PDA

View Full Version : Генеколог



Гостенка
05-23-2007, 12:14
Ами прегледах някоя друга тема и за това отварям нова,че ми писна.

Всеки като има някакъв проблем-отиди на генеколог!Ами представете си че този някой е на 12-13 години и го е срам примерно да сподели с родителите ти пък и да каже те сиг ще си помислят,че си въобразява защото е твърде малък/малка че да има кой знае какви проблеми,че толкова рано да ходи на генеколог!Понякога найстина се изумявам.Оо" Айде кажете ми вие на колко години бяхте като отидохте за 1ви пък при такъв вид лекар и сами ли сиахте или някой ви караше...

Mimka_sweet
05-23-2007, 12:36
Аз още не съм ходила о_О
И направо се психирам от мисълта да отида там.Получавам някфи нервни тикове

Armeika
05-23-2007, 12:49
Аз още не съм ходила о_О
И направо се психирам от мисълта да отида там.Получавам някфи нервни тикове

И аз :lol:

LP_GirL
05-23-2007, 21:49
mi bqh na 15 i otidoh sama, ne e stra6no :) da bqh s mama ..... ako ginekologa e nqkoi mlad pi4, hi4 nqma da vi puka 6te si svalite ga6tite o6te predi da vi e kazal :)

05-24-2007, 11:53
Да бе,да ти бърка и да ти гледа там ... ужъсТ..особено пък ако е млад...Оо"

05-24-2007, 14:00
аз бях навършила 18 и реших,че е крайно време да отида на профилактичен преглед.Отидох взех си направление от личната ми лекарка и съответно я попитах каде ще ми препоръча да отида,каза ми една гинеколожка за която си запазих час и отидох.Не е никак страшно,малко е неприятен прегледа,но нищо по страшно.На всички които се притесняват от първото посещение бих казала-Момичета спокойно това все пак са лекари :)

`Death`Whore``
05-24-2007, 14:04
Ако води полов живот и го е срам, замисли се колко е готов за полов живот...има една приказка "И го лапне, и я срам, и я срам...". А родителите не са безчувствени, дори децата да го мислят. Има и такива, но не вярвам детето да каже, че има здравословен проблем и им покаже или им обясни в какво се състои той, и те да кажат, че си въобразява.



Аз още не съм ходила о_О
И направо се психирам от мисълта да отида там.Получавам някфи нервни тикове

И аз :lol:
Браво, браво, това ми напомня за една, която от 3 години води полов живот и то с различни партньори почти всеки път и не е чувала дори за интимен гел...ОТИДЕТЕ НА ГИНЕКОЛОГ, ДЕЦА!

И да ви светна, децааааа /ще ви наричам така, докато не започнете да се държите като що-горе зрели хора/, че изобщо няма да ви пука, че гинекологът е млад, красив, грозен, мъж или жена. Достатъчно притеснително е. Но е нужно!!!!

foreverr
06-27-2007, 18:02
Ami da 4e si e sram sram si e ama vse pak na men ako naprimerno mi ima ne6to i ako mnogo me e sram ot roditelite mi(koeto pri men nqma da se slu4i!)6te otida na ginekolog i nqma da im kazvam kakvo pak a ako mi potrqbvat pari za lekarstva po dobre da im kaja ot kolkoto sastoqnieto da mi se vlo6i taka 4e na men tiq ne mi gi kazvai 4e gi e sram!!!!!!!!!!!!!!! :smt014 :smt011 :!: :!: :!: :!: :!: :evil: :evil:

SW_madi
06-27-2007, 19:45
awe stiga we sram-sram,ama samo parvq put,posle ne e tolkoz stra6no.Az za pruv put otidoh na 16,verno be6e si me sram ama problema koito imah ne be6e za otglagane i trqbva6e da ida,a i ginekologa be6e maj :oops: ,ama.....ne me izqde :wink: :arrow: tai4e nqma stra6nou ... :::

dazybell
06-28-2007, 05:10
abe az otidoh ama trqbva6e s 300 zora da go naprava-spoko kat po4ne da ima6 te4enie i nepriqten surbej i ti 6te ide6-pomni mi dumata!!!

desito_69
06-28-2007, 10:04
bqh na 13 i otidoh s maika mi i izob6to ne e stra6no naskoro hodih sama i se uverih v tova za vtori put!

06-29-2007, 08:10
Аз съм на 15 и не съм ходила все още.Не ме е чак толкова срам,колкото страх.Генекологът в нашата болница е направо ужасяващ:С една дълга брада,прилича на педофил,защото като мине из коридорите се усмихва и намига предимно на деца. [-X Но ако нещо се наложи-няма изход,ще се ходи. :oops:

hmm..
07-02-2007, 08:56
az o6te ne sum hodila no men su6to mn me e sram i da kaja na roditelite mi pak me e sram

gabrielka@a
07-02-2007, 12:50
Не съм ходила и дано скоро не ми се налага!

