkoi raboti koito mogat da ti pomognat

05-20-2007, 10:06
pogledni v pomagalo . com tam ima nqkoi raboti koito mogat da ti pomognat

ninsy
05-20-2007, 10:12
гледах там намерих разни теми от които измъкнах по някое друго изречение ,но немога да дам тем от 5 изречения..
За това питах тук ако някой знае нещо по-конкретно

Jessika_MG
05-20-2007, 11:54
А ти какво трябва да правиш по тези теми? Цели съчинения ли ? Есе нещо?
Темите не са трудни, готови и аз нзн къде може да намериш, но предполагам изреченията които си намерила трябва да са те насочили в някаква посока... Дай малко повече информация за това, което си намерила и това, което ти искат. Може да разтеглим малко локуми и да скалъпим нещо 8)

ninsy
05-20-2007, 14:05
А ти какво трябва да правиш по тези теми? Цели съчинения ли ? Есе нещо?
Темите не са трудни, готови и аз нзн къде може да намериш, но предполагам изреченията които си намерила трябва да са те насочили в някаква посока... Дай малко повече информация за това, което си намерила и това, което ти искат. Може да разтеглим малко локуми и да скалъпим нещо 8)

ами искат лис..Аз съм намерила някакви съвсем орентивовачни изреченийца.
" С Паисий Хилендарски и неговата “История славянобьлгарска” започва епохата на бьлгарското Вьзраждане. Това е епохата, когато бьлгариньт се осьзнава като бьлгарин. Борбите за национално освобождение навлизат в нов етап.
“История славянобьлгарска” е истинско всенародно четиво – нещо невиждано и неповтаряно в бьлгарската култура от Вьзраждането насам. Пьрва тя показва на бьлгарите, че са имали славно миналo. Патриотичният елемент не просто печели,a грабва читателите."

"Подобно на своите ренесансови предходници, Паисий обрьща погледа си кьм миналото, за да тьрси там идеали, упование и надежда.
Преди всичко той си стреми да пробуди националното чувство, мисьлта за принадлежност кьм бьлгарския нарад. В името на тази цел той атакува тези, които се срамуват от своя род. И като припомня, че бьлгарите са имали царство и господство, че са били славни и че макар сега да са бедни, те са достойни за уважение. "

ninsy
05-21-2007, 08:48
Може да заключите темата :)
мерси за помощта на Jessika_MG :-)