PDA

View Full Version : sestra mi ima varicela... (6arka)-ami az ?



05-23-2007, 18:43
sestra mi ima varicela ... az ne sam karala nikakva 6arka dosega... ima li nqkakva vazmojnost... ne6to koeto moje da se napravi za da izbegna 6arkata ??? mn se pritesnqvam ... nqkoi moje li da mi kaje kakvo to4no stava prez vremeto prez koeto si bolen .... :? :? :? pls pls pls.. [-o<

05-23-2007, 19:39
emi az mianalata godina karah varicela .. dosta e nepriqtno celiq si v gadni pupki koito te surbqt i ne trqq gi 4e6e6 i 4opli6 ii btw az kat bqh bolna bqh s brat mi ipriqtelkata my v edna staq i te dvamata ne q bqha karalai i se zaraziha spored mene ako si postoqnno okolo sestra ti ako piete ot edna 4a6a ili se izka6lq sre6ty tebe v kurpa ti e vurzana 6arkata

05-23-2007, 19:42
sestra mi ima varicela ... az ne sam karala nikakva 6arka dosega... ima li nqkakva vazmojnost... ne6to koeto moje da se napravi za da izbegna 6arkata ??? mn se pritesnqvam ... nqkoi moje li da mi kaje kakvo to4no stava prez vremeto prez koeto si bolen .... :? :? :? pls pls pls.. [-o<
по-добре сега като си по-малка да я караш от колкото ако станеш примерно на 30 или повече да я караш защото като си по-възрастен е доста по-трудно да караш шарка и има и повече усложнения,кфо да ти кажа като аз преди 2 годиния я карах на морето и щях да се самоубия

05-23-2007, 20:41
emi znaete li .. primerno ako ne sam s neq v edna staq ... pak li 6te se zarazq ?? 6toto sa mi kazvali 4e virusa se nosi i po v1zduha... :cry: mnogo iskam da izbegna opap4vaneto .. no nz kak ....

05-24-2007, 04:55
mdam i po vuzduhda se nosi ... po dobre oba4e sega da q kara66 6toto kolko si po golqma tolkova po zle.. btw na kolko si ?

05-24-2007, 10:26
po dobre se zaarzi ot neq za da q prekara6 po rano za6toto posle ostavat belezi ::: :::

05-24-2007, 10:28
:? na 15 s1m ... kolko vreme trae vsi4ko tova ? V smisal za kolko vreme 6te mi mine i pak 6te moga da si izlizam bez da zarazq nikoi ?

`Death`Whore``
05-24-2007, 10:31
Колкото по-късно караш шарка, толкова по-гадно ще е. Бившият ми караше на почти 19 и беше мъка, белези му останаха...

BlueDevil
05-24-2007, 11:37
Не че искам да те успокоявам, но 20 преди да се появят каквито и да е белези болният носи заразата. А щом живеете заедно.. :roll: Много ме съмнява да ти се размине. А и по-добре да потърпиш сега една седмица, отколкото на стари години с децата си да я караш.

`Death`Whore``
05-24-2007, 14:23
ООо, да, баща ми я е карал с мен и е било много жестоко. КАРАЙ Я СЕГА! После да не се окаже, че си пъпчива на бала, сватбата си и т.н.

05-25-2007, 11:29
Искам да ви кажа, че за жена е ОПАСНО да не е карала варицела. Ако бременна жена се разболее от варицела има голяма опасност детето да се роди с много тежки увреждания или дори мъртво! Изкарайте я докато можете, ако не сте я карали се ваксинирайте и така. Щото е много опасно момичета!

Cerealkiller
05-26-2007, 20:31
пхахаха хахаахаа
оох извинявай за тази реакция ,но мойта шарка ми навява такива спомени лелее! Това беше преди няколко месеца :.моята най -добра приятелка се разболя и то доста късно на 15 г. Преди това ,обаче разправяше наляво и надясно като стане темата: Ама аз ,Ааз не мога да се разболея от шарка! Аз ,оо не аз няма да карам...моя набор така и така...НО както и да е пъпките бяха на лице! :-D
При което аз си я посещавах доста често без да пропусна да я побъзикам малко и да добавя че, ...ОО аз ,ама аз не мога да карам нее...И докато едни фредс от квартала непрекъснато ни предлагаха да си живеем заедно двете 2 седмици без даскало в един апартамент,само тя ,аз и варицелата , то аз по един такъв ...как да кажа абсолютно нелогичен и невероятен път...се заразих !! :smt005

И оттам като се почна...колко хора натръшках ...лелее до днес има хора в даскало дет не ми говорят заради шарката изкарана нарвъх Коледа! :lol:

Сори за романа ,а по темата ,ако още не си я свършила работата и не е ясен извода от мойта история: ми не, не можеш да се скриеш Варицела,тя мори всичко (особено ако е някой в семейството ти) .Чувала съм ,че може да се заразиш дори и от човек ,който в момента не е болен ,но пренася бацилите.Демек ако има болен у дома ,а ти си карал ,пак може да заразиш някой друг.
А ако вече си болна -ти пожелавам бързо оздравяване ,ментолов спирт и мнооогоо търпение!

П.с според мен ще е по-добре да се заразиш ,както казаха по горе е оопасно да не си карал като дете ,а и минава далеч по-леко целия цирк!

karmen98
06-27-2011, 14:14
аз съм на 13 и имам шарка без да искам спуках мехурчетата на няколко пъпки ще ми останат ли белези ? :(

zoreto
06-27-2011, 15:52
абе защо все стари теми вадите?

kalpazanka
07-01-2011, 11:36
аз съм на 13 и имам шарка без да искам спуках мехурчетата на няколко пъпки ще ми останат ли белези ? :(
Има такава вероятност.
Не вади стари теми.