PDA

View Full Version : Паулу Коелю



Sladko_Izkushenie
05-23-2007, 12:57
Любовта изпълва всичко. Тя не може да бъде желана,
защото сама по себе си представлява крайната цел.
Не може да предава, защото няма нищо общо с притежанието.
Не може да бъде държана в затвор, защото е като река и
ще прелее.
В края на краищата какво е Щастието?
Любов казват ми.Ала любовта никога не носи щастие.
Тъкмо обратното свързана е с тъга, прилича на бойно поле,
представлява мн безсънни нощи, в които се питаме дали постъпваме правилно!
Истинската любов е екстаз и агония :(
Паулу Коелю

Presley
05-23-2007, 13:08
Ммм добре каэано,но не е вярно :-D !Каэвала съм го не веднъж и пак ще го кажа-любовта е щастие!

DFcheee
05-23-2007, 13:45
Не всяка любов носи щастие. Всеки си представя първата любов, като романтична приказка..."О, той винаги ще ме обича и ще е със мен.". Като част от приказка, но реалността е винаги жестока. Първия шамар, който получаваш от живота.

BAYO
05-23-2007, 13:57
Мноо точно казано. Харесвам П. Куелио, чел съм му 2-3 книжки... ! Неа ко др. да кажа :wink:

Th3MaN
05-23-2007, 15:06
Ами може би е прав а може би не. Любовта е много сложна наука. Не може лесно да се опише просто трябва да се почувства

Barbie
05-23-2007, 15:22
Драматични истории. Любовта се отглежда и обгрижва - изцяло твоя отговорност е да направиш така, че тя да те прави щастлив. А това е висшата цел на любовта - да прави живота ти щастлив и пълноценен. (Единствената любов, която носи нещастие, е несподелената...но тя не е и любов в пълния смисъл на думата, защото за любов са нужни двама.) Уважавам някои от книгите на Паулу Коелю, но от друга страна го намирам за дървен философ и плагиат. Е, поне плагиатства със стил, де - и това е талант. :wink:

koalka
05-23-2007, 15:49
Не съм съгласна с написаното, но за някои хора това може да се оказва вярно!

alkobalko
05-23-2007, 16:55
Има някои неща, които ми харесват, но с други не съм съгласна.
Лично за мен любовта е щастие.