PDA

View Full Version : Zineryt - лекува акне - въпрос ?



05-20-2007, 22:00
Преди около половин година ходих на кожен доктор. И той ми предписа това лекарство, ето снимка да се сетите ако някой не го знае: xs.to/xs.php?h=xs215&d=07200&f=zineryt.jpg Каза че ще има ефект след 3 месеца някаде. Ползвах го 3 месеца, като чели имаше някакъв ефект, но проблема си ми остана, пъпки ми се появяват още! Бях го спрял за месец и нещо и сега пак го ползвам, но не може да ми излекува акнето! Дайте ми съвет добро ли е това лекарсто и защо не ми помага. Струва 12 лв някаде и се ползва 1мес майче след смесване на сместа. Това му е годноста. Четох една тема, кадето се питаше добро ли е това което го рекламират по тв-то "лептен" и там доста хора са писали, че Skinoren било хубаво лекарство, така ли е ? Дали ще ми помогне? Незнам вече какво да направя за да си излекувам кожата на лицето. И ми е малко мазна, и то става една... ползвам една козметика за почистване на лицето (гел). Но то това не помага за акнето. Ако някой може да ми помогне по някакъв начин или да ми даде съвети ... давайте. Между другото на 18 съм.

vivian
05-21-2007, 07:14
az polzvah Aknerin,to sadarja sa6tiqt antibiotik,kakavto se sadarja i v Zinerita.razlikata e 4e Zinerit e po-silen i se izpolzva za po-seriozni problemi s akneto.na men mi podeistva dosta dobre.na vseki mu deistva razli4no lekarstvo.imam priqtelka koqto polzva6e Zinerit i ne i pomogna.prosto vseki ima razli4na koja i tr da izpolzva mn produkti,dokato otkrie koi to4no mu deistva nai-dobre.
polzvala sam i Acne out i to sa6to mi deistva6e dobre.

mechtaq_za_teb
05-21-2007, 07:23
Mi az sam 4uvala 4e Zinerit e pomognal na dosta hora,Skinoren sa6to.No 6tom na teb ne ti e pomognalo zna4i ne e za tvoqta koja.Moq syvet e da otidesh na drug lekar i da se konsultirash otnovo.

05-21-2007, 09:30
Ами аз ще отида, но дали не може да се вземе нещо като проба от някоя пъпка или нз и да се направят иследвание, за да се разбере кое лекарство би ми подействало най-добре! Защото не мога да се надявам на всяко едно по 3 месеца и накрая пак да имам пъпки! Аз си мислех да отида на козметик, да ми почисти лицето и да ми препоръча някоя друга козметика за почиатване или за нещо друго, но се опасявам малко, че от многото стискане и т.н. няма да има мн. добър ефект след това.(поне така съм чувал, а и друго ... ефекта бил за няколко дена после пак ти излизат и пак същото...)
Баба Ванга е писала в своите лекартсва ... "АКНЕ - Правят се компреси на лицето преди лягане с памучна кърпа, натопена във вода от сварена маточина, сапуниче и черен бъз." Вие какво мислите заслужава ли си да се пробва :roll:

kef4e_f4e
05-21-2007, 12:13
Ами аз ще отида, но дали не може да се вземе нещо като проба от някоя пъпка или нз и да се направят иследвание, за да се разбере кое лекарство би ми подействало най-добре! Защото не мога да се надявам на всяко едно по 3 месеца и накрая пак да имам пъпки! Аз си мислех да отида на козметик, да ми почисти лицето и да ми препоръча някоя друга козметика за почиатване или за нещо друго, но се опасявам малко, че от многото стискане и т.н. няма да има мн. добър ефект след това.(поне така съм чувал, а и друго ... ефекта бил за няколко дена после пак ти излизат и пак същото...)
Баба Ванга е писала в своите лекартсва ... "АКНЕ - Правят се компреси на лицето преди лягане с памучна кърпа, натопена във вода от сварена маточина, сапуниче и черен бъз." Вие какво мислите заслужава ли си да се пробва :roll:Tova sas kompresite sam go polzvala i 4esno da ti kaja nqma6e po4ti nikakav efekt.Qvno lekarkata pri koqto si hodil ne e ulu4ila lekarstvoto,koeto e nai-podhodqshto za tvoqta koja.Az sa6to sam hodila na lekar,i dori sega hodq.
Trqbva da znaesh 4e pri takav problem le4enieto ne trqbva da e samo vanshno,a i vatreshno!!!Tq izpisa li ti neshto,koeto da piesh?
Sashto taka ot zna4enie e tova da ne prekalqvash s shokolada,sladkite ne6ta,maznoto,bezalkoholnoto!Trqbva da se qdat mn plodove i zelen4uci za pro4istvane.
Az moga da ti kaja neshto,koeto napravih na svoq glava,ot koeto imashe strahoten efekt.Maika mi be6e pro4ela v edna kniga 4e Koprivata pro4istva organizma i e mn podhodqshta pri Akne.Pravih si 4ai ot prqsna kopriva vseki den i pieh po 4-5 4ashi.Tova si e napravo 4udo.Tq pro4istva,i taka ti se premahvat i papkite.Garantiram ti 4e ako opitash 6te zabelejish efekt sled 2-3 dni.
I vse pak ako iskash probvao tova koeto ti kazah,no spri s tozi Zinerit.Az sam go probvala i na mene vmesto da mi podobri sastoqnieto,go vloshi,zashtoto prosto ne e za moqta koja.Mojesh da smenish lekarq...Aide kasmet! :mrgreen:

