PDA

View Full Version : lubov...stradanie...



karamel4ef
05-26-2007, 11:32
"Kakvo e vs16tnost lubovta" i az si zadavah predi tozi vapros tr1pne6ta ot net1rpenie da razbera i da usetq tova za men veliko i sve6teno 4uvstvo .
Vseki 4ovek v daden moment ot jivota si izjivqva istinskata obi4. A tq za jalost e izp1lnena s mnogo bolka, dori i da e spodelena. Tova v1l6ebno
4uvstvo te kara da si na dve krainosti- ili na "sedmoto nebe", kogato si s nego , ili v "ada" - kogato e dale4 ot teb. Tova da obi4a6 do bolka
nqkogo e lo6o, no i krasivo ne6to , za6toto si izp1lnen s mnogo nadejda. Kogato go vidi6 ili samo mu 4ue6 glasa s1rzeto ti nespira da bie s p1lna
skorost, kogato se usmihne vsi4ko gubi smisal osven toi. Kogato te dokosne i ti kaje ne6to po milo ti ve4e zapo4va6 da si gubi6 razsuduka. V pregrudkite
i zeluvkite mu ti dori zabravq6 imeto si. Kogato si dale4e ot nego ili ve4e vsi4ko e svur6ilo i neste mogli da opazite vruzkata si se zapo4vat mukite i
denono6tniqt pla4. Bolkata razqjda surzeto i razkusva du6ata ti. Vsi4ko ti napomnq za nego, za negovoto lize, za lubimite mu ne6ta i izob6to vsi4ko
te vodi samo i edinstvenno kum nego. Sus sulzi v o4ite kusa6 poslednata negova snimka , za6toto iska6 da go istrie6 ot suznanieto si , no osobeno
purvata lubov nikoga ne se zabravq. Sunuva6 go postoqnno v redkite puti , kogato uspee6 da zaspi6. Jivotut ti nqma smisal bez nego i ne vednuj iska6
da sloji6 krai na mukite si. Davi6 se v pla4 i kogato go vidi6 nespira6 da se obru66ta6 sled nego kakto i toi sled teb. V mislite ti nqma mqsto za drugo
mom4eza6toto prosto za teb toi e edinstven. Kogato 4ue6 nqkoq ot va6ite lubimi pesni surzeto ti se razpada i na teb ti se iska da go vurne6 , da ste
pak zaedno, pak da se gubi6 v laskite mu. Sled izvestno vreme zapo4va6 da izliza6 s drugi , no postoqnno go sravnqva6 s tqh i vinagi toi ti izglejda
suvur6en. Moje da go obijda6 na um i da tv1rdi6 pred priqtelite si , 4e nee imalo koi znae kvo mejdu vas, no znai 4e nqma da moje6 da go zabravi6.
Toi 6te bude vinagi v surzeto ti, za6toto tolkova silna obi4 ne se zabravq. Spomenite ot vremeto s nego te pogubvat bavno i mu4itelno. Ve4e q nqma
usmivkata na lizeto ti i to za6to- samo i edinstveno zaradi edno mom4e, koeto s edna svoq duma preobru6ta jivotut ti. No moje6 da izbere6 i varianta
za zabravqneto s alkohola, zigarite i dori narkotizite, za6toto si gotova na vsi4ko, za da spre6 izgarq6tata te bolka , no i tova nee re6enie na ne6tata.
Ako se po4ne s nai malkoto alkohola i zigarite te te karat da zabravi6 momentno za 4oveka , na koito bi dala vsi4ko, no posle se 4uvstva6 ujasno.
V kraina smetka vseki 4ovek rano ili kusno minava prez tozi neizbejen etap na jivota , no za da uspee da ne si pogubi jivota trqbva da ima sili i edin
den , kogato se izpravi pred tozi 4ovek, kogoto e bogotvorql da izpita samo priqtelski 4uvstva. Az go prejivqh tova i vse o6te me boli, no se
nadqvam vse nqkoga da go zabravq.......

HYPE
05-26-2007, 11:43
не го прочетох цялото но само ще ти кажа че любовта е една лъжа

P.S пиши на кирилица ;)

alkobalko
05-26-2007, 11:53
Прочетох всичко и очите ми се насълзиха.
Знам само, че не е задължително любовта да е изпълнена с болка. След повече от две години връзка любовта ни не си е отишла, не е отслабнала. Все още коремът ми се свива, когато го видя или ме целуне. Все още се разтапям или разплаквам, когато ми каже "Обичам те".
Ако една такава любов приключи, това не означава край на живота. Болката ще е пронизваща и споменът дълго няма да бъде итрит, но все пак животът продължава. И то така, както ние сами си го направим. Наркотиците и алкохола не са решение. Ако обичаш този човек истински ще се радваш, ако е щастлив, дори да не е до теб. Нали това е истинската любов да поставяме любимия преди себе си. И тогава си казваш "Нека той да е щастлив, нищо че аз умирам от болка". Не късай снимките, те са спомен за цял живот. След време ще ги гледаш с умиление и малко тъга по изгубената любов и отминалото време. Но все пак този чповек е бил част от живота ти и не може да бъде заличен.
И въпреки всичко продължавам да твърдя, че любовта носи много повече щастие, отколкото болка.

