PDA

View Full Version : Koi pla6ta smetkata?



^^puh4e^^
05-23-2007, 20:10
dano da ne prozvu4i tupo :oops: no vse pak....se zamislete ....az sum momi4e , na 17.....i sum imala dosta gadjeta.....no kogato izlizam s nqkoe mom4e, ne moga da go zadulja da mi pla6ta vinagi vs ( osobeno ako ne raboti) I se 4udq dali mu stava dadno kato ne mu pozvolq toi da plati....su6to se 4udq dali kato sme po golqma kompaniq e po dobre da go ostavq toi da me 4erpi?az ne hodq s mom4etata , zaradi parite...no puk vse pak kato e sme moje ot vreme na vreme toi da plati :-k Sled koq sre6ta trqbva da po4nem da si delim smetkite....ili o6te ot samoto na4alo :? Kvo vi e mnenieto :?:

kat4enceto
05-23-2007, 20:22
лелелелел ти намери кво да попита6!!!!!

05-23-2007, 20:34
лелелелел ти намери кво да попита6!!!!!Mi spored men vuprosa si e dobur! estestveno ako ne si podbira6 gadjetata spored parite v djoba im :roll:

Phenomenon
05-23-2007, 20:35
Аз плащам сметката !

Vladokaaa
05-23-2007, 20:43
Незнам ваша си работа по принцип момчетата плащат но вече не е така срещано :lol:

BWald0rf
05-23-2007, 20:46
По принцип няма лошо от време на време да те черпи.Но е отвратително да го смяташ да негово задължение.Никой не е длъжен да те издържа освен вашите.Най добре според мене е докато връзката ви не стане наистина сериозна да си плащаш по често сметката а не да чакаш той да го прави ;)

Nassgerrack
05-23-2007, 20:51
Има абсолютно същата тема,ако не и с почти еднакво заглавие.

Моля,ползвайте търсачаката :)

love_sdv
05-23-2007, 21:15
Аз плащам сметката !
защо?
винаги съм се питала. и също така се питам дали не е по-нормално в началото да е делят сметките, а с времето... понеже хората почват да са лизки и да си принадлежат и някакви такива да почне той да ги плаща.
и защо момчетата като плащат сметката после са някакви по-уверени, а някои си мислят, че си им задъ;лжена по някакъв начин...

тая абота със сметките наистина е много объркана :)

vvs_go
05-23-2007, 21:16
ami da ti kaja tva dali raboti ili ne nqma zna4enie edno mom4e za da izleze s teb 6te e vzelo dostaty4no pari ot druga gledna to4ka malko e kofti na momenta no ne smqtam za obidno momi4eto da ostavq myjyt da plati moqta priqtelka si dyrji da si pla6ta i da ti kaja moje bi s tova ne mi omryzva toest tq e moq no i v sy6toto vreme nezavisima koeto zasilva jelanieto

iliqnfenka
05-23-2007, 21:21
хаха секи си плаща ;) от началото, от първата секунда в коят сте ;) няма някой да ми плаща сметката случвало се е ама хората мн се упорствали затва :lol: ти да не мислиш, че умира да ти плаща сметката? да бе.. колкото и момчета да познавам се оплакват, че се те плащат, въпреки че те предлагат :)

love_sdv
05-23-2007, 21:27
да, така си е. и моите познати се оплакват. с последия ми приятел се бяхме уговорили, че ще се редуваме и си се редувахме, щото е тъпо да се натискаме нещо и като дойде сервитьорката и всички почват да бъркат по джобое.... с него си живяхме в мир... ама иначе обикновено са големи гонения, ама дай ще платя, ама не, няма и накрая като се скараме (курва, само сметките ти да плащам...) с една дума ГАДОСТ
хрумна ми току що,. че трябва да се направи промоция навсякъде - като отидеш с гадже и не плащате, за да не се карате

beautiful.soul
05-23-2007, 21:33
понякога аз, понякога той плаща абе разбираме си се:)

VerryBerry
05-24-2007, 04:37
6tom iska da pla6ta-ne go spirai,i az tai praveh po edno vreme,ama se otkazah-6tot mn naporisti,be...ama nqkoi pat izlezte i go po4erpi..! :smt023

koalka
05-24-2007, 05:27
Може ти да си плащаш сметката първоначално.А после можеш да позволиш той да те черпи.Естествено, ако той каже.Ти си приготвяш парите, а не така да го чакаш.
Иначе ние с приятеля ми като излезем парите са ни общи, така че и двамата плащаме сметката.

