PDA

View Full Version : ДИЕТА САМО ЗА ТИЙНЕЙДЖЪРИ



pacito16
05-24-2007, 08:28
Здравейте, искам да ви препоръчам една книга, която ми подариха - "ДИЕТА САМО ЗА ТИЙНЕЙДЖЪРИ". В нея има всичко, което трябва да знаем, за да се храним здравословно, да нямаме проблеми с теглото, както и да не ни пробутват разни боклуци в магазините и заведенията. Има и раздел с упражнения, както и хранителен дневник.

Оформлението е СУПЕР!

Моля, споделете вашето мнение за книгата, ако сте я чели.[/u]

05-24-2007, 08:32
Много е тъпа.

krisi_pisi
05-24-2007, 08:40
Незнам защо,но мисля че някой си прави реклама :) :P

Enjoy_yourself
05-24-2007, 09:28
a kakva e cenata na knigata? dai o6te malko info na koe izdatelstvo e .. i t.n.

05-25-2007, 06:19
Цената е 9.90 лв.

05-25-2007, 08:57
a ot kude moje da se kupi???? #-o

Exothermic
05-25-2007, 12:37
Таз книга май съм я виждала в книжарницата на Мол София,но не ми се видя кой знае какво,просто поредната книга! :smt017

05-28-2007, 17:13
Книгата е жестока! =D>

emilythestrange
05-28-2007, 17:41
каквото го има там ще си го намеря в нета,за кфо ми е кногата
като искаш да рекламираш си плащай

06-04-2007, 04:43
Научи се да пишеш! Може би ще ти помогне да прочетеш някоя книжка.

~egoistiC~sister
06-04-2007, 05:55
Кфо ли е па тфа?!

koalka
06-04-2007, 08:29
Да, мернах я в една книжарница.Стори ми се интересна.

pacito16
06-04-2007, 18:11
Аз я имам и ме кефи!

second_heartbeat
06-04-2007, 21:17
Има полезни неща в нея за начина на хранене, калорийте и т.н., но самата диета ми се струва много глупава. Половината неща не могат да се намерят в един нормален магазин.. а й да ям хамбургери за да отслабна?! Що за глупост.. като цяло не е лоша, но както казах, самата диета не ми харесва.

be3by
06-05-2007, 07:03
nqma kiriq ot tez knijki vseki znae 4e ako sa t1p4e s testa 6i stana debel i t.n

pacito16
06-05-2007, 17:16
Ne e samo tova. V magazinite i zavedeniqta ni probutvat vsqkakvi bikluci. 4ovek trqbva da znae za kakvo da vnimava. Nqkoi kazva li ni kakvo e dobre da se qde i kakvo ne izvun testenite neshta. Italiancite qdat ogromni kolichestva makaroni i spageti, ama bolshinstvoto sa slabi. Znachi ne e samo do testenite hrani.

06-05-2007, 17:25
Слаби били италианците ахахаах. Не са от най-слабите, но както и да е.
Определно обаче са най-меките. Супер отпуснати. Пастата си я носат отзад. Гледаш ги не са дебели, ама имат супер много мазнини по тях. Просто на по-едсър човек тези мазнини ще го правят дебел. А на дребните жабарчета ...

Като излезете навън си поръчвате месо на кокал със салата. За пиене - мастика с айран е супер, или минерална вода.

Проблем?

Всичко, което може да се прочете в една книга за 10 лева го има безплатно в нета.

06-06-2007, 19:17
Vsi4ki tlasteqt. Trqbva de sq vnimava kvo se papa i poveche sport ;) ili sex:))

06-10-2007, 04:29
Prodavat vsqkakvi bokluci za hranene - tova e problema. :smt006

06-10-2007, 14:09
ЧУДЕСНА КНИГА!

