PDA

View Full Version : whiskey и начини на пиене



tra^la^la
05-21-2007, 13:34
бе стана ми интересно кое уиски(даеба нз как се пише)по какъв начин се пие...щот има различни де-скоч бърбан ала-бала и всяко е най-добре по различен начин-еното малко разредено с водица другото с лед...та някои знае ли кое с какво най-добре си отива или в какви комбинаций го шорат хората,че ми стана интересно :-D

Valar
05-21-2007, 13:46
Нищо не разбрах!
Както искаш така няма норми това с вода онова без! :roll:

Ниго
05-21-2007, 14:31
ИМа whisky и whiskey. Whisky e правописа в Шотландия и Канада, в Ирландия и Щатите пишат whiskey. Има и разлика във вкусовете. Например бъчвите за бърбън в САЩ е позволено по закон да се използват само веднъж. След тази им употреба се изнасят масово за Великобритания, където в тях отлежават различни видове бренди, което трябва да отлежава в бъчва поела аромата от алкохол (всичко е навързано). Има блендове, чисти малцове. Американците правят и от царевица. Като цяло на пазара преобладават блендовете. Винаги съм искал да бъда блендър, ама както и да е. Чисто малцово мисля, че Jonnie Walker предлагаха. Уиски се съхранява на стайна температура и се пие както ит хараесва. Аз го пия чисто. Преди комбинирах с Red Bull, но се отказах.
Най-доброто БГ подобие на уйски го правят в Асеновград - много пивко. И все пак ракията е по-хубаво питие.

Disrespect
05-21-2007, 14:34
нагъваш без да тъ #*@ и тва е...