PDA

View Full Version : Moderated:Amphetamine!



05-27-2007, 01:38
Sry 4e pi6a v sex no ne3naeh kade da popitam! Moje li nqkoi da mi kaje ne6to 3a amfetamina, dali vredi, kakvo predstavlqva to4no! Prestrastqva6 li se, i kvoto o6te 3naete! Mersi


Moderated by krem4et0
т.1 от Правилата на форума!

Sh@d0w
05-27-2007, 05:02
АМФЕТАМИНИ

Други имена:
Скорост, лед, кристали, стъкло
Как изглеждат?
Капсули, дражета, таблетки, бял прах, солообразен парафин, парченца стъкло
Как се приемат?
Орално, могат да се инжектират, пушат или вдишват
Ефектът:
Нередовната употреба повишава енергичността и употребилите се чувстват бодри, уверени и жизнерадостни. Когато се изчерпи настъпва състояние на депресия, отпадналост и голям глад. Дълготрайната употреба води до необходимост от все по – високи дози, обърканост и параноя. Употребяващият е агресивен и може да развие психоза.
НЕПРЕМЕННО ДА СЕ ПОСЕТИ ЛЕКАР ПРИ ЗАВИСИМОСТ!
Белезите:
Бързо говорене, увеличен прием на течности, липса на нужда за сън.

Амфетамините са стимуланти, обикновено произвеждани в несигурни, нелегални лаборатории. Сред съставките, които масово се използват, са ортохидроксил, омегафенил и пропиофенон. Те могат да се намерят под кодов номер във всички фирми, които търгуват с химически субстанции. След като те се разбъркат в определена пропорция, се оставят да отлежат около 24 ч. После с машина за таблетиране се оформят хапчета, готови за продажба. Схемите са описани във всеки учебник по органична химия и могат лесно да бъдат разчетени и приложени. Във всяка разбита банда за пласиране и направа на амфетамини, каптагон, пико, екстази и др. винаги има един "мозък". Това е човекът, който знае формулата за вълшебството, може да осигури компонентите и да намери пазар. За схемата той взима добри пари. И както често става, ако човек има желание, може да се снабди с необходимото от всяка фирма за химични съставки. Няма закон или институция, които да контролират продажбата и вноса на отделните съставки, твърдят експертите. В регистрите обаче наистина съществуват списъци със субстанции и прекурсори, които са забранени за свободен пласмент, защото са с двойна употреба или със специален статут. Всички лицензирани дружества за подобни химикали ги внасят свободно. От фирмите твърдят, че има контрол и те го спазват стриктно. Амфетаминът има няколко основни действия върху организма - той потиска глада и съня и хората, които го вземат, се чувстват физически много активни. Каптагонът, който има сходно действие, се давал на работниците в Африка, за да станат по-трудоспособни и да ядат по-малко. През 80-те години пък в раницата на всеки войник там имало от тези хапчета, за да може да издържи в бой и без да спи цели три дни. Това е по-скоро психотропно вещество, обясняват психолозите. Интересно е, че ако към формулата за амфетамина се добави още един елемент, се получава животоспасяващо лекарство за сърдечноболни хора - ритмонорм.Днес има бум в производството на амфетамин, защото е лесен за синтез, пласира се бързо и носи добри печалби. В повечето случаи търговците продават амфетамин, представяйки го за екстази. Цената на едно хапче е между 10 и 25 лв. в зависимост мястото, където се продава, външния вид на хапчето и наивността на клиента. Ако той знае, че му пробутват амфетамин, а не екстази, никога не би платил повече от 3 лв. за таблетка. Действието му – стимулиране на централната нервна система – създава чувство за удоволствие и прилив на енергия, освобождаване от социалните норми, чувство за съвършенство и компетентност, сила. Ефектите са сходни с тези на кокаина, но са по – дълготрайни – от 4 до 6 часа, в зависимост от дозата и силата на действие.
Понятието “амфетамин” се използва за назоваване на голяма група стимуланти: амфетамини, декстроамфетамини и метамфетамини. Различните видове амфетамини съдържат толкова сходни съставки и предизвикват такива ефекти , че дори и най – опитните употребяващи може да не са в състояние да определят какво точно са приели.
Амфетамините могат да се вземат през устата, да се инжектират, пушат или вдишват. Инжектирането или пушенето им води до моментален ефект – едно втурване, траещо само няколко минути, но описано като крайно приятно. Вдишването или приема през устата причинява по – лека еуфория, пак силна, но не както при инжектирането или пушенето. Амфетамините са изключително горчиви и инжектирането и вдишването са болезнени.
“Лед”-ът (жаргонно название за метамфетамини с прозрачен, кристален вид, които се пушат) е 100% водеща до зависимост токсична форма на амфетамина.
Постоянната употреба на амфетамини води до психоза, наподобяваща шизофрения. Характеризира се с параноя, бодеж по кожата и зрителни халюцинации. Крайно агресивно и ексцентрично поведение е чест белег на дълготрайно злоупотребяващите с амфетамини.