Sladko_Izkushenie
05-24-2007, 06:32
Най - добре е един път той един път ти.Така не се чувстваш длъжен на някой.

belphegor
05-24-2007, 07:17
Интересна тема.
Не мога да твърдя как е при другите, но лично аз винаги съм гледал да плащам сметката.
Някои момичета го очакват, други се правят, че не го очакват - в смисъл приговили са си пари, но не протестират, а с трети сме спорили. Да имаше го и тоя момент: "а бе аз ще платя бе" "не, не, не. плати си само твоето". Така веднъж едно момиче ме принуди и един път то плати сметката, после цяла вечер се чуствах като гъз.
Но мисля, че ако момчето не е особено добре с финансите, би му било по-добре да си разделите сметката, то и без това страда, че няма достатъчно пари.
Хареса ми и идеята за "веднъж аз, жеднъж тя", ама ми е много чудно какво се консумира, когато ТОЙ плаща и какво се консумира,когато ТЯ плаща. Ама тук вече отидох в сферата на икономиката, а форума не е за това.

krisi_pisi
05-24-2007, 07:59
Той ми плаща сметката не ми дава да си я платя аз :) счита го за негово задължение :)

Krem4eto
05-24-2007, 08:17
Винаги те ми плащат сметката!Аз съм момиче и те са длъжни да ми я плащат!

ronnygeo
05-24-2007, 08:23
''''

Butterfly^
05-24-2007, 09:18
хаха секи си плаща ;) от началото, от първата секунда в коят сте ;) няма някой да ми плаща сметката случвало се е ама хората мн се упорствали затва :lol: ти да не мислиш, че умира да ти плаща сметката? да бе.. колкото и момчета да познавам се оплакват, че се те плащат, въпреки че те предлагат :)

Съгласна съм. Всеки си плаща :::

PaRty'GirL
05-24-2007, 09:38
ами някои момчета на първите няколко срещи те плащат сметката, за да се покажат като кавалери или и аз не знам защо
според мен е най-добре в повечето случаи разходите да се делят или всеки да си плаща сметката, а когато някой изяви желание няма лошо :)

fantasigirl
05-24-2007, 09:42
Po princip vsi4ki mislqt 4e mom4eto trqbva da pla6ta smetkata i to bi trqbvalo da e taka.No kogato nqma vuzmojnost ili ste v golma kompaniq e po dobre vseki da plati za seba si

sun_flower
05-24-2007, 09:52
vseki si pla6ta obiknoveno.

BAYO
05-24-2007, 10:04
Въпросът на темата : "Koi pla6ta smetkata?"

Отговор на темата : АЗ плащам сметката! :wink:

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-24-2007, 10:07
mm toi plashta :) vupreki 4e rqdko davam da mi pla6tat kafetot :smt017 :smt016 :smt005

05-24-2007, 10:09
Който има с кфо :mrgreen:

Pepon
05-24-2007, 10:17
Попринцип на първа среща винаги би трябвало да плаща момчето...а и важи правилото-"който кани,той плаща"!Но в по-напредналите връзки това не би било проблем,защото винаги се стига до консенсусен вариант!

