PDA

View Full Version : edno obqsnenie ako moje..



anTeKaP
05-26-2007, 20:41
abe hora iskam da vi pitam neshto..ne moga da shvana zashto horata v BG gledat na nqkoi ,koito se drusa s parketi primerno kato na super izpadnal narkoman,dokato v sushtoto vreme super golqma chast ot mladite bochat amfeti i bonboni?moi priqteli primerno kato otvorq nqkoi put duma da se izshiem s neshto aptekarsko vinagi kazvat,kvo se zanimavash s teq laina,ako she zimash narkotici pone vzimai neshto kachestveno?
mislq si,che takiva razsujdeniq sa super elementarni i izprazneni ot smisul.oshte poveche,che specialno v BG vsi4ki znaem kakuv e pazara,i kolko procenta ot amfetite sa chisti i kolko ot tqh sa smeseni s kakvi li ne laina.puk i ne znam nqkak si ne mi se struva redno nqkakyv oligofren,koito vseki den si dava kintite za amfeti ili bonboni,da nareche narkoman chovek,kato men,koito primerno vednuj na 2-3 meseca shte se nadrusa s neshto ot aptekata..vie kvo mislite?

Tazuma_girl
05-26-2007, 20:53
ЕМи мисля,че пр са ти мн зле,след като не знаят самите те кфо искат и кфо да праят.

:arrow: Еми хората мислят тфа,щото мислят ограничено...някой кретен казал "недей тфа е лошо" и айде юруш народа и той така мисли...все едно някой да им каже да се хвърлят в Дунава сякаш ше го праят тфа...

AliceSw
05-26-2007, 21:02
затва си имам една груба теория, не искам да обиждам никой с нея, но за мен нещата стоят по следния начин

хаусът, техно, транс, дръм енд бейс (не разбирам от такава музика и затова не ги различавам мн мн) са новата чалга => за да си фешън трябва да слушаш едно от изброените и да се правиш на голям разбирач, но факт е, че пове4ето хора ги свързват с партита, бонбони и не знам си кво още => фешъните почват да ходят по партита и да си шмъркат амфетки, за да са тру-фешъни (ква думичка измислих :lol: )

за тва си харчат хората парите, за да са яки, щот не знам си кво си, а ти не си фешън, щот не ядеш бонбонки => си пропаднал наркоман

не знам, да си правят квото си искат, но реално погледнато на пазар като нашия лекарствата са далеч по-безопасни, отколкото бонбон, взет от несигурен познат, whatever

anTeKaP
05-26-2007, 21:09
evalla ti pravq za tozi post ,momiche..primerno minavam az po ulicata s razvlachenite gashti,i chichkoto ili lelkata otsreshta si kazvat -glei kva otrepka.dokato ne si davat smetka,che vsu6tnost iztupanite kostiumarcheta sa 10 puti po-golemi i drusani otrepki ot takiva kato men..
a za tova,che sa po-bezopasni,ne sa..
obache pone kato vzemesh lexotan da rechem znaesh,che vzimash naistina lexotan..vzimash go ot aptekata,sus suotvetnite uputstviq v opakovkata,s opisani suotvetnite posledici i t.n.
dokato kato si vzimash ameti tazi garanciq za ''chistota'' q nqma..samo na nadejda mojesh da q karash:)

05-26-2007, 22:04
хаусът, техно, транс, дръм енд бейс (не разбирам от такава музика и затова не ги различавам мн мн) са новата чалга