Негативни ефекти:

раздразнителност
тревожност
повишено кръвно налягане
параноя
агресивност
неразположение
безсъние
загуба на апетита
повишена телесна температура
повредени нервни клетки
зависимост

BoscoDeVarna
07-16-2007, 10:14
wsi4ki udowolstwiya smyarka deca,az li4no sushto polzwam tozi medikament, w krewata,5h non-stop i az sam otgore:) i estestweno zaslujeno winagi si o4akwam owaciite, no inak sen4estiya gospoin e mnoo praw S MYARKA!!!

07-16-2007, 10:16
Хаха няма от кво да се притеснявам

Anf3tamin4o
07-16-2007, 10:17
Хаха няма от кво да се притеснявам
Това бях аз :)
Кво да ти кажа не го почвай ;-)

Guderian
07-16-2007, 10:19
wsi4ki udowolstwiya smyarka deca,az li4no sushto polzwam tozi medikament, w krewata,5h non-stop i az sam otgore:) i estestweno zaslujeno winagi si o4akwam owaciite, no inak sen4estiya gospoin e mnoo praw S MYARKA!!!Щом си започнала веднъж, няма да спреш докато не влезеш в гробищата :wink: . Колкото и ограничени количества да поемаш с времето ще засилваш дозата, а в противен случай ще полудееш, ако не си я вземеш :lol: :lol: :lol: . Тъпа наркоманка, аз какво ли се занимавам 8)

Guderian
07-16-2007, 10:20
Това бях аз :)
Кво да ти кажа не го почвай ;-)Ако това на аватара си ти ще ти кажа, че си личи :lol: :lol: :lol: :lol:

IlLuSi0nS`
07-16-2007, 10:49
е хайде, хайде.. човека с генерала на аватара си - преувеличаваш.. това да не ти е хероин, че до гробищата хахаха зависимостта към белото не е чак такава.. зарибяваш се за известно време, ама после ти омръзва и спираш.. и не е проблем да контролираш кога и колко.. пък и като спре да те фаща си правиш паузата без да се побъркваш, както ти се изрази.. хахахах луди сме ейййй :smt005

roflcat
07-17-2007, 12:10
Guderian, ako ne znaesh i nemskite voinici po vreme na II svetovna sa vzimali amfetamini za da mogat da budat bodri i nasturveni taka che preosmisli v kakvo vqrvash :).. za "aNf3tamin4o" nqma kvo da kazvam toi sam se nagrubqva s podoben nick :-D :-D :-D

undead
07-21-2007, 18:07
Друсай колкот можеш повече.Не са вредни нищо няма да ти стане споко.Нали знаеш колкото повече толкова по яко :)

*****
07-23-2007, 08:56
Абе от 2седмици не съм редила и още без нищо почва да ми тече кръв от носа и не мога да заспя без да кашлям поне 30минути и евентуално да повърна...

tuka6na
07-23-2007, 09:10
Абе от 2седмици не съм редила и още без нищо почва да ми тече кръв от носа и не мога да заспя без да кашлям поне 30минути и евентуално да повърна...
Ем кръв от носа,може изобщо да не е от това.Току виж е от жегата.Сутрин и вечер и аз кашлям,то с трите черни дроба друг вариант няма.Драйфането вече нямам идея.Обикновено тия състояния са временни..зависи кво си правила за да се явят ; )

WwanAdoO
07-23-2007, 10:00
Да, то всеки ден се слънчасва, нали... :roll: и джамците не вредят изобщо и най-важното не се рибваш... дааааа [/b]

VeidarA__
11-13-2007, 03:32
тфа нештууу... фо беше то. амфетаминец... хммм мноу хубану нещо... :D аве фо да ви кажа хора.. зарибявка си е яка... просто трябва да си имаш едно на ум .. да си праиш паузички... иии хем ще те лови по яко хем няма да се тровиш толкото... по принцим след приемането на амфетамин организмът се нуждае от 2 седмици почивка зада се възтанови...но може и на седмица да се съкрати.. а ако си толкуз зарибен 2 дена ядеш 1-2 дена пауза... колкото депресията да не ти откачи главата........Balthazar ... Dj Double D ....и внимаваите мноу с тия амфети че напоследак стават големи преебавки.. херц кока...медамф... аве...Внимаваите ... Не правете това у дома си !!! :D
бах аз маи съм се наял иии... тука сам се отпуснал да пиша щот няма с кои да лафя :хихихи лудница.. ае =]] GG :D

p07h43d
11-13-2007, 07:38
ммм амфетаззз <3 ... not Амфетата е яка първия път след т'ва само си дразниш носа като ше ставаш наркоман пробвай копче по хубаво или беличко ма не и амфета трябва да си много зле за да са и зарибиш към нея... :) Цял месец август бях на амфета и ся кат са сетя освен да ма е яд за парите друго не са сешам. Т'ва да издържиш 5 часа в леглото е пък неква друга глупост. Амфетата която зимаш трябва да има друго нешо в нея освен т'ва. До ся само от хапчета и кока съм издържал в леглото много време. Ае заеби амфетаз съкс много яко.
Аре!

ramaiana
11-13-2007, 07:44
темата е стара и е изчерана с отговора на Sh@d0w
Заключвам :)