06-12-2007, 16:15
мн мн мн яки4ка книжка зе ми акъла :D

07-25-2007, 17:20
I na men mi haresa. Zaslujava si da se prochete, dori da ne spazvash dietata. Nauchih interesni neshta. =D>

An4eSsS__
07-25-2007, 21:12
ohhh za neq 4eta mn razli4ni mneniq.Edni kazvat 4e mn q haresvat a dr 4e e mn t1paa. :? I sega na kogo da se vqrva??? ](*,)
as mislq da si q vzema noo ako moje nqkoii koito q ima da dade malko pove4ko info kakvo ima v neq 6te byda mn mn mn blagodarna O:)

sun4e
07-26-2007, 03:56
Да и аз искам повече инфо.Видях я в една книжарница,ама майка ми каза,че това във всяко списание го пишело или в интернета и нямало смисъл да я вземам.Но все пак ...може нз :roll:

Margy
08-01-2007, 13:21
И аз я имам тази книга и съм на същото мнение. Отслабнах с 6 килограма за 1 месец и да ви кажа тази книга е моята Библия!!!!!!!!! :-D

f_454
08-01-2007, 14:20
az sam q chela taq kniga vaobshte nishto ne pomaga i dori ne razbrah kakvo tochno da qm spored men tq e poveche za nqkvi amerikanski momicheta zashtoto ne imat nqkakvi biskviti i primerno pishe za tqh che moje da gi qdesh

TheGossipGirl
09-01-2009, 08:44
Ето ви малко информация за книгата, защото повечето говорите неподготвени...

Диета само за тийнейджъри
автор:
Кари Уайът и Барбара Шрьодер
издател AMG Publishing
раздел Здраве.


"Ето как стоят нещата. Намираш се в периода на най-бърз и бурен растеж в живота си. Сега е времето да се научиш да се храниш правилно и да уважаваш (и храниш!) тялото си, както то заслужава."
-- Из "Диетата. Само за тийнейджъри"

За тийнейджърите, които се борят с храната, или за онези, които просто искат да си изработят здравословен и удовлетворяващ начин на хранене, тази книга е единственият избор. Диета само за тийнейджъри предлага на младите хора забавни, безопасни и стимулиращи предложения за отслабване и здравословен живот, като отчита, че докато стремежът да усъвършенстваш тялото си е много важен за здравето, то да се научиш да обичаш тялото си е много по-голямо постижение, което ще запазиш за цял живот!

Момичетата в пубертета са подложени на безмилостна кампания против доброто им самочувствие - телевизия, интернет и списания ги заливат с образи на "съвършенство", а това "съвършенство" е неразривно свързано със слаба фигура. За съжаление проучванията показват, че само 14% от тийнейджърките са доволни от фигурата и килограмите си. Повече от половината смятат, че трябва да отслабнат. А най-страшното е, че затлъстяването сред подрастващите се е увеличило три пъти само за последните десет години. Младите хора са жертви не само на ниско самочувствие и нарушения в хранителното поведение, но и на по-големи здравословни проблеми.

С Диета само за тийнейджъри Кари Уайът и Барбара Шрьодер дават на юношите оръжията, с които да отговорят на атаката и да вземат правилни и самостоятелни решения за своето хранене. Книгата е написана в разговорен и свеж стил, но изпълнена с практически съвети и информация, която е задължително да се знае. Диета само за тийнейджъри е пробив в диетичните режими, специално създадена, за да отговаря на нуждите и начина на живот на тийнейджърите. Някои от основните елементи на тази диета са:

* препоръчителни 7-дневни диетични режими според различните калорийни нужди и възможности за съставяне на лично меню
* лесни рецепти и съвети за пазаруване в хранителни магазини, които вдъхновяват тийнейджърите да поемат храненето си в свои ръце
* пълна илюстрована програма с физически упражнения за улесняване на отслабването
* личен дневник на храненията за отбелязване на ежедневния напредък


Диета само за тийнейджъри е сензационна диета за теб и твоето бързо променящо се тяло, както и честни отговори на всички въпроси, които те изгарят...


