PDA

View Full Version : Исках да споделя!



Ан-джи
05-25-2007, 17:15
Хора, писна ми! Не знам какво да правя. Постоянно съм на диети, а не мога да отслабна. Откакто се помня никога не е било да си хапна нормално и да не чувствам вина. По таблиците за изчисление, моите килограми са нормални горе - долу, но аз съм пълна (а може би и дебела).
За момчетата килограмите имат такова голямо значение, а те не могат да разберат, че това, че си пълен понякога не значи, че ядеш, като прасе и поглъщаш големи количества! Имам чувството, че съм на прага да се разболея от хранително разстройство, както се случва с много момичета и просто... :cry: Е, случвало се е и аз да си хапна, но това, което за мен е много, други биха го изяли без да им се отрази (и аз се радвам за тях). Приятна вечер. :)

05-25-2007, 17:42
Ако искаш пиши на tazuma000@mail.bg ,споко не съм някоя отчаяна психопатка,хех! :mrgreen:

sun4e
05-25-2007, 17:45
Аз мисля,че ти си се вманиачила на тема диети и изчисления на тегло :!: А не трябва да е така [-X Зарежи това.То никога няма да ти помогне.А и както ти каза по изчисления теглото ти е нормално.Може би си въобразяваш ,че си пълна?Ако искаш си кажи височината и килограмите,но и да си малко пълничка това не се решава с диети и такива драстични лишения от храна [-X Просто трябва да почнеш да се храниш правилно,трябва да консумираш малко количество хляб и да спреш сладките (това е задължително) и просто да се опитваш да ядеш повече салати и зърнени храни,повече плодове и зеленчуци.Особено лятото има изобилие от плодове и зеленчуци не ги изпускай сега е момента :wink: :D И също не забравяй физическите упражнения :!: Без тях не може.Ако нямаш възможност за фитнес ,бягай навън ,в парка абе където може :) Много освежава спорта направо е супер :D Започни да правиш и вкъщи упражнения и всичко ще си дойде на мястото :) И не забравяй да си повтаряш,че точно ти си невероятна и красива :D

Exothermic
05-25-2007, 17:50
Една приятелка се записа на тай-бо мисля,че беше и за около 1 месец фигурката и` се извая.Така че има далавера.

05-25-2007, 18:04
sun13 ами тежа около 59-60 кг и съм 171, 172 някъде. :( Сега, за някои момичета това може да е ок, но за моята фигура не е. И повярвай, спряла съм сладките и тестените неща отдавна. Почти съм ги забравила вече, рядко хапвам от тях, но понякога стигам до натъпкване, заради диетите, по едно време се бях изплашила, че имам булимия. :?
А, Schwarz_Blume_B, от тае- бото не се ли правят мускули? :-k

Ellie
05-25-2007, 18:04
Недей да се вманиачаваш по диетите, не гладувай, че ще се побъркаш.Много е важна психическата нагласа.Не се отчайвай.Гладуването изобщо не е полезно, отслабването няма да има дълъг ефект.Запиши се на някакъв спорт, в който се изразходва много енергия, напр. баскетбол, тае-бо, танци, плуването също става.Не стой гладна, а си хапвай полезна и нискокалорична храна.Особено сега, през лятото плодовете и зеленчуците са добра идея.Ако толкова те изкушават сладките си взимай за диабетици или диетични(не много често).Намали хляба и след 6 часа вечерта мини само на вода.Постепенно ще отвикнеш от боклуците, които те карат да напълнееш.Бъди сериозна и постоянна с това. :wink: Не гедай килограмите, а самата фигура, напр. аз познавам едно момиче, което е супер слабо, но тежи.

Това е което знам, много хора са доволни. :wink:

05-25-2007, 18:17
Точно от тае-бо се правят мускули. Всички културисти ходят на тае-бо.
При положение, че жените трупа мускули 5-6 пъти по-трудно от мъжете и тае-бо е ниско интензивно натоварване няма как да се натрупат мускули. То и от фитнес с вдигане на тежко бая години ще минат.

Exothermic
05-25-2007, 18:36
Споко няма да натрупаш мускули.резултатът обаче ще е на лице фигурката ти ще е супер.Лично аз това лято ще се записвам,че и аз имам малко нужда,пък и месечната такса не е скъпа! :wink:

love in the darkness
05-25-2007, 18:45
Споко няма да натрупаш мускули.резултатът обаче ще е на лице фигурката ти ще е супер.Лично аз това лято ще се записвам,че и аз имам малко нужда,пък и месечната такса не е скъпа! :wink:
Ако си от Сф може ли да ми разясниш малко???

