PDA

View Full Version : the picture of Dorian Gray



blqblq`
05-22-2007, 19:51
Nqkoi Koito e pro4el ot Oscar Wilde The picture of Dorian Gray ..bi li mi razkazal na kratko za kfo stava duma v tova proizvedenie..che mn speshno mi trqbva..trqbva da napravq sbit prerazkaz na angl. ..samo nqkoi bi li mi kazal na kratko to4no za kfo stava duma Molqq viiii :cry: 10 predvaritelnoo ;(((

Sunny_stz
05-22-2007, 20:00
Ми потърси нещо в нета ,в гугула нещо може да пише..

titin4eto
05-23-2007, 08:23
значи един художник, Базил се казва, прави портрет на един млад, КРАСИВ мъж, който се казва Дориан Грей. базил има един приятел, Хари, който е от висшето общество (майче беше граф, княз, абе нещо подобно - забравих). и хари като вижда портрета (макар и незавършен) много иска да се види с този красив младеж Дориан Грей. и те се запознават в ателието на Базил. и после излизат да се разхождат. и тогава Хари казва на Дориан, колко е хубаво да си млад, че докато си млад можеш всичко и че времето е негов враг. Когато се връщат в ателието и дориан вижда портрета си, си пожелава никога да не остарява, портрета да остарява вместо него. А Базил подари портрета па Дориан - не го продаде... След време Дориан извика Хари и Базил за да ги запознае с приятелката си, за която смята да се жени. Тя е актриса и Дориан я показва на приятелите си, докато тя игра Жулиета в "Ромео и Жулиета". Но тогава тя играе ужасно, Базил и Хари й се подиграват, А Дориан е много разгневен. И след представлението я пита, защо е играла толкова ужасно. и тя отговаря, че като е влюбено как да играе, че е влюбена; че като знае какво е чувството любов не може да се преструва и че те като се женят вече няма смисъл да играе хубаво. И тогава Дориан й казва, че се оженил само заради това, че играе добре и че разваля годежа. И след това като се прибрал видял портрета променен, с жестока усмивка. и тогава Дориан решил на следващият ден да се извини на Сибил (майче така се казваше) и да изпълни обещанието си. Само че на следващия ден Хари го посещава и му казва, че Сибил се е самоубила. А сибил имаше брат, който въобще не харесваше Дориан и беше казал, че ако нарани сестра му - ще го убие. Само че брат и беше заминал... минали се години портрета все се състарявал и погрознявал, а Дориан си оставал все така млад. Веднъж той бил в кафето и брата на Сибил го видял и решил да го убие. Започнал да го следи, обаче Дориан разбрал, че го следят и отишъл на лов. Там Дориан застрелял брата на Сибил (уж нещастен инцидент). портретът ставал все по-грозен и жесток. Веднъж Базил посетил Дориан, защото смятал да заминава за Париж, и казал, че хората говорят лоши неща за Дориан. тогава Дориан показал портрета на Базил и Базил се изплашил и казал на Дориан да промени живота си. тогава Дориан се ядосал и убил Базил. по-късно Дориан видял портрета, който станал още по-жесток, грозен и ужасен.тогава Дориан забил нож в портрета, чул се писйк и Дориан паднал на земята мъртъв с нож в сърцето. той бил стар и грозен, а на портрета седял един млад и много красив младеж...
това е горе долу. Дано съм ти помогнала :wink:

sexa_na_kompleksa
05-23-2007, 12:13
Тва е посместено в учебника ми,малко е кратко,но дано ти помогне :-)

Dorian Gray is young and handsome and detests getting older.When he sees the portrait his friend Basil Hallward has painted of him he is filled with sadness."I want to be young forever,and this picture to grow old", he says."I would give my soul for that." SOmetime later Dorian treats his girlfriend Sibyl vane very badly and he notices that his face in the painting has changed - it is older and more cruel - but he is still young and beautiful.Is his wish starting to come true?Dorian decides to find out.

blqblq`
05-23-2007, 16:53
O0o0leee mn vi blagodarqq..mn mi pomognahtee :)))) mersi pak;)

ProstoAz
05-23-2007, 19:25
O0o0leee mn vi blagodarqq..mn mi pomognahtee :)))) mersi pak;)

С това считам темата за приключена! :wink: