PDA

View Full Version : противозачатъчни таблетки HELP



05-20-2007, 11:31
здравейте милички, преди 2 дни ми дойде и всичко си беше нормално,трябваше тогава и да започна да пия въпросните хапчета, само че като изпих първата таблетката,след което цикъла почти спря. Това нормално ли е? Някои пил ли е скоро такива хапчета и как ви действат на вас?
Благодаря предварително
:-)

`Death`Whore``
05-20-2007, 11:32
Може би не е повлияла таблетката, случва се менструацията да е по-кратка. И не, не е нормално. Бтв, започват се на първия ден на менструацията...

05-20-2007, 11:34
еми мда, аз си започнах на първия ден на менстряцията, точно както лекаря ми каза, изпих я вечерта на същия ден, и на сутринта все едно че вече бях 5 ден, а не 2 ден..

`Death`Whore``
05-20-2007, 11:36
Консултирай се с него...аз не помня как беше, когато ги започнах, но през цялото време, когато ги вземах, финтивната ми менструацията беше най-много 3 дни.

05-20-2007, 11:38
извинявай за вероятно тъпия въпрос, но какво е финтивна менструация

`Death`Whore``
05-20-2007, 11:41
Това е кървенето, което се появява точно на 28 дни, когато жената е на противозачатъчни. Поне при повечето отделяне и изхвърляне на яйцеклетка няма, но половите органи трябва да се прочистят и се появява кървене. Това е фиктивната менструация /написала съм го по грешка с "н"/.

05-20-2007, 11:49
ясно, благодаря ти много за отговора. Аз всъщност аз все още имам менструация, но не е толкова обилна както обикновенно. Дори първият ден като ми дойде преди да изпия таблетката, си беше напълно нормална, както обикновенно, просто вечерта като я изпих и някакси изключително намаля. Най-добре е вероятно да изчакам да свърши и дда се консултирам с лекаря ми. Питам защото на опътването на опаковката пише, че когато човек за първи път започва да пие подобни медикаменти, е нормално да има разни "аномалии", тъй като настъпва хормонален дисбаланс в организма, и е необходимо време на тялото да свикне...но щом не е нормално, ще изчакам да свърши и ще отида на лекар

05-20-2007, 18:19
nqkoi drug znae li ne6to po vyprosa, pls kajete

batkodoki
05-20-2007, 21:22
здравейте милички, преди 2 дни ми дойде и всичко си беше нормално,трябваше тогава и да започна да пия въпросните хапчета, само че като изпих първата таблетката,след което цикъла почти спря. Това нормално ли е? Някои пил ли е скоро такива хапчета и как ви действат на вас?
Благодаря предварително
:-)

ужас!.............

кога ще се научите, че БЕЗ УКАЗАНИ ПОЛ&ВЪЗРАСТ + ТЪРГОВСКОТО НАИМЕНОВАНИЕ на препарата, който вземате + статуса ви, най-общо /от колко време водите активен полов живот, вземали ли сте други хормонални контрацептиви досега, ползвали ли сте ПОСТИНОР и подобни, имате ли проблем с т.н. "бяло течение"....etc../ всякакви съвети са по-скоро рискови и категорично НЕВЕРНИ!

а след горният пост следват 5-6 "компетентни" съвета давани "на сляпо", ей така за идеята.....УЖАС!

`Death`Whore``
05-20-2007, 21:35
Мненията ми не са некомпетентни, вземала съм противозачатъчни доста време и говорех принципно.

batkodoki
05-20-2007, 21:57
Мненията ми не са некомпетентни, вземала съм противозачатъчни доста време и говорех принципно.

КОМПЕТЕНТНОСТА е резултанта на задълбочени всестранни медицински познания подкрепени с големи, двойнослепи, правилно радомизирани и плацебо контролирани научни проучвания.

личният опит може да се впише, но никога не предопределя статистически значимите правилни поведенчиски и терапевтични изводи!

krem4et0
05-21-2007, 06:52
Аз пък понеже исках да ми се прочисти организма, ги почнах на 3-тия ден мисля първата опаковка. то пише че може, но трябва да се ползват презервативи 1 седмица, защото те нямат още ефект. И ми спря на следващия ден. А аз съм такава, че като не пия противозачатъчни, не ми спира ама изобщо или най-много 2-3 дни месечно нямам кървене.

`Death`Whore``
05-21-2007, 06:57
Добре, съглсна съм, но това значи, че целият раздел е бесмислен.

Irinchety
05-21-2007, 13:20
abe specialno teq neshta sa strogo individualni i za tva ako imash nqkvi samneniq ili pritesneniq nai dobre idi dai 10 lv za ginekolog shtot tva e chovekka det nai tochno shti kaje koe e normalno i koe ne :D

05-21-2007, 22:31
`Death`Whore`` благодаря ти много, че беше първата която ми отговори

krem4eto явно и при теб е станало като при мен. А отностно "неточния" коментар на определени лица, пия хапчетата по лекарско предписание, предписани са ми с рецепта, не си правя сама рецепти. Просто реших, че не е лошо да питам и вие какво мислите по въпроса.
кременчето при мен стана по горе долу същия начин, дойде ми...всичко наред изпих го и ми спря на другия ден, иначе си записах час за лекар и ще отида, просто ми беше интересно и вашето мнение.
Още веднъж мн благодаря, на всички, което отговориха нормално на въпроса ми без упреци.