Какво всъщност са калориите?
Кой е най-добрият начин да свалиш 20 килограма?
Диети като "Аткинс" и "Саут Бийч" подходящи ли са за мен?
Да използвам ли помощни средства, когато съм на диета?
Мисля, че страдам от хранително смущение. Какво да правя?
Мразя да закусвам, защото сутрин времето никога не ми стига. Не може ли просто да не закусвам?
Какво представляват омега-мазнините, за които често се говори напоследък?
Наистина ли трябва да отслабна?


Ако искаш да си на здравословна диета, следвай ДИЕТАТА само за тийнейджъри 7 дни и ще отслабнеш. После, ако искаш да свалиш още килограми, ще знаеш как да го постигнеш без риск за здравето си и да поддържаш идеалното си тегло цял живот!

Според мен това е една полезна книга и на хората, които се интересуват от здравословен начин на живот ще им хареса (:

g1rl4eto_
09-01-2009, 08:48
Честито изрови тема от 2007 ...

vampire_girl_
09-01-2009, 09:32
Бива

NnIkITYy
09-01-2009, 09:40
частта, в която обясняват понятия и т.н. е добре, ама самото примерно меню, което дават е мн тъпо някви работи дето не съм чувала за тях и се отказах да я спазвам .....а упражненията мн мн не ми харесаха

Manenkoto
09-01-2009, 11:30
Книгата е добра. Имам я. Главно е за здравословното хранене и за масавото наднормено тегло при тийновете. Има описана диета и също има упражнения. Диетата може да се спазва като можеш да заместваш с подобни храни. Малко е на принципа изразходваш енергия приемаш малко по мъничко от изразходваните въглехидрати и протеийни.

hinata___
10-03-2009, 18:17
еми аз я имам тази книга и наистина научих много за здравословнто хранене... а и то не е задължително да я правиме точно така както е показана .. то си пише примерно 1 белтъчина=на еди си какво 1 свободен въглехидрад= .... така че ако не можете да намерите някои продукти можете спокойно и сами да си направите диетата по дадения начин :P

clever
10-03-2009, 18:44
Честито изрови тема от 2007 ... :razz:

не вярвайте на тия глупости ...
диети .. :?
само парички да взимат с правенето на тия безмислени книги .. (мое мнение ;) ))

Neopitom3na
10-04-2009, 08:15
пълни простотии 8-)

Sunnyface
11-04-2009, 06:47
Аз я имам! Взех си я да видя какво представлява! Хубава е да и е доста интересна! :grin:

MeLikesPie
09-14-2010, 15:55
Аз я нямам тая книжка, но според мен тези хейтърски коментари дето пускате не са основателни. Все пак хората, които са писали книгата разбират от медицина, а не от козметика и отслабване до дупка; пък и това не е точно диета, по-скоро примерен хранителен режим, който би могъл да бъде и по-различен, но просто под тази форма тийнейджърите по-добре го разбираме.

Не съм съгласна с тва, че всичко може да се види в нета. Там има толкова истина, колкото и простотия. Просто не е достатъчно сигурно. Да речем, ако в нета пише, че маска за лице с боза подпомага хидратирането, това не значи, че е вярно.

Моля ви, мислете повече преди да си изграждате мнение.

addiTo
09-14-2010, 18:14
бaхти тъпата книга .. само точат лукуми
:?

fuckme
09-14-2010, 18:37
тези книги ми струват много подозрителни.... :?

nimfetka7
09-14-2010, 19:22
Аз я имам. Майка ми я беше купила. Когато я четох ми беше доста интересна :)

britzy
09-14-2010, 19:27
тази тема ми се струва доста стара

XheroineX
09-15-2010, 10:34
няма да отслабнете с четене на книги :lol:

FlowerPower
09-15-2010, 13:14
няма да отслабнете с четене на книги :lol:
и аз тва си мислех