PDA

View Full Version : ИЗНЕВЯРАТА - "за" или "против" ?



mgxpower
05-26-2007, 12:20
..И не само като вот, а и като разсъждения по темата? Има ли начин да "устои на изкушенията"?; може ли да запазиш любовта си и след това?; трябва ли да си признаеш греха на половинката?; ако си разкрит - да отричаш ли докрай; как разбирате "изневяра за отмъщение"??...

n1ght_shadow
05-26-2007, 12:26
твърдо против :wink:

krisi_pisi
05-26-2007, 12:27
твърдо против :wink:
Подкрепям! ;)

Enjoy_yourself
05-26-2007, 12:40
аз също съм твърдо против изневярата, но смята че все пак ако допуснеш грешка (т.е. ако изневериш на твоята половинка) е много по-добре да си признаеш, все пак ако държиш на човека до теб , би трябвало да си признаеш, най-малкото така ще му спестиш унижението да разбере от някой друг човек,а не от самата теб и той ако найстина те обича ще ти прости, защото все пак си осъзнала грешката си и си събрал куража да си признаеш, което найстина не е никак лесно =)

Calabria
05-26-2007, 12:41
А не е ли вярно, че в повечето случаи когато един човек изневери на половинката си, то той или тя търси нещо, което не получава във връзката си?! Не оправдавам изневярата, защото при каквито и да е обстоятелства и оправдания тя винаги наранява, но наистина не е правилно да се свежда всичко под общ знаменател, защото от човек до човек и от връзка до връзка има огромна разлика и в някои ситуации оправдавам изневярата.

sh3_1s_7h3_0n3
05-26-2007, 12:49
..И не само като вот, а и като разсъждения по темата? Има ли начин да "устои на изкушенията"?; може ли да запазиш любовта си и след това?; трябва ли да си признаеш греха на половинката?; ако си разкрит - да отричаш ли докрай; как разбирате "изневяра за отмъщение"??...

1. ако обичаш истински партньора/ката ще устоиш на 'изкушението' в т'ва спор няма...
2. да запазиш любовта си след изневяра?! на мен лично би ми било гузно, съвестно... ще ми тежи... ще се измъчвам... и за мен няма да е същото...а ако и Той разбере...абсурд... ник'ва любов няма да се запази... по-скоро т'ва чувство ще да е изместено от някакви други - омраза, ненавист, непоносимост...
3. дали трябва да си признаеш - не знам откровено казано... веднъж се бях издънила нещо (още в светлите ми младини)... и не си признах...но отвътре прекалено мн ме гризеше...и скъсах с момчето, с което бях...но не му казах...
4. ако си разкрит - тъй и тъй са те хванали... поне запази и малкото си достойнство и си признай...отколкото да се забатачваш в няк'ви големи лъжи...и още повече да си отежняваш положението...
5. изневяра за отмъщение... - пас съм тъпо е по принцип да се изневерява...

05-26-2007, 13:03
Ми запитай се,ако ти изневерят,дали ще ти е приятно?

против

alkobalko
05-26-2007, 13:07
Твърдо против. За хиляден път ще обясня защо. За мен изневярата е предатество спрямо чувствата на човека, с който си. Ако изневеряваш зачи с него нещо ти липсва. А чрез това предателство ти го унижаваш. За мен изневярата не може да заздрави връзката, напротив тя е началото на края. Ако вече този човек не ти е достатъчен, за да си щастлив, разделете се, но не го предавай и унижавай по този начин. Не приемам и изневярата като отмъщение. Той ти е изневерил.. Ок, зарязвай го, но не падай на неговото ниво. А дали трябва да пъде призната, да.

slOw
05-26-2007, 13:14
Подкрепям напълно... ЕБИ ДОКАТО СИ МЛАД БЕ МААМУ СТАРА !

Barbie
05-26-2007, 13:39
Повече от против.

Какво изкушение? Вярвам, че всеки човек има абсолютен контрол над действията и решенията си. Ако обичаш или най-малкото уважаваш човека до себе си, няма да си позоволиш да го лъжеш. След като усещаш нужда от близост с друг/а, отиваш при половинката си и му/й казваш в очите, че чувствата ти са охладнели. Ако все пак си изневерил/а - отиваш и си признаваш (дълбоко уважавам способността на човек да признава грешките си). Любовта след изневяра не може да е същата. Простена или не, една изневяра е началото на края. Естествено има и изключения. Бих простила изневяра, но само веднъж - веднъж може да е грешка, два пъти вече е лош навик. Не бих простила на себе си ако изневеря - затова и не бих го допуснала (но естествено не смятам, че съм застрахована). Прекалено стриктна и критична съм към себе си, когато става дума за отношенията ми с останалите. А за отмъщение - какво, за Бога, ще рече това? :-s

B1ZzY
05-26-2007, 13:43
Do sega ne sum izneverqval i ne smqtam da go prava :smt011 =;

Schnitzer
05-26-2007, 13:50
Тъпо е доста честно казано. :-s

krem4et0
05-26-2007, 13:58
И аз като мацките по-горе съм твърдо против. Изневяра има ли в отншенията-значи нещо не е както трябва. но не съм толкова крайна. понякога така се случва. Най-важното в този живот е да не изневериш на себе си. по-страшна изневяра от това няма!

