PDA

View Full Version : Как да спечеля сърцето на срамежливо момче



05-23-2007, 14:14
Здравейте! Много съм отчаяна и имам нужда от съвети. Ето и моята история на кратко....
Един ден с приятелките ми ходихме на пица и до нашата маса видях един сладур. За късмет(или може би не) разбрах, че е в наш'то училище и така постепенно взех все повече да го харесвам. Беше трудно докато се запозная с него, но момиче от неговия клас ни уреди и така.... запознахме се. На другия ден ми поиска телефона(даже не лично мен, а същото момиче, което ни запозна). Помислих си, че вече ще бъде лесно, но НЕ! Момчето се указа твърде срамежливо :( . А и аз като го видя загубвам ума и дума и даже здрасти не му казвам. А по принцип изобщо не съм срмажелива. Писали сме си 2/3 смс-а. А аз съм му пращала доста, а не знам даже дали ги е прочел, защото веднък като го питах дали ми е прочел смс-а, той ми вика - Какъв смс. Понякога ми се усмихва мн сладко и имам увството, че ме харесва, но понякога ме подминава все едно не ме познава. Уговаряли сме се и да излезем, но все някакви пречки... Не знам дали да отида и да говоря с него, или му се натрапвам много, но учебната година свършва и той ще си отиде и може би няма да го видя повече, а трябва да действам. Вие как мислите, дали има някакви чувства към мен? :cry: :!:

05-23-2007, 14:16
Така... по-горното писание е от мен, но забравх да се логна, защото току що се регисрирах :)

{SwEeT_anGeL_F}
05-23-2007, 14:22
pff pritesnitelnostta e normalna.. priemi 4e e takyv.razgovarqi s nego o4i v o4i v u4ili6te ak0 go zase4e6 i togava pitai ne6to za kafe ugovorki i t.n. namekni 4e ti e simpati4en.. moje da se razneji i da preodolee sramejlivostta si.. ak0 pyk se dyrpa ostavi go..i drugi mom4eta ima deto ei taka pak 6te ti haresat:)

Heart_of_misery
05-23-2007, 14:24
Ми той знае, че го харесвам още като се запознахме. А и съм страшно хлътнала по него, вече 6 месеца..... и то от пръв поглед.... не знам какво да правя, скоро всичко ще свърши и...

Th3MaN
05-23-2007, 14:28
Ами трябва да го отпуснеш. По добре е да сте някаде на саме. Опитай се да го заведеш някаде кадето ще сте само 2мата. Така ще е много по лесно за него. И се опитай да бъдеш много внимателна за да не го притесниш. Според мен веднъж опознае ли те няма да го е срам толкова.

Michelle
05-23-2007, 14:28
Очевидно е,че ти трябва да предприемеш нещо,тъй като той е прекалено притеснителен.Като за начало му казвай здрасти,усмихвай му се,започнете да си говорите,със сигурност ще намерите много общи теми.Не оставяй нещата по течението,защото може да изпуснеш страхотно момче.Ако той има скайп ще е по-лесно да общувате,защото човек не се притеснява толкова много пред монитора.След това започнете да излизате заедно.Не разкривай чувствата си веднага,защото може да го шокираш.Успех :wink:

Irinchety
05-25-2007, 14:23
badii nahalna shte muu haresa !! :D ma se pak ne prekalqvaii :)) ii kvoto i da praish po-barzichko

pyx4eto
05-25-2007, 14:35
Просто го разприказваи...и аз работя над един такъв срамежливец в момента :P

BAYO
05-25-2007, 15:30
Аве маце, как така уж не си срамежлива, пък загубваш ума и дума. Ми то така нищо няма да се получи деееа. Тряя преди да свърши годината, да му подосаждаш малко (в кавички) с присъствието си. Разговаряй го, усмихвай му се, предложи му да идете някъде... щом е толкова срамежлив, за това и те подминава.. знам, че е така. От вътре го гризе да ти каже "здр, как си?" , обаче просто душичката не му позволява, но иска, 100% сигурен. Та ако ти не направиш нещо, то никой друг няма да направи, кат го гледам к'в е. Айде тва е от мене.

Presley
05-25-2007, 15:47
Направи крачка,эаговаряй го...дори го покани да иэреэете нанякъде.Ако ти не го направиш,нищо няма да се получи-според мен той няма да събере смелост!Така ,че действай!

BAYO
05-25-2007, 16:23
не вервам да ти откаже :wink:

А в това, никой от нас тука не се съмнява :D

05-26-2007, 10:41
И аз съм едно срамежливо момче вече почти мъж,изпадал съм в такава ситуация и мога да ти кажа нещата от моя ъгъл,защото може си приличат със ситуацията при твойто момче.Имахме една година флиртове с едно момиче в училището.На мен ми беше последна година,а тя все още учи.Ти трябва да поемеш иниациативата.При нас имаше флиртове,някой път прегръдки и накрая по една целувка по бузата.Поне видмо тя е по отракана от мен въпреки че и аз се правех на много отракан.Имало е моменти,в който съм минавал покрай нея и ми се е искало да я притисна на стената и да я скъсам от целувки,но не ми стискаше.Страх ме беше от реакцията и и се разминавхме с по някое флиртче.Някой път я подминавах все едно не съм я видял,защото ме беше срам,а неисках да знае.Както тя така и аз се държахме доста лигаво като се видиме.Аз казвах под формата на бъзик много неща,който исках да кажа,защото ме беше срам.При съвсем леко нейно отдръпване аз губех надежда.Два пъти ми искаше телефона,но аз нямах GSM,а не исках да и давам домашният,защото ме беше срам да не ме бъзика пред наще.Братовчедка и ми предлижи да я водя на кафе като на бъзик.Един път насаме и един път пред нея,но аз мислех напред и от страх от скомфузна ситуация се правех на луд.Понякога гледх да я избягна от срам въпреки че много ми се искаше да я видя.Никой не ми даваше надежда за нещо с нея.Накрая след като и признах не без нейна помощ каза че много ме обичала и харесвала,но само като приятел.Уж щяхме да сме добри приятели,а сега се сеща много рядко за мен(не знам защо,но понякога рядко пише по нещо)И до сега си бия главата аз ли бях виновен че не стана нищо или съм бил един от многото с който тя е флиртувала само за спорта.Незнам дали едно момиче може да флиртува само за спорта с едно момче в продължение на една година почти всеки ден.

П.П.Срамежливото момче е много верен партниор.Една от причините е защото го е срам.