05-24-2007, 13:35
Ами аз винаги плащам,никога не давам на приятелката ми да плаща въпреки че тя иска де си я делим :-D

mesmer
05-24-2007, 13:47
......."който кани. той плаща!..
Но на мен ще ми е неудобно, някое момиче, с което сме заедно от 2-3 седмици, то да ми плаща сметката.


mesmer

jyji
05-24-2007, 14:03
aa mn qka tema bravisimo =D> I az se sus su6tiqt problem se sbluskvam.I nakraq kato doide red da se pla6ta smetkata stava mn skonfyzeno.Ina4e e razli4no,a i mn zavisi s kogo sum izleznala.No po princip gledam az da si pla6tam smetkata,4e nqkak si mi e neydobno posle.Nz prosto se 4yvstvam mn stranno.Oba4e ne otri4am,4e kato proqtelqt mi pla6ta smetkata opredeleno mi se izdiga v o4ite...e zavisi koi e de.Ako e nqkoi,koito go pravi samo za da se iztukne...togavo opredeleno na pyk si pla6tam az! :-D

05-24-2007, 15:07
az mislq 4e ne vinagi mom4eto trqbva da pla6ta hubavo e i ti da pla6ta6 i ne samo tvoita smetka a i negovata a kolkoto do tova s kompaniqta ostavi go toi da pla6ta togava a kato si trugnete moje da mu gi dade6

KyKJlu4KaAa
05-24-2007, 17:31
em po4ti vinagi toi e plashtal..no imalo e v sly4aiii kogato i az q plashtah :) :smt011 vapreki 4e ne iskah :(

05-24-2007, 18:12
kato imam para az pla6tam.. kato nqmam.. tq

bEbsI
05-24-2007, 19:04
Делим си попринцип...въпреки,че понякога е ДОСТА напорист 8)

lesistar
05-24-2007, 19:13
Делим си попринцип...въпреки,че понякога е ДОСТА напорист 8)

^такъв е и случеят с мен и приятелката ми ( мноу съм напорист :-D ) :wink:

HYPE
05-24-2007, 19:20
всеки сам трябва да си плаща, безплатен обяд няма ;)

05-24-2007, 19:32
Който има пари :-D
Най вече аз де

zubi
05-24-2007, 22:10
аз смятам тка ... кой квот си е надрубил и изсърбал да си го плаща ....

Valserp
05-24-2007, 23:48
Хах... тая тема ми напомня на един пич, дето беше завел 2 мацки на кръчма(и още един негов приятел, де) и той щеше да плаща сметката. Та предварително се разбра със сервитьора, като му поръча узо, сервитьора да носи мастика(защото е точно 3-пъти по-евтина, за който не се досеща). Жени, не си мислете, че винаги ви черпят с качествен алкохол. :smt005

Моето мнение по темата е, че всеки плаща каквото си е поръчал. Ако някоя се е решила да излезе на пиене с мен нека не си мисли, че ще й плащам(макар и индиректно) тази саможертва. Освен това мисля, че имам достатъчно качества, с които да съм интересен на някого и не е нужно да му предлагам безплатна храна и алкохол.
О и разбира се, както някой спомена, не желая момичето да си мисли, че аз си мисля, че ми е задължена с нещо, задето съм й платил сметката.

А ако някоя ми се направи на цацка в последния момент и стане ясно, че се очаква аз да платя - ОК - плащам, няма да правя панаири я.... ама тя скоро няма да ме види.

BuBi008
05-25-2007, 02:39
Zavisi kakvi harakteri ste ... vsqka dvoika si reshava naprimer az i moito slato otnchaloto nito sme se razbirali nito nishto prosto vseki si ostavq pari za tova koeto e ql i pil i gotovo nqma aa sega ti shte platish pak drugiq pyt az nito nishto.... A pak sega veche kato mina manichko vreme to toi si plashta a pak kato nqma az si plashtam poneje roditelite mi ne otpuskat koi znae kolko a pak i az s moita glupava rabota ne mi stigat do nikade a pak to toi si pecheli dobri parichk i si pozvolqva da plashta .... no ako nqma az plashtam i gotovo ne e nqkakvo zaduljenie koeto spazvame prosto kakto se poluchi :)