Sh@d0w
05-26-2007, 14:01
за изневярата не може да се даде точно определение-дали е символ на свобода или липса на любов....но аз не я отричам нито пък я подкрепям твърдо :-D

Glezanka
05-26-2007, 14:18
Protiw ! :P

FelisDirus
05-26-2007, 14:27
Всички превръщат изневярата в нещо кой знае какво, а не е нищо особено.

Всъщност и аз не знам, все ми е едно.

И ''за'', и ''против''...
Зависи от конкретната ситуация.

FelisDirus
05-26-2007, 14:38
..И не само като вот, а и като разсъждения по темата? Има ли начин да "устои на изкушенията"?; може ли да запазиш любовта си и след това?; трябва ли да си признаеш греха на половинката?; ако си разкрит - да отричаш ли докрай; как разбирате "изневяра за отмъщение"??...

Не смятам, че трябва да признаваш на половинката си, ако си кръшнал.
Първо, това не е лъжа, а спестяване на някои факти. Ще бъде лъжа, само ако те попита "Изн. ли си ми?" и отговориш съответно - ''Не".

Второ, защо да го/я боли, защото ти си решил/а да си развееш патката/да забиеш готин пич? Защо половинката ти трябва да страда за твоите грешки/готинити моменти (зависи как го възприемате)?

Трето, дори и да си решил/а, че си допуснал/а най-голямата грешка в живота си и повече няма да се повтори, защо половинката да ти вярва? Доверието ще бъде изгубено безвъзвратно.
А, ако не кажеш, ще можеш да си обещаеш пред себе си, че повече няма да кръшкаш. Така ще има доверие във връзката, ти ще знаеш за себе си как стоят нещата и съвестта винаги ще ти напомня какво си сторил.

Разбира се, че можеш да запазиш любовта си след това.
Отрязваш се на купон и чукаш някаква си.. На другия ден дори не и помниш физиономията и дали е била руса или кестенява.
Как това по-точно ще повлияе на чувствата ти?
Според мен ще обичаш по същия начин момичето си, както и вчера.

А относно устояването на изкушенията - едни могат/искат, други - не.
Всичко това е индивидуално според мен и е до разбирания.

Adwokat
05-26-2007, 15:36
em che koi normalen shte e ZA? :smt005

mgxpower
05-26-2007, 15:45
Добре де ако ви изневерят вие няма ли да си върнете?

vikipf
05-26-2007, 15:49
Аз не съм против...

Adwokat
05-26-2007, 15:50
Добре де ако ви изневерят вие няма ли да си върнете?


mi tui za da si go vurnesh e dosta detska postupka

sh3_1s_7h3_0n3
05-26-2007, 15:57
Добре де ако ви изневерят вие няма ли да си върнете?


mi tui za da si go vurnesh e dosta detska postupka

абе къде ще си го връщам :) да не съм на 9 8) т'ва си е баш детинско 8)

nelence7o
05-26-2007, 16:01
Твърдо против. За хиляден път ще обясня защо. За мен изневярата е предатество спрямо чувствата на човека, с който си. Ако изневеряваш зачи с него нещо ти липсва. А чрез това предателство ти го унижаваш. За мен изневярата не може да заздрави връзката, напротив тя е началото на края. Ако вече този човек не ти е достатъчен, за да си щастлив, разделете се, но не го предавай и унижавай по този начин. Не приемам и изневярата като отмъщение. Той ти е изневерил.. Ок, зарязвай го, но не падай на неговото ниво. А дали трябва да пъде призната, да.


Напълно съм съгласна с нейното изказване.Ако обичаш,не мамиш.

alkobalko
05-26-2007, 17:59
Добре де ако ви изневерят вие няма ли да си върнете?

Не, няма да си върна. Това е страшно глупава и детска постъпка. Не бих желала да падам на неговото ниво.

slOw
05-26-2007, 18:02
любовта си е едно, секса е съвсем различно...

Изневяра, без другия да разбере, не е изневяра :smt004

"Има ли любов, ебането е неизбвжно"

lamzzzercho
05-26-2007, 18:03
аз съм против освен ако не е за отмъщение :-$

L0v3_suX
05-26-2007, 18:12
az pyk sum za.. ako ima liubof nqma da pribegne6 do iznevqra. ako mi puka za 4oveka s koito sum ne bix mu pri4inila takova ne6ty no ako 4uvstva6 4e go iska6 4e ti e nujna edna.. zabejka nqma ni6ty lo6o dori i posle da si razvali65 vryzkata.. 6tom si naprail na4i ti e se taq

koalka
05-26-2007, 18:42
Против, много пъти съм казвала защо.А сега ме мързи...

vesuuu
05-26-2007, 18:50
ми аз ще ви кажа само едно НЕ ИЗНЕВЕРЯВАИТЕ ако искате да сте с друга скъсаите с гаджето си и тогава защото и на трима ви ще ви стане годно освен ако не правите 3 ка :smt005 :smt005 :smt005

TORBALAN
05-26-2007, 18:57
Против [-X

CrazyInLove
05-26-2007, 19:11
Твърдо Против!!!

malkoto_sladur4e
05-26-2007, 19:16
Твърдо против изневярата! [-X