05-21-2007, 14:03
Това с копривата го знам. И уж пия, но не много редовно и то по 2 чаши на ден някаде. Но мисля да го продължа по сериозно. А и ефекта по принцип настъпва след доста продължителна употреба месец, два ...
А това с компресите, каква лекарка бе :) Не видяли какво сам написал. Това е рецепта на баба ВАНГА!!! И все си мисля, че ще помогне, все пак това е баба Ванга не кой да е ... !!!

kef4e_f4e
05-21-2007, 19:36
Това с копривата го знам. И уж пия, но не много редовно и то по 2 чаши на ден някаде. Но мисля да го продължа по сериозно. А и ефекта по принцип настъпва след доста продължителна употреба месец, два ...
А това с компресите, каква лекарка бе :) Не видяли какво сам написал. Това е рецепта на баба ВАНГА!!! И все си мисля, че ще помогне, все пак това е баба Ванга не кой да е ... !!!Tova s koprivata s po 2 4a6i nqma da stane.I az sam pila po 2 i nqmashe efekt.Trqbva da uveli4i6 koli4estvoto i da ne propuskash den.I efekta nqma da nastapi sled edin dva meseca a mn po-skoro.
Sega za kompresite...maika mi q nameri tazi sa6tata recepta ot Baba Vanga,e ne mi pomogna.Shtom smqtash 4e 6te ti pomogne probvai.Na vseki 4ovek razli4nite ne6ta vliqat po razli4en na4in.

05-21-2007, 21:40
дали не може да има някаква вреда, ако пия само коприва. Защото тя съдържа желязо и може да се получи нещо, като "пренатрупване" знам ли ... Но това с копривата както ти казваш до каква степен помага, само облекчава ... или лекува ?

kef4e_f4e
05-22-2007, 03:12
дали не може да има някаква вреда, ако пия само коприва. Защото тя съдържа желязо и може да се получи нещо, като "пренатрупване" знам ли ... Но това с копривата както ти казваш до каква степен помага, само облекчава ... или лекува ?Ako si seriozen i go piesh redovno kakto trqbva i v kakvoto koli4estvo trqbva lekuva.Tova za koprivata 1-vo maika mi beshe go namerila,sled meseci az go namerih v internet i tam pi6e6e 4e e adski polezno no v golemi koli4estva.E naistina e taka.Po nikakav na4in ne moje da ti navredi.

~egoistiC~sister
05-22-2007, 08:17
АВОН...Там има тампони за лице и някъф коректор с чаено дърво...ефикасни са

05-22-2007, 12:55
а знаеш ли колко горе-долу трябва да испивам на ден? 1 литър достатъчно ли е. И имали значение начина на употреба, смисал защото аз някой път като не ми се пие много и вземам чашата и на 3-4 глътки я испивам :) А и още нещо ... преди ядене ли трябва да се взема или няма значение :)

kef4e_f4e
05-22-2007, 18:58
а знаеш ли колко горе-долу трябва да испивам на ден? 1 литър достатъчно ли е. И имали значение начина на употреба, смисал защото аз някой път като не ми се пие много и вземам чашата и на 3-4 глътки я испивам :) А и още нещо ... преди ядене ли трябва да се взема или няма значение :)Po 1 l e dostata4no.Nqma zna4enie dali e sled ili predi qdene.I nqma da e zle da go piesh na glatki,a ne navednyj ;) aide kasmet i da kajesh dali ima efekt :) Vypreki 4e sam ubedena 4e tova shte ti pre4isti organizma i ot tam i akneto.