experiment_m
05-26-2007, 12:27
Всяко хубаво нещо си има и лоши страни. И да искаме и да не искаме се налага да го приемем като едно цяло.

yourfantasy_f
05-26-2007, 14:36
Pro4etoh vsichko koeto si napisala i 4estno kazano mi stana mnogo tujno :? Edinstveniqt mi komentar po temata e 4e: Liubov vinagi shte ima no iskame ili ne tq vinagi e pridrujena s pone malko bolka!!! :(

JiMiTo
05-26-2007, 15:00
много хубави думи поставени на правилното място, за жалост това ми е много позната история... :|

karamel4ef
05-26-2007, 16:35
dam za jalost e taka i tva e 4e sum na 14 i baq puti ve4e se opitvam da se samoubiq i to zaradi edin tapanar

JiMiTo
05-26-2007, 17:06
[-X това не е начина.. и никога няма да бъде дори опция при дадена ситуация. На 14 още не си опитал част от живота има много красиви моменти, които ти предстоят, за тях помисли ли ? :-k

pyx4eto
05-26-2007, 17:17
Ето това вече е мъка!Прочетох всичко,до последната буква и...честно казано всички минаваме през този етап-истина е.Но има едно нещо,което винаги ще бъде така-в любовта не всичко е красиво и розови облаччета-има и болка... :cry: :cry:

JiMiTo
05-26-2007, 17:24
Ето това вече е мъка!Прочетох всичко,до последната буква и...честно казано всички минаваме през този етап-истина е.Но има едно нещо,което винаги ще бъде така-в любовта не всичко е красиво и розови облаччета-има и болка... :cry: :cry:

болката обрързана с любовта я прави толкова уникална и красива за всеки, също и трудно за улавяне, един от малкото красиви мигове в живота на човек. За това всеки се бори да я открие и да я вкуси...

karamel4ef
05-26-2007, 17:35
zn 4e imam o6te kvo da vidq ot jivota no bih dala jivota si za da vurna vremeto nazad i da go spra da ne pravi gluposti ,z6atoto imenno edna gre6ka ni razdeli i tva e drogata toi po4na da se drusa i 6te6e da me iznasili . No...az o6te go obi4am kakto i toi men, no nqmame nikakuv 6ans da sme zaedno pak...

JiMiTo
05-26-2007, 17:39
всеки си има своята история.. макар да не е много приятна, нали за това е този форум да споделяме за проблемите си и да се подкрепяме взаимно :smt006

BAYO
05-26-2007, 17:47
Любов. Понякога се чудя дали има такова “животно”. Тя, любовта, е нещото, което изобщо не мога да си обясня и се съмнявам, че изобщо ще успея някой ден. Появява се винаги в най-неподходящото място и към най-неподходящия човек. За Нея са вечно важащи законите на Мърфи за всеобщата гадост. Искате ли пример? Добре. Една моя приятелка беше влюбена в най-добрия си приятел, който твърди: “Любовта не е за мен”. Чуди се месеци наред дали да му признае чувствата си и накрая, когато се реши, друга моя приятелка я изпревари. Сигурна съм, че чувството не е особено приятно. И така любовта, която превъзнасят голяма част от поети и приятели, се оказва смъртен враг на въпросното момиче. Гарантирам ви, че то не е частен случай. Смея да твърдя, че всеки човек е преживял поне веднъж болката от несподелена или пагубна любов.
Един поет би казал, че единствено влюбените живеят, а другите просто съществуват. Струва ми се доста вярно, защото животът е както радост и щастие, така и болка и страдание. Живееш, когато чувстваш, когато си на “седмото небе”, когато “са ти потънали гемиите”. Безразличието е подобно на смъртта. Всичко е черно и бяло, сиво – ежедневието, хората по улиците, въздухът дори. Когато не ти пука за никого и нищо, когато не чувстваш, не страдаш, не обичаш... превръщаш се в робот, който изпълнява само механични движения.
Любовта окрилява някои хора. Дава им смисъла, който всички търсим през целия си земен път. Заради нея те имат желание за живот в конски дози всеки божи ден. За други любовта е “тиранинът”, който ги преследва и мъчи, опива съзнанието и трови ума им. Пече ги на бавен огън и колкото и да се мъчат, те не могат да се отърват от зловещите й жестоки нокти. Някои я отричат, други боготворят. За да сме честни, тя е единственият смисъл, който повечето хора намират в живота. Дръзка и страстна, нежна и мила, жестока и брутална. Тя е една от малкото неща, които различават хората от животните. Колкото и да я съдим и обвиняваме, колкото и да я мразим в даден момент, тя рано или късно застава на наша страна. Важно е да дочакаме този момент, да изтърпим всички удари, които ни нанася, защото след тях рано или късно ще усетим и милувките й.

karamel4ef
05-26-2007, 17:58
всеки си има своята история.. макар да не е много приятна, нали за това е този форум да споделяме за проблемите си и да се подкрепяме взаимно :smt006

dam taka e a ti na kolko si i kva e tvoqta istoriq

Adwokat
05-26-2007, 18:01
A we po sbito ne moite li da pishete mi tolkos podrobno??? dori ne si napravix truda da go procheta ! :smt019

JiMiTo
05-26-2007, 23:33
всеки си има своята история.. макар да не е много приятна, нали за това е този форум да споделяме за проблемите си и да се подкрепяме взаимно :smt006

dam taka e a ti na kolko si i kva e tvoqta istoriq

аз съм на 18...а моята история все още се пише ...част от нея е в тази тема http://teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=96036 ...