07-18-2007, 08:56
Da se hodi na genekolog e ne6to zadyljitelno. Nezavisimo ima6 li nqkukuv problem ili prosto za profilaktika, to si e vajno. Purviq ti pregled trqbva da e dori i predi da zapo4ne6 da vodi6 polov jivot, za6toto taka 6te znae6 nqkoj ne6ta za sebe i nqma da dopuska6 gre6ki sled tova. Nqma ot kakvo da se sramuvate, 4e 6te si svalqta ga6ti4kite i nqkoj 6te vi preglejda, ta tva sa lekari i po cql den tova pravqt, mislite li 4e vie to4no 6te ste po-razli4na........ Na horata koito ne sa hodili im kazvam da se zamislqt mnogo dobe i da ne se okaja posle 4e e tvurde kusno.....

kalpazanka
07-18-2007, 11:29
Като тръгнете да насочвате някого да ходи на специалист, деца, първо се уверете, че специалиста сте го написали правилно, а не както в тази тема с всяко второ мнение да ми вадите очите с това генеколог :lol:
Ходила съм на гинеколог досега само веднъж- бях на 18 и ми се появи извънменструално течение. Тъй като бях непорочна, прегледът мина само с разговор и с ехография... и ми изписа медикаменти. :D
Иначе без основателна причина надали бих отишла на гинекологичен преглед. :oops:

krem4et0
07-18-2007, 12:38
Доста малка-имах проблеми, които не можеха да се диагностицират. после се установи кистозен яйчник. Ходя си на прегледи преуз 1-2 масца, но само с видеозен. Нищо, че не съм девствена-за моите проблеми не се налага друг тип преглед. сигурно от 13-14 годишн се мъкна по лекарите. Вече съм на 22, все се лекувам, ама .............полза май няма!

07-30-2007, 19:40
добре де всеки говори за срам за страх ,според мене тези които са по наясно с нещата да обеснят на малките срамежливи и страхливи момичета за какво става точно дума а не те да си представят че някакъв "брадат педофил" ще им ровичка из гениталиите.Всяко ново нещо е страшно или срамно но понякога е по добре да го прееудолееш защото после става страшно...

SUNriSe_f
07-30-2007, 21:40
Аз още не съм ходила о_О
И направо се психирам от мисълта да отида там.Получавам някфи нервни тикове
i az taka, a sym na 17

shadow4e
07-30-2007, 22:14
На 12 години отидох за първи път и никой не ме е карал. От нищо не ем беше страм, беше ем страх от болка, ама то нямаше :lol:
Който е девствен и не смее да каже на родителите си, че има проблем, е изключително зле.
А който прави секс и не иска да каже секс, да ходи сам на лекар, какво е това нещо... Ама да се изчука с някого може, нали.


Ако имаш проблем, а не искаш да ходиш на лекар, не ходи! Ти ще страдаш, а не аз.....

miminia
07-31-2007, 07:07
оффф :smt011 аз съм ходила още преди да направя 11 год сигурно :smt012 беше доста кофти изживяване и до ден днешен незнам кво ми прайха,но беше доста болезнено :lol: не ма се върна там,ако щете и пари ми давайте

mir4ovski
08-08-2007, 21:59
za sramejlivite momi4enca ima jeni ginekolojki osven tova ne e nyjno mama i tati da znaqt otiva6 pri li4nata lekarka i tq ti dava napravlenie ako si sled 12 godini lekarq re6ava da kaje li na vashte za poseshtenieto ako si sled 14 vaji lekarskata taina i samo ti moje da kaje6.osven tova vav vseki ginekologi4en kabinet ima tai nae4enite 4asove za tineidjari(mali kak go napisah)

beb4o_bu
08-09-2007, 07:59
Съгласна съм, с това, че на гинеколог трябва да се ходи дори и преди да почнеш да водиш полов живот. До колкото съм запозната в България това не е практика. Жените ходят когато се появи нещо притеснително, и то доста след като са започнали да водят полов живот, което не е правилно. Когато една жена започне да има контакти с някого тя задължително трябва да посети гинеколог! А да не казвам, че трябва и преди това, за да е информирана и да вземе мерки. Представете си, ако тя е болна от нещо... тя няма да знае, и ще пренесе болестта на партньора си. Прегледа не е кой знае какво. Има информация, за това, което представлява, на доста места. Аз бях на 16, когато отидох, и ходих при мъж. Притеснявах се, но знаех какво ще е, и всичко мина бързо. Просто отиваш, сядаш и се надяваш всичко да е ок.

rubi
08-09-2007, 18:24
аз не разбирам какво срамно има......те да са виждали само една п***.....ма кой знае колко са минали през тях ...и според мен вече не има прави впечатление че гледат п****.......аз за първи път ходих при някакъв пич,ама не само че беше внимателен ами беше и мн готин.....как ми се прииска да ми е гадже.... и този въпросния лекар ми каза че за деня аз съм му 15-тата "клиентка" смятайте за какво става въпрос....