05-23-2007, 14:38
а какво значение има дали ще го пия на глътки или на веднъж... нали все на едно и също място отива ;)

PeAcH
05-23-2007, 14:43
Да и аз го ползвах и мога да кажа че имаше ефект!!!!!!

05-23-2007, 20:43
кое си ползвала зинерита ?

Angel_Girl
05-23-2007, 22:01
Аз също ходих на кожен лекар и тя ми изписа Zineryt и Сконорен крем, но ми предписа и някакви лекарства за пиене, също и някакъв измиваш гел на Neutrogena.
На мен ми помагат, но както казаха по горе на всеки човек различни неща му дейтсват добре.

Presley
05-23-2007, 22:16
Эинеритът не е никак ефикасен.Но все пак раэлично е при всяка кожа.

06-06-2007, 13:03
На мен пък скинорен-а не ми помогна. Реших и аз да ползвам зинерит - първата седмица не ми се появяваха пъпки, обаче и кожата ми като че ли беше в застой - въобще не се регенерираши и старите пъпки не изчезваха. След това за няколко дни стана добре и оттогава няма ефект :cry:
Нямам думи просто... от 9 години ползвам каква ли не козмети и пак имам пъпки!
Момче на 19

П.П. И все пак... Да ви кажа каква е най-добрата формула, която съм открил засега - измивен крем Boreade Cream-Levante на Новидерм, лосион Cleansing Lotion на Rose Българска роза-Карлово и мазило/което трябва да се сменя задължително/. Освен това ограничих до край майонезата, шоколада и мазното месо.

УСПЕХ!

06-10-2007, 21:03
ooo i az izpolzvah tva,ama kato 4e li ni6to ne mi pomogna,nz i az imam problem s akneto,na lekar hodih,kvo li ne mi kupuvaha ama nqa efekt :smt010

07-26-2007, 12:55
zineryt-a deistva, no trqbva da se vtriva v kojata a ne samo da se pochistva, za da moje da podeistva, sushto taka za horata s mazna koja kato men moga da im preporycham da se miqt po 2-3 puti na den s soda, hem omekotqva, hem ima piling efekt, az sum durto magare, ama ako si narusha rejima i nqmam vuzmojnost chesto da si pochistvam liceto pupchasvam kato teen :(

vra4ka
07-26-2007, 13:24
Нормадерм на Виши! Гаранция за успех за 1 месец! Опитай! ;-)

belerofone
07-28-2007, 15:41
Специално за Зинерита ...антибиотика който се съдържа внего ЕРИТРОМИЦИН е адски силен и кожата бързо привиква към него....Затова не ти помага....Аз ползвам втора опаковка след една година чак и ефекта пак е малък.....
Това което ти предлагам е да го замстиш с ХЛОРНИТРОМИЦИН.....Към 2 лв.от аптеката...ЗАпочваш с половин или 1 хапче в опаковка спирт.....Караш месец почиваш месец и увеличаваш с едно хапче всеки следващ път....Мажи си го след като се бръснеш ако ползваш обикновено ножчи и пяна....Ползвай глицерин за лице.....
От мен УСПЕХ...

_`SoMeThInG_StRaNgE`_
07-28-2007, 16:22
Ами аз в момента го ползвам иии съм много доволна!!! \:D/ :smt016

07-28-2007, 17:51
а зинерита само све4ер ли се маже или и сутрин?и след това може ли да се нанесе крем хидратиращ ,че кожата ми е суха

MostHated
07-31-2007, 13:01
аз пък бях на морето и от слънцето и солената вода пъпките исчезнаха. Също така и ползвам 1 серия на гарниер

07-31-2007, 13:15
bebe6ka pudra mu e maykata :wink:

roskbbb
08-01-2007, 09:28
zineryt-a pomaga ! E, pone na men mi pomogna samo che trqaa se polzva po vechko vreme :}

fdream
08-01-2007, 21:13
Az sam polzvala sineryt dori i v momenta pak go polzvam i sam dosta dovolna, no parviq pat lekarq mi izpisa i antibiotik doksiciklin mislq 4e be6e :roll: i az mnogo dovolmna pone za sega, a ina4e znam 4e i marlq napoena s mineralna voda postavena varhu liceto i otgore nastargan kartof sa6to pomaga ako govorim za doma6ni recepti :wink:

08-02-2007, 05:56
Преди около половин година ходих на кожен доктор. И той ми предписа това лекарство, ето снимка да се сетите ако някой не го знае: xs.to/xs.php?h=xs215&d=07200&f=zineryt.jpg Каза че ще има ефект след 3 месеца някаде. Ползвах го 3 месеца, като чели имаше някакъв ефект, но проблема си ми остана, пъпки ми се появяват още! Бях го спрял за месец и нещо и сега пак го ползвам, но не може да ми излекува акнето! Дайте ми съвет добро ли е това лекарсто и защо не ми помага. Струва 12 лв някаде и се ползва 1мес майче след смесване на сместа. Това му е годноста. Четох една тема, кадето се питаше добро ли е това което го рекламират по тв-то "лептен" и там доста хора са писали, че Skinoren било хубаво лекарство, така ли е ? Дали ще ми помогне? Незнам вече какво да направя за да си излекувам кожата на лицето. И ми е малко мазна, и то става една... ползвам една козметика за почистване на лицето (гел). Но то това не помага за акнето. Ако някой може да ми помогне по някакъв начин или да ми даде съвети ... давайте. Между другото на 18 съм. Az puk polzvam lepten mi pomogna mn burzo. Znam che povecheto hora ne vqrvat na takiva reklami, ama naistina dejstva. Pri mene izcheznaha za okolo 19 dni, ama tva zashtoto ne se mazah redovno a inache efecta e mnogo dobur y naj-vajnoto -burz. :wink:

08-03-2007, 08:01
Аз съм ползвала именно това лекарство (зинерит) и мога да кажа,че е единственото,което ми помогна...Преди имах много пъпки и ползвах каква ли не - всякакви лосиони от Avon,TeeN cleaN и како ли още не и мога да кажа съвсем спокойно ,че от тях ми излизаха даже повече пъпки...А "зинерит" го ползвах около два месеца миналата година ,мисля че два пъти на ден(не помня как беше) и месец след като почнах да го иползвам пъпките ми намаляха и накрая изчезнаха съвсем...То си зависи и от кожата,но все пак се надяам че ще ти помогне и на теб :)

ШоКоЛиЗиРаН
09-06-2007, 07:46
така и аз имам един въпрос за това лекарство, понеже спориме с един приятел ... лекар ми каза, че трябва да го ползвам месец и половина и да го спра, на мен ми остават 2 дни още, но имам доста от лекарството та спора с тоя приятел, че за тоя 1 месец и половина не е казано че трябва да свърши лекарството, а просто толкова време да се използва, а той : не щом за един месец и половина е казано значи за толкова трябва да свърши. Та кой е прав ????? :-s

NeDkY
04-23-2008, 14:17
Zineryt съм ползвал и Acne Out също и на AVON различни CLEANER-и.
Zineryt има ефект,Acne Out кремчето много ми помага,а продуктите на AVON,освен че изчиства кожата от мръсотия и я прави мека-пъпки не маха :).Мия си лицето със Триклобактер.Във 250 мл вода се слагат 2 супени лъжици Триклобактер-почиства мазнотията,ама на следващия ден..пак мазно :o.Проблема вече не ми са "белите връхчета",ами некви други пъпки.Появяват се рядко по 1-2,ама като се появят :lol: ,стават твърди,пълни с нещо като вода,след ден-два хваща голяма коричка и до седмица ги няма...Проблем си остава и мазното лице,не знам ко да го правя вече .. :(

6DBK
04-23-2008, 16:11
Zineryt го ползвам аз и е перфектно макар че нямам сериозни проблеми с акнето ;) Не съм пробвал други но Zineryt помага :) само дето за някои може да е скъпо (12лв.) за други не :-P

s1NNer
04-23-2008, 16:52
Зинерита е най-ефикасен според мен ! Обаче за да има ефект трябва постоянство !!!

if4etU_bLg
04-23-2008, 17:41
така и аз имам един въпрос за това лекарство, понеже спориме с един приятел ... лекар ми каза, че трябва да го ползвам месец и половина и да го спра, на мен ми остават 2 дни още, но имам доста от лекарството та спора с тоя приятел, че за тоя 1 месец и половина не е казано че трябва да свърши лекарството, а просто толкова време да се използва, а той : не щом за един месец и половина е казано значи за толкова трябва да свърши. Та кой е прав ????? :-s
И аз точно това искам да питам,защото утре изтичат тия 5 седмици,в които лекарството е в срок според упътванети.И сега се чудя дали да продължа да го ползвам..или? :? И не е вярно,че за този период от време свършва,аз го ползвах редовно,а имам още доста.

Carmen_Kass
04-23-2008, 18:20
В момента ползвам Зинерит в комбинация със Скинорен и мога да кажа,че резултатите са Перфектни.Само че има и малка подробност.Едно че си третирам кожата с тях,ходя и на физиотерапия, т.е вкарване на лекарства с ултразвук в дълбочината на кожата.
Но като цяло съм много доволна от комбинацията Зинерит+скинорен

NeDkY
04-23-2008, 18:36
така и аз имам един въпрос за това лекарство, понеже спориме с един приятел ... лекар ми каза, че трябва да го ползвам месец и половина и да го спра, на мен ми остават 2 дни още, но имам доста от лекарството та спора с тоя приятел, че за тоя 1 месец и половина не е казано че трябва да свърши лекарството, а просто толкова време да се използва, а той : не щом за един месец и половина е казано значи за толкова трябва да свърши. Та кой е прав ????? :-s
И аз точно това искам да питам,защото утре изтичат тия 5 седмици,в които лекарството е в срок според упътванети.И сега се чудя дали да продължа да го ползвам..или? :? И не е вярно,че за този период от време свършва,аз го ползвах редовно,а имам още доста.

ако спрете,може пак да ви се появят,така че продължавайте да си го ползвате ;).Не виждам какъв отрецателен ефект може да има :П

6DBK
04-24-2008, 04:00
така и аз имам един въпрос за това лекарство, понеже спориме с един приятел ... лекар ми каза, че трябва да го ползвам месец и половина и да го спра, на мен ми остават 2 дни още, но имам доста от лекарството та спора с тоя приятел, че за тоя 1 месец и половина не е казано че трябва да свърши лекарството, а просто толкова време да се използва, а той : не щом за един месец и половина е казано значи за толкова трябва да свърши. Та кой е прав ????? :-s
еми то си пише че срока на годност е 35 дена и аз след това спирам да го използвам това и си купувам ново ;) но не го спирай щото може пак да ти излизат отново ;)

Allthatshewant
04-24-2008, 07:53
Аз имам зинерит и съм мн доволна :)

Rusa_ambiCiq
05-05-2008, 20:22
На мен Зинерит много ми помогна, за 1 месец ми изчисти напълно лицето, а имах много пъпки и комплекси около тях. Преди това какво ли не бях опитвала и нищо не можеше да ми помогне..

kalpazanka
05-06-2008, 05:48
Такааам, по повод на мненията, че на едни зинерит им е помогнал, а на други не- развили сте резистентност, драги :D Специално при мен ефектът беше нулев, както и от Далацин Т. Скинорен определено помогна, но за около 9 месеца. Така че по-добре инвестирайте малко парички в медицинска козметика (не Avon или Oriflame!) и проблемът ви е решен трайно!
А относно човечето, пиещо Доксициклин- прочете ли си листовката на лекарството?

grZz
05-20-2008, 16:13
Добре де, аз искам да питам нещо друго, понеже никъде не видях отговор на моя въпрос..

Ползвам зинерит от средата на януари, има ефект, да, действа(но не изчиства всичко на 100%, появяват ми се малко), но преди 2 седмици някъде го спрях и сега забелязвам, че ми се появяват черни точици и едни ако ги знаете, не черни, а такива, които правят кожата леко грапава и при стискане излиза като бяло такова(не с връхче). Онзи ден си взех още една опаковка(вече ми е 3та). Та питането ми е, вреди ли зинерита, защото забелязвам, че при спирането му започват да се появяват пъпки..

Мерси предварително, ако някой отговори.

ДОТА
05-15-2016, 12:05
Хапчета срещу акне - http://track.derminax.bg/product/Derminax/?uid=2484&sid=930&pid=123&bid=advandec Лично съм го ползвала и много ми помогна.

и на мен помогнаха
бях плоска като дъска
а сега имам страхотни гърди