Ще започна като кажа, че рядко слушам, която и да е от изброените горе музики, за да не кажеш че съм пристастен. И все пак бих поспорил с твърдението, че са новата чалга. Те са просто новата музика. Те са революцията в музикално отношение на 21 век и ще стават все по-разпространени. Защо го твърдя ли?
Да погледнем как са се развивала музиката през годините като малко попретупаме нещата. Тя се е развивала спрямо техническия прогрес. В началото са били простите ударни инструменти и свирките (механика). В последствие са започнали да се усложняват и се появяват множество струнни инструменти базирани на трептенията... Като този период е твърде дълъг... Смятайте като цяло до 20 век. Мога да кажа, че през този период тази музика като цяло се е изчерпала. После на някой му хрумва да прекара акустичния звук през ел. изкривявания и бам... Нова вълна - рокендроли, металия, пънкария и т.н... Но в едно бързо развиващо се общество е логично и тази музика бързо да почне да се изчерпва... Ся живеем в края на електрическата ера или даже сме го преминали... И кое е следващото стъпало - електрониката... Отсега нататък 100% тя ще става все по-модерна и слушана... Малко, по-малко ще измества останалото и ще дойде време, когато 80-90% от хората ще я слушат. Тази тенденция може лесно да се забележи, така че не вярвам да ви очудва...
Според мен поради тази причина, електронната музика не може да се определи като новата чалга... Защото чалгата всъщност е едно малко изкривяване на нашенския и ориенталския фолк. А от какво е породено. Отговора е очевиден - алкохола :) ... Всяко психоактивно вещество оставя белези в музиката. А чалгата е направо деформирана от алкохола... Та за следващата чалга трябва да смятате тази електронна музика, която е вдъхновена от алкохолната употреба. Защото от електронна музика до електронна музика има разлика колкото от класика до естрада... Или от рокендрол до грайндкор...
А това, че има хора шмъркащи амфети и слушащи днб-та и темподобни само, за да са фашони... Мога само да кажа, че простотията е безгранична и константно увеличаваща се...

AliceSw
05-27-2007, 08:34
не исках да обидя стиловете, извинявам се на всички, които слушат тая музика още от едно време

наричам днешната чалга музиката, която вече може да се чуе във всеки клуб, не само на партита на една така да се каже "затворена общност", както беше до преди година-2-3

WwanAdoO
05-27-2007, 10:32
наричам днешната чалга музиката, която вече може да се чуе във всеки клуб, не само на партита на една така да се каже "затворена общност", както беше до преди година-2-3
Хаус можеш да чуеш не във всеки, но в доста от клубовете, обаче качествен хаус можеш да чуеш на ограничени места. Транс- хората ще трябва доста да се изкривят докато във всеки клуб почне да се пуска. Дръм енд бейс- определено е модерно и според лични наблюдения мисля, че на дръм партита почти всички са пъти по-зле от на техно, или може би самата музика прави така, че да изглеждат по-зле. Да, друсат се бонбони, коки, амфети, кой за каквото има пари и кой по каквото си пада и по двата вида събирания. Хм, абе идеята ми беше, че дръм-а е станал толкова известен, че партита са изгубили смисъла си, някакси хората отиват, за да се разбият, ами не заради това кой пуска или нещо такова. Не е така с всички определено, но и това като че ли е станало мода при дръм слушащите. Аз също много обичам дръм, но след Уърлд ъф дръм енд бейс, мисля че скоро на такова парти няма да отида, не че не бях и аз много зле, не отричам, но просто, пф, не мога да опиша с думи... А колкото до техно партитата- еми то си личи, че хората се кефят много повече и че си чувстват музиката, а тва всъщност е важното. А тези, които искат да се доказват като "тру-фешъни" :lol: ходят по малко по различни места от истинските партита... иначе да, много си права... пха малко тва мнение, дето написах е лишено от много смисъл, ма нещо съм много демиджт днес. А колкото до самата тема- еми пич кво ти пука кой кво ти говори, като знаеш как реагират масата, споделяй само с твойте си хора- едва ли ти казвам нещо ново, соу джъст :wink:

bloodybaby
05-27-2007, 15:21
И аз, докато употребявах дрога, се чудех, защо на "аптекарите" им е кофти славата.Така и не разбрах, може би защото доста време бях предимно аптекарка.Това ме кефеше, от екс се е случвало да заспя, а в аптеката съм откривала неща, който са ме подлудявали...
Май е някъква народопсихология, знам ли...