05-27-2007, 06:02
Аз преживявам това.Но не по този начин.Да боли ме,но аз му пожелавам да е щастлив.Той поиска свобода,има я.Не се насилвам да го забравя,как се забравя щастието,как се забравят мечтите ?Аз вярвам,че щом се обичаме,ще сме заедно,вярвам ,че ако съществува нещо истинско,то неможе да се заличи и пренебрегне.Вярвам,че любовта побеждава.

05-27-2007, 06:21
Аз преживявам това.Но не по този начин.Да боли ме,но аз му пожелавам да е щастлив.Той поиска свобода,има я.Не се насилвам да го забравя,как се забравя щастието,как се забравят мечтите ?Аз знам,че щом се обичаме,ще сме заедно,вярвам ,че ако съществува нещо истинско,то неможе да се заличи и пренебрегне.Знам,че любовта побеждава.

karamel4ef
05-27-2007, 07:59
всеки си има своята история.. макар да не е много приятна, нали за това е този форум да споделяме за проблемите си и да се подкрепяме взаимно :smt006

dam taka e a ti na kolko si i kva e tvoqta istoriq

аз съм на 18...а моята история все още се пише ...част от нея е в тази тема http://teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=96036 ...

dam pro4etoh go vsi4ko i nz za6to ama se razrevah emi 4esno kazano nz ko da ti kaja a naistina lubovta ne pita a vruhlita i nikoi ne moje da q spre ...

JiMiTo
05-28-2007, 12:15
на мен вече ми мина...не ми е за пръв път пък и съм свикнал...колкото и смешно да звучи

karamel4ef
05-28-2007, 18:27
e da ama az nesum i naprao se poburkah nemoga nit da spq nit ni6ty i takam

JiMiTo
05-28-2007, 19:26
най-лошото е ,че като видиш отново човека, довел те до сегашното състояния, сякаш те повтаря сърдечен удар...и сичко почва на ново...

05-28-2007, 19:42
И това е до време.. виждаш човека, който те е накарал да минеш през ада, сърцето ти се преобръща и всичко започва отначало.. и така всеки път, когато го видиш.. Да ама и това има край, така да знаете. В един момент изстрадваш, претръпваш към всичко и се чувстваш... празен, но съвършенно спокоен... безразличен дори... Странно усещане

JiMiTo
05-28-2007, 19:58
да ама има бая време до този момент...ама бая :-k

nasty_f
05-28-2007, 20:16
Така става с хора,които отдават живота си на 1 човек и за тях не съществува нищо друго.
Но е много тъжно това,което си написала.За това не правете тази грешка.Аз съм я правила :(

karamel4ef
05-29-2007, 07:19
za men tva nee gre6ka za6toto az nesum vinovna , 4e go sre6tnah i se vlubih osemte meseza prekarani s nego sa nai 6tastlivite v jivota mi ,no ... nqma vru6tane nazad tva e jivota...

coteto
05-29-2007, 10:19
i az pro4etox vsi4ko do poslednata bykvi4ka i da si priznaq se razplakax :smt010 .
(tova se otnasq za sa6toto mom4e s koeto sam sega otnovo to na podpisa pi6e)setix se 4e i az sam bila taka i 4e skoro otnovo moge da stane sa6toto a kak ne iskam a kato ne moga da napravq ni6to.znam kakvo e da ne moje6 da spi6 da qde6 da se ysmixne6 da zabravi6.kogato predi e kasal s men i az bqx taka nz kak da go preodoleq imax tolkova mnogo vaprosi kam nego i kam taka nare4enata"lubov"no taka i ne mojex da polu4a absolutno nikakvi otgovori.za6to boli za6to trqbva da boli za6to za6to??? ](*,) ](*,) ](*,) #-o
za6to zemqta se varti???za6to ima den i no6t???za6to kogato se obi4at dvama vse nqkoi (ili ne6to)6te gi razdeli???
4ydq se samo kak xorata se jenqt,kak ostavat tolkova dalgo vreme zaedno kak te yspqvat a nie ne mojem?za6to se poly4ava taka nali vse mom4etata lazvat "obi4am te tova onova"a na dr den te zarqzvat a kogato popita6 za6to postapva6 taka toi prosto ti otgovarq "neznam ne te obi4am ve4e"ili ne6to ot sorta a onq den izri4a6e tezi dymi4ki.a sega kaji koi e vinoven nie jenite ili majete?? ](*,)
ax kak me e strax da ne ostana sama otnovo ot vsi4ko nai me e strax ot samotata.ne iskam da ostana sama bez nego otnovo ne iskam.
:smt010 :smt022