PDA

View Full Version : Оръжието ви срещу простотията



малкото0о0о
05-22-2007, 08:56
Ами,заобиколени сме от нея и постоянно се сблъскваме с това ''чудо'', което е сякаш вече нормалното ежедневие... Да, но на някои това не им е приятно... Искам да попитам вас-вие как се справяте с простотията, какъв метод сте избрали, за да не ви вреди ?

Nightwish_fen
05-22-2007, 09:51
На мен ме ми пречи. Казвам да на простотията. Нека бъдем простаци. И няма да ни вреди. :twisted:

mid_get
05-22-2007, 11:26
Едва ли някой от нас тук, във форума, е толкова безгрешен и начетен, че да чете лекции по морал и етика на другите, но темата наистина е добра и засяга един съвсем реален проблем в нашето ежедневие :-$ Чудя се обаче, дали има лек срещу простотията... ](*,) Едва ли :| Ами сещам се само за един начин, а именно да не й обръщаме толкова голямо внимание, защото както много други "недъзи" на обществото са съществували и винаги ще съществуват, така и простотията няма да бъде изкоренена :!: За съжаление, но това са фактите...That's it :smt006

Offer*Nissim
05-22-2007, 11:34
(о толкова сте безгрешни... 8-[ :roll: )

ако ме изкефи дадената простотия се присъединявам..
ако ли не - да ми цунат дупетуу... гледам си кефа

:-D
толкова е прекрасен света...

tears_d0nt_fall^sexy_bebo
05-22-2007, 12:00
Едва ли някой от нас тук, във форума, е толкова безгрешен и начетен, че да чете лекции по морал и етика на другите, но темата наистина е добра и засяга един съвсем реален проблем в нашето ежедневие Чудя се обаче, дали има лек срещу простотията... Едва ли Ами сещам се само за един начин, а именно да не й обръщаме толкова голямо внимание, защото както много други "недъзи" на обществото са съществували и винаги ще съществуват, така и простотията няма да бъде изкоренена За съжаление, но това са фактите...That's it
Не напротив не трябва да се обръщаме и да казваме наум колко ни дразни едно или друго нещо,да не обръщаме внимание на ситоацията и да се правим, че това не ни засяга.....лол т`ва може би е цялото самосъзнание на един средностатистически българин;траем си, не обръщаме вниманите ... и за какви факти става въпрос - факт е станало в последно време, защото все повече и повече хора си затварят очите...
Според мен ако не бяхме позволили простотията да се разрастне толкова, нямаше в момента дебилското поведение, изблиците на агресия и простотията да са факт.
поздрави ...

05-22-2007, 16:24
Оръжие срещу простотията- КАЛАШНИК :twisted:
Толкова е лесно да се изолираш в своя си свят, толкова е просто... Да, за учениците е трудно /слава Богу, че завърших/, но през свободното си време можеш да избягаш. Щом прекрачиш прага на училището, което е свърталище на Простотията, /парадокс, а?/ си потъваш в твоята реалност и толкоз. Не пускаш телевизора от три до пет /Сапунките/ или вечер от еди-си-колко /Биг Брадър и тем подобни/
освен ако не пуснеш на по-съдържателен канал /не на Планета, макар че отвреме на време може и там да пооплакнеш окото със силиконови мадами, :-D нищо че съм момИче/, гледаш да не се удавиш в комерса, ако не ти се ходи някъде и не ти се прави нещо, не се съгласяваш само щото "аверите" ще се разсърдят, не правиш неща, които смяташ за нередни или най-малкото за смущаващи, само защото "Всички така правят"... Спираш да се бориш, защото борбата е безмислена, а и те това искат- да те изкарат от кожата ти. "Накажи глупака с мълчание", отминавай с лека ръка... НО! Обръщайки гръб на Простотията, ти си запазваш мястото на вечния аутсайдер, за околните ставаш превзет, надут, мамино детенце, или просто странна птица, не си желан никъде... Ако имаш сили да го понесеш и да дочакаш да пораснеш малко, до момента в който сам ще си избираш обкръжението, всичко ще бъде наред. Животът е труден и без това, не си го усложнявай допълнително, знаеш че не можеш да оправиш света...
И още нещо, ако искаш да се измъкнеш от простотията и най-вече от мизерията- хващай пътя НАВЪН. Не ги слушай големите родолюбци, дето мама и тате ги дондуркат още, почнеш ли сам да се оправяш и да се сблъскваш със страхотната ни държавна уретба...те тогава ще видиш простотия. Не ти говоря да ходиш в Испания да береш портокали /примерно/, говоря ти за шанс да учиш някъде, за шанс някой познат, живеещ там, да ти уреди работа, за шанс да сшечелиш конкурс... Мисли едно ниво по-нагоре...
И последно, ако това би те успокоило и ти е присъщо злорадството, помисли как един ден ще натриеш носа на всички загубени простаци и залягай стабилно да постигнеш нещо в живота скапан. Ако не можеш да положиш усилие за себе си, положи го за отмъщение на другите! :twisted: Каква самодоволна злоба, а? :twisted: След постовете ми в тоя дух винаги вали дъжд от упреци.Доставя ми удоволствие да разбуня духовете малко, стига са мързелували! И така, щом се дразниш- изолираш се, като не ме кефи "Биг Бардак" гася телевизора, същото е и в живота. Пък и в краен случай винаги можеш да погледаш сеира на другите...