Exothermic
05-25-2007, 18:48
Какво по-точно?Пиши едно ЛС,ако искаш :wink:

05-25-2007, 19:43
ми да споделя и аз..некво ми писна от сякакви ограничения...и е така като изям нещо сладко или ям мн и после ми е гадно за тва....а и като си гледам тялото пак ми става гадно...не съм дебела 170см и 56кг ама не си харесвам тялото и тва е..и тренирам от 5 год...а иначе мнннн обичам да ям и като се опитвам да се ограничавам понякога само си съсипвам живота и ми е мн гадно :(

Jamalska
05-25-2007, 19:56
За момчетата килограмите имат такова голямо значение, а те не могат да разберат, че това, че си пълен понякога не значи, че ядеш, като прасе и поглъщаш големи количества!
Това не е вярно.Аз също не си харесвам тялото...с талия и ханша съм си пълничка и съм г/д същите кг и ръст(60/174) ..добре де признавам си аз ям като прасе ама и се движа много...И в същото време никога не съм имала проблеми с момчетата ...освен ако проблем е да не можеш да разкараш някой;)

05-25-2007, 21:20
ми да споделя и аз..некво ми писна от сякакви ограничения...и е така като изям нещо сладко или ям мн и после ми е гадно за тва....а и като си гледам тялото пак ми става гадно...не съм дебела 170см и 56кг ама не си харесвам тялото и тва е..и тренирам от 5 год...а иначе мнннн обичам да ям и като се опитвам да се ограничавам понякога само си съсипвам живота и ми е мн гадно :(

Гост, не можеш да си представиш как те разбирам. Това може да се превърне в такава обсебваща мания...

Jamalaska, искам да отбележа, че на теб тези килограми може и да не ти личат особено. Просто при всеки е различно. Е, килограмите не са единственото важно, но за момчетата в наши дни те са супер важни. :(

sun4e
05-26-2007, 08:18
sun13 ами тежа около 59-60 кг и съм 171, 172 някъде. Сега, за някои момичета това може да е ок, но за моята фигура не е. И повярвай, спряла съм сладките и тестените неща отдавна. Почти съм ги забравила вече, рядко хапвам от тях, но понякога стигам до натъпкване, заради диетите, по едно време се бях изплашила, че имам булимия.

Наистина това тегло за тази височина е напъъълно нормално,но щом казваш явно има някакъв проблем.Добре спряла си сладките и хляба това е супер,но спри и тези диети :!: Както сама казваш след тях се натъпкваш отново със сладки и всички усилия се загубват.Просто престани да се лишаваш от толкова храна и започни да се храниш пълноценно.Мога да ти дам няколко съвета за пълноценно хранене:
1.Първо се храни по-малко 5-6 пъти дневно вместо 1-2 пъти ,но обилно.Когато си гладна метаболизмът ти се забавя и организмът ти изгаря по-малко калории.
2.Наблягай на меню с богато съдържание на фибри - ядки,бобови растения,зърнени храни,плодове и зеленчуци.Те засищат и много по-бавно се трансформират в мазнини.
3.Яж повече риба и храни съдържащи мастни киселини.Те ускоряват метаболизма.
4.Предпочитай пресните храни,тъй като при кулинарна обработка се разграждат незаменимите мастни киселини.Освен това в готовите храни има повече захар и сол ,които трябва да отбягаваш :!:
5.Намали приема на пържени и мазни храни - маргарин,краве масло,сметана,тлъсто месо.По - добре консумирай риба,пилешко,меса без тлъстини и обезмаслено мляко.
6.Понякога можеш да ядеш и люти подправки,които стимулират метаболизма.
7.Не съм пробвала,но съм чувала,че зеления чай стимулира отслабването.
8.МНОГО ВАЖНО - Намали алкохола - ттой е висококалоричен и стимулира апетита.
Надявам се да съм ти помогнала с тези съвети и се надявам вече да спреш с тези диети - както виждаш има далеч по-ефективен начин да отслабнеш с няколко кг. :) Мога да ти дам линк към един клип с упражнения на Кармен Електра и един фитнес инструктур .Упражненията са доса натоварващи,но аз ги правя и наистина има резултат при мене.Ако искаш се запиши на плуване,танци,тенис ходи повече пеша и не ползвай асансьор. :)

sun4e
05-26-2007, 08:23
аааа забравих да кажа за момчетата 8-[ абе ко ти пука :wink: в крайна сметка момчето ,с което ще бъдеш ще те харесва заради това,което си ти и най-вече заради характра ти.Естествено има значение и виншния вид,но ти не си чак толкова пълна ,че да е вече за плачене.Повярвай ми има хора,които са много по-зле.

mademoiselle_de_Soleil
05-26-2007, 08:52
Sport! Sport! Sport! Nepremenno se zapi6i na nqkakuv sport!