KpuCuTo0o
05-22-2007, 18:05
Простотията - наистина е част от всекидневието ни, от обкръжението ни и от средата в която живеем... Ужасно е... Признавам си... много рядко го правя, но и аз върша простотии и т'ва да стане на годината 2-3 пъти... Гадно е, но не може и без тях.. светът нямаше да е толкова шарен и забавен...
Как премахвам простотията около себе си?! Ако познавам човекът, който прави простотиите ще му кажа да спре.. че не е приятно.. на мен и на другите хора... :)
А ако не ги познавам, просто ги игнорирам... :) Хах.. има едно момче от моя клас.. то постоянно върши простотии и аз винаги го 'сецвам' по средата и той много ми се дразни.. Ха-ха а на мене ми е много забавно да го дразня : ) Ама той е един такъв един миличък.. :)

bquick
05-22-2007, 20:28
Простотията на някои хора много ме дразни! Аз например когато някой не изнерви ми идва да го смачкам, но аз мога да убия човек с думи. По гадно е да те убият с думи отколкото с физическо насилие. Ама не става въпрос за псувни ами обичам да кова леко! Като окрия кусурите на някой човек. После леко го кова. Това е много добър начин да сдухаш някой. :D

VerryBerry
05-23-2007, 17:50
sre6ty prostotiq-o6te pove4e prostotiq...dr ne se zabelqzva..

d0n't_Th1nk
05-23-2007, 17:57
Офф...навсякъде е пълно с някви дето се бият и се блъскат като по "кеча".Правя се че не ги забелязвам...

teenkopele
05-24-2007, 05:50
Оръжие срещу простотията- повече простотия.

dazzle
05-24-2007, 19:38
по - умния винаги отстъпва...като общувам с някой прост човек просто го чакам да се изкаже и го зарязвам...защото няма как да отвърна на простотията и тъпнята на някои хора...

Master_88
05-25-2007, 08:11
Просто не и обръщам внимание

spit
05-25-2007, 14:03
Простотията няма какво да се коментира - просто част от живота.Както се казва "Една птица пролет не прави" по същата логика един човек(или няколко) няма как да изкоренят от хората подобно нещо.Всеки има нужда да прави простотии, в крайна сметка това са неща които те карат да излезнеш малко от натовареното ежедневие и да забравиш за всичко.Не си мислете, че сте много примерни - няма такива хора(и по добре)...Едва ли на някой би му било приятно нон-стоп да му четат морално-етически лекции.Имаш право на избор за страшно много неща, използвай ги както си решиш :wink: Ако седиш цял живот да упрекваш някого, няма да ти остане време да живееш пълноценно :)

Exothermic
05-25-2007, 14:04
Нямам оръжие срещу себе си!Не го и търся....да не съм луда да се самоунищожавам! :mrgreen:

05-26-2007, 21:36
цитат:Гост
МнениеПуснато на: Вто Май 22, 2007 7:24 pm Заглавие:
Оръжие срещу простотията- КАЛАШНИК Twisted Evil
Толкова е лесно да се изолираш в своя си свят, толкова е просто... Да, за учениците е трудно /слава Богу, че завърших/, но през свободното си време можеш да избягаш. Щом прекрачиш прага на училището, което е свърталище на Простотията, /парадокс, а?/ си потъваш в твоята реалност и толкоз. Не пускаш телевизора от три до пет /Сапунките/ или вечер от еди-си-колко /Биг Брадър и тем подобни/
освен ако не пуснеш на по-съдържателен канал /не на Планета, макар че отвреме на време може и там да пооплакнеш окото със силиконови мадами, нищо че съм момИче/, гледаш да не се удавиш в комерса, ако не ти се ходи някъде и не ти се прави нещо, не се съгласяваш само щото "аверите" ще се разсърдят, не правиш неща, които смяташ за нередни или най-малкото за смущаващи, само защото "Всички така правят"... Спираш да се бориш, защото борбата е безмислена, а и те това искат- да те изкарат от кожата ти. "Накажи глупака с мълчание", отминавай с лека ръка... НО! Обръщайки гръб на Простотията, ти си запазваш мястото на вечния аутсайдер, за околните ставаш превзет, надут, мамино детенце, или просто странна птица, не си желан никъде... Ако имаш сили да го понесеш и да дочакаш да пораснеш малко, до момента в който сам ще си избираш обкръжението, всичко ще бъде наред. Животът е труден и без това, не си го усложнявай допълнително, знаеш че не можеш да оправиш света...
И още нещо, ако искаш да се измъкнеш от простотията и най-вече от мизерията- хващай пътя НАВЪН. Не ги слушай големите родолюбци, дето мама и тате ги дондуркат още, почнеш ли сам да се оправяш и да се сблъскваш със страхотната ни държавна уретба...те тогава ще видиш простотия. Не ти говоря да ходиш в Испания да береш портокали /примерно/, говоря ти за шанс да учиш някъде, за шанс някой познат, живеещ там, да ти уреди работа, за шанс да сшечелиш конкурс... Мисли едно ниво по-нагоре...
И последно, ако това би те успокоило и ти е присъщо злорадството, помисли как един ден ще натриеш носа на всички загубени простаци и залягай стабилно да постигнеш нещо в живота скапан. Ако не можеш да положиш усилие за себе си, положи го за отмъщение на другите! Twisted Evil Каква самодоволна злоба, а? Twisted Evil След постовете ми в тоя дух винаги вали дъжд от упреци.Доставя ми удоволствие да разбуня духовете малко, стига са мързелували! И така, щом се дразниш- изолираш се, като не ме кефи "Биг Бардак" гася телевизора, същото е и в живота. Пък и в краен случай винаги можеш да погледаш сеира на другите...







напълно си права,няма какво да добавя

sinful`girl
05-27-2007, 15:13
Отвръщай на простотията с простотията...тъпо мислене,но иначе не може да оцелееш :-D

az_az_az_az
05-27-2007, 19:06
пфф няма простотия, има само изкуство... :smt016